Hledejte letenky za nejnižší cenu

Zimbabwe Mutarazi Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Mutarazi Falls


1. Jak se dostanu k Mutarazi vodopádům?
- Vodopády se nachází asi 35 km od města Nyanga v Zimbabwe. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je po silnici B133, která vede od Nyanga přímo k vodopádům. Můžete si také najmout soukromého řidiče.

2. Je třeba si s sebou vzít nějaké vybavení?
- Ano, doporučujeme si vzít běžecké boty, lehké oblečení, sluneční brýle a ochranný krém proti slunci. Pokud chcete překonat vodopády, budete potřebovat také základní horolezecké vybavení, jako jsou karabiny a lana. Můžete si je vypůjčit na místě.

3. Kam je lepší se ubytovat?
- V okolí vodopádů je několik ubytovacích zařízení. Doporučujeme si zarezervovat ubytování v přilehlém městě Nyanga, kde je více možností.

4. Je nutné mít s sebou průvodce?
- Pokud chcete překonat vodopády, je lepší si najmout průvodce. Jsou zde k dispozici licencovaní průvodci, kteří vám ukážou nejlepší cesty a poradí, jak bezpečně projít přes vodopády.

5. Jaké jsou otevírací hodiny vodopádů?
- Mutarazi vodopády jsou otevřené celoročně, ale doporučujeme navštívit je v období sucha (květen-září), kdy jsou vodopády méně silné a snadnější k překonání. Otevírací hodiny jsou od 8:00 do 17:00 hodin.


Letenka Zimbabwe Mutarazi Falls


Zimbabwe Mutarazi Falls – překrásný zážitek plný adrenalinu

Zimbabwe je země plná krásných přírodních lokací, ale jedno z nejvíce vzrušujících míst, které můžete v Zimbabwe navštívit, je Mutarazi Falls. Tato vodopádová kaskáda je klenotem tohoto krásného afrického národa, který si již dávno zavedl evokativní jméno - "Boží zahrada".

Mutarazi Falls jsou zvláštní tím, že se nacházejí hluboko v Malemsbury Mountains a jsou domovem ohromujících panoramat. Tyto kaskády jsou největšími vodopády Zimbabwe a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelný pohled na oblast kolem nich.

Letenky na Zimbabwe Mutarazi Falls

Pokud se chystáte navštívit Mutarazi Falls, pak se musíte dostat do proslulého města Harare, což je hlavní město Zimbabwe. Jako nejlepší cestu na tento úchvatný kus přírody v Zimbabwe se nabízejí letecké spoje. Letenky na Zimbabwe Mutarazi Falls naleznete na internetových stránkách několika společností, které se specializují na letenky do této oblasti.

Při výběru letenky na Zimbabwe Mutarazi Falls se doporučuje využít služeb kvalitní cestovní kanceláři, která nabízí i další služby včetně ubytování, komunikace s místními průvodci a mnoho dalšího.

Adrenalinový zážitek

Mutarazi Falls nabízejí turistům skvělou příležitost pro adrenalinový zážitek. Vodopády Mutarazi totiž též slouží jako ostrůvek pro skvělé outdoorové aktivity. Lesy kolem vodopádů jsou ideálním místem pro treking, mountainbiking a horské výlety. Nejvíce adrenalinem nabité aktivity spojené s vodopády Mutarazi jsou ale potápění a bungee jumping. Potápění v jezírku pod vodopádem je ojedinělá zážitková zábava, která vás uchvátí a zároveň uvolní.

Bungee jumping z výšky více než 100 metrů nad propastí spojenou s lůžkem řeky, zpříjemní vám pobyt a přidá na adrenalinu. Pro ty, kteří hledají zdolání vyššího stupně náročnosti je tam též aktivita zvaná "via ferrata" - lezecký průchod po skalách obklopujících vodopády Mutarazi.

Mutarazi Falls nabízejí také řadu dalších zážitků pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Krásná krajina plná květin a fauny tě očarují a utvrdí vás o nádhernosti přírody Zimbabwe.

Závěr

Zimbabwe Mutarazi Falls jsou skvělým místem pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky v kombinaci s přírodní krásou. Při cestování, nezapomeňte si zarezervovat letenky na Mutarazi Falls s cestovní kanceláří a připravte se na nezapomenutelný zážitek plný napětí a adrenalinu.


Ubytování Zimbabwe Mutarazi Falls


Zimbabwe je země s nádhernou přírodou a množstvím zajímavých míst ke zhlédnutí. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Zimbabwe patří Mutarazi Falls - vodopády, které se nacházejí na úpatí hory Chimanimani.

Pro turisty, kteří chtějí Mutarazi Falls navštívit, je zde například nabídka ubytování v kempu, který se nachází hned u vodopádů. Tento kemp je situován přímo na břehu řeky a nabízí nádherný výhled na okolní přírodu.

V kempu jsou k dispozici dvě možnosti ubytování. První možnost je ubytování v klasických stanech, které jsou vybaveny postelemi a dalším standardním nábytkem. V kempu je také k dispozici restaurace, kde si mohou hosté objednat jídlo a pití.

Druhou možností ubytování jsou tzv. "glamping" stany. Tyto stany jsou luxusnější varianta ubytování a jsou vybaveny manželskou postelí, kuchyňským koutem, vlastní koupelnou a velkým balkonem s výhledem na vodopády. Glamping stany jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě.

Kromě ubytování nabízí kemp také širokou škálu aktivit, které jsou určeny pro turisty. Mezi nejoblíbenější patří například turistika v okolí vodopádů, rafting na řece nebo cyklistické výlety v přírodě. Kemp také nabízí možnost pronájmu vybavení pro různé sportovní aktivity, jako jsou například kajaky, kanoe a horská kola.

Výhodou ubytování v kempu u Mutarazi Falls je skvělá poloha. Vodopády jsou totiž jedním z nejkrásnějších míst v Zimbabwe a kemp je situován přímo v centru této krásné oblasti. Díky tomu mají hosté možnost být v kontaktu s přírodou a užívat si výhledy na okolní krajinu.

Celkově je ubytování v kempu u Mutarazi Falls skvělou volbou pro turisty, kteří touží po dovolené v přírodě a chtějí prožít nezapomenutelné zážitky. Ubytování je příjemné a čisté, personál je velmi ochotný a vstřícný a prostředí je velmi klidné a relaxační. Určitě se jedná o jedno z nejlepších ubytování v Zimbabwe a stojí za to ho zkusit.


Počasí Zimbabwe Mutarazi Falls


Není pochyb o tom, že Zimbabwe je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. To je také jedním z důvodů, proč sem každoročně přijíždějí tisíce turistů, kteří si chtějí prohlédnout úchvatné přírodní památky této země. Jednou z nejvíce navštěvovaných destinací je také Mutarazi Falls, impozantní vodopád, který se nachází v centrální části Zimbabwe.

Mutarazi Falls jsou jedním z největších vodopádů v Zimbabwe a jsou důkazem toho, že země má co nabídnout v oblasti přírodních krás. Vodopád se nachází na řece Honde na východě Zimbabwe, asi 30 kilometrů od města Mutare. Od založení parku v roce 2015 byl vodopád jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi.

Mutarazi Falls se nacházejí v pohoří Eastern Highlands, které je známé svými strmými údolími a divokou krajinou. Vodopád je obklopen četnými lesy, kde žijí mnoho zvířat, jako jsou dikobrazové, antilopy a leopardi. Okolní oblast je také domovem řady druhů ptáků, a proto se Mutarazi Falls stávají oblíbeným místem pro pozorování ptáků.

Mutarazi Falls se vyznačují tím, že vytváří dvě oddělené kaskády, které spadají po skalních útesech do řeky Honde. První kaskáda měří asi 479 metrů a druhá 479 metrů. Celková výška vodopádu činí tedy 800 metrů a Mutarazi Falls se tak stávají druhým nejvyšším vodopádem v Africe po Victoria Falls.

Když navštívíte Mutarazi Falls, můžete si užít nádherný výhled na okolní krajinu a také se kochat pohledem na řeku Honde, která protéká pod vodopádem. Vodopád je v nejlepší kondici po období dešťů, kdy přináší vody z úpatí pohoří. Během období sucha se Mutarazi Falls stávají o něco méně poutavými, ale stále stojí za to je navštívit.

Celkově lze říci, že Mutarazi Falls jsou skvělým místem k návštěvě a potěšení vašich smyslů úchvatnou přírodou. Pokud plánujete cestu do Zimbabwe, nezapomeňte zahrnout Mutarazi Falls do vaší cestovního plánu. Věřte mi, tuto nádhernou přírodní památku nebudete chtít minout.


Dovolená Zimbabwe Mutarazi Falls


Zimbabwe se stala jednou z nejatraktivnějších turistických destinací pro přírodní krásy a divokou zvěř. Mutarazi Falls jsou jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů v této zemi a jsou jednym z největších vodopádů v Africe.

Pokud jste milovníkem vodopádů a přírody, návštěva Mutarazi Falls by měla být na vašem seznamu. Tyto vodopády se nacházejí v Národním parku Mutarazi, který je součástí Východního pohoří Zimbabwe. Výška vodopádu dosahuje téměř 770 metrů a tvoří tak působivý vodopád, který je pro turisty jedinečnou příležitostí.

Pro dopravu k vodopádům se zpravidla používají místní průvodci, kteří vám kromě cesty ukážou také zajímavosti v okolí. Můžete tak navštívit také několik přírodních parků v okolí, jako je například Nyanga národní park, kde si můžete prohlédnout mnoho zvířat, jako jsou opice, antilopy, sloni a další.

Pokud máte rádi turistiku, v oblasti Mutarazi Falls si určitě užijete řadu aktivit. Můžete navštívit horské oblasti s neuvěřitelnými výhledy, procházet se nádhernými lesy nebo se prolézt náročnými horolezeckými výstupy. K dispozici jsou také přírodní koupaliště, kde se můžete zchladit v horkých dnech.

Při návštěvě Zimbabwe byste neměli zapomenout také na jeho kulturní bohatství. Můžete se tak setkat s místními kmeny a prozkoumat jejich starobylé rituály a tradice. Můžete se rovněž seznámit s tradičními řemesly, jako je například řezba v kameni nebo tkalcovství.

Zimbabwe je tak jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe a Mutarazi Falls jsou jedním z největších přírodních záznamů této země. Pokud cestujete do této oblasti, nenechte si ujít tuto úžasnou příležitost objevit krásu přírody a bohatou kulturu tohoto úžasného místa.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny