Hledejte letenky za nejnižší cenu

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zajímavou zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Jednou z nich je ostrov Lombok spolu s Gili ostrovy a horou Rinjani. Počasí v této oblasti se liší od počasí na jiných místech Indonésie.

Lombok a Gili ostrovy jsou převážně tropické s horkým a vlhkým počasím po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 32°C během dne a 22 až 26°C v noci. Nejvíce dešťových srážek se vyskytuje během období dešťů od listopadu do března. Během tohoto období může být velmi deštivé a od února do března může být oblast postižena silnými tropickými cyklónami, které způsobují velké škody.

Na druhé straně od dubna do října je období sucha, kdy se srážky snižují a teploty se mírně zvyšují. Během tohoto období se ostrovy stávají velmi populárními turistickými cíli. Oblasti vnitrozemí jsou mírně chladnější než pobřežní oblasti a průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C.

Hora Rinjani a její okolí jsou ovlivněny změnami nadmořské výšky a nacházejí se v oblasti střídání suchého a deštivého období. Na vrcholu je klima chladné a na nočním tábořišti je mírné s teplotami mezi 8 a 15°C. V období dešťů může být strmý svah velmi kluzký a nebezpečný a v období sucha se může stát suchým a prašným.

Celkově vzato, Lombok a Gili ostrovy jsou velmi krásnou a zajímavou oblastí, která nabízí mnoho různých aktivit a zážitků. Nicméně, při plánování cesty do této oblasti je důležité vzít v úvahu období dešťů a cyklóny, které mohou být nebezpečné a omezující. Hora Rinjani je rovněž náročnou výzvou, kterou by si měli vychutnat pouze zkušení horolezci. Pokud si ale plánování cesty pečlivě promyslíte, můžete si užít skvělou dovolenou v této krásné oblasti.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je pravděpodobně jednou z nejkrásnějších zemí na světě a zahrnuje tisíce ostrovů s úchvatnými plážemi, křišťálově čistými moři a nádhernou přírodou. Mezi těmito ostrovy najdete Lombok – klenot v Indonésii, pro ty, kteří vyhledávají dovolenou s možností objevovat méně turisticky navštěvované pláže a horskou přírodu.

Lombok leží na východním pobřeží Bali a mnoho návštěvníků jej nazývá „nové“ Bali. Nedaleko od pobřeží Lombok najdete malé ostrovy s názvem Gili a pokud jste někdy slyšeli o tom, že jsou „ostrovem snů“, nic vás nenechá jinak si to myslet. Malebné pláže obklopují tři malé ostrovy (Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air), kde turisté mohou plavat, potápět se a pozorovat široké spektrum podmořského života. Ostrovy Gili jsou známé také tím, že se zde nachází množství klubů a barů s živou hudbou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí, kterou Lombok nabízí, je také hora Mt. Rinjani, nevysoká, ale nádherná hora, která se nachází uprostřed ostrova. Na vrcholu se nachází kráter, který je velký několik kilometrů a obsahuje jezero. Při výstupu na vrchol budete moci vidět sloní trávu, která se rozprostírá až na vrchol sopky, a následně získáte krásný výhled na ostrůvky Gili.

Lombok je nejen skvělé místo pro aktivní odpočinek, ale také pro zážitky a kulturu. K dispozici jsou také řemesla, typická pro Lombok, jako jsou třeba ručně tkané koberce, keramika a krásné řemeslné výrobky.

Pokud plánujete návštěvu Lomboku, musíte zajistit letenku. Letenky na Lombok jsou k dispozici z mnoha destinací především v Asii. Záleží tedy na vás, zda si svojí dovolenou spojíte třeba s návštěvou jiných zemí. Užijte si dálkovou cestu a uplatněte na ní další oblíbené aktivity.

Vzhledem k tomu, že Lombok leží v blízkosti Balí, můžete letět na Bali a poté přistoupit na trajekt nebo lodě, které přepravují návštěvníky mezi Bali a Lombokem nebo mezi Gili ostrovy a Lombokem. Letenky na Lombok můžete také zakoupit u cenově dostupných leteckých společností, které létají mezi Lombokem a některými asijskými destinacemi.

Celkově vzato, Lombok je ideálním místem pro ty, kteří hledají nové turistické destinace, ale také pro ty, kteří chtějí objevit novou stranu Indonésie. Určitě si nenechte ujít odpočinkovou dovolenou na malebných plážích Gili, výstup na vrchol Mt. Rinjani a návštěvu místní kultury a řemesel. S letenkou na Lombok vás čekají zážitky na život a na smrt!


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Jaký je nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku?

Nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku je od května do října, kdy je suché a slunečné počasí.

Jak se dostat z letiště na Lomboku do centra města?

Pro dopravu z letiště na Lomboku do centra města můžete použít taxi, které jsou k dispozici na letišti.

Jak se dostat z Lomboku na Gilis?

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Lomboku na Gilis, je trajektem. Existují různé trajekty, které jezdí z Lomboku na Gilis, a cesta trvá obvykle kolem 30-60 minut.

Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?

Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří pláž Tanjung Aan, pláž Selong Belanak a pláž Kuta.

Je Lombok bezpečné místo pro cestování?

Lombok je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako všude jinde na světě, je třeba si dávat pozor na krádeže a zlodějství.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani?

Nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani, je pronajmout si průvodce nebo se připojit ke skupinovému výletu s průvodcem. Existují také různé trasy k výstupu na Mount Rinjani s různou obtížností.

Jaké jsou nejlepší aktivity na Lomboku?

Mezi nejlepší aktivity na Lomboku patří výlet na kopci Mt. Rinjani, potápění, šnorchlování, surfování a návštěva tradičních vesnic a trhů.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s mnoha ostrůvky, které nabízejí dychtivým cestovatelům neopakovatelné zážitky z průzkumu exotických krajů i dovolené plné relaxace na březích tyrkysového moře. Mezi nej atraktivní místa, která by si cestovatel v Indonésii neměl nechat ujít, patří Lombok a Gili ostrovy.

Lombok – krásný ostrov plný exotiky

Lombok se nachází na východním pobřeží ostrova Bali a patří k jedněm z mála málo objevených turistických destinací v Indonésii. Ostrov Lombok je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí zároveň opalovat a prozkoumat exotiku balíčkovou do jedné dovolené. Na ostrově se najde spousta možností, jak trávit čas např. procházkou po krásné přírodě, bránit opulentních pláží či skvělých surferských podmínek.

Když jsme už u opulentních pláží, nejatraktivnější jsou na jihu ostrova. Mezi nej navštěvovanější relaxační destinace patří Kuta Lombok se svým dlouhým širokým pískem a krásnými zátokami.

Na severním pobřeží se nachází Senaru, odkud lze vyrazit na túru na sopku Mt. Rinjani. Mt. Rinjani je druhou nejvyšší sopkou Indonésie a jednou z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších v této oblasti světa. Pro naprosté milovníky přírody je v okolí sopky Mt. Rinjani k dispozici trasa, která téměř v celé své délce vede národním parkem.

Gili ostrovy – rajská oáza plná dravého okolí

Tři malé ostrovy mezi Bali a Lombokem - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, poskytují dokonalou dovolenou na pláži s čirým tyrkysovým mořem a bílým pískem. Vody kolem Gil Islands jsou nejlepší místo v Indonésii, aby si lidé vyzkoušeli šnorchlování s úžasným korálovým útesem a především s ohromující škálou druhů ryb. Jeden z hlavních důvodů, proč se turisté těší na návštěvu Gilis, jsou netradiční druhy dopravy – Gili Transports jsou broučci náklaďáčků s přívěsným vozíkem.

Do Gilis se lze dostat loděmi z hlavního města Lomboku Bangsal. Cesta z Bangslu na Gilis trvá zhruba 15-25 minut a cena závisí na druhu přepravy. Cena se pohybuje v rozpětí od 1,50 $ do 10 $.

Celkově Indonésie, zejména Lombok a Gili ostrovy, nabízejí dychtivým cestovatelům unikátní zážitky z prozkoumání exotických krajů, ale také nabízí neuvěřitelně krásné a relaxační prostředí plné tyrkysových moří. Pokud uvažujete o této destinaci na vaší příští dovolenou, pak neváhejte a vydajte se do Indonésie, abyste zažili jedinečné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny