Hledejte letenky za nejnižší cenu

Egypt Coptic Cairo

Ubytování Egypt Coptic Cairo


Egyptské město Koptské Káhira je plné záznamů historie, kultury a náboženství. Jeho bohatá historie přitahuje turisty z celého světa a je domovem několika velkých památek a pamětihodností. Při plánování vaší návštěvy v Egyptě by měl být Coptic Cairo na vašem seznamu míst, která chcete navštívit. Zde je několik tipů ohledně ubytování, pokud se rozhodnete zůstat několik dní.

V Coptic Cairo najdete mnoho tradičních a novodobých možností ubytování. Většina hotelů se nachází v samotném centru města a jsou obklopeny nádhernými památkami a chrámy. Řada z nich byla přestavěna ze starých sídel, což dodává tomuto místu autentičnost a půvab. Hotelové pokoje jsou řádně zařízeny a vybaveny moderním vybavením, aby zajišťovaly pohodlí všem hostům.

Jeden z nejznámějších hotelů v oblasti je Hotel Cataract. Nachází se v centru města a nabízí eleganci a jednoduchost moderních interiérů. Jeho poloha je skvělá pro cestovatele, kteří chtějí navštívit mnoho památek, které Coptic Cairo nabízí. V blízkosti hotelu najdete obchody a restaurace, kde si budete moci užít pochoutky typického egyptského jídla.

Pokud hledáte ubytování v cenově dostupnějším řazení, můžete zvážit možnosti jako hostel nebo apartmán. Hostely jsou ideálním řešením pro mladé a nezávislé cestovatele, kteří hledají jednoduché a cenově dostupné ubytování. Většina hostelu poskytuje sdílené pokoje a koupelny, a ve srovnání s hotelem bude pravděpodobně mnohem levnější. Můžete se ubytovat v hostelu jako je Vintage Cairo Hostel, který ponúka ubytování v centru města, v těsné blízkosti všech nejvýznamnějších památek.

Další skvělou volbou pro ubytování v oblasti je pronájem apartmánu. Pokud cestujete větší skupinou lidí, bude pronájem apartmánu pro vás vhodnou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel. V oblasti můžete najít řadu nabídek pronájmu různých prostor, které lze dispozici pro cestovatele s různými požadavky. Můžete se například rozhodnout pro Apartmány Triumph.

Když hledáte ubytování v Coptic Cairo, existuje řada možností pro každého cestovatele. Od luxusních hotelů až po cenově dostupnou ubytovnu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete a jaká je vaše cestovní rozpočet, zvolit můžete mezi mnoha možnostmi a užít si krásy tohoto historického a nádherného místa.


Letenka Egypt Coptic Cairo


Egypt Coptic Cairo - cesta do srdce egyptské koptské křesťanské komunity

Egypt Coptic Cairo (spolu s Egyptským muzeem, Pyramidami a Káhirou) je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Egyptě. Coptic Cairo, také známý pod názvem "Středověké Káhira", se však může pochlubit mnoha nezapomenutelnými zážitky, které jinde nenajdete.

Co je Coptic Cairo?

Coptic Cairo je městská oblast v centru Káhiry, která představuje historické jádro koptské křesťanské komunity. Jméno "koptský" je odvozeno od řeckého slova "Aigyptos" a znamená "Egyptský". Koptská církev byla založena již v 1. století po Kristu a její členové dnes tvoří zhruba 10% egyptské populace.

Coptic Cairo se rozkládá na ploše asi 500 hektarů a zahrnuje v sobě mnoho kostelů, klášterů, muzeí a dalších historických památek. K nejznámějším patří Koptské muzeum, chrám sv. Jiří a benediktinský klášter sv. Jiří.

Co Coptic Cairo nabízí?

Návštěva Coptic Cairo je nejen cestou do srdce egyptské koptské křesťanské komunity, ale i nezapomenutelným zážitkem. Vstup na mnoho míst a památek je zdarma, takže si můžete užít mnoho zajímavostí bez placení vysokých vstupného. Kromě toho je Coptic Cairo také znám jako útočiště od davů turistů a vrtných pouličních obchodníků, což znamená, že zde můžete procházet klidnými uličkami a dýchání historie.

Chrám sv. Jiří

Chrám sv. Jiří je jedním z nejvíce obdivovaných chrámů v Egyptě. Byl postaven v 7. století a sloužil jako středisko slučování starověké římské a egyptské kultury. Jeho řecké základy jsou stále vidět, ale chrám byl přestavěn mnohokrát během historie, aby se přizpůsobil proměnlivým náboženským a kulturním trendům, včetně doby, kdy se stal kostelem.

Benediktinský klášter sv. Jiří

Benediktinský klášter sv. Jiří se nachází vedle chrámu sv. Jiří a je znám svou klidnou atmosférou a krásným vnitřním nádvořím. Klášter byl postaven v 11. století a sloužil jako sídlo benediktinských mnichů až do 14. století. V 16. století byl přeměněn na byt slovenských řeckokatolických kněží a v roce 1904 byl obnoven jako klášterní muzeum.

Koptské muzeum

Koptské muzeum se nachází vedle benediktinského kláštera a obsahuje jednu z největších sbírek koptského umění na světě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1908 a od té doby se rozrostlo na více než 15 tisíc křesťanských artefaktů, mezi nimiž jsou křesťanské manuskripty, sochy, ikony a šperky.

Chřestýšká ulice

Chřestýšká ulice je jednou z nejvíce fotografovaných ulic v Coptic Cairo. Prochází asi 130 metru a je lemována historickými domky, z nichž mnohé se nacházejí v úzkých uličkách. Původně byla ulice postavena v roce 1040 a v době křížových výprav sloužila jako trh s chřestýšovými vejci.

Coptic Cairo - cesta do koptské minulosti

Celá tato oblast je skvělou volbou pro milovníky historie a kultury, kteří chtějí vynechat konvenční turistické atrakce a vydat se na objevování tajů koptské minulosti. Koptská křesťanská komunita má hluboké kořeny v Egyptě a Coptic Cairo umožňuje cestovatelům na vlastní oči spatřit, jak tato komunita prožívala svou víru a kulturu v průběhu staletí. Místo, které byste si rozhodně neměli nechat ujít při návštěvě Egypta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Coptic Cairo


1) Co je Coptic Cairo?
Coptic Cairo je starobylá část Káhiry v Egyptě, ve které se nacházejí některé z nejstarších křesťanských kostelů na světě.

2) Co je coptic?
Coptic je křesťanská denominace, která se vyvinula v Egyptě v prvních stoletích po Kristu.

3) Jaké jsou nejvýznamnější kostely v Coptic Cairo?
Mezi nejvýznamnější kostely v Coptic Cairo patří Koptský muzeum, Kostel svatého Sergia, Kostel svaté Barbory a Kostel svatého Jiří.

4) Jak se dostanu do Coptic Cairo?
Coptic Cairo se nachází v samém centru Káhiry a je snadno dostupný hromadnou dopravou nebo taxi. Nejlepší způsob je však pěšky, aby bylo možné prozkoumat všechny starobylé ulice a hlavní památky.

5) Jaký je oblek na návštěvu Coptic Cairo?
Je nutné být zahalený, aby se respektovala místní kultura a uctilo se místo, které je považováno za svaté.

6) Je nutné platit vstupné do Coptic Cairo?
Ano, vstup do některých kostelů v Coptic Cairo vyžaduje vstupné. Návštěva muzea je také zpoplatněna.

7) Jaké další památky jsou v Káhiře k vidění?
V Káhiře se nacházejí další neuvěřitelné památky, jako je pyramida Cheopse, Sphinx, Egyptské muzeum, Saladinova citadela a Mekka el-Fustat.


Dovolená Egypt Coptic Cairo


Egypt je země s bohatou historií, fascinující kulturou a impozantní architekturou pyramid a chrámů. Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, neměli byste zapomenout navštívit Coptic Cairo – jedno z nejstarších křesťanských měst v Egyptě.

Coptic Cairo, které se nachází v historické čtvrti Fustat v Káhiře, je domovem několika významných křesťanských památek. Město bylo v minulosti hlavním městem Egypta a po mnoho let sloužilo jako centrum koptské ortodoxní církve. Proto zde najdete mnoho kostelů, klášterů a muzeí, které jsou svým způsobem jedinečné.

Vstup do města je úchvatný zážitek. Uvítají vás velké zdi a starodávné budovy, které se vyznačují unikátním uměleckým stylem koptského období. Uvnitř Coptic Cairo se můžete procházet úzkými uličkami a obdivovat množství památek a pamětihodností.

Jedním z nejvýznamnějších míst, která byste si neměli nechat ujít, je kostel svatého Štěpána, který se nachází uprostřed města. Kostel, postavený v 7. století, je jednou z nejstarších křesťanských staveb v Egyptě a je svou architekturou a výzdobou velmi působivý. Navštivte též Koptské muzeum, kde najdete největší sbírku koptských uměleckých děl na světě.

Dalšími zajímavými památkami jsou kostel svatého Jiří, který je jednou z nejstarších funkcionalistických staveb v Káhiře, klášter svatého Jiří, který je domovem okolo sedmdesáti mnichů, a kostel svatého Merkura, který je jednou z nejmalebnějších křesťanských staveb v Coptic Cairo.

Pokud se rozhodnete strávit celý den v Coptic Cairo, můžete si vychutnat mnoho skvělých restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční koptskou kuchyni a vynikající kávu. Nezapomeňte si také koupit suvenýry, jako jsou křesťanské amulety, ručně malované ikony nebo tradiční bavlněné tkaniny.

Celkově lze říci, že návštěva Coptic Cairo je zážitek, který by neměl chybět na dovolené v Egyptě. Pro turisty je v Coptic Cairo k dispozici více než dost zábavy, zajímavostí i kulturních památek, aby si užili krásy Egypta v té nejlepší podobě.


Počasí Egypt Coptic Cairo


Egypt je krásná země, která je známá svými starověkými památkami a pyramidami. Avšak i počasí Egyptu je fascinující a zajímavé. Pokud se jedete podívat do Egypta, nezapomeňte navštívit Coptic Cairo - historickou část Káhiry, kde najdete nejen krásné kostely, ale také zajímavé a různorodé počasí.

Egypt patří mezi země s horkým a suchým podnebím. Průměrná letní teplota v Káhiře a dalších městech dosahuje až 40°C a v zimě se pohybuje kolem 20°C. Pro turisty, kteří navštíví Egypt v létě, je důležité mít se stále dostatečně hydratovaný a chránit se před žárem slunce, kterého je v této době nejvíce.

V Coptic Cairo, které se nachází v centru Káhiry, se počasí může lišit od zbytku města. V zimě se zde teploty snižují na 10-15°C a někdy dokonce klesnou i pod bod mrazu. To znamená, že na jaře a na podzim může být v Coptic Cairo teplota velmi příjemná a ideální pro procházky a prohlídky. V létě se zde teplota zvyšuje podobně jako v ostatních částech Egypta a může dosáhnout až 35°C.

V Coptic Cairo najdete mnoho krásných kostelů a historických památek, jako například Koptský muzeum, Babylon Fortress nebo Hanging Church. Pro zájemce o historii a architekturu je Coptic Cairo nutností při návštěvě Egypta.

Kromě historických památek a kostelů můžete v Coptic Cairo také objevovat staré ulice s tradičními kavárnami a bazarovými stánky. Přijďte ochutnat placek z těstovin, kurací kousky nebo tradiční místní kávu.

Ať již navštívíte Egypt v létě nebo v zimě, neváhejte si dát procházku po Coptic Cairo. Toto místo nabízí nejen krásné památky, ale také zajímavé a různorodé počasí, které si nenecháte ujít.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny