Hledejte letenky za nejnižší cenu

Namibie Cape Cross

Dovolená Namibie Cape Cross


Namibie je krajina bohatá na překrásnou přírodu, nedotčenou divočinu a stovky kilometrů pláží. Pokud hledáte na své dovolené příležitost k relaxaci, můžete se vydat do Cape Crossu, jednoho z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických míst Namibie.

Cape Cross je poloostrov nacházející se přibližně 120 km severozápadně od hlavního města Windhoek. Je známý svým národním parkem, kde se nachází kolonie hrochů a tisíce tuleních velryb. Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek, můžete se vydat do této oblasti a pozorovat z ptačí perspektivy tuto jedinečnou faunu.

Cape Cross byl v minulosti důležitým obchodním místem, kde portugalští námořníci zakládali své stanice. Z této doby pochází i název, neboť kapuťáci námořní si zde zřídili křížovou stanici. Přestože se jedná o historicky zajímavou oblast, důvodem pro mnoho návštěvníků Cape Crossu je právě fauna a flóra.

V parku se nachází tisíce tuleních velryb, což je nejsilnější atrakce tohoto malého poloostrova. Návštěvníci mohou pozorovat tyto krásné tvory a užít si nezapomenutelný zážitek přiživování mláďat a sledování vzájemné interakce jednotlivých jedinců. Kromě velryb a tulenů jsou zde i další druhy fauny, jako jsou například severozápadní slon a pruhované hyeny.

Pro turisty, kteří se chtějí odpočinout a užít si krásných pláží, jsou v parku připraveny dvě oblíbené lokality – Burnt Mountain a Muschel Bay. Tyto pláže jsou ideálním místem pro piknik, slunění a procházky po písku.

Cape Cross je ideálním místem pro turisty, kteří hledají dovolenou plnou odpočinku, ale také chtějí poznat zajímavou a okouzlující krajinu Namibie. Pokud máte na výběr mezi návštěvou národního parku a lenošením na pláži, doporučujeme vystřídat aktivitu s lenošením a navštívit tak co nejvíce zajímavých míst této malebné oblasti.


Letenka Namibie Cape Cross


Pokud plánujete cestovat do Namibie, určitě byste neměli minout Cape Cross, což je jedno z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi. Cape Cross se nachází v regionu Erongo, na severním pobřeží Namibie, asi 120 kilometrů západně od hlavního města Windhoeku.

Hlavní atrakcí Cape Cross je kolonie mrožů, což je největší kolonie mrožů na východním pobřeží Afriky. Na tisíce těchto zvířat se shromažďují na plážích Cape Cross, aby se pářili, rozmnožovali a živili. Mnoho turistů si v Cape Cross vychutnává velkolepou přírodní scenérii, kde se setkávají s mnoha různými druhy ptáků a dalšími mořskými druhy.

Pokud se rozhodnete cestovat do Cape Cross, můžete si zakoupit letenku do Katimy Mulilo, což je nejbližší letiště k Cape Cross. Let z mnoha evropských měst do tohoto hlavního města Namibie trvá přibližně 10-12 hodin. Od letiště se můžete dostat do Cape Cross například pronájmem vozidla nebo taxi službou. Cesta z letiště do Cape Cross trvá přibližně 4 hodiny.

Pokud se rozhodnete cestovat do Cape Cross, doporučujeme vám, abyste si přinesli dostatek vody a jídla, protože v této oblasti není žádné obchodní centrum nebo restaurace k dispozici. Dále je třeba připomenout, že Cape Cross je chráněným územím a cestovatelé by měli dodržovat pravidla ochrany přírody a nerespektovat mrože a další zvířata, aby nebyli ohrožováni.

Celkově řečeno, Cape Cross je nezapomenutelné místo, které byste si měli zahrnout do svého plánu při návštěvě Namibie. Jeho rozmanitá přírodní scenérie a jedinečná zvířata, jako jsou mroži, udělají vaši cestu do této oblasti nepřekonatelnou. Takže neváhejte, a pokud váš rozpočet dovoluje, zakupte si letenku a přišli se podívat na tento úžasný kraj.


Počasí Namibie Cape Cross


V Namibii se nachází jedna z nejúchvatnějších oblastí na světě, Cape Cross. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Namibie, což znamená, že její klima je ovlivněno oceánem a pouští. Díky tomu se zde vytváří zajímavá krajina a také proměnlivé počasí.

V oblasti Cape Cross se setkávají dvě velké klimatické oblasti – Namibská poušť na jihu a Atlantský oceán na severu. Tyto dvě oblasti vytvářejí specifické klima, které se vyznačuje chladným větrem, mlhami a málo srážkami.

V letních měsících (prosinec až únor) se v oblasti Cape Cross teploty pohybují kolem 20-25 °C, což je příjemné počasí pro prohlídku oblasti. Je však třeba počítat s chladnými větry a mlhami, které se mohou vyskytnout v každou chvíli. V zimě (červen až srpen) jsou teploty nižší a pohybují se kolem 15-20 °C. V této době je také více srážek a větší šance na mlhy.

Nejlepší čas na návštěvu Cape Cross je na jaře a začátkem léta (září až listopad). V tuto dobu je počasí stabilnější a srážky jsou minimální. Tento čas je také ideální pro pozorování mnoha druhů mořských živočichů, kteří se zde vyskytují.

Pokud se chystáte na návštěvu Cape Cross, není od věci se připravit na změnlivé počasí. Mějte s sebou teplé oblečení, ale také lehké oblečení na horké dny. Nezapomeňte ani na pláštěnku, která vám poslouží při přeháňkách a větru.

V oblasti Cape Cross můžete vidět mnoho zajímavých míst, jako jsou například kolonie tuleně nebo zbytky německých osad ze 17. století. Nejlepší způsob, jak si oblast prohlédnout, je pěšky. Existuje mnoho stezek, které vás provedou touto fascinující krajinou a ukáží vám krásy této neobvyklé oblasti.

I když je rozmanité počasí v oblasti Cape Cross skutečností, stále stojí za to navštívit toto místo a nechat se okouzlit jeho krásami a zvláštní atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Cape Cross


1. Kde se nachází Cape Cross?
Cape Cross se nachází na západním pobřeží Namibie, asi 120 km severozápadně od hlavního města Windhoek.

2. Co je Cape Cross?
Cape Cross je pomník a chráněné území, které je známé pro velké množství tulenů Mrtvých moří, kteří na této pláži žijí.

3. Jakou je nejlepší dobu na návštěvu Cape Cross?
Nejlepší doba k návštěvě Cape Cross je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a tuleni jsou v plné síle.

4. Jak se dostanu do Cape Cross?
Návštěvníci mohou Cape Cross dosáhnout po silnici C34 z hlavního města Windhoek nebo z města Swakopmund.

5. V jaké cenové relaci jsou ubytování v Cape Cross?
V Cape Cross jsou několik ubytování, které se liší cenově. Ceny se pohybují od cca 500 CZK za noc pro člověka v kempu až po luxusní resorty za 5000 CZK za noc.

6. Jaká je nejlepší trasa k prohlídce tulenů v Cape Cross?
Z parkoviště vedou dvě turistické stezky. První vás dovede na malé vyhlídkové místo, kde můžete pozorovat tuleně zblízka. Druhá stezka vás provede celou kolonií tulenů.

7. Je možné v Cape Cross koupit potraviny a pití?
Ano, v Cape Cross jsou obchod a restaurace, které nabízejí potraviny a pití.

8. Kdy mohu vidět tuleně v Cape Cross?
Tuleni jsou v Cape Cross k vidění celý rok. Nicméně, nejlepší doba pro pozorování tuleně je mezi prosincem a lednem, kdy samice jen nedaleko pláže rodí svá mláďata.


Ubytování Namibie Cape Cross


Cape Cross je malé město nacházející se na západním pobřeží Namibie. Oblast je známá svými množstvím tulenů, kteří se zde každý rok shromažďují. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, existuje několik možností, které byste měli vzít v úvahu.

První možností je Cape Cross Lodge, což je luxusní hotel s nádherným výhledem na oceán. Hotel nabízí 20 prostorných pokojů s vlastní koupelnou, klimatizací a minibarem. Hosté se mohou těšit na venkovní bazén, restauraci a bar. Hotel také nabízí prohlídky okolí, takže pokud se zajímáte o tuleny nebo poušť, můžete si objednat výlet.

Další možností je Dolphin Beach Lodge, což je menší hotel s výhledem na pláž. Hotel má pouhých 11 pokojů, takže si zde můžete užít klidného pobytu. Každý pokoj má soukromou koupelnu a klimatizaci. Hotel nabízí venkovní bazén, soukromou pláž a restauraci.

Pro ty, kteří hledají něco více na budget, Cape Cross Camping by mohla být dobrá volba. Tento kemp se nachází přímo u pláže a nabízí několik stanů pro ubytování. Kemp má také společné sprchy a WC. Hosté si mohou přinést své jídlo a vařit na společných grilech.

Poslední možností je Cape Cross Guesthouse, což je menší penzion se šesti pokoji. Každý pokoj má svou vlastní koupelnu a ventilátor. Hosté se mohou těšit na společnou kuchyň a obývací pokoj, kde se mohou setkat s ostatními hosty. Penzion se nachází poblíž pláže a nabízí klidné a příjemné prostředí.

Každá z možností ubytování má své výhody a nevýhody, takže záleží jen na vás, co nejvíce odpovídá vašemu stylu pobytu. Buďte si jisti, že bez ohledu na vaši volbu, se můžete těšit na fantastický výhled na oceán a množství tulenů.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny