Hledejte letenky za nejnižší cenu

Namibie Omaruru

Ubytování Namibie Omaruru


Namibie je země plná nádherných krajin, exotických zvířat a fascinující historie. Pokud se plánujete podívat do Omurarua, jednoho z nejstarších měst země, možná sháníte tipy na ubytování. Omaruru není velké město a výběr ubytování zde tak není tak obrovský jako v některých větších střediscích. Přesto si lze najít několik skvělých možností.

1. Omaruru Guest House - Toto krásné ubytování se nachází v historické budově z počátku 20. století. Má několik pokojů a každý z nich je zařízen vkusným a elegantním stylem. Hosté zde najdou vše, co potřebují pro svou pohodlnou a příjemnou dovolenou, včetně bazénu, spa a restaurace. Rozhodně patří k nejoblíbenějším možnostem v Omaruru a jistě potěší i ty nejnáročnější turisty.

2. Erongo Wilderness Lodge - Pokud hledáte ubytování blízko přírody a máte rádi kempování, tuto možnost byste si neměli nechat ujít. Erongo Wilderness Lodge nabízí různé druhy ubytování od stíněných placů pro kempování až po luxusní bungalovy ve stylu safari. Největší předností je však poloha ubytování, které se nachází blízko národního parku Spitzkoppe. Odtud si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní vrchy, vydat se na dobrodružnou procházku nebo navštívit nedaleké lovecké revíry.

3. Oase Guesthouse - Toto nádherné ubytování se nachází v klidné části města a nabízí pohodlné pokoje a příjemnou atmosféru. Ubytování je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. K dispozici je také bazén a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Oase Guesthouse je ideální pro ty, kteří hledají klidné a uvolněné prostředí, ve kterém si mohou odpočinout.

4. Etendero Guesthouse - Toto ubytování vás uchvátí svou krásou a celkovým stylem. Etendero Guesthouse se nachází v centru Omaruru a je obklopen krásnou zahradou, která vám nabízí klid a luxus. Nabízí různé druhy pokojů, všechny vkusně zařízené a plně vybavené pro pohodlný pobyt. Zahrada vás přitáhne ke koupání v zahradním bazénu nebo ke stolování na terase.

Omaruru nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro cestovatele všech druhů. Bez ohledu na to, zda hledáte ubytování přímo v centru města, či v klidném prostředí mimo něj, tato města jsou skvělým místem k relaxaci a užití si nezapomenutelné dovolené.


Dovolená Namibie Omaruru


Dovolená v Namibii je nezapomenutelný zážitek. Tato africká země je úchvatná svými rozmanitými krajinami, z nichž mnohé nemají v evropských zemích obdoby. Jedním z nejzajímavějších míst, která byste měli navštívit, je město Omaruru, které leží v centrální části Namibie.

Co Omaruru nabízí?

Omaruru leží na břehu řeky Omaruru, což je místní zdroj vody v této sušší části Namibie. Město je slavné svými kameny, které byly zdejšími zubaři zpracovány tak, že jsou nyní oblíbeným suvenýrem mezi turisty.

Další nejvýznamnější atrakcí v Omaruru je Bamboesbaai, údolí obklopené pohořím, kde rostou bambusové porosty. Toto místo je často vyhledávané pro výlety a pikniky a nabízí mistrovské dílo přírodní architektury.

Jak se tam dostanete?

Existuje několik způsobů, jak se do Omaruru dostat. Nejpohodlnější způsob je letecky z Windhoeku, hlavního města Namibie, což trvá asi hodinu letu. Pokud cestujete autem, doporučujeme najmout si v Windhoeku automobil a pokračovat po silnici B2 směrem na západ. Omaruru leží asi 220 km od hlavního města a cesta trvá přibližně 2 a půl hodiny.

Kde se ubytovat?

V Omaruru najdete řadu ubytovacích možností, včetně kempů, penzionů a hotelů. Doporučujeme ubytovat se v historickém hotelu Epako Safari Lodge. Tento luxusní hotel má krásné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro relaxaci a odpočinek. Pokud hledáte něco levnějšího, doporučujeme kempy Auas Safari Lodge nebo Omaruru Game Lodge.

Co dělat v Omaruru?

Omaruru nabízí několik aktivit, které můžete během své dovolené provádět. Můžete navštívit kamenolom Petrified Forest, kde je možné vidět kamenné stromy vzniklé před miliony let. Navštivte také farmu nahých opic, kde žijí opice bez ochlupení, které jsou v Namibii živé jen v této oblasti. Pokud máte rádi víno, doporučujeme navštívit vinařství Erongo Mountain Winery, kde si můžete vychutnat skvělé víno a obdivovat krásné výhledy.

Celkově vzato, návštěva Omaruru je bezpochyby zážitkem, který nikdy nezapomenete. Toto krásné město nabízí spoustu krásných přírodních scenérií, historickou architekturu a spoustu aktivit, které vyplní vaši dovolenou. Pokud se chystáte do Namibie, nenechte si toto místo ujít.


Letenka Namibie Omaruru


Letenka do města Omaruru v Namibii – co byste měli vědět

Namibie je jedna z nejkrásnějších zemí na světě. Je plná krásných krajin, exotických zvířat a fascinujících kultur. Omaruru je městem, které se nachází v nitru země a není tolik známé jako jiné turistické destinace Namibie, jako jsou Windhoek nebo Swakopmund. Nicméně, pokud hledáte klidné a autentické místo, kde si můžete užít krásu Namibie, Omaruru určitě stojí za návštěvu. V tomto článku se dozvíte více o letence do města Omaruru v Namibii.

Jak se dostat do Omaruru?

Nejbližším letištěm k Omaruru je letiště v městě Windhoek, které je asi 140 km vzdálené. Existují však také další možnosti, jak se dostat do Omaruru. Můžete se například dostat do města Swakopmund, které je populární turistickou destinací v Namibii, a odtud si pronajmout auto. Omaruru je asi 270 km vzdálen od Swakopmundu a cesta tam vede přes krásné kraje.

Jak rezervovat letenku?

Letenky do Namibie můžete rezervovat online nebo přes cestovní kancelář. Pokud plánujete cestu do Namibie v době vrcholu turistické sezóny (prosinec a leden), měli byste zarezervovat letenku co nejdříve, aby byla cena co nejnižší. Cena letenek se může lišit v závislosti na sezóně a počtu cestujících.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Omaruru?

Nejlepší čas na návštěvu Omaruru by měl být v období od dubna do října, kdy je suché období. V období dešťů (listopad až březen) se může stát, že voda zaplaví cesty a některá místa nejsou dostupná. Na druhou stranu, během zimy může být v Omaruru velmi chladno, takže si vezměte dostatek oblečení.

Co vidět v Omaruru?

Omaruru je malé město, které má přesto mnoho krásných historických památek, muzeí a uměleckých galerií. Můžete navštívit nejstarší farmu v Namibii, Tjokkershoop, která se nachází asi 10 km od Omaruru. Farmu si můžete prohlédnout a ochutnat zdejší víno. Omaruru je také domovem mnoha uměleckých dílen, které se specializují na tradiční namibijskou keramiku, krajky a řemeslné práce. Pokud máte rádi zvířata, můžete také navštívit několik farm, kde jsou chována domácí zvířata, jako jsou ovce, kozy a drůbež.

Je Omaruru bezpečné místo k návštěvě?

Namibie je obecně považována za bezpečnou zemi pro turisty, včetně města Omaruru. Přestože opravdu někdy dojde k menším zločinům, jako jsou krádeže, násilí proti turistům je velmi neobvyklé. Stejně jako v jiných zemích byste se měli držet hlavních turistických tras a být opatrní na své cennosti.

Závěr

Pokud hledáte klidné a krásné místo k návštěvě v Namibii, nezapomeňte na město Omaruru. Omaruru má spoustu historických a uměleckých památek a umožní vám poznat autentickou kulturu Namibie. Abyste se dostali do Omaruru, můžete použít letiště v Windhoeku nebo Swakopmundu a odtud cestovat autem. Nezapomeňte si také pronajmout auto, abyste se mohli snadno pohybovat po městě. Mějte na paměti, že nejlepší čas na návštěvu Omaruru je v období sucha (od dubna do října).


Počasí Namibie Omaruru


Namibie je země, která se nachází v jihozápadní Africe a je tvořena převážně pouští a stepí. Omaruru je malé město, které se nachází v centrální části Namibie, poblíž řeky Omaruru. Město se nachází ve výšce 1170 metrů nad mořem a má poměrně suché a horké počasí.

Omaruru se nachází v oblasti, která se vyznačuje poměrně malými srážkami. Průměrné množství srážek v této oblasti se pohybuje kolem 350 až 400 milimetrů ročně. Největší množství srážek spadne v průběhu období dešťů, které probíhají v Namibii od října do dubna. V tomto období se oblast může stát zelenou a rostou zde tráva a keře.

Teploty v Omaruru jsou v průběhu roku poměrně vysoké a mohou se pohybovat kolem 35°C. V období dešťů jsou teploty mírně nižší a mohou se pohybovat kolem 30°C. V noci mohou klesat teploty až na 10-15°C. V létě jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 40°C.

Vzhledem k poměrně suchému klimatu v oblasti, je v Omaruru velmi důležité správně hospodařit s vodou. Většinu vody v oblasti tvoří podzemní vody, které se nacházejí v hloubce od 50 do 80 metrů. Voda se získává pomocí studní a je často využívána i pro zavlažování zemědělských plodin.

Omaruru je obklopeno mnoha malými kopci a horami, které jsou domovem pro mnoho zvířat, jako jsou například antilopy, gazely, hyeny a lvi. Vzhledem k suchému klimatu v oblasti, jsou zvířata zvyklá na nedostatek vody a jsou schopna být celé dny bez pití.

Celkově lze říci, že počasí v Omaruru je velmi horké a suché. Místní obyvatelé jsou zvyklí na extrémní teploty a jsou schopni se přizpůsobit podmínkám. Díky svému suchému klimatu se oblast stala oblíbeným místem pro turisty, kteří sem cestují zejména v období dešťů, aby obdivovali krásnou a zelenou krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Omaruru


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Omaruru?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Omaruru, je letecky nebo prostřednictvím pronajatého vozidla, protože město se nachází v odlehlé oblasti Namibie.

2. Co bych měl navštívit v Omaruru?
V Omaruru byste měli navštívit základní stanici Okonjima, kde si můžete prohlédnout kočkovité šelmy jako gepard, levhart nebo lvíci.

3. Je bezpečné cestovat v Omaruru?
Ano, Omaruru je relativně bezpečné místo pro turisty, ale jako v každé jiné oblasti byste se měli vždy řídit základními bezpečnostními doporučeními a být opatrní.

4. Jaké jsou nejlepší outdoorové aktivity, které lze v Omaruru provozovat?
V Omaruru jsou skvělé outdoorové aktivity, jako například pozorování zvěře, procházky a jízda na koni, turistické výlety a základní stanici Okonjima.

5. Jak se v Omaruru stravovat?
V Omaruru najdete několik restaurací a kaváren, které nabízejí jak africká jídla, tak i jídla mezinárodní kuchyně. Také si můžete vyzkoušet tradiční jídla či grilování ve venkovním prostoru.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny