Hledejte letenky za nejnižší cenu

Itálie Neapol

Letenka Itálie Neapol


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, která nabízí nejen nádherné památky, ale také příjemné prostředí. Neapol, největší město na jihu Itálie, je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této země. Právě letenka do Něapl je tou správnou volbou pro ty, kteří touží pozkoumat jižní část Itálie.

Neapol je město s bohatou historií, nacházející se na pobřeží Tyrhénského moře. Město je plné památek, kostelů a muzeí. Pro turisty jsou nejzajímavější místa, jako jsou například hrad Castel dell'Ovo, který stojí na ostrově při pobřeží, katedrála Sv. Jana Křtitele, která je rovněž umístěna na ostrově, a také archeologické muzeum, které ukazuje historickou pozadí města a jeho okolí.

Mimo to je zde také krásná pěší zóna dlouhá 3,2 km, při pobřeží nazývaná Lungomare, což znamená "na nábřeží". Je to ideální místo na procházky, kde si můžete užít krásného výhledu na moře. Také je zde mnoho barů a restaurací, kde si můžete vychutnat skvělou italskou kuchyni, která je nejlepší v této oblasti.

Každý rok se zde také konají významné kulturní a historické události, jako například procesí San Gennaro, slavnost, kdy se slaví patron města, nebo také festival hudby a divadla Napoli Teatro Festival Italia.

Po celé Neapolské oblasti rovněž můžete najít krásná města a vesničky, jako jsou například Sorrento, Pompeje a Capri. Sorrento, kulturní a turistické centrum poloostrova, nabízí krásné pláže a starobylé budovy, přičemž Pompeje a Capri jsou historické památky, které se nejčastěji navštěvují.

Když máte letenku do Neapole, můžete si vychutnat nádherné scenérie a krásné výhledy. Italianeagle.com nabízí levné letenky do této oblasti a mnoho dalších informací o Neapoli, které Vám umožní připravit se na toto dobrodružství.

Když máte letenku do Neapole, je zde mnoho způsobů, jak se dostat do města. Můžete jet autobusem, taxi nebo najmout auto. Nejlepší možností je však Metropolitana di Napoli, což je síť metra, která Vás rychle a pohodlně přepraví do centra města.

Neapol je skvělým turistickým cílem pro ty, kteří se chtějí podívat do historických měst a pro ty, kteří se chtějí vychutnat nádherné scenérie a krásné pláže. Takže pokud plánujete dovolenou v Itálii, neváhejte a vyberte si letenku do Neapole a zažijte jedinečné dobrodružství plné italského šarmu a kouzla.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Neapol


Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky v Neapoli?
Odpověď: Neapol je plná úžasných památek, jako je Vesuv, Pompeje, Královský palác, Castel dell'Ovo, kostel San Lorenzo Maggiore a mnoho dalších.

Dotaz: Která je nejlepší doba k návštěvě Neapole?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Neapole je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch je méně intenzivní. V letních měsících může být velmi horko a plné turistů.

Dotaz: Jak se dostat do Neapole z letiště?
Odpověď: Z letiště Capodichino je nejlepší cesta do města taxíkem nebo autobusem Alibus. Alibus odjíždí každých 20 minut a zastavuje na hlavních nádražích a náměstích v centru Neapole.

Dotaz: Má Neapol dobré restaurace?
Odpověď: Ano, Neapol je velmi známá pro svou vynikající kuchyni, jako je pizza, těstoviny a mořské plody. Existuje mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tyto lahůdky.

Dotaz: Je v Neapoli bezpečno?
Odpověď: Nejlepší je být obezřetný a držet se hlavních turistických tras. Existuje zde určitá kriminalita a nebezpečí kapesních krádeží a jiných drobných trestných činů, zejména v plnějších místech a nočních klubech.

Dotaz: Kde si koupit suvenýry v Neapoli?
Odpověď: Nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Neapoli jsou trhy San Gregorio Armeno, Pignasecca nebo Porta Nolana. Zde můžete najít řadu typických italských suvenýrů, jako jsou keramika, klobouky, kožené výrobky a ručně vyrobené mýdla.


Dovolená Itálie Neapol


Itálie je země, kterou by si měl každý turista zahrnout do svého cestovního plánu. Je plná krásných a historických památek, úchvatných krajin a, samozřejmě, vynikajícího jídla a vína. Jedním z nejatraktivnějších míst, které lze v Itálii navštívit, je Neapol - město, které je těžké popsat slovy. Je to místo plné kontrastů a rozdílných zážitků - od rušných ulic a křiklavých obchodů až po kouzelná místa, jako jsou historické kostely a staré hrady.

Když se rozhodnete navštívit Neapol, nezapomeňte na jeho symbol - Vesuv. Tento aktivní sopka je opravdu fascinující a přínosná k jeho návštěvě je výlet na Královský palác v Caserte s jeho zahradami. Stejně zajímavý je muzeum archeologie v Pompejích, které vám připomene tragickou událost roku 79 AD, kdy bylo město zničeno výbuchem sopky.

Co se týče přírodních krás, pravděpodobně největším tahákem je zde pobřeží Amalfi, které je často označováno jako pobřeží snů. To vás okouzlí svými romantickými horskými vesnicemi, kde lze ochutnat typické místní pokrmy, jako je špagety s mořskými plody nebo plody moře na žhavém grilu. Pokud jste fandou těžšího turistického zážitku, můžete se vydat na výlet do národního parku Cilento a Vallo di Diano, který je bohatý na divokou přírodu a má oblasti vyhlášené pro tramping a horská kola.

Neapol ovšem není jen místem přírodních krás, ale také kulturního dědictví. Město je plné slavných uměleckých dílen, muzeí a galerií, jako například Muzea Capodimonte, kde najdete celé stěny slavných obrazů, nebo Muzeum Cntemporanea Donna Regina, které se specializuje na soudobé umění.

Neapol je také místem, kde si můžete vychutnat typické italské jídlo a víno. Restaurace tady rozdávají neskutečně výborné pokrmy, ať už se jedná o pizzu, těstoviny nebo jednoduchá jídla s chutí zapečeného sýra. Při večerech můžete navštívit některé z malých barů, aby jste si odpočinuli a ochutnali koktejl nebo dobré sklo italského vína.

Pokud trávíte dovolenou v Neapoli jako rodina, můžete se nechat inspirovat typickými italskými příběhy a zároveň se bavit, navštěvovat například téma park Rainbow Magicland, park Lago d'Averno nebo Zoo di Napoli.

Celkově řečeno, Neapol je pro turisty, kteří hledají něco netradičního, velmi zajímavým cílem. Pokud jste milovníkem umění, přírody, jídla nebo historie, nenechte si toto město ujít. Přináší mnoho zajímavých zážitků a vynikajících chutí. Určitě budete mít co do činění a nebudete se chtít vrátit domů.


Počasí Itálie Neapol


Itálie je známá pro své krásné města, kulturu, umění, a samozřejmě, pro také pro své počasí. Pokud hledáte teplé a slunečné počasí, Itálie je tou správnou volbou. Konkrétně město Neapol láká turisty z celého světa už tisíce let, a to díky svému krásnému poloze přímo na břehu Tyrhénského moře a samozřejmě také díky svému příjemnému podnebí.

Kde leží Neapol?

Neapol leží v jižní Itálii, v údolí pod sopkou Vesuv, která je jednou z nejznámějších aktivních sopek na světě. Je to druhé největší město Itálie a je známé svou historií, kulturou a kulinářskými specialitami.

Jaké je počasí v Neapoli?

Neapol má typické středomořské podnebí s mírnými a vlhkými zimami a horkými a suchými léty. Léto trvá od června do září a je nejteplejším obdobím roku, kdy průměrná teplota dosahuje až 30°C. V této době jsou také nejdelší dny a nejméně srážek. Na druhou stranu, zima je krátká a velmi mírná, s teplotami zpravidla kolem 10°C.

Co navštívit v Neapoli?

Neapol láká turisty svým kulturním a historickým dědictvím. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti patří archeologické naleziště Pompeje, které bylo zničeno výbuchem sopky Vesuv v roce 79 n.l. a uchovalo působivé zprávy ze života římských obyvatel a jejich kultury.

Dalšími zajímavostmi jsou katedrála sv. Jana Křtitele, která leží na Náměstí Piazza San Giovanni za výhledem na Vesuv a také Castel dell'Ovo, který je nejstarší zámek v Neapoli a nachází se v přístavu.

Co jíst v Neapoli?

Neapol je také známa svou kuchyní a můžete v ní ochutnat tradiční jídla, jako je například pizza Margherita, která se zrodila právě v Neapoli, a další speciality, jako jsou těstoviny s rajčaty a bazalkou (pasta alla genovese), nebo jemné dezerty, jako je národní sladkost sfogliatella.

Celkově lze tedy říci, že Neapol je skvělým místem pro dovolenou. Nabízí teplé a slunečné počasí, historické atrakce a skvělou kuchyni. Ať už tedy jedete kvůli poznávání města a jeho kulturního bohatství či kvůli relaxaci na pláži, určitě nebudete zklamáni.


Ubytování Itálie Neapol


Italská Neapol je jedním z největších a nejživějších měst na jihu Itálie. Nachází se v krásné oblasti Kampánie a představuje skvělou destinaci pro vyznavače historie, kultury, výborného jídla a neuvěřitelné atmosféry. Pokud přemýšlíte, kam byste měli zvolit ubytování během své návštěvy Neapole, zde jsou některé vynikající tipy.

Historické centrum

Podle nedávného průzkumu je historické centrum Neapole největším světovým historickým centrem, takže zůstat v této oblasti bude vynikající volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do místní historie. V centru města najdete mnoho skvělých možností ubytování, včetně hotelů, B&B a apartmánů. Náklady se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně umístění, kvality a ročního období, ale většina možností by měla být stále dostupná pro střední a vyšší cenovou kategorii.

Posledně jsme se ubytovali v jednom z nejoblíbenějších Airbnbs v centru: Lo Studio di Antonio. Jedná se o malé studio apartmá pro jednoho nebo dva hosty s vynikající základnou v centru města, které je vhodné pro každodenní procházky a objevování místních atrakcí. Tento byt je ideálním pro milovníky umění, protože se nachází v blízkosti mnoha místních galerií a muzeí, včetně Galleria Borbonica, Castel dell'Ovo a Národního archeologického muzea.

Ve stejné kategorii můžeme doporučit i Apartmány Licala, které nabízejí prostorné apartmány s vlastním sociálním zařízením v blízkosti hlavních turistických atrakcí jako jsou Piazza del Plebiscito, Maschio Angioino a hrad Capodimonte.

Ve městě lze samozřejmě najít hotely v každé kategorii. Jednou z nejlepších volb je hotel Royal Continental, který se nachází jen kousek od přístavu a nabízí nádherný výhled na záliv Neapole.

K vibracím města blízko

Pokud chcete zůstat v blízkosti centra města, ale nemáte zájem o ubytování v přeplněných místech, potom stojí za to zvážit pobyt v oblasti Chiaia. Jedná se o klíčovou oblast města, která je ideální pro ty, kteří chtějí užívat si života v Neapoli.

V této oblasti budete mít k dispozici mnoho obchodů, restaurací, kaváren a barů. Navíc, oblast Chiaia je domovem mnoha atrakcí, včetně Piazza dei Martiri, Castel dell'Ovo a Lungomare.

Ubytování v této oblasti se pohybuje od střední třídy po luxusní a můžete si vybrat z možností, jako jsou hotelové pokoje, apartmány a B&B. Jednou z nejlepších volb je Ur Napoli, který je umístěn v blízkosti promenády Lungomare a nabízí pohodlné pokoje, luxusní vybavení a vynikající výhled na moře.

Apartmány San Carlo Suite jsou další možnost, která se nachází v blízkosti mnoha místních atrakcí včetně Národního divadla San Carlo a Castel Nuovo.

Jedenácté patro

Jestliže si chcete užívat neuvěřitelný výhled na město a zároveň chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí, pak se můžete ubytovat v apartmánech jedenáctého patra. Nacházejí se v blízkosti Náměstí Piazza Garibaldi a nabízejí úžasný výhled na město a Vesuv.

Tyto apartmány jsou ideální pro lidi, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování. Vnitřní vybavení zahrnuje například klimatizaci, minibar a satelitní TV. Navíc jsou v blízkosti několika turistických atrakcí, jako jsou muzea a historické památky, a jsou levnější než některé z luxusních možností ubytování v centru města.

Závěrem

Ubytování v Neapoli je dostupné a variabilní. Je to vynikající místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat italské město plné historie a kultury. Nabízí se zde možnosti pro každou kvalitu pobytu a cenu. Zvolte tedy tu, která naplňuje nejvíce vaše potřeby a užijte si příjemný pobyt v Neapoli.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny