Hledejte letenky za nejnižší cenu

Austrálie Perth (Západní Austrálie)

Letenka Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Austrálie Perth – cesta do západního konce světa

Perth je hlavním městem Západní Austrálie a jedním z nejvýznamnějších měst celé Austrálie. Nachází se na západním pobřeží a nabízí návštěvníkům fantastickou kombinaci pláží, kulturního dědictví, moderní architektury a překrásné přírody.

Pokud zvažujete návštěvu země Down Under, Perth je skvělou volbou jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi či páry. Necháte se sem okouzlit písečnými plážemi a průzračnými vodami Indického oceánu, ale také tam narazíte na moderní budovy a nejrůznější kulturní akce.

Důležité informace o letence do Austrálie Perth

Pokud se chystáte na cestu do Perthu, budete potřebovat platný pas a samozřejmě letenku. Nejlepší volbou pro let do Perthu je přímá linka. Let z Evropy trvá přibližně 18 hodin. Z Prahy se můžete dostat do Austrálie přibližně za 24 hodin.

Rozhodnete-li se pro přímý let z Evropy, počítejte s cenou zhruba okolo 20 000 Kč za zpáteční letenku. Nicméně pokud se rozhodnete pro levnější varianty, může cesta trvat až 40 hodin a s přestupy se cena dá snížit na cca 10 000 – 12 000 Kč. Zkrátka záleží na vašich prioritách a finančním plánu.

Již při letu uvidíte, že Austrálie je velká země – Perth je od Sydney vzdálen přes 4 000 kilometrů a od největšího australského města Melbourne 3 400 kilometrů. Hudba, filmy či jiné příležitosti k relaxaci jsou tedy důležité.

Kam v Perthu vyrazit

Když dorazíte do Perthu a ubytujete se v některém z místních hotelů, máte před sebou spoustu výletních možností. Pojďme se podívat na to, co můžete vidět a zažít v okolí Perthu.

Na prvním místě je samozřejmě návštěva zvláštního přírodního úkazu – Velkých třílůžkových kaňonů. Jsou to jedny z nejkrásnějších kaňonů v Austrálii, kde si návštěvníci mohou prohlédnout science center, turistickou stezku apod. Přírodní krása tohoto místa vás ohromí a určitě nebudete litovat, když se tam podíváte.

Dalším typickým místem k návštěvě v Perthu jsou historické budovy a zahrady, kde si můžete odpočinout. Uvidíte zde např. stavby z 19. století jako je Parliament House, The Barracks a Government House. Velice doporučujeme také návštěvu botanických zahrad a aréně Perth Arena, na které probíhají nejrůznější kulturní akce.

Nezapomeňte se také projet na nedávno dokončeném megavýškovém kole, které se jmenuje ‘The Wheel of Perth’. Ze 60 metrů vysokého kola se nabízí krásný výhled na celou oblast okolo města.

Pláže a vodní sporty

Za této jarní doby jsou pláže skvělou volbou na vycházky i sportovní vyžití. Perth a jeho okolí nabízejí stovky kilometrů písečných pláží, které jsou perfektním místem pro relaxaci. Oblíbené jsou hlavně pláže Cottesloe, Scarborough a City Beach.

Pokud rádi a sportujete, doporučujeme vám navštívit Swan River, kde si můžete půjčit kajak nebo surfboard. Návštěva Perthu by nebyla kompletní bez účasti na kurzích konajících se v této části země. Perth láká na surfování, kajakování, paddleboarding, šnorchlování a potápění. Záleží jen na vás, co vás ve vodě baví nejvíce.

Ať už si zvolíte jakoukoliv aktivitu, Perth nabízí nekonečné množství zábavy a příjemného pobytu. Nenechte si ujít krásy této části Austrálie a rozhodně si zamilujete její krajiny, atmosféru a lidi.


Počasí Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Australské město Perth leží na západním pobřeží kontinentu a je největším městem západní Austrálie. Je známé svými krásnými plážemi, moderní architekturou a jedinečnou flórou a faunou. Nicméně, co je s počasím v Perthu?

Perth se pyšní slunečným podnebím a má více než 300 slunečných dnů v roce. Teploty se zde pohybují od mírných až po horké dny. Průměrná teplota v Perthu v průběhu leta (prosinec - únor) je 31 °C, což z něj dělá skvělé místo pro aktivní dovolenou na pláži. Nicméně, v noci se teploty snižují na příjemné 18-20°C.

Během zimy (červen - srpen) naopak přicházejí mírnější počasí, kdy se teploty pohybují mezi 8 až 20 °C. V zimě se také vyskytují deštivé období, ale zima je v Perthu vcelku mírná a sníh je tady opravdu velkou raritou.

Perth leží na pobřeží Indického oceánu, takže mořská voda se nikdy nijak výrazně neochlazuje. Voda v oceánu se pohybuje mezi 19 až 24°C, což z něj činí ideální místo pro surfování, plavání a další vodní aktivity. Nicméně, z důvodu silných proudů v oceánu musí být turisté opatrní, ať už jdou k vodě nebo surfování.

Naproti tomu, vyšší hladina slunce a vysoké teploty mohou způsobit opálení kůže, takže je třeba se chránit krémy s vysokým ochranným faktorem a nosit ochranné kšiltovky nebo klobouky.

Celkově má Perth velmi příjemné počasí na celý rok, takže kdybyste se rozhodli navštívit toto krásné město, nezapomeňte si přibalit plavky a krémy!


Dovolená Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Perth, hlavní město Západní Austrálie, se nachází na pobřeží Indického oceánu. Je to brána do australského západního pobřeží a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít australskou kulturu a přírodu. Perth má mnoho zajímavých míst k návštěvě a aktivit, které si určitě nelze nechat ujít.

Pláže

Perth je známý pro své nádherné pláže. Zkuste si užít sluneční paprsky a odpočívat na písečných plážích, jako je například Cottesloe Beach nebo City Beach. Pokud hledáte podobné aktivity jako surfování, jízdu na koloběžce či jízdu na vodních lyžích, tak Mettams Pool je pro vás tou pravou volbou.

Rottnest Island

Na zahrádce Perthu se nachází také ostrov Rottnest. Tento ostrov je známý pro své krásné pláže, divokou přírodu a pestrou zvířenu, včetně velmi oblíbeného quokka, místního druhu klokana. Ostrov je pro turisty otevřený 365 dní v roce, a na ostrov se dostanete například lodí z Fremantle.

Příroda

Západní Austrálie je proslulá přírodními krásami, jednou z nich je třeba Karijini National Park. Tento park se nachází v západní části Austrálie a nabízí úchvatné scenérie, jako jsou vodopády, skalní útvary, kaňony a řeky. V parku si můžete také vyzkoušet přechod hor křídami, které je velmi populární a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajiny.

Vinařství

Západní Austrálie je také dobře známa pro svá vinařství a produkci vína. Pokud vám chybí chuťové buňky a rádi ochutnáváte vína, můžete se vydat na vinařskou cestu a ochutnat vína z regionů Margaret River, Swan Valley nebo Ferguson Valley.

Fremantle

Fremantle je oblíbenou turistickou zónou v západní Austrálii. Město je plné historie z dob kolonizace a nabízí pestrou nabídku kaváren a restaurací s množstvím kulinářských specialit, stejně tak je rezervoárem staré architektury a kulturních center.

Perth je tedy skvělé místo pro dovolenou plnou zážitků. Nabízí pestrou nabídku pláží, skvělou přírodu a množství historických a kulturních míst. Pokud váháte, kam jet příště na dovolenou, Perth a Západní Austrálie jsou ideální volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Otázka: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat z letiště do Perthu?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Perth do města je taxíkem, autobusem nebo vlakem. Můžete také využít služby sdílené dopravy, jako jsou Uber nebo Ola.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Perthu?

Odpověď: Perth je domovem několika krásných pláží, včetně Cottesloe Beach, City Beach, Scarborough Beach, Trigg Beach a Sorrento Beach. Všechny tyto pláže jsou během letních měsíců velmi oblíbené a jsou dobře vybaveny instalacemi pro rekreační aktivity.

Otázka: Jaké jsou nejlepší místa k vidění v Perthu?

Odpověď: Perth je plný krásných míst k vidění, jako jsou Rottnest Island, Kings Park, Swan River, Fremantle, Perth Mint a Aquarium of Western Australia. Navštěvování těchto míst vám poskytne úžasný pohled na místní přírodu a kulturu.

Otázka: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Perthu?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Perthu je během letních měsíců od prosince do února, kdy jsou teploty nejvyšší a program akce a festivalů nabízí atraktivní události pro návštěvníky.

Otázka: Jaké jsou nejlepší restaurace v Perthu?

Odpověď: Perth nabízí mnoho skvělých restaurací, jako jsou Nobu, Wildflower, The Apple Daily Bar & Eating House a Lalla Rookh. Tyto restaurace nabízejí unikátní jídla a atmosféru, která uspokojí všechny gastronomické touhy.


Ubytování Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Perth je hlavní město australského státu Západní Austrálie a jedno z nejvýznamnějších ekonomických center kontinentu. Leží na západním pobřeží Austrálie a je obklopeno krásnou přírodou, jako jsou například pouště, oceán a hory. Turisté z celého světa navštěvují Perth především kvůli jeho překrásným přírodním krajinám, ale také kvůli jeho zajímavé historii, kulturám a kulturním akcím.

Pokud se rozhodujete pro isit Perth a hledáte kvalitní ubytování, můžete si vybrat ze širokého spektra možností. Perth nabízí mnoho luxusních hotelů, apartmánových komplexů a dočasných bydlení, které uspokojí potřeby všech návštěvníků.

Luxusní hotely jsou v Perthu velmi oblíbené a nabízejí fantastické výhledy, luxusní vybavení a možnost ubytování v samém centru města. Některé z nejlepších hotelů v Perthu jsou například Crown Towers Perth, The Westin Perth a QT Perth. Tyto hotely nabízejí návštěvníkům prvotřídní služby, spa a wellness centra, bazény a další zábavu.

Další možností jsou apartmánové komplexy, které nabízejí ubytování ve vyšším standardu. V Perthu je řada takovýchto komplexů, které jsou přístupné kdykoliv během roku. Například takové apartmánové komplexy jako je The Sebel West Perth Aire, Sullivans' Hotel, Quest Kings Park a další nabízejí ubytování v centru města a jsou vybaveny kvalitním nábytkem, klimatizací, kuchyňsky vybavením a dalšími zajímavými vymoženostmi.

Za levnější variantu ubytování lze v Perthu najít také několik příjemných hostelů, kde můžete strávit noc v přátelské atmosféře za menší cenu. Například hostel Perth Central Backpackers, Hostel G, Backpack City & Surf, Bambu Backpackers a další.

Je velmi důležité vědět, jaké typy ubytování jsou v Perthu k dispozici, protože to ulehčuje výběr toho nejlepšího. Zároveň je také důležité si zarezervovat včas, protože Perth je velmi oblíbeným turistickým cílem.

Perth je nádherným místem, kde je možné si užít krásné přírody a zajímavých kulturních akcí. Pokud navštívíte toto místo, máte příležitost využít některé z luxusních hotelů nebo apartmánových komplexů, které vám nabídnou prvotřídní služby a ubytování ve vyšším standardu. Alternativou mohou být hostely, kde se můžete ubytovat za přijatelnou cenu a přitom si být jisti kvalitním ubytování.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny