Hledejte letenky za nejnižší cenu

Čierna Hora Šavnik

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Šavnik


O: Pokusím se zodpovědět několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Černé Hory a města Šavnik.

1) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Černé Hory a města Šavnik?
O: Nejlepší doba k návštěvě Černé Hory a města Šavnik je od května do září, kdy jsou mírné teploty a nádherné přírodní scenérie k vidění.

2) Můžete mi doporučit některé turistické atrakce v okolí Šavniku?
O: V okolí Šavniku je mnoho úchvatných turistických atrakcí, jako je například NP Durmitor, NP Biogradska Gora nebo pohoří Bjelasica. Můžete navštívit také mnoho starobylých klášterů a kostelů.

3) Je možné najít v Šavniku ubytování?
O: Ano, v Šavniku je několik ubytovacích možností, od hotelů po penziony a apartmány. Doporučuje se ale rezervovat si ubytování předem, zejména v sezónních obdobích.

4) Jaký je nejlepší způsob dopravy v Černé Hoře?
O: V Černé Hoře je nejlepší způsob dopravy autem, ať už je to pronajaté auto nebo vlastní. K dispozici jsou také autobusové a vlakové spoje, avšak veřejná doprava může být pomalá a nespolehlivá.

5) Jaký je oficiální jazyk v Černé Hoře?
O: Oficiálním jazykem v Černé Hoře je černohorština, ale srbochorvatština se také používá v oficiálních dokumentech a komunikaci. V turistických oblastech se můžete setkat s anglicky mluvícími lidmi.


Letenka Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora se stala v posledních letech velmi populární turistickou destinací zejména díky svému překrásnému pobřeží a malebným horským vesničkám. Ale o Šavniku, malém městě v centru země, toho ví mnoho lidí jen málo. A to je škoda, jelikož Šavnik nabízí návštěvníkům krásné výhledy na hory, překrásné historické budovy a nezapomenutelné zážitky.

Z Prahy lze do města Šavnik přiletět jednoduše s leteckou společností Ryanair. Nástupiště je na letišti v Podgorici, hlavním městě Černé Hory, kde také získáte možnost pronajmout auto, abyste se mohli bez problémů dostat na místo určení. Cesta do Šavniku poté trvá asi hodinu a půl a během této doby si můžete užívat krásné výhledy na hory a zelenou krajinu, kterou obklopuje.

Když dorazíte do Šavniku, určitě byste si měli nejprve prohlédnout jeho krásný střed, kde se nachází Šavnická pevnost. Tato pevnost byla postavena v 13. století a byla hlavním obranným centerm celé oblasti. Dnes je pevnost přístupná všem návštěvníkům a nabízí krásné výhledy na Šavnik a jeho okolí.

Dalším místem, které byste si měli určitě prohlédnout, jsou i další historické objekty v centru města, např. kostel sv. Petra a Pavla. Tento kostel byl postaven v 18. století a je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů v Černé Hoře. Návštěvníci zde mohou obdivovat jeho neobvyklou architekturu a bohatou výzdobu.

Kromě krásných historických památek tady najdete spoustu dalších zajímavých míst. Například rozmanité horské potoky a říčky, nebo turistické stezky vedoucí po horách, které nabízejí krásné výhledy na celé okolí.

Celkově je Šavnik velmi přátelský a klidný kousek Černé Hory, který stojí za to navštívit. A když k němu přidáte krásné letovisko v jeho blízkosti, můžete si být jisti, že strávíte nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a odpočinku.


Počasí Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora je krásná země s nádhernou přírodou a bohatou historií. Nachází se v jihovýchodní Evropě a sousedí s Albánií, Kosovem, Srbskem a Bosnou a Hercegovinou. Jedním z nejvíce zachovalých měst v Černé Hoře je Šavnik, který nabízí krásné výhledy na horské masivy a jezera.

Počasí v Šavniku a celé Černé Hoře se liší podle ročního období. V zimě jsou teploty nízké a často sněží. V létě jsou dny většinou horké a slunečné s vysokými teplotami, které často přesahují 30 stupňů Celsia.

Během jara a podzimu je počasí v Šavniku mírné a stabilní. V této době je ideální počasí pro turistiku a prozkoumávání okolní krajiny. Jaro a podzim jsou také období, kdy se v Šavniku pořádají různé kulturní akce a festivity.

Pokud plánujete návštěvu Šavniku a Černé Hory, doporučujeme si zkontrolovat aktuální počasí a obléknout se dle toho. V zimě si připravte teplé oblečení a obuv, aby vás nezaskočila sněhová bouře. V létě si zase přibalte sluneční brýle, krém na opalování a lehké oblečení.

Bez ohledu na roční období, Šavnik a celá Černá Hora nabízejí turistům nezapomenutelné zážitky. Tamní horská krajina je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jízdu na koni. Navíc města jako Kotor a Budva jsou plná historických památek a atrakcí.

Celkově lze říci, že počasí v Šavniku a Černé Hoře vám určitě nepřinese nudy. Bez ohledu na to, jaké je počasí, tato země nabízí spoustu aktivit a míst, které stojí za návštěvu. Takže neváhejte a vydejte se objevovat krásy Černé Hory!


Dovolená Čierna Hora Šavnik


Dovolená v Černé Hoře je ideální volbou pro ty, kteří hledají odpočinek od každodenního shonu a stresu. Tato země, která se rozkládá na pobřeží Jaderského moře a má horské oblasti, nabízí mnoho možností pro dokonalou dovolenou. Pokud chcete něco více než jen standardní pobyt na pláži, měli byste navštívit město Šavnik, které se nachází v srdci Černé Hory.

Město Šavnik je výborným výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí objevovat malebné horské oblasti Černé Hory. Můžete si naplánovat výlety do blízkého Národního parku Durmitor, kde se nachází několik nejvyšších hor země. Mezi nejoblíbenější místa patří horské jezero Plavsko, které je obklopeno nádhernými zelenými kopci. Pokud jste milovníky adrenalinových sportů, můžete si užít rafting na řece Tari, která je proslulá svým nádherným kaňonem.

Šavnik samotný je klidné, ale útulné městečko s historickými památkami, jako je římskokatolický kostel sv. Jana Křtitele. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi pomáhají turistům, kteří se do Šavniku dostanou. Můžete také navštívit místní tržiště, kde se prodávají čerstvé potraviny. Pokud máte rádi med, určitě si dejte ochutnat tuto lahodnou pochoutku z místních včelstev.

Moře je sice vzdáleno několik hodin jízdy, ale cesta tam je příjemná a nabízí mnoho krásných výhledů na krajinu. Pokud potřebujete chvíli odpočinout od turistických aktivit a relaxovat na pláži, můžete navštívit některá z místních středisek, jako je Herceg Novi nebo Budva. Tyto pobřežní města nabízejí mnoho aktivit a zábavy pro turisty.

Šavnik a jeho okolí nabízejí mnoho možností pro aktivní dovolenou i pro ty, kteří hledají odpočinek. Jeho krásné horské oblasti, malebná městečka a přátelskí místní obyvatelé vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou v Černé Hoře.


Ubytování Čierna Hora Šavnik


Čierna Hora Šavnik je malebné horské městečko nacházející se v západním Monténegru. Obklopeno horami a zalesněnými kopci, nabízí návštěvníkům skvělé možnosti na pěší a cyklistické výlety. V této oblasti se nacházejí také řeky, vodopády, jezera a další přírodní krásy, které si zaslouží pozornost.

Pro turisty, kteří se chtějí zdržet delší dobu, Čierna Hora Šavnik nabízí mnoho možností ubytování. Místní hotely a penziony jsou dobře vybaveny a díky své poloze poskytují nádherné výhledy na okolní horstvo. Mnoho z nich také nabízí tradiční montenegrinskou kuchyni, kterou je třeba ochutnat.

Pro ty, kteří by chtěli zažít více autentického zážitku, jsou k dispozici i místní ubytování-u majitelů domů, kteří běžně ubytovávají turisty. Tyto možnosti ubytování jsou často levnější a poskytují možnost kontaktu s místními obyvateli. Městečko také nabízí několik kempů a chatových osad pro ty, kteří rádi kempují nebo hledají spíše nepřímější styl ubytování.

Návštěva Čierna Hora Šavnik v létě nebo podzimních měsících je mnohdy doplněna právě o ubytování v těchto chatových osadách, kde si lze užít přírodu i umožnit si aktivní dovolenou. Pro ty, kteří by si chtěli udělat kopec na stolku, lze také najít místní ubytování u vinařů, kteří nabízejí možnost degustace čerstvých domácích vín a sýrů.

V oblasti Čierna Hora Šavnik je tedy možné najít ubytování na míru pro každého turistu. Být to hotel nebo penzion s pohodlným vybavením a naprosto úžasnými výhledy, nebo chatka či cámingová destinace pro víkendový pobyt v klidu se svou rodinou, tato oblast nabízí mnoho možností pro příjemný pobyt na jednom z nejkrásnějších míst na území Monténegra.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny