Hledejte letenky za nejnižší cenu

Singapur Botanic Gardens

Letenka Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens - kousek exotiky uprostřed moderního města

Jeden z největších a nejstarších botanických zahrad na světě, Singapur Botanic Gardens, se rozkládá na ploše více než 82 hektarů v centru tohoto živého města. Vstup na území je zdarma, takže není potřeba řešit vstupenky, ale návštěvníci musejí dodržovat určitá pravidla pro chování na tomto území. Botanická zahrada si udržovala svou popularitu díky svým unikátním a bohatým ekosystémům a slavným fotogenickým místům, které jsou oblíbenými místy pro mílové fotografie a socializaci obyvatel Singapuru. Ať už hledáte klidný odpočinek nebo více aktivnější program, tuto zahradu si zamilujete!

Historie Botanic Gardens

Botanic Gardens byly založeny v roce 1859 Britskou koloniální vládou jako zahradní areál pro pěstování a výzkum, zejména kávovníků a gumovníků. V roce 1875 byla na území zahrady otevřena první univerzita Malajsie a Singapuru. V letech 1880 až 1910 zahrada prorazila do vědeckého světa, kdy zde byl vyšlechtěn hybrid v podobě orchideje Vanda Miss Joaquim. V roce 2015 byla zahrada zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO.

Co vidět v Singapur Botanic Gardens?

Návštěvníci si mohou prohlédnout rozsáhlé květinové a palemové sbírky, různé druhy vodopádů, bazénu s lotosy, unikátní orchidejovou zahradu a mnoho dalšího. Časový rozvrh koncertů, přednášek na téma botaniky, ale také festivalů v průběhu roku se dají najít na webových stránkách zahrady a zpravidla se konají v létě, kdy je méně turistů a větší šance na příjemné počasí. Velká část zahrady je volně přístupná veřejnosti od 5:00 do 24:00, ale některé části, jako například Národní orchidejová zahrada, jsou vstupné.

Botanic Gardens jsou také velmi populární pro pikniky. V parku jsou plně vybavená stanoviště s grilem obklopená stromy a zelení, které poskytují příjemné prostředí pro rodiny a skupiny přátel.

Jak se dostat do Botanic Gardens?

Botanic Gardens jsou snadno dostupné městskou dopravou. Kromě taxíků a soukromé dopravy, doporučujeme použít MRT (Mass Rapid Transit). Nejlepší stanice na vstup do zahrady, je stanice „Botanic Gardens“, která se nachází na modré lince (North-South Line). Cena za jednu jízdu se pohybuje od 0,7 až do 2,5 dolarů a můžete si koupit rozsáhlé jízdní doklady. Pokud máte omezený čas, ale nechcete se vzdát návštěvní Botanic Gardens, existují také speciální okružní autobusy, které jezdí přímo na území zahrady.

Závěr

Singapur Botanic Gardens jsou opravdu úchvatnou návštěvou pro každého, kdo má rád přírodu nebo kdo hledá klidné místo. Zahrada nabízí nádherné pohledy a řadu zajímavých aktivit pro všechny věkové kategorie. Pokud se vydáte na výlet do Singapuru, nenechte si ujít tento skvost, který zaujme svým kontrastem k modernímu městskému prostředí a nabízí koutek exotiky uprostřed lemovaných bulvárů a výškových budov.


Dovolená Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens jsou jedním z nejkrásnějších míst v Singapuru a jsou skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Nacházejí se v centrální části Singapuru a jsou jedním z nejstarších botanických zahrad na světě.

V roce 2015 byly Singapur Botanic Gardens prohlášeny za světové dědictví UNESCO a představují úchvatné zelené prostranství o rozloze více než 82 hektarů. Botanická zahrada se rozprostírá mezi dvěma hlavními oblastmi - Tanglin a Bukit Timah.

V zahradách najdeme více než 10 000 druhů rostlin, avšak nejoblíbenější jsou orchideje. Orchidejová zahrada v zahradách poskytuje skvělou příležitost podívat se na nejrůznější druhy orchidejí, mezi nimiž jsou nejinak známé orchideje Vanda Miss Joaquim. Kromě orchidejí si můžete vychutnat krásu dalších květin, jako jsou hibiskusy, jasmíny, fíky a mnoho dalších.

V zahradách se také nachází několik zajímavých atrakcí jako je například Jacob Ballas Children’s Garden. Tato zahrada je určena pro děti a nabízí různé aktivity a hry, včetně vodního hřbitova, stromového domu a mnoho dalšího.

Další zajímavou částí Botanic Gardens je Ginger Garden, která se specializuje na různé druhy zázvoru a dalších koření. Kromě toho se zde nachází řada studijních center a muzeí, mezi nimiž jsou Orchidejové muzeum, Plazmové muzeum a muzeum skleníků.

Botanická zahrada Singapur Botanic Gardens je rovněž oázou klidu a klidného místa v centru Singapuru, takže pokud máte dost shonu velkoměsta a potřebujete trochu času na rozpohybujíí klouby, smysly a duši, pak si připravte piknikovou deku a svačinu a vyražte do nádherné zelené oázy, kde najdete klidné místo pro odpočinek a relaxaci.


Ubytování Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens je nádherné město v sousedství botanické zahrady, které je ideálním místem pro pobyt během vaší návštěvy tohoto úžasného města. Tato velkolepá zahrada je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Singapuru a mnoho lidí z celého světa zde tráví mnoho hodin, procházejí se mezi kvetoucími rostlinami nebo se ucházejí o ty nejlepší fotografie.

Botanická zahrada Singapur Botanic Gardens není pouze útočištěm před městem, ale může také poskytnout příjemný a relaxační pobyt díky širokému výběru ubytování. Na místě můžete najít řadu hotelů a apartmánů, které nabízejí komfort a pohodlí pro každého cestovatele.

Jeden z nejlepších hotelů nacházejících se v samotné botanické zahradě je Napark Hotel. Tento hotel nabízí luxusní ubytování s moderním designem, velmi vhodné pro páry a jednotlivce. Napark Hotel má k dispozici standardní pokoje stejně jako prostornější apartmány, které poskytují větší prostor pro pohodlí a relaxaci.

Dalším populárním hotelem v botanické zahradě je Regent Singapore. Tento hotel nabízí skvělé ubytování s výhledem na lákavou zahradu. Stejně jako v případě Napařk Hotelu, i Regent Singapore nabízí různé typy pokojů, včetně prostorných apartmánů s přepychovou výzdobou.

V blízkosti botanické zahrady se nachází také mnoho dalších hotelů, jako např. Shangri-La Hotel, The St. Regis Singapore a Grand Hyatt Singapore. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování s prvotřídními službami, které jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blíže k centru města.

Pro ty, kteří hledají více cenově dostupné ubytování, jsou k dispozici rovněž menší a levnější hotelové pokoje a apartmány v blízkosti botanické zahrady. Ubytování se může lišit v závislosti na čase a ročním období, proto se vždy ujistěte, že máte rezervaci předem.

Při plánování vaší návštěvy v Singapuru byste měli zvážit ubytování v botanické zahradě Singapur Botanic Gardens. Toto místo nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také nabízí různé typy ubytování, které uspokojí potřeby a pohodlí každého cestovatele. Ujistěte se, že si předem zarezervujete, aby bylo vaše ubytování připraveno při vašem příjezdu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Botanic Gardens


Q: Jaké jsou otevírací hodiny Singapur Botanic Gardens?
A: Singapur Botanic Gardens jsou otevřené denně od 5:00 do půlnoci.

Q: Je vstup do zahrady zdarma?
A: Ano, vstup do zahrady je zdarma s výjimkou některých specializovaných sekcí.

Q: Kam mohu zaparkovat auto?
A: Parkování je k dispozici na záchytných parkovištích v okolí zahrady. Doporučujeme využít veřejnou dopravu, protože parkování může být omezené.

Q: Můžu si přinést jídlo a pití do zahrady?
A: Ano, můžete si přinést jídlo a pití do zahrady. Je však zakázáno jídlo a pití konzumovat v některých sekcích zahrady, jako jsou například Orchidejová zahrada nebo Národní orchidejová zahrada.

Q: Můžu si přinést domácí zvíře do zahrady?
A: Vstup s domácími zvířaty do zahrady není povolen.

Q: Je zahrada přístupná pro vozíčkáře?
A: Ano, zahrada má jízdní kola a vozíky pro pohyb osob se sníženou pohyblivostí. Tyto služby jsou k dispozici zdarma a mohou být zapůjčeny na Informačním stánku v přízemí Visitor Centre.

Q: Která část zahrady je nejlepší pro fotografování?
A: Orchidejová zahrada je nejlepší část zahrady pro fotografování květin a rostlin.

Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Singapur Botanic Gardens?
A: Doporučujeme návštěvu zahrady v ranních hodinách nebo pozdním odpoledni, aby se vyhnuli horkému polednímu slunci. Zahrada je rovněž krásně nasvícená v noci.


Počasí Singapur Botanic Gardens


Singapur Botanic Gardens jsou nádherné místo, které navštěvují turisté i místní obyvatelé. Tyto zahrady leží v centrální části ostrova a jsou považovány za jeden z nejkrásnějších parků v celé Asii. Kromě toho jsou také domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Co se týče počasí, Singapur Botanic Gardens se mohou pochlubit stálým teplem a vlhkým klimatem. V průměru zde teplota dosahuje 31°C během dne a 24°C v noci. Nejnižší teploty jsou zaznamenávány v lednu, kdy se teploty snižují na 22°C a nejvyšší naopak bývají koncem května a během června a srpna, kdy teploty mohou dosáhnout až 33°C.

Vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80%, což se projevuje velmi vysokou vlhkostí v oblasti. To může být obtížné pro lidi, kteří nejsou zvyklí na vlhké klima, protože může způsobovat žízeň, horké a lepkavé podmínky. Je důležité si vzít s sebou dostatek tekutin, abyste mohli zůstat hydratovaní a vyhnout se dehydrataci.

V období monzunových dešťů od listopadu do února mohou být deště v této oblasti velmi silné a nevyzpytatelné. Tyto deště mohou vzniknout bez jakéhokoliv varování, proto je důležité si vzít s sebou deštník, pokud plánujete návštěvu. Léto v Singapuru je suché a horké, s častými přeháňkami a bouřemi.

I přes extrémní podmínky se však návštěva Singapur Botanic Gardens stále vyplatí. Tyto nádherné zahrady nabízejí obrovskou řadu aktivit pro návštěvníky, včetně procházek v přírodě, pikniků, klasické hudby, tanečních představení a mnoho dalšího. Zkrátka vás zde rozhodně nebude nudit.

Pokud se chystáte navštívit Singapur Botanic Gardens, je nutné si připravit vhodné oblečení, které bude pohodlné a zároveň chrání před sluncem a vlhkostí. Nezapomeňte si vzít s sebou také dostatek tekutin a deštník, abyste se mohli cítit pohodlně a užít si krásu těchto zahrad.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny