Hledejte letenky za nejnižší cenu

Itálie Orvieto

Dovolená Itálie Orvieto


Orvieto je krásné malé město ležící v Umbrii v Itálii. Své půvabné a malebné středověké centrum ulovené na vrcholu skály upoutá pozornost každého návštěvníka. Orvieto je oblíbeným turistickým cílem pro lidi, kteří hledají odpočinek, krásu a spoustu historie.

Historie města sahá až do Etruské říše. Tyto starověké budovy dodnes dotváří dojem, že se nacházíte v jiné éře. Orvieto je také známé tím, že je místo, kde byla slavena první eucharistie roku 1263. Z tohoto důvodu město získalo mnoho důležitých kostelů a chrámů, včetně Dómu, který je považován za jednu z nejvýznamnějších architektonických atrakcí v Umbrii.

V Orvietu je tisíc věcí, které musíte vidět. Nejprve si ale prohlédněte Piazza della Repubblica, kde se konají trhy, a kde můžete najít nejkvalitnější zeleninu a ovoce, ale i sýry, džemy, med a víno. Piazza del Popolo je dalším krásným náměstím, které je plné kaváren a restaurací. Zde si můžete posedět, ochutnat místní speciality a kochat se výhledem na okolní krajinu.

Dómský kostel je neobyčejnou stavbou, která byla postavena v 14. století. Jeho gotické fasády a oltáře jsou bohatě zdobeny freskami a uměleckými díly. Uvnitř kostela se nachází také hrobka sv. Gualberto, patrona města.

Orvieto je rovněž výchozím místem k návštěvě dalších krásných míst Umbrie. Například je zde krásná vesnice Todi, která se nachází v pohádkové krajině. Stejně tak stojí za to navštívit města Assisi či Perugia.

Pro milovníky vína je Orvieto jedním z nejlepších míst pro ochutnávku a nákup vín. Vinařství Orvieto Classico DOC produkuje některá z nejlepších vín v Itálii a můžete si je koupit přímo od místních vinařů.

Orvieto je skvělým místem pro dovolenou. Můžete využít ubytování v autentických hotelích a pensiónech v centru města. Můžete si také pronajmout apartmány nebo vily, aby jste si užili maximální pohodlí a soukromí. Ubytování je zde poměrně levné, a proto se může stát vaší výhodou při plánování dovolené.

Prostě řečeno, Orvieto je krásné město, které nabízí spoustu památek, kochání se krásami Umbrie a odpočinku. Určitě si také užijete dobré jídlo a víno v jednom z mnoha místních podniků. Tak neváhejte a přijďte navštívit Orvieto, bude to nezapomenutelná dovolená.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Orvieto


1. Co je Orvieto?
Orvieto je historické město v regionu Umbrie v Itálii.

2. Jak se dostanu do Orvieto?
Orvieto je přístupné z Říma vlakem, autobusem nebo autem, trvá to přibližně hodinu jízdy.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Orvieto?
Nejlepší čas na návštěvu Orvieto je od května do října, kdy jsou teploty mírné a slunečné dny většinou převládají.

4. Co stojí za návštěvu v Orvieto?
Mezi nejznámější památky v Orvieto patří gotický Orvieto katedrála, zvaná také Duomo di Orvieto, hrad Rocca Albornoz, podzemní labyrinty Orvietu (Orvieto Underground) a Národní archeologické muzeum.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Orvieto?
Tradiční jídla v Orvieto jsou Tonnarelli cacio e pepe (těstoviny s máslem a sýrem), Porchetta (vepřové maso na grilu), bruschetta (opečený chléb se zeleninou a olivovým olejem), místní víno Orvieto Classico a uzeniny.

6. Které akce se v Orvieto konají?
Známou akcí, která se každý rok v Orvietu koná, je festival Umbria Jazz, který přináší do města jazzové hvězdy z celého světa. Také se zde konají tradiční festivaly a trhy.

7. Jaké aktivity se v Orvietu nabízejí?
Mezi populární aktivity v Orvietu patří návštěva podzemních labyrintů, procházka po historickém centru, ochutnávka místních jídel a vína, návštěva archeologického muzea a prohlídka Orvieto katedrály.

8. Kde se mohu ubytovat v Orvietu?
Orvieto nabízí mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, které jsou umístěny jak v historickém centru, tak v okolí města. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Orvietu?
Historické centrum Orvietu není přístupné pro auta, lze se zde pohybovat pouze pěšky. K dispozici jsou také autobusy a taxi služby.

10. Kolik dní je nejlepší zůstat v Orvietu?
Pro návštěvu nejznámějších památek v Orvietu doporučujeme zůstat minimálně dva až tři dny. Pokud máte zájem o více aktivit a prohlídek, můžete zde strávit i delší dobu.


Počasí Itálie Orvieto


Orvieto je město nacházející se v italském regionu Umbria. Toto město leží na skalním výběžku, který je poměrně vysoko nad pobřežím Tiberu. Orvieto je městem s bohatou historií, nádhernou architekturou a vynikajícími kulturními památkami. Avšak pro návštěvníky může být také důležité počasí, které zde panuje.

Orvieto má středomořské klima, které se vyznačuje mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v zimě se většinou pohybuje kolem 10°C a v létě kolem 30°C. V zimě mohou být výjimečně teploty také pod nulou, ale jen na krátkou dobu.

Slunce zde svítí téměř po celý rok, což dává Orvietu vynikající možnosti pro turistické aktivity a venkovní aktivity. Nejlepší období pro návštěvu města je od dubna do října. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují kolem 20°C a slunce svítí víc než 12 hodin denně.

Orvieto je městem, kde může pršet kdykoliv během roku. Nicméně během letních měsíců jsou srážky minimální. Největší srážky zde bývají na podzim a na jaře, když jsou teploty stále mírné.

Zimní měsíce mohou být klidnější a méně rušné, ale pro ty, kteří hledají méně turistický ruch, může být toto období ideálním pro návštěvu města. Kromě toho, zimní měsíce jsou obdobím tradičních italských svátků jako Vánoce a vánoční trhy.

Celkově lze říci, že počasí v Orvietu je většinu roku velmi příjemné. Záleží samozřejmě na tom, co si turisté přejí zažít, ale pokud chtějí být v Orvietu a užívat si venkovní aktivity nejvíc, nejlepší je návštěva v období od dubna do října.


Ubytování Itálie Orvieto


Orvieto je malebné město v italské provincii Umbria, které je známé svou historickou architekturou a nezapomenutelným výhledem na okolní krajinu. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, chtěli byste si zajistit ubytování, které bude nejen pohodlné, ale i autentické. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování v Orvietu.

1. Hotel Duomo

Pokud hledáte ubytování s výhledem na katedrálu v Orvietu, Hotel Duomo je pro vás tou správnou volbou. Tento stylizovaný hotel se nachází v centru Orvietu a nabízí vynikající pohled na město. Každý pokoj má originální interiér s velkým postelemi a prvky dřeva a kamene. Hotel Duomo také nabízí snídani v místním stylu s produkty z místních farem.

2. B&B Ripa Medici

B&B Ripa Medici se nachází v historické čtvrti Orvietu a nabízí ubytování v romantickém a klidném prostředí. Pokoje jsou zařízeny prostornou postelí a mají krásný výhled na město. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně s místními produkty a mohou relaxovat v zahradě s výhledem na údolí.

3. Podere Sette Piagge

Pro ty, kteří hledají ubytování ve venkovském stylu, nabízí Podere Sette Piagge možnost ubytování v příjemné venkovské vilce. Tento hotel se nachází jen pár kilometrů od Orvietu a nabízí ubytování v útulných pokojích a apartmánech s kuchyňským koutem a soukromým venkovním prostorem. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně se sezónními produkty z místních farem a mohou si půjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu.

4. La Soffitta e le Stelle

La Soffitta e le Stelle je historický dům, který byl přeměněn na luxusní apartmány. Nachází se jen pár kroků od katedrály a nabízí moderní vybavení v tradičním prostředí. Každý apartmán má výhled na město a je vybaven klimatizací, kuchyňským koutem a špičkovou audio-systémem. Hosté se zde mohou také těšit na snídaně přímo v apartmánu.

5. Locanda Rosati

Locanda Rosati je rodinný hotel se nachází v centru města a nabízí ubytování v autentickém prostředí. Každý pokoj má pohodlné postele a výhled na historické centrum. Hosté se mohou těšit na snídaně s místními produkty a mohou si zapůjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu. Locanda Rosati nabízí také možnost objednání výletů a prohlídek.

Ubytování v Orvietu je vskutku jedinečné díky jeho historickému prostředí. Většina ubytování se nachází v centru města, ale některé možnosti nabízejí i ubytování ve venkovském stylu. Ať už hledáte luxusní apartmány nebo útulné pokoje, v Orvietu najdete ubytování, které splní vaše očekávání.


Letenka Itálie Orvieto


Pro ty, kteří hledají krásu, kulturu a historii Itálie, je město Orvieto v provincii Terni v regionu Umbrie ideálním místem k návštěvě. To vše můžete objevit rezervováním letenek do Orvieto.

Historie

Orvieto má bohatou historii, kterou lze začít sledovat až do etruského období. Městské hradby a mnohé zbytky z tohoto období přežily dodnes. V průběhu středověku se Orvieto stalo sídlem papežského dvora, což mu přineslo velký vliv a zároveň jej ochránilo před válečnými útoky.

Co navštívit

V Orvietu stojí za návštěvu několik krásných památek. Nejoblíbenější z nich je katedrála Notre-Dame, která byla postavena v gotickém stylu v 14. století. Je to jedna z nejkrásnějších katedrál v Itálii a zdobí ji mnoho nádherných uměleckých děl, včetně fresky Posledního soudu, kterou namaloval Luca Signorelli.

Dalšími památkami, které nesmíte při návštěvě města vynechat, jsou Palazzo del Popolo, kde sídlili výkonní papežové, a Palazzo dei Sette, který byl dříve využíván jako městský soud.

Zajímavosti

Orvieto je také známé tím, že zde prý byl objeven poklad trpaslíků, který obsahoval značné množství zlata a drahokamů. Tento příběh dodnes zbavuje návštěvníky tmy a tajuplnosti.

V okolí města se rovněž nachází nádherný hrad Rocca Albornoz, který byl postaven v roce 1364 a později byl využíván jako vězení.

Jak se dostat do Orvieto

Orvieto leží asi hodinu a půl jízdy autem od Říma. Pokud se chystáte k návštěvě Itálie, můžete zvolit některé z letišť v Římě a poté si pronajmout auto, nebo si můžete rezervovat letenky do města Perugia, které je vzdáleno přibližně 50 km od Orvietu.

Závěr

Orvieto je krásné město, kde se dýchá historií každým zchlazeným kopanec. Kromě překrásných památek a architektury se tady do toho najde i ten správný kus ozvláštnění tajemnými příběhy a historkami. Rezervace letenky sem je dobrým začátkem, který vás nenechá v kopů podobnému řešení s nezaplněnými plány.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny