Hledejte letenky za nejnižší cenu

Brazílie Manaus

Počasí Brazílie Manaus


Brazílie je známá jako země s pestrou a rozmanitou klimatickou oblastí. Jedním z nejzajímavějších míst, co se týče počasí, je město Manaus, které leží v centrální části Amazonie.

Manaus je centrem brazilského státu Amazonas a nachází se asi 1 700 kilometrů od Brazílie hlavního města Brasílie. Toto město, které má asi 2,5 milionu obyvatel, je obklopeno nádhernou amazonskou džunglí a množstvím řek a jezer.

Klima v Manaus je tropické deštné. Teploty se pohybují od 20 do 30 stupňů Celsia během celého roku a vlhkost vzduchu je velmi vysoká. V průběhu roku se v Manaus vyskytuje období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od července do října a jak už název naznačuje, je to období, kdy nedochází k dešťům. Teploty jsou během této doby zhruba stejné jako v jiných obdobích, ale vlhkost vzduchu klesá až o 50 procent.

Obdobím dešťů je pak zbytek roku. Nejvíce srážek připadá na měsíce duben a květen a v této době může pršet neustále i několik dní po sobě. Během období dešťů je vlhkost vzduchu velmi vysoká a může dosahovat až 100 procent.

V Manaus se také vyskytují příležitostné bouřky, které mohou být velmi silné a mohou doprovázet silné větry, dešťové přívaly a blesky.

Klima v Manaus je tedy velmi specifické a může být pro návštěvníky z jiných oblastí náročné. Doporučuje se se před návštěvou této oblasti informovat o aktuálním počasí a vhodné výbavě. Pokud jste ale připraveni přizpůsobit se místnímu počasí, může vás Manaus nadchnout svou jedinečnou přírodou a nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Brazílie Manaus


Brazílie je fascinující a krásná země plná kultury, historie a přírodního bohatství. Pokud plánujete cestovat do tohoto krásného státu, určitě byste měli zvažovat letenku do města Manaus.

Manaus je hlavním městem státu Amazonas a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst v celé Amazonii. Nachází se v srdci amazonského deštného pralesa a je obklopen řekou Amazonkou, což z něj činí jednu z nejexotičtějších destinací na světě.

Existuje řada důvodů, proč byste měli zvážit návštěvu Manausu. Město nabízí bohatou historii, kulturní dědictví, ale také úžasnou přírodu. Jedním z největších turistických lákadel v Manausu je místní operní dům, Teatro Amazonas, který byl vybudován v roce 1896. Tento dům je pojmem nejen ve městě, ale celé Brazílii a svou krásou, luxusem a historickou hodnotou rozhodně stojí za návštěvu.

Dalším místem, které byste neměli přehlédnout, je místní trh, Mercado Municipal Adolpho Lisboa. Trh nabízí mnoho různých produktů jako jsou ryby, ovoce, koření, ale také ručně vyrobené suvenýry, řemeslné výrobky nebo keramiku.

Můžete se také projet po řece Amazonka a pozorovat její obrovskou šíři a hloubku. Existuje mnoho příležitostí, jak vyrazit na vodní cestu po řece, s různými výlety a plavbami, které uspokojí každého odvážného turistu.

Pokud vás zajímají neobvyklá zvířata, město Manaus je pro vás tou správnou destinací. Při návštěvě můžete vidět mnoho druhů exotických ptáků, jako jsou tukani, papoušci a kolibříci, ale také krokodýly, sovy, opice a další neobvyklá zvířata, která nelze vidět nikde jinde na světě.

Letenky do Manausu není těžké najít a lze je koupit mnoha způsoby. Pokud hodláte cestovat bez zprostředkovatele, můžete využít služeb mnoha leteckých společností. Vzhledem k tomu, že Manaus se nachází v centru Amazonského deštného lesa, jsou lety do Manausu obvykle dostupné pouze z určitých měst v Brazílii, nebo z některých hlavních měst v zahraničí.

Doporučujeme také využít cestovní kancelář, protože nabízí zajímavé slevy a výhodné nabídky na letenky a ubytování. Takže nehledě na to, jak a kdy se rozhodnete cestovat do Manausu, můžete se těšit na úžasnou dovolenou, kterou nikdy nezapomenete. Město nabízí spoustu kulturních, historických a přírodních skvostů, které vás okouzlí a nadchnou. Pestrou náplň vaší dovolené propojí množství vodních a vnitrostátních dopravních prostředků, jejichž vyběr nabízí špatní turisté, ale také ti nejnáročnější.

Tak neváhejte, kupte si letenku do Manausu a zažijte něco zcela mimořádného.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


1. Jak se nejlépe dostanu z letiště do centra města Manaus?

Nejlépe se dopravíte taxíkem, který najdete před letištěm. Je možné se také dopravit autobusem nebo mototaxi, avšak tyto možnosti jsou méně pohodlné.

2. Kde mohu v Manaus najít nejlepší brazilskou kuchyni?

Nejlepší brazilskou kuchyni naleznete v tradičních restauracích, například Casa do Peixe či Banzeiro. Doporučujeme také vyzkoušet místní speciality jako je tacacá nebo tambaqui.

3. Jaké jsou nejlepší památky v Manaus?

Nejlepší památky v Manaus zahrnují Teatro Amazonas, Městské muzeum Amazonského institutu, Park Mina do Gasoduto a Povodí Červené řeky.

4. Jak se dopravím do nedalekého Národního parku Jaú?

Nejlépe se dopravíte lodí z Manaus, cesta trvá přibližně osm hodin. Doporučujeme si vybrat organizovanou výletní cestu, kdy se o vše postará průvodce.

5. Kde si mohu koupit místní suvenýry v Manaus?

Nejlepší místa pro nákup místních suvenýrů v Manaus jsou trhy Adolpho Lisboa či Mercado Municipal. Nabízejí tradiční řemesla, jako jsou ručně tkané koberce, nádobí z keramiky nebo dekorační zboží z palmových listů.


Dovolená Brazílie Manaus


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Brazílie je tou správnou volbou. Město Manaus se nachází uprostřed amazonského pralesa a nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí jak pro relaxaci, tak pro aktivní dovolenou plnou zážitků.

Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a leží u soutoku řeky Negro a Solimões. Je to největší město v Amazonii a důležité průmyslové centrum, které si udrželo své historické a kulturní dědictví. Mezi hlavní atrakce patří místní operní dům Teatro Amazonas a indiánský muzejní komplex.

Jedním z nejvýznamnějších zážitků, které můžete zažít v Manaus, je prohlídka amazonského pralesa. Můžete se vydat na jednodenní výlet, nebo si zarezervovat vícedenní trekkingovou expedici. Amazonský prales je plný divokých zvířat, druhů rostlin a říčních delfínů.

Pro místní kuchyni nesmíte vynechat restauraci Tambaqui de Banda, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako je brazilská ryba tambaqui, grilovaná pstruh nebo Moqueca, což je rybí polévka.

Další atrakcí, kterou si určitě nenecháte ujít, je návštěva místního trhu Adolpho Lisboa. Je to jedno z nejstarších míst v Manaus a nabízí mnoho stánků s místními potravinami, řemesly a suvenýry.

Pokud hledáte relaxaci, můžete si zajít do zahrady Park Jefferson Peres, která nabízí krásné výhledy na město a možnost si odpočinout v klidném prostředí.

V letních měsících můžete vyrazit na nezapomenutelnou plavbu po řece Amazon, kde si můžete užít krásy amazonského pralesa a úžasné výhledy. Zážitek jako žádný jiný.

Manaus je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat nový svět a užít si přírodní krásy Amazonie. Kombinace kulturních zážitků, gastronomie a adrenalinových aktivit z této dovolené dělá nezapomenutelný zážitek. Brazílie, Manaus a Amazonie jsou synonymem pro zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Ubytování Brazílie Manaus


Manaus je metropole v severní Brazílii a je jedním z největších měst na území Amazonie. Navštěvovat jej přijíždějí turisté z celého světa, aby prohlédli město, procházeli se po jeho překrásných ulicích, prozkoumali tamní kulturní a historická místa a poznali dodnes neuvěřitelně zachovalou a nedotčenou přírodu Amazonie. Kvůli velkému zájmu turistů, nabízí Manaus mnoho různých možností ubytování, které vyhovují potřebám každého.

Hostelové ubytování

Pokud hledáte cenově dostupné a pohodlné ubytování, je hostelové ubytování v Manaus ideální volbou. Hostely nabízejí čistá a útulná pokoje nebo lůžka společného nocování, kde můžete poznat další cestovatele a sdílet své zážitky z cesty po Amazonii. Mezi nejlepší hostely v Manaus patří Hostel Manaus, Manaós Hostel a Amazon Jungle Hostel.

Hotelové ubytování

Pokud hledáte větší soukromí a luxusní ubytování, Manaus nabízí mnoho hotelů na vysoké úrovni. Nachází se zde řada moderních hotelů s plným komfortem a skvělou obsluhou. Hotel Tropical Manaus a Hotel Da Vinci jsou mezi turisty velmi oblíbené. Nachází se v centru města a jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a profesionální servis.

Eco-Friendly ubytování

Pokud hledáte alternativu k tradičnímu hotelovému ubytování, Manaus nabízí ekologická ubytování přímo v srdci džungle. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby respektovaly a chránily místní přírodu a kulturu. Jedná se o skvělou volbu pro turisty, kteří chtějí zažít místní život a úzký kontakt s přírodou. Mezi nejlepší ekologická ubytování patří Amazon Turtle Lodge a Anavilhanas Jungle Lodge.

Airbnb

Pokud preferujete ubytování spíše typu jako vlastní byt, můžete zvolit Airbnb. Airbnb je velmi populární způsob ubytování, zejména mezi mladými cestovateli. V Manaus jsou k dispozici stovky Airbnb nabídek, které nabízejí základní ubytování a soukromí za cenově dostupné ceny.

V Manaus je dostatečně nabízeno různých typů ubytování, aby splnily požadavky turistů z různých částí světa. Turisté by měli zvážit své preference a rozpočet, aby si mohli užít své dovolené bez stresu a získali nejlepší zážitek z Amazonie.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny