Hledejte letenky za nejnižší cenu

Katar Al Khor Island

Počasí Katar Al Khor Island


Katar a jeho ostrovy jsou neuvěřitelně krásnými místy, kde je počasí skoro po celý rok příznivé. Jedním z těchto ostrovů je Al Khor, který se nachází severovýchodně od hlavního města Dauhá. Ostrov je poměrně malý, ale je o to půvabnější.

Léto na Al Khor Island

Pokud máte chuť si užít slunce, léto je ideálním obdobím na návštěvu ostrova Al Khor. Teploty v červenci a srpnu mohou být velmi vysoké a dosahovat až 45 °C, ale díky příjemnému větru z Perského zálivu se to nedá tak citovat. Moře je teplé a koupání tak může být skvělým způsobem, jak na ostrově trávit čas. Pokud ale přeci jen pociťujete vedra příliš, můžete se uchýlit do stínu stromů, které vás ochrání před nepříjemným sluncem.

Podzim a zima na Al Khor Island

Na Al Khor Island je podzim a zima velice mírná a teploty v období od listopadu do února se pohybují okolo 25 °C. V této době si můžete užít pěkných, slunečných dnů a přejít na vycházky po plážích. Noční teploty se zpravidla pohybují okolo 20 °C, což zaručuje příjemný odpočinek i pro ty, kteří nemají rádi přílišnou horko. V zimních měsících během deštivých dní může být mnohem chladnější s krátkodobými dešti.

Jaro na Al Khor Island

Jaro je obdobím, kdy se na ostrově Al Khor probouzejí květiny a příroda začíná žít. Teploty stoupají na 30 až 35 °C a obloha je čistá a slunečná. Nabízí se tak ideální příležitost k procházkám po ostrově a poznávání jeho krás.

Vzhledem ke své poloze má ostrov Al Khor vynikající podmínky pro ty, kteří chtějí užít si krásné počasí kdykoliv v roce. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Kataru a zvažujete, kam vyrazit, rozhodně doporučujeme navštívit Al Khor Island. Mít možnost prožít několik dní na tomto krásném ostrově, bude pro vás zážitek na celý život.


Ubytování Katar Al Khor Island


Katar Al Khor Island je ostrov nacházející se v Kataru, ležící v Perském zálivu. Ostrov je především pro své návštěvníky atraktivní kvůli svému přírodnímu bohatství a malebnému okolí. Pokud plánujete cestu na ostrov, jistě byste měli přemýšlet o vhodném ubytování.

Na Al Khor Island naleznete několik hotelů a resortů, z nichž můžete vybírat. Většina ubytovacích zařízení zde nabízí komfort a luxus.

Jedním z nejluxusnějších resortů na ostrově je The Ritz-Carlton Doha. Nachází se na východním pobřeží Kataru a nabízí nádherný výhled na Perský záliv. V centru resortu se nachází nádherná fontána, která dodává místu nádech romantiky a mystiky. The Ritz-Carlton Doha se pyšní nadstandardními službami a poskytuje návštěvníkům široké spektrum aktivit, jako jsou golfové kurzy, wellness a fitness centrum či aquapark.

Dalším z luxusních hotelů na Al Khor Island je The St. Regis Doha. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí rozsáhlé prostorné pokoje a suity, kde si návštěvníci mohou užít nedotčenosti a klidu okolního přírodního prostředí a současně se ponořit do luxusu a komfortu. The St. Regis Doha disponuje několika restauracemi, bary a kavárnami, fitness centrem a wellness salonem.

Pro turisty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, je zde i několik menších hotelů a motelů. Jedním z těchto ubytování je například Adari Hotely, které se nachází v samém srdci ostrova a nabízí přátelskou a domácí atmosféru. Hotelové pokoje jsou vybaveny všemi potřebnými vybavením, jako je klimatizace, TV a moderní koupelna.

V případě, že hledáte ubytování na Al Khor Island, doporučujeme si rezervovat pokoj nejpozději několik týdnů před plánovaným odjezdem. Návštěvnost ostrova se každým rokem zvyšuje, a tak se může stát, že nebudou volné kapacity vám vyhovujícího ubytování.

Dokonce se může stát, že turisté zjistí, že tráví většinu svého času mimo hotelovou místnost, explorejí nádherné pláže a památky Kataru. Lákavým místem, který můžete navštívit z Al Khor Island, je třeba Museum of Islamic Art v Dohá, které je i ukázkou architektury. Pokud vašim cílem je spíše relaxace, můžete se podívat na Lacosta Beach, jednu z nejkrásnějších pláží v Kataru, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Do Kataru a na Al Khor Island každoročně míří tisíce turistů. Díky skvělému ubytování si zde ale můžete užít krásy ostrova v pohodlí a luxusu. Pokud máte zájem o ubytování na Al Khor Island, doporučujeme si zajistit svůj pokoj v dostatečném předstihu a ujistit se, že bude splňovat všechny vaše požadavky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Al Khor Island


1) Jaké jsou možnosti ubytování na Katar Al Khor Island?
Na ostrově se nachází luxusní resort s různými typy pokojů a vil.

2) Jaké aktivity jsou na ostrově k dispozici?
Návštěvníci si mohou užít outdoorové aktivity jako potápění, šnorchlování, rybaření, windsurfing, kajak, cyklistiku, golf a další.

3) Jak se na ostrov dostat?
Nejlepší volbou je využít letiště v Dauhá a následně dopravu lodí nebo vrtulníkem přímo na ostrov.

4) Jaké je počasí na Katar Al Khor Island?
Ostrov má horké a vlhké podnebí po většinu roku s průměrnými teplotami okolo 30 °C. V letních měsících mohou teploty stoupat až k 40°C.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově?
Na ostrově se nachází několik restaurací v resortu s širokou nabídkou místní a mezinárodní kuchyně.

6) Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na ostrově?
Mezi nejpopulárnější atrakce patří relaxace na pláži, procházky v přírodě, návštěva místní vesnice a ochutnávka tradičního jídla.

7) Je na ostrově bezpečno?
Ostrov je považován za relativně bezpečný a patří mezi nejbezpečnější země v oblasti. Nicméně návštěvníkům se doporučuje být opatrný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření.


Dovolená Katar Al Khor Island


Katar je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na Blízkém východě, která přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa kvůli svým luxusním plážím, kulturnímu dědictví a moderním atrakcím. Pokud se chystáte na dovolenou do Kataru, určitě si nechte ujít jeho skrytý poklad - nádherný ostrov Al Khor.

Al Khor Island se nachází v severovýchodní části Kataru a je známý pro své bílé písečné pláže a tyrkysově modré vody, které připomínají karibské ostrovy. Ostrov byl obydlen již více než 4000 let a po celá staletí sloužil jako rybářská a perleťová oblast. Dnes se zde nachází nejrůznější rekreční aktivity a památky, které stojí za návštěvu.

Jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově Al Khor je Muzeum perel, které přibližuje historii období, kdy perlový průmysl byl v Kataru nejvýznamnějším zdrojem příjmů. Muzeum vám ukáže, jak se perly vytvářejí, jak se dříve těžily a jak se používaly ve šperkařství.

Užijte si také procházku pláží a poznejte místní život. Odpočiňte si na pláži Al Khor nebo Al Thakira Beach, kde si můžete zapůjčit kajak a prozkoumat místní mangrovy, nebo si užijte romantickou plavbu na lodi s výhledem na západ slunce nad vodou.

Pokud se chcete věnovat sportovním aktivitám, navštivte Al Khor Sports Club, kde najdete tenisové kurty, basketbalové a fotbalové hřiště a mnoho dalšího.

Když se budete chtít podívat na místní kulturu, navštivte Al Khor Heritage Village, kde si můžete prohlédnout tradiční domy, provozovat tradiční řemesla a podívat se na místní tance a hudbu.

V Al Khor najdete také mnoho výborných restaurací a kaváren, kde ochutnáte místní kuchyni a nápoje. Zkuste třeba tradiční karak čaj nebo hledejte rybí speciality na místním trhu.

Při plánování dovolené na Al Khor Island vzpomeňte na teplé počasí (zejména během letních měsíců) a připravte se na dopravu na ostrov. Buďte si ale jisti, že vaše návštěva stojí za to a oblažte se jedinečnou atmosférou, kterou ostrov nabízí.


Letenka Katar Al Khor Island


Katar Al Khor Island je ostrůvek, který se nachází v Perlové říši, na východě Kataru. Také známý jako Haloul Island, je to malý, ale krásný okraj země, plný písečných pláží a mnoha zajímavých míst k návštěvě.

Pokud plánujete navštívit Katar Al Khor Island, neváhejte a zarezervujte si letenku do Dauhá, což je hlavní město Kataru. Letenky jsou k dispozici od mnoha leteckých společností, včetně Qatar Airways, Emirates a Etihad Airways, a to za velmi příznivé ceny.

Jakmile dorazíte do Dauhá, můžete se dostat na Katar Al Khor Island jednoduše pomocí lodní dopravy. Existuje několik přístavů, kde je možné nalodit se na trajekt, který vás vezme na ostrov. Cesta trvá asi 1,5 hodiny a ceny se pohybují kolem 55 QAR, což je asi 12,15 eur.

Jakmile dorazíte na Katar Al Khor Island, budete ohromeni jeho krásou. Ostrůvek má přes 80 km písečných pláží, které jsou ideální pro koupání, slunění a pikniky. Nejpopulárnějšími plážemi jsou Al Ghariya a Dukhan Beach, kde najdete mnoho vodních aktivit, jako například šnorchlování, potápění, rybaření a plavání.

Kromě pláží existuje na Katar Al Khor Island mnoho dalších zajímavých míst k prozkoumání. Můžete navštívit nejstarší dům na ostrově, obdivovat skalnaté útesy, projít se jedním z mnoha parků, nebo navštívit místní muzeum.

Pokud se vám naskytne příležitost, nezapomeňte i na kulturní události, které se na Katar Al Khor Island pravidelně konají. Můžete zde spatřit tradiční tance, poslouchat místní hudbu a ochutnat místní dobroty.

Celkově je Katar Al Khor Island krásné místo s mnoha krásami přírody, kulturními dědictvími a skvělými možnostmi vodních sportů. Vydejte se na toto místo a zažijte nezapomenutelné dobrodružství, které vám vyplní srdeční sny a vaše páteře pobaví světlem a klimatem.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny