Hledejte letenky za nejnižší cenu

Namibie Tsumeb

Dovolená Namibie Tsumeb


Namibie je nádherná země, plná neuvěřitelných přírodních památek a života, která se řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace Afriky. Mezi nejvíce navštěvované města patří Tsumeb, což je město, které se nachází v severní části Namibie a je centrem dolování mědi.

Pokud plánujete dovolenou v Namibii, Tsumeb by mělo být na vašem seznamu priorit. Toto místo nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho historických památek. Jednou z nejznámějších památek je Stříbrný důl Tsumeb, který má obrovský význam pro historii těžby stříbra v Namibii. Tento důl fungoval od roku 1905 a byl jedním z nejvýznamnějších dolů v této oblasti. Památník je stále otevřený pro veřejnost a turisty mohou navštívit muzejní výstavu věnovanou historii dolování v Namibii.

Další zajímavou atrakcí v Tsumebu je meteoritový kráter Hoba. Hoba je největší meteorit na světě, váží více než 60 tun a údajně na Zemi spadl před více než 80 000 lety. Kráter se nachází asi 20 km jihozápadně od Tsumebu a přitahuje turisty ze všech koutů světa.

Samozřejmě nebudou chybět ani překrásné přírodní scenérie, které Tsumeb nabízí. Jednou z nejkrásnějších oblastí je Etosha národní park, který se nachází asi 200 km severozápadně od Tsumebu. Tento park je domovem velkého množství zvířat, včetně slonů, leopardů, gepardů, nosorožců a mnoha dalších ohrožených druhů. Tento park je také oblíbeným místem pro pozorování ptáků, díky mnoha různým druhům, které zde žijí.

Kromě Národního parku Etosha jsou v okolí Tsumebu i další zajímavé přírodní památky, jako jsou například vodopády Ghaub nebo jeskyně Otjikoto. Tyto památky jsou krásné a navštíví vás unikátní zážitky.

V Tsumebu najdete také řadu zajímavých a pěkných ubytování. Většina turistů si vybere hotel nebo apartmán, ale jsou také k dispozici kempy a lodže, které jsou ideální pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu.

Celkově Tsumeb nabízí neuvěřitelnou dovolenou v Namibii. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, připravte se na úžasné zážitky a krásné přírodní a historické památky, které vás uchvátí a zanechají nezapomenutelné zážitky.


Letenka Namibie Tsumeb


Pokud hledáte dobrodružství, krásnou přírodu a neuvěřitelné zážitky, pak je Namibie tou správnou destinací pro vás. Letecké spojení s touto zemí se nabízí z různých míst světa, ale jelikož se Namibie nachází v jižní Africe, létá se sem především z blízkých destinací.

Jeden z několika letišť v Namibii, konkrétně letiště Tsumeb, je výborným výchozím místem pro explorování krásných a neuvěřitelně různorodých krajů této země. Letecká společnost, která nabízí letecké spojení do Tsumebu, se jmenuje Air Namibia. Tuto společnost můžete najít na internetu a tam také rezervovat letenku.

Při příletu na letiště Tsumeb si budete moci všimnout velkého množství zeleně a stromů kolem, protože samotné letiště se nachází v oblasti, kde se nachází mnoho zahrad a na kterých se pěstují různé plodiny. Tsumeb je také známý svým měděným dolem, který se nachází poblíž města.

V Tsumebu si můžete pronajmout auto a vyrazit na cestu po Namibii, abyste si prohlédli krásné krajiny a velká města této země. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí jsou národní parky Etosha a Waterberg Plateau, které nabízejí celou řadu zvířat a rostlin. V národním parku Etosha můžete vidět leopardy, nosorožce, slony, hrochy a mnoho dalších zvířat.

Namibie je také domovem několika různorodých kultur, které můžete objevovat během vaší cesty. Mezi nejzajímavější místa patří vesnice Himba, kde žijí lidé v tradičních adobe domcích. Tato vesnice se nachází v severní části Namibie.

V Namibii se nachází také mnoho památek, jako jsou starobylé skalní kresby San nebo pevnosti cestovatelů Livingstona a Louře. Tyto památky vás nejen zaujmou svým historickým významem, ale také vám poskytnou pohled na krásnou krajinu Namibie.

Letecká spojení s Namibií jsou velmi různorodé a nabízejí turistům dokonalou možnost objevovat krásy těchto míst. Letenka do Tsumebu vám umožní prozkoumat jedinečné krajiny Namibie a poskytne vám zážitky, které si budete pamatovat až do konce svého života. Takovou cestu by si neměl nechat ujít žádný cestovatel, který touží po dobrodružství a poznání neobvyklých a krásných míst.


Počasí Namibie Tsumeb


Namibie je zemí, která se nachází na jihozápadě Afriky. Je to země plná kontrastů a podmanivých krajů. V Namibii se nachází mnoho turistických atrakcí a region Tsumeb je jedním z nich.

Tsumeb se nachází na severu Namibie a je známý svými památkami a unikátním krajinným rázem. Klima Tsumebu je subtropické, což znamená, že zde převažují horké léta a mírné zimy. Dochází zde k občasným dešťům, zejména v období od listopadu do dubna.

Během léta, které trvá od listopadu do března, jsou teploty velmi vysoké. Průměrné teploty se pohybují okolo 32°C, ale mohou vystoupat až na 40°C. Noci jsou v této době mírné a teploty se pohybují mezi 15-20°C. Léto v Tsumebu je rovněž charakteristické obdobím dešťů, ale i tak jsou srážky poměrně nízké a celkově dosahují průměrně 350 mm ročně.

V zimním období, které trvá od května do října, jsou teploty mírné a příjemné. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25°C během dne a mezi 5-10°C v noci. V zimě prakticky nedochází k srážkám.

Tsumeb je unikátní svou krajinou, která se skládá z plání, pouští a naprostého zeleného krajem. Je zde mnoho turistických atrakcí, mezi nimiž jsou například Tsumeb Mine Museum, Lake Otjikoto, Tsumeb Arts and Crafts Centre a další.

Závěrem lze říci, že klima Tsumebu je subtropické s horkými léty a mírnými zimami. Srážky jsou občasné, ale ve srovnání s jinými regiony v Namibii jsou poměrně nízké. Turistické atrakce jsou rozmanité a krajinu lze nazvat unikátní. Pokud plánujete cestu do Namibie, určitě nesmí chybět návštěva města Tsumeb.


Ubytování Namibie Tsumeb


Namibie, země ležící v jihozápadní Africe, patří mezi mnoho cestovatelů oblíbené země jako místo plné překrásné přírody, úchvatných scenérií až kouzelných vyhlídek. Pokud plánujete navštívit tuto zemi, rozhodně byste neměli minout město Tsumeb, které se nachází na severu země.

Město Tsumeb

Tsumeb je malé město, nacházející se v regionu Oshikoto. Město je proslulé svým obrovským rybníkem, který přiláká spoustu místních obyvatel, ale i turisty. Toto město nejvíce proslulo díky tomu, že se zde nachází jedna z největších a nejpůsobivějších horských oblastí v této zemi.

Ubytování v Tsumeb

Tsumeb nabízí několik možností ubytování pro turisty a návštěvníky, kteří přijíždějí do této oblasti. Mezi nejčastější formy ubytování patří hotely a apartmány. Tyto hotely nabízejí moderní a komfortní ubytování, včetně soukromých bazénů, wellness prostor a krásné zahrady.

Apartmány jsou další populární formou ubytování, které se nacházejí v centru města Tsumeb. Tyto apartmány jsou vybaveny klimatizací, satelitní televizí a vlastní koupelnou. V apartmánech si můžete pohodlně odpočinout a cítit se jako doma.

Penziony jsou další variantou ubytování v Tsumeb. Tyto penziony nabízejí přátelské a rodinné prostředí, které je ideální pro rodiny s dětmi, nebo páry, kteří chtějí prožít klidnou a romantickou dovolenou. Penziony nabízejí útulné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením.

Kempy jsou další populární možností ubytování v Namibii, zejména v oblastech jako Tsumeb, kde je mnoho místních parků a přírodních rezervací. Tyto kempy jsou ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí prožít noc pod hvězdami. Tyto kempy nabízejí prostorná a vybavená stanoviště, slunečníky, stoly a židle.

Závěr

Tsumeb je ideálním místem pro cestovatele, kteří chtějí prožít klidnou a relaxační dovolenou a pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Namibie. Město nabízí mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po kempy, které uspokojí každého turistu. Pokud tedy plánujete dovolenou v Namibii, nezapomeňte navštívit město Tsumeb a prožijte nezapomenutelné zážitky v této krásné zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Tsumeb


Jaké je klima v Tsumebu?

Tsumeb má suché a teplé podnebí, s průměrnou roční teplotou kolem 22°C. Nejteplejší měsíce jsou listopad a prosinec, kdy teploty mohou stoupat až k 35°C. V zimě (červenec a srpen) jsou teploty příjemnější, ale mohou klesnout až pod bod mrazu v noci.

Jak se dostat do Tsumebu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Tsumebu, je letecky do hlavního města Windhoek a pak pokračovat autobusem nebo autem. Cesta trvá asi 5 hodin po dobře udržované silnici.

Kam se dá v Tsumebu ubytovat?

V Tsumebu je několik ubytovacích možností, od luxusních hotelů po levnější možnosti jako hostely nebo kempy. Nejznámější hotely jsou Tsumeb Guest House a Ondooroo Lodge.

Co je Tsumeb známý?

Tsumeb je známý svými měděnými a olověnými dolech, které byly v provozu v 20. století. Místní muzeum v Tsumebu také ukazuje historii těžby a života v městě.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Tsumebu?

V Tsumebu je mnoho aktivit pro turisty, jako je návštěva měděných a olověných dolů, procházky v přírodě, pozorování zvířat v Etosha National Park a návštěva místních trhů. Je také výhodné projíždět okolní oblast na kole.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny