Hledejte letenky za nejnižší cenu

Turecko Bursa

Počasí Turecko Bursa


Bursa je město v Turecku, které se nachází v severozápadní části země, v blízkosti Marmarského moře. Město má velmi příjemné podnebí, které je ovlivňováno Středozemním mořem a vysokými horami, jež se nacházejí v blízkosti Bursy. Díky těmto faktorům je počasí v Bursě o něco mírnější, než v jiných částech Turecka.

Bursa je městem, kde panuje středomořské klima s velmi teplými a suchými léty, kdy průměrná teplota dosahuje až 30 °C. Na druhé straně zimy jsou mírnější s průměrnou teplotou okolo 10-15°C, ale jsou občas doprovázeny silnými dešti. Nejsušší období v roce jsou letní měsíce, kdy je minimální srážková aktivita. Naopak největší množství srážek padá v zimních měsících.

Díky tomu, že Bursa leží v blízkosti hor, mohou se zde objevit i lokální bouřky a silný vítr, což může někdy způsobit problémy cestujícím, ale většinou se jedná o běžné meteorologické jevy.

Celkově vzato, počasí v Bursě je velmi příjemné a vhodné pro turisty v průběhu celého roku. Ne vždy však slunce svítí a teploty stoupají a tak je nutné být připravený na občasné deště a lokální bouřky. Město se nachází na křižovatce turistických tras a nabízí spoustu aktivit pro milovníky přírody a turisty. Kromě běžných turistických atrakcí, jako jsou památky a městské centrum, je zde možnost navštívit i okolní hory a vodopády. Ledovcový jezero Ulucami, národní park Uludag a termální lázně jsou jen některé z atrakcí, které Bursa nabízí.

V obecném smyslu lze tedy říci, že Bursa má velice příjemné podnebí a nabízí svým návštěvníkům spoustu možností k relaxaci a objevování nových míst. Za návštěvu rozhodně stojí a není lepšího způsobu, jak si užít krásy Turecka a jeho krajiny, než v této nádherné oblasti.


Letenka Turecko Bursa


Turecko je země s dlouhou historií a jedinečnou kulturou. Turistům nabízí množství krásných míst k návštěvě, ale jedním z nejoblíbenějších cílů se stává Bursa. Tato starobylá turecká metropole se nachází asi 100 kilometrů jihozápadně od Istanbulu, což ji činí ideálním výletním místem z turecké metropole. Pokud se chystáte na dovolenou v Turecku a chtěli byste navštívit Bursu, můžete zvážit koupi letenky do této destinace.

Letenky do Turecka jsou běžně k dostání z celého světa a tedy i z mnoha evropských destinací. Pokud se rozhodnete pro let z Prahy, letiště Václava Havla má přímé linky spojující Prahu a Istanbul. Pro cestovatele z jiných destinací jsou k dispozici přestupní lety se společnosti Turkish Airlines.

Let na letiště Sabiha Gökçen v Istanbulu trvá z Prahy necelé 3 hodiny. Po příletu na letiště si můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro transfer, který vás převeze do Bursy. Cesta trvá přibližně 3 hodiny, ale může se lišit v závislosti na dopravní situaci.

Bursa je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít půvab turecké historie a kultury. Nachází se zde řada památek, jako jsou například staré mešity, lázně a trhy s orienálními zbožím. Kromě historie a kultury nabízí Bursa také nádhernou přírodu, zejména kopce a lesy, které dokreslují různorodou krajinu.

Pokud se chystáte na dovolenou do Turecka a chcete navštívit Bursu, nákup letenky je nejlepší způsob, jak se tam dostat a ušetřit čas na cestování. Cena letenek se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je sezóna, den v týdnu a dnešní nabídka na letové listy. Nicméně, cena letenky do Turecka nemusí být vysoká a s trochou plánování a hledání skvělých nabídek můžete najít cenově dostupné letenky, které Vám umožní zažít krásy Turecka, včetně Bursy.


Dovolená Turecko Bursa


Turecko je pro mnoho lidí oblíbenou destinací pro dovolenou. Rozmanitost země vám nabízí příležitosti k odpočinku na slunečných plážích, vychutnávat si turistické atrakce a zažívat nádhernou kulturu. Mnoho turistů míří především do oblíbených oblastí jako je Antalya, Kusadasi, Marmaris a Bodrum. Mnozí však přehlížejí město Bursa, které je sladkou tajemnicí.

Bursa je hlavním městem regionu Marmara v severozápadní části Turecka a svou historií sahá až do byzantských dob. Je to druhé největší město regionu Marmara a třetí největší Turecké město. Město Bursa se pyšní nádhernými historickými artefakty a přirozenou krásou. Město má mnoho nádherných parků a zahrad, které jsou ideální pro procházky a pikniky.

Jedním z nejznámějších míst v Bursa je historický Hamam Sultan Suleyman. Tento turecký koupel je jednou z nejstarších a největších lázní v Turecku a pochází ze 14. století. Je to místo, kde se můžete nechat krásně rozmazlovat a odpočinout si po prohlídce města.

Místo, které nesmíte přehlédnout, je Grand Mosque. Tato mešita byla postavena v roce 1399 a je jednou z největších v celé Turecku. Je známá svými obrázky z koránů a nádherným vnitřním dekorem.

V Bursa se můžete také projít bývalou osmanskou čtvrtí Cumalikizik. Tato vesnice spojuje historické zakoupení a přirozenou krásu s pohostinností domácích, což vám umožní zažít místní život a kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Bursu na dovolené, můžete být klidně ubytováni v některém z lázeňských hotelů v okolí. Toto město je známé pro jeho lázeňské procedury, které jsou založené na místních přírodních zdrojích.

Doprava do Bursy je velmi snadná. Město má strategickou polohu a nachází se asi dvaadvacet kilometrů od Marmariského moře. Můžete sem dorazit letadlem a poté se přesunout do města autobusem nebo místním taxíkem.

V závěru můžeme říct, že Bursa se určitě nesmí přehlédnout. Je naplněná krásami historie, kulturou a přírodou. Je to jedno z mála měst v Turecku, které se může pochlubit svým osmanským odkazem. Pokud tedy hledáte nové místo pro dovolenou a chcete zažít něco jiného, neváhejte a navštivte město Bursa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Bursa


Otázka: Jaké je nejlepší čas na návštěvu Bursy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Bursy je během jara a podzimu, kdy je počasí mírné a příjemné. V letních měsících může být velmi horko a v zimě dochází k častým srážkám.

Otázka: Jak se nejlépe dopravit do Bursy?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dopravit do Bursy, je letadlem nebo autobusem. V Burském letišti přistávají mnohé vnitrostátní i mezinárodní lety a autobusové spoje z Istanbulu či Ankary jsou velmi časté.

Otázka: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bursě?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce patří historická část města s mnoha památkami a zahrady, ulice tureckých lázní či čtvrt Uludağ, kde se nachází lyžařské středisko a v létě zde můžete najít krásné turistické stezky.

Otázka: Jaká je místní kuchyně v Bursě?
Odpověď: Místní kuchyně v Bursě se skládá z řady lahůdek, jako jsou lahodné kebapy, pečené maso a zelenina, chobotnice, ryby, luštěniny a mnoho dalšího. V Bursě můžete také ochutnat velké množství sladkostí a dezertů, jako jsou baklava a lokum.

Otázka: Můžete si s sebou vzít alkoholické nápoje do Bursy?
Odpověď: V Turecku platí zákaz pití alkoholických nápojů na veřejnosti, ale v Bursě existuje řada restaurací a barů, které prodávají alkoholické nápoje. Pokud si chcete alkohol koupit v obchodě, můžete si ho dát do batohu nebo tašky, nikdy ale není možné pít alkohol na veřejnosti.


Ubytování Turecko Bursa


Pokud plánujete navštívit Turecko a toužíte zároveň po rozmanitém ubytování, určitě neustále v nedostatku možností nebudete. Bursa, jedno ze tří nejvýznamnějších tureckých měst, skýtá zájemcům o ubytování opravdu bohaté spektrum volby.

Nabízí se Vám zde mnoho hotelů s možností dle Vaší volby i různých kategorií, penziony, hostely i apartmány. Následující článek Vám přináší přehled možností, mezi kterými jistě najdete i tu, která bude odpovídat Vašim požadavkům.

Začněme tedy tou nejtradičnější cestou základního ubytování, a tou jsou hotely. Bursa nabízí širokou škálu luxusních hotelů, které jsou ideálním řešením pro návštěvníky, kteří chtějí být maximálně vyladění v péči o svůj komfort. Zároveň zde najdete i cenově dostupnější varianty, kdy hotel sice nabízí mnoho dalších služeb, ale již bez luxusního zázemí.

Další možností jsou pak penziony. Ty nabízejí ubytování se snídaní a někdy i večeří. Jsou to celkem nenáročné až středně náročné ubytovací kapacity, vhodné pro turisty, kteří nechtějí utrácet příliš mnoho finančních prostředků, ale současně oceňují kvalitní služby a přátelskou atmosféru.

Hostely jsou dobrou možností pro mladší turisty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a zároveň si zůstat v těsné blízkosti města. Tyto ubytovny jsou často umístěny v centru, takže se budete mít dobře ke všem památkám a zajímavostem. Některé hostely rovněž nabízejí kromě obyčejných pokojů i ubytování v podobě spaní v dormitorech, což jsou kolektivní místnosti s několika postelemi.

Poslední možností, kterou zde můžete najít, jsou apartmány. Tyto typy ubytování jsou vhodné pro rodiny a skupiny, které chtějí mít nezávislou volnost pohybu a chtějí si sami připravovat jídlo. Tyto apartmány jsou k dispozici v široké škále cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který odpovídá Vašemu rozpočtu.

Hledání a volba správného ubytování v Bursě není zase tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí jen vědět, co od ubytování očekáváte, kolik chcete utratit a především v jaké oblasti města chcete bydlet. V každém případě si budete moci vychutnat toto nádherné město a jeho bohatou historii a kulturu.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny