Hledejte letenky za nejnižší cenu

Uganda Národní park Rwenzori Mountains

Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Národní park Rwenzori Mountains


1. Jaký druh obuvi je vhodný pro pěší túry v národním parku Rwenzori Mountains?
- Doporučuje se nosit kvalitní voděodolnou obuv s pevnou podrážkou, která poskytuje dostatečnou oporu a ochranu proti kamínkům a terénu.

2. Jak se dostanu do národního parku Rwenzori Mountains?
- Nejbližší letiště je Entebbe International Airport v Kampale. Odtud se lze dopravit do Fort Portalu a pak přes Kasese až do národního parku Rwenzori Mountains.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě národního parku Rwenzori Mountains?
- Nejvhodnější období pro návštěvu je od června do srpna a od prosince do ledna, kdy jsou podmínky nejstabilnější a nejsou tak často srážky.

4. Jde v parku najít obývaná města a vesnice?
- V parku samotném se nenacházejí žádná obývaná města a vesnice. V blízkosti parku však žijí místní komunity, které nabízejí ubytování, průvodce a služby v oblasti cestovního ruchu.

5. Jaká je výška nejvyšší hory v národním parku Rwenzori Mountains?
- Nejvyšší hora je hory Margherita, která dosahuje výšky 5 109 metrů nad mořem.

6. Lze v parku zažít setkání s divokými zvířaty?
- V parku se nacházejí divocí koně, sloni, opičky a další druhy zvířat, avšak je nutné mít s sebou průvodce a dodržovat bezpečnostní opatření.

7. Je nutná registrace pro návštěvu národního parku Rwenzori Mountains?
- Ano, pro návštěvu parku je nutné se registrovat na příslušném informačním centru a zaplatit vstupné.

8. Je v parku k dispozici ubytování?
- V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, včetně kempů, chat a horských bivakovacích stanovišť.

9. Jaká je délka a náročnost treků v parku?
- Trekové trasy v parku se liší délkou a náročností, ale obvykle se jedná o několikadenní výlety s převýšením až 4 000 metrů.

10. Je nutné se očkovat před návštěvou parku?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a dalším chorobám, avšak jedná se o individuální rozhodnutí každého návštěvníka a je vhodné se poradit s odborníkem na cestovní medicínu.


Počasí Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda je země, která leží na africkém kontinentu a nabízí velmi zajímavé počasí, které se liší podle oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí Ugandy pro turisty je Národní park Rwenzori Mountains, kde najdeme jedny z nejvyšších hor Afriky. Tento park se nachází poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo a nachází se na horském hřebeni Rwenzori.

V této oblasti je vlhké a tropické podnebí, což znamená, že je tu v průměru vysoká teplota a vlhkost. Zatímco v některých částech Ugandy jsou měsíce s nízkým srážkovým úhrnem, v Rwenzori Mountains je srážkové období téměř po celý rok. V období mezi březnem a květnem však dochází k výraznému zvýšení srážek.

Typické počasí v Rwenzori Mountains je tedy deštivé a chladné, s teplotami klesajícími pod bod mrazu v noci a stoupajícími kolem 15 až 20 stupňů Celsia během dne. Tyto podmínky mohou být velmi náročné pro cestovatele, zejména pro ty, kteří se vydávají na horolezecké výpravy.

Přestože mohou být podmínky v Rwenzori Mountains náročné, turisté, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit, se mohou těšit na nádherné výhledy na okolní hory, ledovce a údolí. Také mohou objevovat mnoho druhů zvířat a rostlin, které tuto oblast obývají.

Zkrátka, Rwenzori Mountains a jeho počasí je pro turisty trochu náročnější, ale přesto poskytuje úžasnou příležitost prozkoumat nádhernou krajinu a divočinu Afriky. Tato oblast je vhodná pro ty, kteří rádi cestují mimo běžné trasy a chtějí zažít něco trochu jiného.


Dovolená Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda je země plná krásných přírodních scenérií, které přitahují celou řadu turistů z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst k návštěvě v Ugandě je určitě Národní park Rwenzori Mountains. Tento park je domovem některých z nejvyšších hor na africkém kontinentě a nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek z přírodní krásy.

Rwenzori Mountains jsou součástí Východoafrického pohoří a leží na hranici mezi Ugandou a Demokratickou republikou Kongo. Toto pohoří se také nazývá jako "Hory Měsíce" kvůli neuvěřitelně krásné krajině, kterou připomíná. V parku se nachází několik vrcholů, z nichž nejvyšší je Margherita Peak s výškou 5 109 metrů nad mořem.

Národní park Rwenzori Mountains se může pochlubit neuvěřitelně bohatou biodiverzitou, která zahrnuje více než 70 druhů savců, jako jsou například gorily, sloni, antilopy a šakaly. Park je také domovem pro mnoho druhů rostlin, z nichž mnohé jsou endemické a nelze je najít nikde jinde na světě. Park také zahrnuje několik ledových polí, které jsou jedinými v Africe.

Návštěvníci parku mohou absolvovat pěší túru, která trvá zhruba osm dní a vede až do horních partií hor. Turisté se postupně přibližují k nejvyššímu vrcholu a úžasným výhledům na okolní krajinu. Tuto výpravu však doporučujeme spíše zkušeným turistům, kteří mají dostatečnou kondici a vybavení na takto náročnou cestu.

Park také nabízí možnost návštěvy odlehlých vesnic a setkání s místními obyvateli. Mohou návštěvníkům vysvětlit historii parku a poskytnout informace o tradicích a kulturách regionu. Je to skvělá příležitost pro turisty, kteří chtějí poznat Ugandu a její obyvatelé.

V Národním parku Rwenzori Mountains je také k dispozici řada ubytovacích zařízení. Turisté si mohou vybrat mezi luxusními lodžemi, kempy a chatkami. Všechny tyto zařízení jsou velmi dobře vybavena a umožňují návštěvníkům užít si přírodní krásy parku.

V únoru 2019 Národní park Rwenzori Mountains navštívil také český prezident Miloš Zeman. Osobně se tak přesvědčil o kráse a překrásné fauně a flóře tohoto národního parku.

Ve srovnání s více turisty navštěvovanými parky, jako je například Národní park Bwindi s gorilami, je Národní park Rwenzori Mountains skutečně skrytým pokladem Ugandy. Turistům, kteří chtějí strávit dovolenou v Africe a poznat krásy této země, můžeme vřele doporučit návštěvu tohoto parku. Je to neopakovatelná příležitost pro všechny příznivce přírody, kteří hledají nezapomenutelné zážitky.


Letenka Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklé zážitky, určitě byste měli navštívit Národní park Rwenzori Mountains v Ugandě. Toto nádherné pohoří se nachází na hranicích Ugandy a Demokratické republiky Kongo a svou neopakovatelnou krásou přitahuje turisty z celého světa. Protože Rwenzori Mountains jsou velmi odlehlým a obtížně přístupným místem, ideální volbou je letenka do Ugandy.

Národní park Rwenzori Mountains je známý především pro své extrémní podmínky. Vrcholy těchto hor dosahují výšky 5 000 metrů n. m. a podmínky na nich jsou mnohdy extrémní. Na některých místech se potřebujete prodrat ledovými komorami, překonávat prudké hřebeny, a dokonce i přejít příkrou skalní stěnu vystrojeni lanovkami.

Tuto turistickou cestu na Rwenzori Mountains, ať už se jedná o jednodenní túry, nebo vícedenní trekkingové vypravy, si však mohou dovolit jen opravdu zkušení horolezci a turisté se strategicky umístěným vybavením. To znamená, že není vhodné rozhodnout se pro tuto cestu napospas osudu - je třeba napřed svůj plán zvážit a ideálně se poradit s odborníky.

Přestože se turistická trasa na Rwenzori Mountains nese v duchu doby, stále se zde nachází mnoho nezbytností určených našim prarodičům. Ochrana přírody a ochrana fauny a flóry zde byly zavedeny již v 70. letech, poté co byl park vyhlášen UNESCO. Při turistických výpravách se zde setkáte se záhadnými stvořeními, jako jsou sloni, gorily v oblasti Virunga, ve stáří okolo pěti letels a mnoho dalšího.

Pokud se rozhodnete pro letenku Uganda, bude se vám zde opravdu líbit. Nechte se okouzlit krásou divoce rozmanitého Rwenzori Mountains a podpořte ochranu krásných zvíř, kteří zde žijí!


Ubytování Uganda Národní park Rwenzori Mountains


Uganda Národní park Rwenzori Mountains je místem, které láká turisty z celého světa, kteří chtějí ochutnat krásy afrického kontinentu. Tento park, který je součástí světového dědictví UNESCO, se nachází v jihovýchodní části Ugandy, nedaleko hranic s Kongem a Kenií. Je to domov pro některé z nejkrásnějších hor na světě a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou. Pokud se chystáte navštívit tento park, budete potřebovat dobře zvolené ubytování.

V parku máte k dispozici několik druhů ubytování, z nichž je každý ideální pro jiný typ turistů. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem a nevadí vám několik kompromisů, můžete zvolit základní kemp. Camp Nyabitaba je ideální pro turisty, kteří chtějí být co nejblíže horám a ochutnat atmosféru přímo v parku. Kemp je však poměrně skromný a vyžaduje, abyste si sami přinesli spacák a karimatku.

Pokud hledáte něco více pohodlného, můžete si zvolit ubytování v chatkách. Ty jsou umístěny v nejkrásnějších částech parku a nabízejí lepší komfort než kemp. Vybavené jsou postelemi a společnými sociálními zařízeními. Tato chatová osada pak nabízí dobré výchozí místo pro turisty, kteří plánují výlety do okolí parku.

Pro luxusní ubytování nabízí park velkolepé horské chaty a hotely, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a nabízejí vysoký komfort. Horolezecké chaty jsou postaveny na okraji lesa a skýtají návštěvníkům úžasný výhled na okolní krajinu. Hotely pak nabízejí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na hory a exotickou faunu parku.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, bude to bezpochyby skvělá zkušenost. Národní park Rwenzori Mountains v Ugandě nabízí návštěvníkům neuvěřitelné krásy a příležitosti pro dobrodružné výlety. Nezapomeňte si přibalit své nezbytnosti a potřebné vybavení pro pobyt v horách, a budete mít nádhernou dovolenou, na kterou budete s nadšením vzpomínat celý život.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny