Hledejte letenky za nejnižší cenu

Gambie Kiang Central National Park

Dovolená Gambie Kiang Central National Park


Pokud hledáte exotické místo pro svou další dovolenou, může Gambie být tou správnou volbou. Tento malý africký stát, jenž se táhne po břehu stejnojmenné řeky, vám nabízí nejen dálkovou exotiku, ale také ohromující přírodu a nádherné pláže. Mezi mnoha přírodními krásami Gambie canajdete i Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park, který se rozkládá na ploše více než 11 000 hektarů, je domovem mnoha druhů zvířat i rostlin. V parku se nachází řada vodních toků, jezer, bažin a savan. Nejznámějším obyvatelem parku je slon africký, který zde žije společně s dalšími zvířaty jako jsou například kočkovité šelmy, primáti, antilopy a krokodýli. Kromě toho Kiang Central National Park nabízí také skvělé podmínky pro pozorování ptáků. V parku můžete spatřit a slyšet až 250 druhů ptáků, takže si určitě přiveďte s sebou dobré dalekohledy.

Pokud se rozhodnete navštívit Kiang Central National Park, doporučujeme vám pronajmout si místního průvodce. Tento krok se vám může hodit nejen v případě, že se budete chtít vydat na noční safari, ale také při plánování výletů po místních vesnicích. Místní průvodci vám rádi ukáží cestu k nejlepším místům v parku, která si můžete prohlédnout z bezpečné vzdálenosti, ale na druhou stranu vám také poví něco o místní kultuře a historii.

Jak se v park dostat? Nejjednodušší cesta vede přes město Brikama, které se nachází zhruba 150 kilometrů od střediska gambijského turismu, Serre Kunda. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, můžete si pronajmout místní dopravní prostředky, například taxi nebo motorku. Většina turistů si ale oblíbila cestování po Gambii lodí. Lodě v plné turistické sezóně jezdí v několika směrech z přístavu v Serre Kunda, takže se rozhodně najde volba i pro vás.

Kiang Central National Park sice není tak známý jako jiné africké parky, ale to mu rozhodně neubírá na kráse. Pokud máte rádi neokoukaná místa, tuto destinaci určitě nevynechejte. Doufáme, že vám tento článek pomohl v plánování vaší další dovolené. Gambie vás rozhodně nepřestane překvapovat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Kiang Central National Park


Jaké jsou nejlepší aktivity v Gambie Kiang Central National Park?

V Gambie Kiang Central National Park můžete podniknout několik aktivit, jako jsou pěší túry, pozorování ptáků, prohlídky zvěře a projížďky po řece s výhledem na život v okolních vesnicích.

Jaká zvířata se mohou v parku vidět?

V parku žijí různé druhy zvířat, včetně opic, hrochů, krokodýlů, nilských koní, antilop, gazel a mnoha dalších. Mezi ptáky, kteří v parku létají, patří tarbušky, rybáci, liščí ptáci, královští kite a další.

Můžu si pronajmout průvodce?

Ano, park nabízí průvodce pro každého, kdo si chce pronajmout. Průvodce vám může poskytnout užitečné informace o parku a pomůže vám najít zvířata, která chcete vidět.

Jak se do parku dostanu?

Park se nachází v jižní části Gambie, což je zhruba dvě hodiny jízdy z letiště Banjul. K parku se můžete dostat vlastním autem nebo si můžete pronajmout taxi.

Má park ubytování?

Ano, v parku je možnost ubytování v místních chatkách nebo stanech. Můžete si také zarezervovat ubytování v blízkých okolních vesnicích.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu parku?

Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha mezi listopadem a květnem, kdy jsou cesty v parku snadněji průchodné a zvířata jsou více viditelná. Během období dešťů může být park místy těžko přístupný.


Počasí Gambie Kiang Central National Park


Gambia je známá pro své horké a suché klima a stejný je i případ Kiang Central National Parku. Park se nachází v jižní části Gambie, poblíž řeky Gambia. Tento park se rozkládá na ploše 11 000 hektarů a je domovem mnoha druhů zvířat včetně vzácných druhů.

Období dešťů v Gambii začíná v červnu a končí v listopadu, což znamená, že park v této době zelená a kvete. V tomto období prší pravidelně, ale déšť často neznamená, že bude celý den deštivo. Namísto toho, prší krátkou dobu a následně se opět rozzáří slunce. Pokud se plánuje návštěva parku v období dešťů, měli byste vzít s sebou nejen sluneční krém, ale také deštník nebo pláštěnku.

V období sucha, což je zhruba od listopadu do května, jsou teploty velmi vysoké a dlouho trvající vysoké teploty bez srážek mohou způsobit sucha a nedostatek vody pro zvířata. Pokud se rozhodnete navštívit park v této době, měli byste být připraveni na extrémní teploty a k tomu úměrně i přiložit ruku k dílu v boji proti suchu.

Návštěva parku si vyžádá dobré boty a ochranné oblečení, protože terén není vyhlazený a může být náročný. V parku se dá najít mnoho druhů ptáků, krokodýlů a dalších zvířat, včetně slonů, hyen a levhartů.

Celkově Gambie Kiang Central National Park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat jedinečnou africkou přírodu. Bez ohledu na to, kdy navštívíte park, měli byste si předem zkontrolovat počasí a zvolit správné oblečení a vybavení. Bezpečnost je také velmi důležitá, měli byste proto být pozorní na své okolí a brát všech varování vážně.


Ubytování Gambie Kiang Central National Park


Gambia Kiang Central National Park je klidné útočiště v Gambii, které nabízí řadu možností pro turisty v oblasti ubytování.

Pokud hledáte jednoduché ubytování, můžete být ubytováni v kempu v národním parku. Kempování v Gambia Kiang Central National Park může být pro některé turisty nejoblíbenější a nejlevnější způsob, jak prožít dobrodružství v této oblasti, a to zejména pro lidi s otevřenou myslí, kteří rádi zažívají přírodu.

V kempu je k dispozici skládka a velké prostory pro stanování. Kempování je velmi populární mezi turisty z celého světa, kteří se chtějí probouzet zvuky přírody a prožít skutečný zážitek z Gambie Kiang Central National Park.

Pro turisty, kteří hledají více pohodlí a luxusu, jsou v blízkosti národního parku k dispozici rozmanité hotely a ubytování. Hotely nabízejí stravování a další vybavení pro turisty včetně turistických výletů a dalších služeb.

Mezi hotely patří například Ocean Bay Hotel & Resort, který nabízí luxusní a pohodlné ubytování s výbornou kuchyní a dalšími pohodlími jako jsou bazény, bary a non-stop služby. Dalšími možnostmi ubytování jsou Kairoh Garden Lodge, který je v okolí národního parku a nabízí výbornou stravu a Barra Lodge, který poskytuje turistům klidné a soukromé prostředí.

Pro turisty, kteří chtějí být co nejblíže národnímu parku a chtějí zažít úplné odpočinkové pobyty, je k dispozici také řada plážových vil a apartmánů s výhledem na oceán. Tyto možnosti ubytování jsou obvykle vybaveny klimatizací a dalším vybavením, jako jsou kávovary a ledničky.

Gambia Kiang Central National Park je skvělým cílem pro cestovatele, kteří chtějí zažít přírodu a věnovat se aktivitám v přírodě. Pro každou dovolenou je k dispozici řada ubytovacích možností, které splní potřeby každého turisty. Národní park nabízí všem turistům krásné a klidné prostředí, které je ideální pro relaxaci a odpočinek.


Letenka Gambie Kiang Central National Park


Gambie je jedinečnou zemí, kterou by měl navštívit každý cestovatel. Pokud chcete sjet turisty navštěvované pláže a vyzkoušet něco nového, můžete mířit do Kiang Central National Park. Tento park je jedním z největších v zemi a nabízí překrásnou přírodu, nejrůznější živočichy a pěší túry, které potěší každého milovníka přírody.

Jak se dostat do Kiang Central National Parku? Nejsnáze to zvládnete letem do Banjulu, hlavního města Gambie. Z Banjulu vám potom stačí najmout auto nebo taxík, který vás přiveze do parku. Navíc, cesta bude zážitkem sama o sobě, protože se budete pohybovat v prostorách nádherné krajiny Gambie.

Proč navštívit Kiang Central National Park? Kromě nádherné přírody, můžete v parku objevit mnoho druhů zvířat, které jsou jedinečné pro Gambii. Například, na rostlinách můžete vidět opice, horské kozy nebo dokonce i levharty. Vodní ptáci se často shlukují kolem řeky nebo některých jezer v parku.

V parku si můžete užít také výlety na oslech nebo kajaku. Vodní sporty jsou v Gambii oblíbené a jsou ideální pro udržení osvěžujícího pocitu v tropickém horku. Pro turisty, kteří hledají více akce, jsou k dispozici také horská kola a různé turistické trasy, které jsou vhodné pro každou úroveň turisty.

A kolik času by měl cestovatel věnovat návštěvě parku? Doporučuje se pobyt v rozmezí několika dnů až týdnů, aby se cestovatelé mohli těšit z atmosféry parku a aby si mohli užít každé místo, co Kiang Central National Park může nabídnout.

Na závěr, Gambie a její národní parky patří k nejvzácnějším v Africe, kde můžete strávit čas a objevovat to, co nabízí africká příroda. Návštěva parku Kiang Central National Park je dokonalým místem pro zažití afrického dobrodružství a je to nezapomenutelný zážitek, který zažijete jednou za život.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny