Hledejte letenky za nejnižší cenu

Kostarika Tortuga Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tortuga Island


1. Jaká je nejlepší doba navštívit ostrov Tortuga?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě ostrova Tortuga je období od prosince do dubna, kdy jsou méně srážky a slunce svítí téměř každý den.

2. Jak se dostat na ostrov Tortuga?
Odpověď: Lze se dostat na ostrov Tortuga pouze lodí. Existují různé možnosti, například z přístavu Puntarenas, Jacó nebo Quepos. Doporučuje se rezervovat předem.

3. Co si vzít s sebou na ostrov Tortuga?
Odpověď: Doporučuje se vzít si plavky, opalovací krém, ručník, klobouk nebo čepici a dostatek vody. Na ostrově se nedoporučuje používat plastové předměty, jako jsou kelímky, lahve nebo hadry.

4. Jaká je cena výletu na ostrov Tortuga?
Odpověď: Cena výletu na ostrov Tortuga se liší v závislosti na poskytovateli služeb a místě, odkud výlet začíná. Obvykle se pohybuje mezi 100-150 USD na osobu.

5. Co mohu vidět na ostrově Tortuga?
Odpověď: Na ostrově Tortuga můžete vidět krásné bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Také zde můžete vidět mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů.

6. Jak dlouhý je výlet na ostrov Tortuga?
Odpověď: Výlet na ostrov Tortuga obvykle trvá celý den. Výlet po vodě trvá přibližně 1-2 hodiny závisí na místě, odkud výlet začíná, a zůstanete na ostrově celý den, pak se vracíte zpět na výchozí místo.

7. Je na ostrově Tortuga možné stravování?
Odpověď: Ano, na ostrově jsou k dispozici stánky s jídlem a nápoji. Doporučuje se však vzít si s sebou dostatečné množství jídla a vody, zejména pokud máte nějaké zvláštní požadavky na stravu.

8. Má ostrov Tortuga nějaké ubytování?
Odpověď: V současné době neexistuje na ostrově Tortuga žádné ubytování. Ostrov slouží převážně jako destinace pro jednodenní výlety a potápění.

9. Je na ostrově Tortuga možné potápět se?
Odpověď: Ano, na ostrově Tortuga je možné provádět potápění a šnorchlování. Okolí ostrova je plné různých druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů.

10. Jaké aktivity jsou k dispozici na ostrově Tortuga?
Odpověď: Na ostrově Tortuga je k dispozici mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, procházky po pláži, surfování a rybaření. Také jsou k dispozici prohlídky ostrova s průvodcem.


Počasí Kostarika Tortuga Island


Tortuga Island, jedno z nejkrásnějších míst Kostariky, nabízí návštěvníkům během celého roku slunečné a teplé počasí. Své jméno si ostrov získal díky velkému množství želv, které žijí na jeho plážích.

Ostrov leží v Tichomoří přibližně 12 kilometrů od pobřeží provincie Puntarenas. Díky své poloze má relativně stabilní klima s minimálními úhrny srážek a velmi příjemnou teplotou vody v moři po celý rok. Průměrná teplota vzduchu na ostrově se pohybuje kolem 29 stupňů Celsia.

Nejlepší čas k návštěvě Tortuga Island jsou období sucha, což znamená prosinec až duben. V těchto měsících se můžete těšit na slunce a průzračné moře bez oblačnosti. V ostatních měsících nejsou srážky tak hojné, ale mohou se vyskytovat rychlé a krátkodobé deště, zejména v srpnu a září.

Na ostrově můžete využít celou řadu aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plavání a opalování na bílých písčitých plážích. K dispozici jsou také různé sportovní aktivity, jako jsou vodní lyžování, kajak a jetski. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si pronajmout lehátka a vychutnat si pobyt na pláži s knihou v ruce.

Kostarika je proslulá svou přírodou a fauna na Tortuga Island je typická pro tento region. Kromě želv se na ostrově vyskytují také ryby, šneci, rejnoci a různé druhy ptáků, jako jsou pelikáni, říční králové a fregatky.

Ostrov je velmi dobře dostupný lodí nebo katamaránem s odjezdem z různých přístavů, jako je například přístav Puntarenas, kde si můžete pronajmout loď a plout na ostrov sami.

Celkově vzato, Tortuga Island si zaslouží být na seznamu míst, které byste při své návštěvě Kostariky neměli vynechat. Nabízí krasnou krajinu, stabilní počasí, a mnoho příležitostí k relaxaci a adrenalinovým zážitkům.


Letenka Kostarika Tortuga Island


Pokud plánujete cestu do Kostariky a hledáte něco skutečně speciálního, neměli byste vynechat návštěvu Tortuga Island. Tento malý ostrov se nachází zhruba hodinu jízdy lodí od malého přístavu Curu na západním pobřeží Kostariky.

Tortuga Island je obklopen tyrkysově modrou vodou a jemným pískem, což z něj dělá ideální místo pro relaxaci a užití si tropické atmosféry. Navíc jsou zde k dispozici různé aktivity na vodě, jako je potápění, šnorchlování, jízda na banánu a jetový skútr, takže se zde nebudete nikdy nudit.

Jedním ze způsobů, jak se na Tortuga Island dostat, je leteckou dopravou. Několik leteckých společností nabízí krátké lety mezi San José a Jacó, odkud se můžete dostat na ostrov rychlou lodí.

Letecký let trvá asi 20 minut a rozhodně stojí za to využít tuto možnost, neboť na obzoru se naskýtají úchvatné výhledy na pobřeží, sopky a zelenou vegetaci.

Po přistání v Jacó se můžete vydat na dvouhodinovou jízdu lodí k Tortuga Island. Během této jízdy se opět můžete těšit na nádherné výhledy na pobřeží i možnost sledovat delfíny a želvy, které se občas v těchto vodách objevují.

Kromě letecké dopravy existují samozřejmě i další způsoby, jak se na Tortuga Island dostat, například lodní dopravou z Puntarenasu, ale využití letenek si můžete užít jako nezapomenutelný zážitek.

Celkově Tortuga Island nabízí jedinečnou kombinaci úchvatné přírody, bílého písku, tyrkysové vody a nezištné pohostinnosti místních obyvatel. Pokud hledáte ideální destiaci pro odpočinek a relaxaci s trochou dobrodružství, určitě byste neměli vynechat Tortuga Island na své návštěvě Kostariky.


Dovolená Kostarika Tortuga Island


Kostarika je krásná země, která je známá svými bílými písečnými plážemi a úžasnou biodiverzitou. Pokud plánujete navštívit Kostariku, může být vaším vysněným cílem Tortuga Island.

Tortuga Island je soukromý ostrov v Pacifiku, který je vzdálen přibližně 1,5 hodiny od pobřeží Puntarenas. Tento ostrov o rozloze 120 hektarů se na první pohled zdá být malý, ale jeho krása a pláže patří k nejlépe hodnoceným v Kostarice.

Pro dosažení ostrova navštěvující turisté využívají katamarán, který je k dispozici pro celodenní exkurze. Cesta na ostrov trvá přibližně 45 minut a během této doby si můžete vychutnat krásný pohled na pacifický oceán.

Po příjezdu na ostrov se turisté mohou věnovat plážovým aktivitám, jako je potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Pláže na ostrově jsou nádherné, s jemným pískem, průzračnou vodou a krásnými korálovými útesy. Pod vodou se skrývají mnohé druhy ryb a mořských živočichů, což z těchto vod dělá ideální místo pro šnorchlování a potápění.

V případě, že nejste fanouškem vodních sportů, můžete se projít po ostrově a vychutnat si krásné scenérie a pozorovat mnoho druhů ptáků, které obývají ostrov.

Na ostrově si můžete také odpočinout a vychutnat si skvělé jídlo a drinky v jedné z mnoha restaurací. Tyto restaurace nabízejí široký výběr jídel a nápojů, které se skládají z tradičních kostarických pokrmů a exotických koktejlů.

Celkově lze říci, že Tortuga Island je perfektní destinace pro ty, kteří hledají jedinečné a krásné místo, kde si mohou vychutnat slunce a vodní sporty. Tento malý, ale krásný ostrov nabízí mnoho možností, jak si užít den a prožít nezapomenutelnou dovolenou v Kostarice.


Ubytování Kostarika Tortuga Island


Kostarika je zemí, která přitahuje turisty z celého světa díky své krásné přírodě, teplému počasí a nádherným plážím. Mezi nejpopulárnějšími plážemi na Kostarice je zcela určitě Tortuga Island.

Tortuga Island je malý ostrov přibližně 30 minut lodí od břehu Kostariky, v blízkosti města Puntarenas. Tento ostrov je velmi oblíben mezi turisty díky jeho úžasnému pobřeží s bílým pískem a křišťálově čistou vodou.

Pokud hledáte ubytování na ostrově Tortuga Island, máte několik možností. V první řadě si můžete pronajmout chatku nebo pokoj v hotelu na pevninské části Kostariky a využít jednodenních výletů na ostrov. To je zvláště vhodné pro ty, kteří chtějí strávit jen jeden nebo dva dny na ostrově.

Pro ty, kteří chtějí zůstat na ostrově delší dobu, existuje několik možností ubytování na samotném ostrově. Jednou z nejlepších možností je pobyt v eco-lodži, které se nacházejí přímo na pláži. Tyto lodže jsou velmi dobře vybavené, mají vlastní koupelnu a terasu s výhledem na moře.

Další možností je pronájem soukromé vily, která nabízí dokonalé soukromí a luxusní ubytování. Tyto vily jsou vybaveny vlastními koupelnami, terasou a kuchyní pro vlastní vaření.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování na ostrově Tortuga Island si vyberete, budete mít zde bezpochyby nádherný pobyt. Ostrov je obklopen korálovými útesy a podvodním světem plným pestrobarevných ryb a jiných mořských tvorů. Navíc je zde možnost zapůjčení kajaků, šnorchlování a rekreačního potápění.

Tortuga Island je opravdu nádherným místem pro odpočinek a relaxaci, a to jak pro jednodenní výlety, tak i delší pobyt. Ubytování na ostrově není levné, ale určitě stojí za investici, protože si zde vychutnáte dokonalou klidnou atmosféru, nádherné pláže a přírodní krásy Kostariky.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny