Hledejte letenky za nejnižší cenu

Kolumbie Ciudad Perdida

Letenka Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie je země s nespočetným množstvím kulturních památek a bezpočtem míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nejvýznamnějších míst, které si zaslouží pozornost turistů, je tzv. Ztracené město, nebo také Ciudad Perdida. Kromě toho, že se jedná o jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Kolumbii, jehož návštěva rozhodně stojí za to, je Ciudad Perdida také jednou z nejdůležitějších archeologických lokalit v Jižní Americe.

Ciudad Perdida se nachází v severovýchodní části Kolumbie v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Tento horský komplex, který se rozkládá na více než 3000 metrech nad mořem, byl založen Taironou, původním obyvatelstvem tohoto kraje, které se zde usadilo někdy v 10. století před naším letopočtem. Tento rozsáhlý komplex několika desítek měst a osad představuje pozoruhodné důkazy o této původní kultuře a je významným svědectvím o historickém vývoji této oblasti.

Cesta na Ciudad Perdida je pro turisty poněkud náročná, ale určitě stojí za to. Tento areál lze navštívit pouze s průvodcem, ale cestou k němu může turista zahlédnout úchvatnou přírodu a krásné vodopády, které odhalují přírodní kouzla Kolumbie.

Po několikadenní cestě se konečně dostanete do Ciudad Perdida, a to pozvolna přes zapadlé vesničky a hory. Tuto cestu lze popsat jako nezapomenutelnou, protože během ní se návštěvník setkává se zemědělci a místními obyvateli, kteří zde stále žijí. Na své cestě navíc můžete navštívit také mnoho historických památek, jako jsou římské zříceniny a archeologické naleziště, které patří k nejznámějším a nejvýznamnějším v celé Kolumbii.

Jakmile dorazíte do Ciudad Perdida, máte šanci shlédnout pozoruhodné ruiny, které pocházejí z doby Taironů. Tyto ruiny jsou důkazem o tom, že Tairono byli velmi pokročilou a vyspělou společností, kterou postihla Španělská invaze.

Celkově lze říci, že návštěva Ciudad Perdida je namaštěná adrenalinem, ale za to velmi fascinující. Toto místo je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších v Kolumbii, a pokud cestujete do této země, rozhodně byste neměli vynechat tento zážitek.


Dovolená Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie je země, která se nedávno stala velmi populární mezi turisty, kteří chtějí objevovat nová a exotická místa. Mezi tyto místa patří i Ciudad Perdida, což je starobylé město, které se nachází v hlubokých džunglích na severu země.

Ciudad Perdida, nepřeložitelné jako "Ztracené město", je jedno z nejvýznamnějších historických nalezišť v celé Kolumbii. Toto město, které bylo původně založeno okolo roku 800 n. l., se stalo důležitým centrem pro Tayrona, indiánské kmene, kteří zde vládli po mnoho staletí.

Ačkoli se o Ciudad Perdida vědělo už dříve, zůstalo dlouho skryto v hlubinách džungle. V roce 1975 bylo objeveno a od té doby se stalo jednou z největších turistických atrakcí v Kolumbii.

Mnoho turistů si cestu do Ciudad Perdida oblíbilo kvůli turistickým stezkám, které vedou z města Santa Marta přes nádherné krajinu. Cesta je určitě náročná, ale zkušení turisté se shodují na tom, že stojí za to.

Cesta začíná v městě Santa Marta a vede přes národní park Sierra Nevada de Santa Marta. Na cestě se setkáte s nádherným výhledem na hory a řeky a projdete mnoha zajímavými místy, jako jsou například jeskyně a vesnice indiánského kmene Kogui. Trasa je vhodná pouze pro ty, kteří jsou ve skvělé fyzické kondici, protože trvá pět až šest dní a mnohdy je velmi náročná.

Samotné Ciudad Perdida leží ve výšce 685 metrů nad mořem a můžete se na něj dostat pouze pěšky. Město samo o sobě je velmi impozantní a obklopeno nádherným vodopádem a řekou. Návštěvníci jsou tu často svědky západu slunce, což je nezapomenutelný zážitek.

V současné době je pro turisty otevřená pouze malá část Ciudad Perdida, ale i tak je to stále magické místo, které stojí za návštěvu. Pro turisty, kteří chtějí vidět mnoho v Kolumbii bez mnich vysílení, se Ciudad Perdida může stát vrcholem jejich dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Ciudad Perdida


1. Jak se dostat do Ciudad Perdida?

Nejčastěji se do Ciudad Perdida dostanete ze Santa Marta přes kanceláře turistických agentur. Cesta obvykle trvá čtyři dny a zahrnuje trekking a nocování v primitivních podmínkách.

2. Kolik stojí vstupenka do Ciudad Perdida?

Vstupenky do Ciudad Perdida jsou k dispozici pouze prostřednictvím turistických agentur a stojí zhruba 700-800 USD na osobu. Vstupenka zahrnuje vstup do archeologického místa, průvodce, ubytování a stravu během cesty.

3. Jaké jsou podmínky pro turisty, kteří chtějí navštívit Ciudad Perdida?

Turisté musí být fyzicky zdatní a připraveni na trek do kopcovitého terénu s tropickým podnebím. Musí být schopni nést své vlastní zavazadla a spát v primitivních podmínkách. Navíc musí být všichni turisté očkováni proti žluté zimnici.

4. Jaké jsou omezení návštěvnosti Ciudad Perdida?

Kvůli zachování archeologického místa jsou omezena celková kapacita turistů, kteří mohou navštívit Ciudad Perdida, a počet turistů v každé skupině se také omezuje. Turisté musí dodržovat určitá pravidla týkající se chování a poškození místního prostředí.

5. Je Ciudad Perdida beezipasnosti?

Kolumbie je obecně považována za nebezpečnou oblast, ale Ciudad Perdida je hlídaná a považována za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně turisté by měli být opatrní a dodržovat jejich šéfkuchaře a místní průvodce, aby se vyhnuli nebezpečným oblastem.


Ubytování Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbie se na turistické mapě stává stále oblíbenější destinací a jeden z největších pokladů, které země ukrývá, je Ciudad Perdida - ztracené město staré civilizace Tairona. Pokud chcete prožít unikátní zážitek a navštívit tento historický skvost, potřebujete vědět několik věcí o ubytování a celkově o cestování do těchto míst.

Kde je Ciudad Perdida?

Ciudad Perdida se nachází v Kolumbii v departementu Magdalena v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Je to 44 kilometrů od města Santa Marta a v oblasti se nachází další historické a přírodní zajímavosti, jako jsou starobylé vesnice, divoké řeky a biosférická rezervace.

Jak se dostat do Ciudad Perdida?

Cesta ke ztracenému městu vede pouze pěšky a trvá v průměru 4 až 6 dní. Je nutné mít průvodce, který zná okolí a říká se jim „arrieros“. Místní turistické společnosti nabízejí organizované výlety, ale musíte mít na paměti, že cesta je poměrně náročná a vyžaduje dobré fyzické a psychické kondice.

Jaké jsou možnosti ubytování v Ciudad Perdida?

Na cestě k Ciudad Perdida jsou k dispozici další historické vesničky a kempy, ve kterých je možné přespat. Nabídka ubytování je poměrně jednoduchá a v podstatě jde jen o přístřešek a moskytiéru. Pokud si ale zakoupíte balíček od turistické společnosti, obvykle se zahrnuje i ubytování.

Jaká je cena ubytování?

Cena ubytování se pohybuje v závislosti na délce a obsahu výletu. Průměrná cena s ubytováním na 4 dny se pohybuje okolo 600 USD. V této ceně je zahrnuto průvodce, jídlo, vodu a ubytování.

Jakou mít představu o ubytování?

Je nutné mít na paměti, že ubytování je velmi jednoduché a prosté. V kemplech nejsou k dispozici teplé sprchy, WC ani elektřina. Voda pochází z okolních řek a většinou se dá pouze studená.

Věnujte pozornost přípravě a potřebným věcem

Vzhledem k tomu, že cesta k Ciudad Perdida je náročná, měli byste se na ni dobře připravit. Doporučuje se hojně používat repelent proti hmyzu, mít sebou dostatek pitné vody a pamatovat na fyzickou a psychickou kondici. Je potřeba být dobrým pěšákem a být schopni zvládnout dlouhé trasy.

Ubytování v Ciudad Perdida může být jedinečným zážitkem, pokud máte rádi přírodu a o historii. Je to ale poměrně náročná cesta a vyžaduje dostatečnou přípravu a vybavení. Při výběru turistické společnosti se ujistěte, že je to renomovaná firma, což vám pomůže zajistit bezpečnost na cestě. Je to nejen cesta ke ztracenému městu, ale i cesta s mnoha nádhernými výhledy a úžasnými překážkami, které stojí za to pamatovat si na celý život.


Počasí Kolumbie Ciudad Perdida


Kolumbijská Ciudad Perdida, také známá jako Ztracené Město, je považována za jednu z největších a nejimpozantnějších archeologických lokalit v Jižní Americe. Toto místo se nachází v srdci Santa Marta Sierra Nevada a láká turisty z celého světa díky své neuvěřitelné historii a překrásnému okolí.

Když se rozhodnete navštívit Ciudad Perdida, stojí před vámi velký výběr počasí, od listopadu až do března můžete očekávat teplé a suché počasí, naopak od dubna do října jsou deštivé měsíce. Během období dešťů se může stát, že některé stezky budou více nebezpečné kvůli kluzkosti, v místech kdesi kolem řek, mohou být součástí cesty brody a výmole, takže je třeba se připravit na všechny druhy povětrnostních podmínek, ať už se rozhodnete navštívit Ciudad Perdida v létě nebo v zimě.

Vysokohorský deštný prales může během celého roku být relativně vlhký, ale v období dešťů mohou být srážky velmi silné a občas mohou být spouštěny laviny, takže je dobré být opatrní, když se vydáte na výlet, zvláště pokud to není jen v blízkosti přes turistické trasy. Pokud se rozhodnete navštívit Ciudad Perdida v zimě, berte na vědomí, že tyto měsíce mohou být o něco méně rušné, když mnoho lidí upřednostňuje cestování v období sucha, ale v případě dobré přípravy a vybavení, vychutnáte si i toto období a můžete se těšit na úžasnou atmosféru a mnoho nepopsatelných zážitků.

Přestože není v současné době možné získat přesné předpovědi počasí na Ciudad Perdida, můžete se spolehnout na místní průvodce a rady od těch, kteří tuto oblast již navštívili. Pamatujte, že Ciudad Perdida je ohromující a náročná turistická trať, takže se dobře připravte na vaši cestu - ať už to bude v období sucha nebo v období dešťů.

Celkově vzato, kdykoli se rozhodnete navštívit Ciudad Perdida, mějte na paměti, že vám toto mistrovské dílo přírody nabídne jedinečný pohled do historie a neuvěřitelnou rostlinnou rozmanitost, která jistě zůstane v paměti na celý život.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny