Hledejte letenky za nejnižší cenu

Arménie Průsmyk Selim

Dovolená Arménie Průsmyk Selim


Arménie je jeden z nejstarších států na světě a zároveň skrývá mnoho tajemství a malebných koutů. Jedním z nich je Průsmyk Selim, což je horský hřeben, který propojuje dvě oblasti Arménie – Gegharkunik a Vayots Dzor.

Průsmyk Selim byl postaven v 14. století a byl využíván jako důležitá obchodní cesta mezi Arménií, Íránem, Arabií a Evropou. Dnes se v průsmyku nachází kamenný most a hřbitov, který má pro Armény velký historický význam.

Pro turisty je Průsmyk Selim oblíbený především kvůli nádherné krajině. Cesta k průsmyku vede přes horské průsmyky a údolí, kde se nacházejí staré kostely a kláštery, které jsou velice působivé a nádherně se zde fotí. Navíc na cestě nedaleko Průsmyku Selim nalezneme jezero Sevan, což je největší jezero v Arménii.

Co se týče ubytování, v okolí průsmyku jsou k dispozici několik hotelů a apartmánů, které nabízejí skvělý komfort a výjimečný pohled na okolní krajinu. V hotelích je také možné zajistit výlety do blízkého okolí, například do kláštera Noravank, který se nachází vzdálenější části Vayots Dzor, ale stojí za to si ho nechat určitě projít a obdivovat tamní umělecké klenoty.

Zajímavostí pro milovníky jízdy na koni je, že v oblasti Průsmyku Selim jsou k dispozici i zajímavé výlety na koni. Projedete tak nádhernými krajinami bez potíže.

Kromě toho se v okolí nachází i několik ochutnávek místních specialit, které stojí rozhodně za ochutnání. Můžete si například dopřát místní sýry, tradiční chleby nebo místní vína, zejména pak vína z okolí jezera Sevan.

Pokud hledáte dovolenou, kterou nezapomenete, tak byste měli Průsmyk Selim v záloze rozhodně mít. Arménská krajina vás ohromí a nezapomenutelný zážitek.

Pokud plánujete zájezd do Arménie, nenechte si ujít tuto jedinečnou destinaci v srdci země. Výlet do Průsmyku Selim bude stát rozhodně za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Průsmyk Selim


1. Co je Průsmyk Selim?

Průsmyk Selim je horský průsmyk v Arménii, který se nachází v pohoří Zangezur. Prochází přes něj důležitá silnice spojující Jerevan s městem Nachičevan v Ázerbájdžánu.

2. Jak vysoký je Průsmyk Selim?

Průsmyk Selim se nachází ve výšce 2 410 m n. m.

3. Jaká je historie Průsmyku Selim?

Průsmyk Selim byl důležitou obchodní trasou v období středověké Arménie. V 14. století byla v průsmyku postavena karavanská stanice pro obchodování s hedvábím a kořením. Dnes je průsmyk často využíván pro přechod turisty a horských horolezců.

4. Jaké jsou turistické atrakce v okolí Průsmyku Selim?

V okolí Průsmyku Selim se nachází mnoho turistických atrakcí, jako například klášter Selim, zříceniny středověkých hradů a mnoho přírodních scenérií a horských vrcholů.

5. Lze přejít průsmyk Selim autem?

Ano, dá se přejít průsmyk Selim autem, ale pro turisty, kteří chtějí vidět krásy Arménie, se doporučuje cesta pěšky, kola, nebo lehce se vrchol, nebo na několikařídkovém motocyklu.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Průsmyku Selim?

Nejlepší doba na návštěvu Průsmyku Selim je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a neprší. V zimě je průsmyk často zavalen sněhem a nepřístupný.

7. Jak se dostat k Průsmyku Selim?

Nejlepší způsob, jak se dostat k Průsmyku Selim, je autem nebo taxíkem z Jerevanu nebo z jiného města. V Jerevanu lze také najmout průvodce.

8. Je Průsmyk Selim bezpečný?

Průsmyk Selim je dobře udržovaná turistická oblast a obecně bezpečná oblast pro návštěvu. Nicméně, jako s cestováním kamkoli, musí být cestovatelé opatrní, aby si udrželi svou bezpečnost a důvěryhodnost.

9. Jaký je vstup do Průsmyku Selim?

Pro turisty není potřeba vstupné, ani povolení k návštěvě Průsmyku Selim.

10. Jaká je nejlepší cesta, jak užít Průsmyk Selim?

Nejlepší způsob, jak užít Průsmyk Selim, je patřit cestování kombinovanými světly, na koloběžce, nebo pěšky. Když se turisté budou pohybovat pomaleji, bude jim umožněno vidět krásu Arménie v celé kráse a vyhnout se případné nebezpečné padesátky vpřed.


Počasí Arménie Průsmyk Selim


Arménie je země s velmi různorodým klimatem, který ovlivňuje nadmořská výška, geografická poloha a blízkost k horským masivům. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této zemi je Průsmyk Selim, který se nachází v nadmořské výšce okolo 2 400 metrů.

Průsmyk Selim spojuje Jezerní provincii s provincií Vayoc Dzor a je historicky významným územím, protože sloužil jako obchodní cesta mezi Arménií, Persií a Byzancí. Dnes se jedná o turisticky atraktivní lokalitu, kterou obklopují mohutné hory a ozvláštněuje ji architektura středověkého karavanseráje.

Počasí v Průsmyku Selim je v průběhu roku velmi různorodé. V zimním období je toto území pokryté sněhem a teploty klesnou pod nulu. V létě jsou dny teplé a slunečné, ale noci bývají chladné a často i deštivé. Jaro a podzim jsou charakteristické nestabilním počasím, kdy se mohou střídat slunečné dny s deštivými, větrné dny s chladnými nocemi.

Vzhledem k nadmořské výšce je Průsmyk Selim vystaven velmi silným větrům, které zvyšují pocit chladu v zimním období a mohou způsobovat nebezpečí pro turisty. Přestože je průsmyk v letním období obvykle bez větrů, mohou tu být občas silné bouřky.

Celkově lze říci, že počasí v Průsmyku Selim má své kouzlo a užitečné je být na střežení především v zimním období. Léta jsou zde krásná a vhodná k turistickým výletům, v průběhu roku se však může postupně střídat několik fází. Pobyt v této oblasti by měl být plánován pečlivě, a to tak, aby se turisté vyhnuli nejhorším okamžikům a počasí využili maximálně.


Ubytování Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je horské sedlo v Arménii, které spojuje jezera Sevan a Jerevan. Je to krásné a klidné místo, ideální pro ty, kteří chtějí strávit čas v přírodě bez rušivých vlivů moderního života.

Ubytování

V Průsmyku Selim se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně jednoduchých státních chat, penzionů a rodinných domů. Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete zvážit pobyt v nedalekém letovisku Sevan, které nabízí širokou škálu hotelů a penzionů.

Státní chaty jsou základní, ale čisté a příjemné. Jsou vybavené základním nábytkem, včetně postelí a stolu a jsou ideální pro poutníky a turisty s omezeným rozpočtem. Výhodou státních chat je jejich umístění v přírodě, a možnost si v nich připravovat vlastní jídlo.

Penziony jsou další možností pro ubytování v Průsmyku Selim. Tyto penziony jsou vybaveny komfortním nábytkem, TV, wifi a většinou mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni.

Rodinné domy jsou většinou rodinnými projekty, které nabízejí domácí atmosféru a přátelskou obsluhu. Tyto domy mají většinou pěknou zahradu a terasu s výhledem na okolní krajinu. Většinou nabízejí i tradiční arménskou snídani.

Aktivity

V Průsmyku Selim si můžete užít mnoho aktivit. Mezi hlavní patří procházky v přírodě. Můžete projít po kamenné cestě, která vede od jezera Sevan až do Průsmyku Selim, přičemž je zde spousta krásných výhledů. Můžete také vystoupit na kopec v blízkosti Průsmyku Selim, kde se nachází klášter Selim.

Pokud si chcete připomínku ze svého pobytu, můžete si koupit nějaké tradiční řemeslné výrobky od místních obyvatel.

Dalším velmi oblíbeným výletem v této oblasti je ke krásnému klášteru Noratus. Tento klášter je umístěn v jedné ze starobylých arménských vesnic, má překrásné fresky, které zde odolaly věkům, i náhrobky uvnitř a vně kláštera. Obyvatelé vesnice si sice zakládají na místních tradicích, ale zároveň zvládli slučit prastaré a moderní prvky v architektuře. Navíc se zde dá snadno najít ubytování.

V Arménii Průsmyk Selim najdete překrásnou přírodu a útulná ubytování, což vytváří ideální podmínky pro relaxaci a relaxační dovolenou. A co je nejlepší, můžete si načerpat inspiraci a poznat další krásy této země, nebo se pokusit proniknout do její bohaté historie. Takže neváhejte a strávte několik dní v tomto tichém a krásném místě.


Letenka Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších průsmyků na světě. Nachází se v Arménii a vyskytuje se zde mnoho památek a historických míst, které stojí za návštěvu. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je pro vás tou správnou volbou.

Průsmyk Selim je jedním z nejvyšších průsmyků v Kavkazu a má nadmořskou výšku 2410 metrů. Průsmyk je také součástí historické Sílérie, která byla v dávných dobách jedním z nejvýznamnějších obchodních středisek na Hedvábné stezce. Dnes můžete vidět zbytky starověkých karavanserajů (přístřeší pro karavany) a kočárových cest, což dokazuje bohatou historii této oblasti.

Je to průsmyk překrásný svými scenériemi, lesy, horami a horskými jezery, které když se podíváte, z některých míst, jako byste byli v nebi. Díky své poloze vysoko v horách, nabízí Průsmyk Selim úžasný rozhled a panoramatické výhledy. Navíc je zde muzeum, které představuje historii a kulturu oblasti.

Průsmyk Selim je také známý pro svou poutní cestu, kterou projíždějí poutníci do kláštera Sevanavank. Tento klášter se nachází na břehu jezera Sevan, které je největším jezerem na Kavkaze. Klášter Sevanavank je znám svou architekturou a krásnými freskami.

V letních měsících je Průsmyk Selim také populárním turistickým cílem pro horolezce a turisty. V zimě zde můžete najít dobré lyžařské terény a další zimní sporty.

Letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří hledají něco originálního a netradičního. Navštivte krásnou Arménii a prozkoumejte úchvatné scenérie a historická místa v Průsmyku Selim.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny