Hledejte letenky za nejnižší cenu

Keňa Ruma National Park

Letenka Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park je národní park nacházející se v západní části Keňy. Tento park je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou levharti, sloni, buvoli, žirafy a mnoho dalších. Je to jedno z největších safari v Keňě a je ideálním místem pro ty, kteří hledají autentickou zážitkovou dovolenou.

Pokud se rozhodnete navštívit Keňu, letenka na tento park je skvělou volbou. Jelikož je park umístěn v odlehlé oblasti, je nejlepší zvolit letenku na letiště Kisumu, což je nejbližší velké letiště k parku. Kisumu je od parku vzdálených asi 60 kilometrů a je vynikajícím východiskovým bodem pro přistání a start na vaší dovolené.

Je důležité si uvědomit, že pokud se rozhodnete navštívit Keňu, budete muset přijmout nějaké vzdálenosti a dojíždět dál od letiště. Pokud se rozhodnete sjet do parku a setkat se s vaším průvodcem, budete cestovat asi hodinu na jihu. Letenka na Keňský Ruma národní park je tedy velmi volba, protože s jinými dopravními prostředky byste na cestu potřebovali více času.

Jakmile přistanete na letišti Kisumu, budete potřebovat řidiče pro dojíždění do parku. Existují různé možnosti, jak se dostat z letiště. Jedna možnost je najmout soukromého řidiče, který vám pomůže s přepravou na vaši destinaci. Další možností je pronajmout si auto a řídit se sami.

Kromě toho, že je Keňa Ruma National Park ideálním místem pro pozorování zvířat, je tam také mnoho jiných aktivit, které můžete dělat. Můžete se těšit na procházky safari, prohlídky parku, rybaření nebo prohlídky vesnic. Park také nabízí mnoho možností pro ubytování, takže závisí na vás, jestli si zvolíte kempování nebo některý z hotelů poblíž parku.

Výhoda letenky na tento národní park je ta, že vám umožní strávit více času v samotném parku a užít si tam vše, co zde nabízí. Navštívíte tam krásné jezera a řeky, historické památky a samozřejmě zvířata, ať už je to slon, levhart nebo další zvířata.

Zažijte nádhernou přírodu Áfriky tím, že si objednáte letenku na Keňský Ruma národní park. Tento park je skvělou volbou pro vaši dovolenou, pokud máte rádi zvířata, přírodu a autentické zážitky. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát a zaznamenat vše, co spatříte, takže tyto vzpomínky s sebou budete moci mít navždy.


Ubytování Keňa Ruma National Park


Ruma National Park je populární cestovní destinací v Keni. Nachází se v západní části země a je nejmenším národním parkem v Keňských západních provinciích. Tento park zahrnuje rozlohu 120 km² a vyznačuje se různými druhy savců a ptáků. Pokud hledáte přístřeší v blízkosti Ruma National Park, nabízí se vám několik možností. V následujících řádcích se podíváme na několik možností ubytování, které jsou v dosahu tohoto parku.

Ruma Safari Camp

Ruma Safari Camp je ubytovací zařízení, které se nachází v blízkosti vchodu do národního parku Ruma. Tento tábor poskytuje 5 luxusních stanů s výhledem na národní park a okolní krajinu. Každý stan je plně zařízený a má vlastní koupelnu a terasu. V restauraci Ruma Safari Camp můžete ochutnat tradiční keňské jídlo a dát si osvěžující nápoje a koktejly. Tento tábor je ideální pro turisty a milovníky přírody, kteří hledají klidné a relaxační místo v blízkosti Ruma National Park.

Lake Victoria Safari Village

Lake Victoria Safari Village je rozmanité ubytování, které se nachází na břehu Victoriina jezera v srdci Ruma National Park. Tento komplex nabízí různé typy ubytování, jako jsou plně zařízené vily, apartmány a lodě. Pro ty, kteří hledají více luxusu, doporučuje se vybrat si vily s výhledem na jezero. Tato ubytovací zařízení jsou vybavena moderním nábytkem a mají vysoké stropy a velká okna, která poskytují úžasný výhled na okolní krajinu. Lake Victoria Safari Village také nabízí vynikající služby včetně masáží, relaxačních terapií a rozmanitých sportů.

Kiboko Bay Resort

Kiboko Bay Resort je další skvělou volbou, když hledáte ubytování v blízkosti Ruma National Park. Tento resort se nachází na břehu Victoriina jezera a poskytuje nádherné výhledy na jezero a okolní krajinu. Kiboko Bay Resort nabízí různé typy pokojů včetně apartmánů s výhledem na jezero. Kromě toho tento resort nabízí různé aktivity, jako jsou vodní sporty, boating, rybolov a procházky po okolí.

Shimoni Gardens

Shimoni Gardens je ubytovací zařízení, které se nachází v blízkosti Ruma National Park. Tento resort je ideální pro turisty a milovníky přírody, kteří hledají klidné a relaxační místo. Shimoni Gardens nabízí různé typy ubytování včetně apartmánů a vil s výhledem na okolní krajinu. Tento resort nabízí různé aktivity pro turisty, jako jsou pěší túry a vodní sporty.

Vzhledem k tomu, že Ruma National Park se nachází v západní části Keňských západních provincií, neexistuje zde mnoho možností pro ubytování. Nicméně následující místa jsou ideální pro turisty, kteří hledají klidné a relaxační místo s úžasným výhledem na okolní krajinu a Ruma National Park.


Počasí Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park je národní park v západní Keni, který se nachází v zalesněných kopcích na západ od Kičmanského jezera. Podnebí v této oblasti je velmi specifické a zahrnuje období dešťů a sucha.

Během období dešťů, které trvá od března do května a od října do prosince, se oblast stává velmi zelenou a je bohatá na životní prostředí. V tomto období se do oblasti také přesouvají mnoho zvířat, včetně krokodýlů, slonů, buvolů, nosorožců a mnoha dalších. Období dešťů také přináší mnoho migrací ptáků, díky čemuž se Keňa Ruma National Park stává oblíbeným místem pro pozorování ptáků.

Na druhou stranu, období sucha (od června do září) je pro tuto oblast velmi náročné. Krajina se stává suchou a křehkou, a mnoho zvířat se musí přizpůsobit takovému prostředí. Právě během období sucha můžete vidět velká stáda kopytníků, kteří se přesouvají z místa na místo v hledání vody a jídla.

Vzhledem k tomu, že se Keňa Ruma National Park nachází v západní Keni, je klima v oblasti srovnatelné s klimatem v jiných oblastech západní Afriky. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a množství srážek se pohybuje od 400 do 1000 mm ročně.

Celkově vzato, Keňa Ruma National Park nabízí unikátní a různorodé podnebí, které podporuje mnoho různých druhů života. Během období dešťů je oblast plná života, zatímco během období sucha jsou zde k vidění stáda kopytníků a jiných zvířat, které se musí přizpůsobit křehkému prostředí. Bez ohledu na to, kdy navštívíte Keňa Ruma National Park, určitě zde najdete mnoho zajímavých pozoruhodností a zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Ruma National Park


1) Jak se dostat do Keňa Ruma National Park?
Odpověď: Lze se dostat autem, minibusem nebo letadlem. Nejbližší letiště je v Kisumu, poté je nutné cestovat po silnici asi 50 km na jih.

2) Jaké zvířata mohu v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, hroši, buvoli, antilopy, žirafy, leopardi a další savci.

3) Musím mít průvodce při návštěvě parku?
Odpověď: Ano, je povinná doprovod průvodce pro bezpečnost návštěvníků a ochranu parku.

4) Můžu v parku přenocovat?
Odpověď: Ano, v parku jsou kempy a chatky, které lze pronajmout.

5) Můžu si ve parku udělat pěší výpravu?
Odpověď: Ano, jsou zde vytyčené stezky pro pěší turistiku.

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba je od června do října během suchého období.

7) Je nutné mít očkování před návštěvou parku?
Odpověď: Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a některým dalším nemocem, ale není povinné.

8) Můžu si vzít do parku vlastní jídlo a pití?
Odpověď: Ano, lze si vzít vlastní jídlo a pití, ale dodržování pravidel parku je povinné.


Dovolená Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park: Skvělá dovolená pro milovníky zvířat

Jste milovníkem afrických zvířat a plánujete dovolenou v Keni? Pak byste určitě neměli minout návštěvu Ruma National Parku. Tento národní park se nachází v západní Keni, v okrese Homa Bay, a je domovem mnoha vzácných zvířat.

Ruma National park je relativně malý, ale nabízí úžasné zážitky. Národní park má rozlohu pouze 120 kilometrů čtverečních, ale přesto poskytuje útočiště pro různé druhy zvířat jako jsou zebr, buvoli, sloni, hyeny, levharti, žirafy, paviáni, antilopy, dikobrazci a mnoho dalších. Nejvýznamnějším druhem zvířete, kterého lze v parku spatřit, je pakonewa - Kenijský antilopí strakáč. Tento druh je unikátní pro tuto oblast a byl nalezen zde poprvé.

Park je také oblíbeným místem pro pozorování ptáků. Obyvatelé parku jsou některé z nejvzácnějších druhů ptáků, včetně afrického roháče, špačka, krokodýla a mnoha dalších.

V rámci parku se nachází také návštěvnické centrum, kde se můžete dozvědět více o historii Ruma National Parku, zvířatech, které v něm žijí, a o ochraně přírody v parku.

Kromě pozorování zvířat a ptáků, můžete také podniknout několik aktivit, jako například procházky po parku, pikniky, rybaření, lezení po horách a mnoho dalších.

Pokud hledáte ubytování v parku, máte na výběr z mnoha hotelů a lodžií v blízkosti národního parku. Tyto hotely nabízejí různé pokoje a apartmány s výhledem na park, restaurace, bary a mnoho dalšího.

Pokud chcete navštívit Ruma National Park, nejlépe se sem dostanete autem. Park se nachází asi dvě a půl hodiny jízdy od Nairobi. Nezapomeňte si sbalit kvalitní fotografickou výbavu, abyste mohli zachytit úžasné momenty z vaší dovolené v Keni.

Vřele vám doporučujeme návštěvu Ruma National Parku na vaší další dovolené v Keni. Tento národní park je skvělým místem pro milovníky zvířat a přírody. Tak neváhejte a zažijte úžasnou dovolenou plnou dobrodružství v srdci divoké Afriky.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny