Hledejte letenky za nejnižší cenu

Mauritánie Nouadhibou

Letenka Mauritánie Nouadhibou


Mauritánie je africkou zemí ležící na západě kontinentu. Její hlavní město se nachází na jihovýchodě země a není příliš známé. Mnohem zajímavějším místem je město Nouadhibou, nacházející se na západním pobřeží, přímo u hranic s Marokem. Toto město spojuje jedna věc – mimořádně krásná příroda – a mnoho turistů se sem sjíždí, aby si ji užili.

Pokud byste chtěli vyzkoušet dovolenou v Mauritánii a navštívit Nouadhibou, nevyhnete se letu do tohoto města. Letenky do Nouadhibou jsou k dispozici u mnoha aerolinek, a pokud budete hledat na správných místech, najdete je za velmi rozumnou cenu. Let trvá z Evropy kolem 4 až 5 hodin a dá se najít za lepší cenu v období mimo turistickou sezónu.

Po příletu do Nouadhibou se vás ujme místní aerolinie, jež na turisty čeká na letišti. Ta vás odveze přímo k vašemu ubytování, kde se můžete ubytovat a začít si užívat toto africké město.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v Nouadhibou, máte možnost si užít krásnou a rozmanitou přírodu, kterou tato oblast nabízí. Přírodní rezervace Banc d'Arguin, jež se nachází na jih od města, je ideálním místem pro pozorování ptáků, krokodýlů, delfínů, a dokonce i velryb. Voda kolem této oblasti je teplá a průzračná, což vám umožní vidět malé rybičky a želvy, pro které je toto místo domovem.

Pokud toužíte po dobrodružství, můžete si užít čtyřkolky nebo pěší turistiku po poušti, která se táhne od pobřeží až do vnitrozemí. Toto je ideální místo pro ty, kteří hledají adrenalin a chtějí si užít nádherné výhledy na okolní krajinu.

V neposlední řadě tu je také několik muzeí, která vás seznámí s místní historií a kulturou. Můžete si zde prohlédnout například muzeum UNESCO nebo muzeum věnovanéjedné z nejvýznamnějších kultur Afrického kontinentu, Maurské kultuře.

Nouadhibou je zajímavé a krásné místo, které nám umožňuje objevit úžasnou krásu afrického kontinentu. Pokud byste chtěli tuto část světa navštívit, nezapomeňte si pořídit letenku do Nouadhibou, aby vám nic nebránilo v objevování této fascinující africké země.


Počasí Mauritánie Nouadhibou


Mauritánie je země na západním pobřeží Afriky. Nouadhibou, město ležící na severozápadě Mauritánie, má typicky pouštní klima s horkými léty a teplými zimami.

Léto v Nouadhibou je obvykle nesnesitelně horké a suché, s teplotami přesahujícími 40°C. Období dešťů začíná v červenci a končí v září. Srážky bývají spíše nízké a jejich početní hodnota se pohybuje okolo 25 mm za měsíc. V srpnu mohou být bouřky velmi silné a mohou způsobit značné škody.

Počasí se však může náhle změnit a je-li zima, mohou se teploty snížit na 15°C až 20°C. Obvykle se jedná o krátkodobé období a teploty se brzy vracejí k normě.

V zimě je možné zažít silné větry a bouře písku, které mohou způsobit přerušení dopravy a mohou být nebezpečné pro motoristy. Bouře písku jsou způsobeny silnými větry trhajícími písečné částice z pouště. Tyto písečné bouře mohou trvat několik dní a obvykle se vyskytují mezi listopadem a březnem.

Celkově vzato je klima v Nouadhibou velmi drsné, s horkými lety a teplými zimami, s nízkou vlhkostí a silnými větry. Turisté, kteří chtějí město navštívit, by měli být dobře připraveni, aby se vyhnuli zdravotním problémům spojeným s extrémními podmínkami. Místní lidé mají často tradiční způsoby, jak se ochránit před sluncem a teplem, například nošením tradičních šatů a pokrývání hlavy.


Ubytování Mauritánie Nouadhibou


Mauritánie Nouadhibou je hlavním městem provincie Dakhlet Nouadhibou v severozápadní Mauritánii a je domovem přibližně 120 000 obyvatel. Město se nachází na břehu Atlantského oceánu, poblíž hranic s Marokem a je důležitým přístavem pro rybolov a přepravu zboží.

Turisté, kteří navštíví Nouadhibou, budou potřebovat ubytování. V městě je k dispozici několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů.

Jednou z možností je Faidherbe Hotel, který se nachází v centru města. Tento 3hvězdičkový hotel nabízí moderní pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Hosté mohou využít připojení k internetu a hotelovou restauraci. Hotel také poskytuje airport pickup service pro hosty, kteří přijíždějí letadlem.

Další možností je Hotel El Medina, který se nachází v blízkosti přístavu. Tento 3hvězdičkový hotel nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením. Hosté mohou využít restauraci s mezinárodní kuchyní a bary.

Pro hosty, kteří hledají levnější možnosti ubytování, je k dispozici několik penzionů, jako je například Appartement Amirouche nebo Appartement Prestige. Tyto penziony nabízejí jednoduché, ale čisté pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením.

Pokud se turisté chtějí ubytovat v přírodě, mohou zvolit kempy, jako je například Camping de la plage nebo Camping sauvage. Tyto kempy se nachází přímo u pláže a nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou vhodné pro turisty, kteří navštěvují Nouadhibou a chtějí si užít severoafričskou kulturu a krásy Mauritánie. Bez ohledu na to, zda hledají luxusní hotel nebo jednoduchý penzion, turisté najdou v tomto městě hlavního města Nouadhibou perfektní ubytování na své cestě po zemi.


Dovolená Mauritánie Nouadhibou


Moje „španělská“ dovolená v marocko-mauritánské metropoli a jednom záhadném grónském ptáku

Dovolené se nedá odolat. Když se mi naskytla možnost vyrazit s kamarádkou do Nouadhibou, mající přezdívku „křižovatka Sahary“ a zároveň jednoho z nejvýznamnějších přístavů afrického kontinentu, neváhala jsem. Jednou v životě na vlastní oči vidět tanga je nevšedním zážitkem. Je pravda, že jsme se původně chtěly vypravit do západoafrického Senegalu, ale tam s námi hloupost naložila a tak jsme se rozhodly, že místo toho budeme cestovat po zemi, odkud pochází Islam Slimani, a tedy do jeho zeměplockého rodného města.

Cestu začínáme ve Španělsku, kde pobýváme u rodičů mé kamarádky a pochvaluji si krásy města a jeho proslulé pláže. Speciálním naším programem je prohlídka Alhambry – zbytku kapitolové větrnice z arabského období. Prohlídka je naprosto úžasná, ale neskýtá nám takové vzrušení jako cesta do Alpes. Stejně jako ti rodiče, i my si užíváme okolí a turistikou. Fotografuji si každý kousek města a chválím si krásy skály. Po té úžasné návštěvě zajíždíme i k moři, kde si pořídíme pravou kaviárku a střet s pravým mořem. Je to neskutečné, ale krásně vypamátkující. Mezi kresbami lva a jeho okolím skládky vydělávají turisté na své cestě na místní letiště v Madridu.

Po daleké cestě v letadle dorážíme na letiště v senegalské Dakaru a odtud pokračujeme do Nouadhibou v Mauritanii. Cestou se musíte připravit na neustálou kontrolu, potíže s celními a imigračními úřady, a to vše v nesnesitelné letní horké sezóně. V Nouadhibou dorážíme pozdě v noci a ubytováváme se v levném podniku, kde za následující dva dny a noci podstoupíme snad nejhorší osud z hlediska hygieny, ale na druhé straně zde najdeme i špičková zařízení s skvělým množstvím obchodů. Tak každý cestovatel si zde něco najde.

V lehce odlehčeném prostředí se však setkáváme s jedním místním průvodcem, který nás zavede k jednomu z největších záhad země, totiž k grónskému ptákovi. Tento pták, označovaný jako „konference“ nebo „konec světa“, vypadá jako lední medvěd a prý zde žije už tisíce let. Pták bysná z nějakého důvodu také nepodporoval a tyto ohraničené území by tedy měly zůstat nedotčené. Je to velká záhada, jakým způsobem se tento pták v obrovském počtu dostal do této oblasti, ale působí to velmi mysticky.

Naše cesta se stává jedinečná a plná dobrodružství. Získáváme plný zážitek z místní kultury a přírody a můžeme si tedy užít přírodu, která je v letošním roce neuvěřitelně krásná a bohatá. Nicméně pozor, až budete cestovat do této oblasti, musíte si být vědomi toho, že tato cesta obnáší mnoho překážek a nástrah. Ale přestože cesta byla velmi náročná, bylo to také něco, co si nikdy nezapomenu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Nouadhibou


Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nouadhibou v Mauritánii?
A: Nejlepší doba na návštěvu Nouadhibou je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a neprší. V letních měsících jsou teploty velmi vysoké a je obtížné se vzdálenosti pohybovat mimo město.

Q: Kolik stojí doprava z Nouakchottu do Nouadhibou?
A: Cena dopravy z Nouakchottu do Nouadhibou se může lišit v závislosti na druhu dopravy. Vlaky stojí okolo 25-30 USD a autobusy okolo 20-25 USD.

Q: Jaká je průměrná teplota v Nouadhibou?
A: Průměrná teplota v Nouadhibou kolísá mezi 16°C a 28°C po celý rok. Avšak během letních měsíců mohou teploty dosáhnout až 40°C.

Q: Existuje nějaký dobrý hotel v Nouadhibou?
A: Ano, existuje několik dobrých hotelů v Nouadhibou, které nabízejí moderní pokoje a klimatizaci. Mezi nejlepší hotely patří Hotel Sahara, Hotel du Trarza a Hotel El Medina.

Q: Je v Nouadhibou voda pitná?
A: Ne, voda v Nouadhibou není pitná. Měli byste se vyhýbat pití vody z kohoutku a raději kupovat balenou vodu v obchodech.

Q: Co dělat a vidět v Nouadhibou?
A: V Nouadhibou můžete navštívit místní trhy, pláže, zátoky a národní park Banc d'Arguin, který je domovem mnoha druhů ptáků a ryb. Také můžete navštívit město, prohlédnout si místní památky a ochutnat tradiční mauritánskou kuchyni.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny