Hledejte letenky za nejnižší cenu

Jordánsko Mrtvé moře

Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí na Blízkém východě a nabízí mnoho lákadel pro milovníky cestování. Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, jedno z nejoblíbenějších míst, které byste neměli vynechat je Mrtvé moře. Toto jezero se nachází v nejnižším bodě na Zemi a je proslulé díky vysokému obsahu soli a minerálů, které jsou prospěšné pro pokožku a dýchací ústrojí.

Jestliže plánujete pobyt u Mrtvého moře, nabízí se vám řada možností ubytování v okolí. Pokud si chcete dopřát luxusní pobyt, můžete vybírat z několika luxusních resortů, které nabízejí kvalitní služby a moderní vybavení. Mezi nejoblíbenější patří například Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea a Mövenpick Resort & Spa Dead Sea.

Pro ty, kteří hledají levnější variantu, nabízí se několik menších hotelů a penzionů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi a páry. Tyto hotely mají zpravidla menší bazény a wellness centra, avšak nabízejí vše potřebné pro pohodlný pobyt. Výhodou je nízká cena a možnost ubytování přímo u pláže.

Další možností je pobyt v apartmánech a nezávislých domech. Tyto budovy jsou vhodné pro větší skupiny lidí, kteří hledají více prostoru a soukromí. Tyto apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyní, což je ideální řešení pro ty, kteří chtějí vařit vlastní jídlo a ušetřit tak na nákladech za stravování v restauracích.

Bez ohledu na to, pro kterou možnost se rozhodnete, pobyt u Mrtvého moře v Jordánsku vám přinese velké množství zážitků a unikátních zážitků. Navštivte tuto krásnou oblast a prožijte nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších míst na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


Dotaz: Jak mohu dopravit do Jordánska Mrtvé moře?
Odpověď: Existuje několik možností. Nejpopulárnější jsou pronájem auta, taxík nebo organizovaná doprava.

Dotaz: Jaké jsou teploty vody v Mrtvém moři?
Odpověď: Teploty vody se mění s ročním obdobím a mohou se pohybovat od 20 °C až do 37 °C.

Dotaz: Je bezpečné koupat se v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, koupání v Mrtvém moři je bezpečné a zdravé. Obsahuje mnoho minerálů, které mají pozitivní účinky na pokožku.

Dotaz: Je nutné používat speciální ochranné krémy při koupání v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, kvůli vysoké sluneční expozici je nutné používat ochranné faktory.

Dotaz: Jaký druh oblečení bych měl nosit při návštěvě Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší volbou jsou plavky nebo oblečení z lehkého materiálu.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a dostupné aktivity jako turistika nebo potápění.

Dotaz: Můžu se objednat na masáž nebo lázeňské procedury na břehu Mrtvého moře?
Odpověď: Ano, na břehu Mrtvého moře jsou k dispozici masáže a lázeňská střediska.

Dotaz: Je možné plavat v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, je možné v Mrtvém moři plavat, avšak z důvodu vysokého obsahu soli není tolik jednoduché. Voda také nefunguje jako tíhové centrum, což může být neobvyklé pro některé plavce.

Dotaz: Která místa jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře?
Odpověď: Místa, jako je například pouštní krajina Wadi Rum nebo archeologický komplex Petra, jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře.


Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je jednou z nejvíce fascinujících zemí na Blízkém východě a je domovem mnoha kulturních a historických památek. Avšak, turisti se v Jordánsku také těší slunečnímu horku, křišťálově čistým vodám Rudého moře a zejména Mrtvému moři. Tato oblast je preferovaná cestovateli z celého světa, kteří touží po relaxaci a úniku od každodenního shonu.

Mrtvé moře je jedním z nejznámějších přírodních lázní na světě. Leží ve velké propadlině v Jordánské údolí a je nejhlubší pohřbenou oblastí na planetě. Mrtvé moře je známé svým vysokým obsahem soli a minerálů a je považované za největší zdroj hořčíku na světě. Vody Mrtvého moře jsou tak slané, že se v nich téměř nedá plavat.

Toto jedinečné jezero se stalo oblíbeným místem pro ty, kteří trpí ekzémy, revmatickými problémy a dokonce i astmatem. Mezi jinými výhodami, které nabízí Mrtvé moře, jsou také terapeutické a kosmetické vlastnosti, které zlepšují zdraví a krásu pokožky. Solné sedimenty, které se hromadí v okolí jezera, jsou výborným exfoliátorů. Navíc, vody Mrtvého moře jsou velmi účinným prostředkem proti akné, lupénce, psoriáze a dalším kožním problémům.

Pokud chcete navštívit Mrtvé moře, nabízí se vám nespočet možností. V okolí jezera jsou mnohé lázně, které nabízejí různé druhy procedur a služeb, aby si turisté mohli návštěvu Mrtvého moře užít co nejvíce. Mezi nejoblíbenější patří koupání, slunění, oddychové masáže a terapie bahem. Většina lázní má také restaurace s lokálními specialitami a bary s osvěžujícími nápoji.

Navštívit Mrtvé moře v Jordánsku je zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Zdejší dokonalý klimatický podmínky a stejně tak výjimečné způsoby využití solankových jezírek a úžasných bahenních mask je pro návštěvníky nejlepší příležitost pro regeneraci zdraví, relaxaci a vyzkoušení nových způsobů luxusní péče o tělo. A když už zde budete, nezapomeňte navštívit také jordánské království, které se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou Jerash, Petra atd.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je rozmanitou zemí s různorodým klimatem. Mrtvé moře se nachází v nejníže položeném bodě na Zemi a jako takové má zvláštní mikroklima. Pojďme se podívat na počasí v této oblasti a co ovlivňuje jeho proměnlivost.

Mrtvé moře leží na rozhraní tropického a subtropického podnebí a proto se jeho podnebí liší od uvnitrozemských oblastí Jordánska. V létě jsou teploty vysoké, často přesahují 40 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné a v oblasti se vyskytují deště, mnohdy vydatné. Průměrná teplota v zimě v oblasti Mrtvého moře se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, zatímco v létě může dosáhnout až 45 ° Celsia.

Většina srážek v této oblasti se vyskytuje v zimních měsících (listopadu až března), kdy se sem dostávají frekventované cyklóny z jihu. Tyto cyklóny přinášejí deště, které mohou být občas velmi silné a zaplavovat nižší oblasti kolem Mrtvého moře.

V létě je počasí velmi suché a nevlídné. Teploty se odrážejí na zvýšené slanosti Mrtvého moře, protože v parném počasí voda rychle odpařuje, ale soli, které zůstávají v jezeře, se hromadí. K tomu dochází i v období sucha, které přetrvává po celý rok.

Slané Mrtvé moře ovlivňuje i vlhkost vzduchu. Díky nadprůměrné slanosti se koncentrace soli ve vzduchu v oblasti pohybuje na velmi vysoké úrovni, což může mít nebezpečný dopad na alergiky nebo osoby s respiračními potížemi.

V noci se mohou teploty v oblasti Mrtvého moře snížit až o 10 °C oproti denním hodnotám. Důvodem je absenci solárního záření, které topí kameny a půdu během dne. Noční teploty jsou proto v oblasti dosti příjemné.

Vzhledem k proměnlivosti počasí v oblasti Mrtvého moře je nejlepší si pro vaši návštěvu zvolit období, které vyhovuje vašim představám a aktivitám, které plánujete provozovat. V zimě je vhodné připravit se na deštivé počasí a zimní outfity, zatímco v létě byste měli být připraveni na extrémně vysoké teploty a silné slunce.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou jedinečným místem, plným přírodních krás a úchvatných scenérií. Bez ohledu na počasí, které vám bude nabídnuto, jednoznačně stojí za to navštívit tuto neuvěřitelnou oblast a objevit její tajemství.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou relaxace a přírodu, Jordánsko a jeho krásné Mrtvé moře je tu pro vás. Jordánsko je země posetá historickými památkami a krásnou přírodou. Nejspíše vás však nejvíce přitáhne jeho slavné Mrtvé moře, které je považováno za nejníže položený bod na Zemi.

Jak daleko je Jordánsko? Let na letiště Queen Alia International trvá asi 4-5 hodin z Evropy, nicméně tuto dobu si můžete zpříjemnit letenkou komfortní letecké společnosti a využít volného času k odpočinku nebo sledování filmů.

Po příletu do Jordánska vás čekají nádherné starověké ruiny, v nejznámější jsou jistě města Petra a Jerash, ale můžete se také vydat do pouště na safari nebo vyzkoušet tradiční beduínskou kuchyni. Jordánsko je absolutně bezpečná země a obyvatelé jsou vstřícní a ochotní ukázat vám kus své kultury.

Hlavní atrakcí Jordánska je samozřejmě Mrtvé moře, které patří k nejzajímavějším vodním zdrojům na světě. Je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě a jeho slanost je téměř desetkrát vyšší než v běžných mořích. Tato vysoká koncentrace soli způsobuje, že se ve vodě nedá plavat, ale pouze ležet a užívat si její léčivé účinky. Ostatně, již starověcí Římané věděli o tom, jaká je Mrtvé moře blahodárná a navštěvovali ho pravidelně.

Mrtvé moře je také krásné a oblíbené místo pro koupání a pobyt na pláži. Okolní krajinou jsou vodopády, pohoří a pouště, ideální pro pěší turistiku, horolezectví nebo jízdu na koni.

Zkrátka, pokud hledáte zajímavou dovolenou se spoustou krásných výhledů a zážitků, je Jordánsko s Mrtvým mořem tou správnou volbou pro vás. Stačí si zajistit letenku a pozvat své blízké na nezapomenutelný zážitek.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny