Hledejte letenky za nejnižší cenu

Arménie Jerevan

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan


1. Jakou měnu používá Arménie?

Arménie používá jako měnu arménský dram.

2. Jaké jsou nejlepší oblasti pro turisty v Jerevanu?

V Jerevanu jsou velmi populárními oblastmi pro turisty například historické památky jako Kaskád, Erebuni Fortress, Matenadaran a další. Kromě toho jsou zajímavé také moderní čtvrti s množstvím barů, restaurací a obchodů.

3. Jaké jídlo je typické pro Arménii a kde ho mohu najít v Jerevanu?

Typickým jídlem Arménie je například khoravats, jehněčí nebo kuřecí maso s kořením a zeleninou. V Jerevanu ho můžete najít v mnoha restuaracích a kavárnách.

4. Kde lze zakoupit turistické vstupenky do muzeí a historických památek v Jerevanu?

Turistické vstupenky do muzeí a historických památek se dají koupit přímo na místě, v pokladnách a vstupních prostorách.

5. Je v Jerevanu bezpečno?

Jerevan je velmi bezpečné město a turistům hrozí jen minimální nebezpečí. Nicméně, je třeba dávat pozor na kapesní zloděje, zejména v turistických oblastech.


Letenka Arménie Jerevan


Letenka do Arménie - nevšední zážitek v krásné zemi Arménie

Pokud hledáte zemi s bohatou historií a fascinující kulturou, Arménie je tím správným místem pro vás. A co lepšího, než se do této fantastické země dostat? Není nic jednoduššího než si zakoupit letenku do Jerevanu a vydat se na cestu do nezapomenutelného zážitku.

Jerevan, hlavní město Arménie, sice není velkým městem, ale překvapí vás svými barevnými uličkami, parky a nádhernými kavárnami. V Jerevanu se také nachází jedna z nejstarších katedrál na světě - Katedrála Sv. Echmiadzinu. Návštěva této katedrály je nejen náboženský zážitek, ale také kulturní. Arménská katedrála je navíc spojena s legendou, že právě v její blízkosti se nachází místo, kde stojí tvrz, kde Noe postavil svou archu.

Jerevan také nabízí řadu zajímavých muzeí, jako je například Muzeum genocidy, muzeum Khachatur Abovian a Muzeum historie Arménie. Pro milovníky umění zde najdete Galerii Arménie, kde můžete vidět díla významných arménských umělců, kteří tvořili v různých obdobích.

Arménie je také známá svou vynikající kuchyní. Pokud se vydáte na cesty po Arménii, nevynechte ochutnat místní specialitu - kachapuri. Je to tradiční arménský chléb plněný sýrem, který je pečený na místním kameni.

Kromě kultury, historie a gastronomie nabízí Arménie také krásnou krajinu. V okolí Jerevanu se nachází řada hor, které si můžete prohlédnout pomocí horských výletů. Je to také místo, kde se nachází stanice pro horskou dráhu, která vás zavede k nejvyšší horu Arménie, vysokohorské Araratu.

Zkrátka, cesta do Arménie je skvělý zážitek pro každého, kdo má zájem o historii, umění a kulturní zajímavosti. Nezpochybnitelnou výhodou této cesty je také skvělá cena letenek. Arménie je tedy ideálním cílem pro krátkodobou cestu nebo pro celkové prozkoumání této fascinující země. Tak si nechte ujet letenku do Jerevanu a pojďte objevit skvosty Arménie.


Počasí Arménie Jerevan


Arménie, nejmenší země v Jihozápadní Asii, je známá svými starobylými kláštery a chrámy, ale také svým výjimečným počasím. Dnes se podíváme na počasí v průměrných dnech Arménie, konkrétně v hlavním městě Jerevanu.

Jerevan se nachází v asi 1000 metrech nad mořem v tzv. Arménské vysočině. To znamená, že město má kontinentální podnebí, s chladnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v lednu, nejchladnějším měsíci v roce, je -4°C, zatímco v červenci, nejteplejším měsíci, stoupá průměrná teplota na 25°C.

Důležité je však zmínit, že Jerevan je také městem s největšími rozdíly mezi denní a noční teplotou. V zimě se může denní teplota zastavit při -2°C, ale noční teplota často klesne pod -10°C. V létě naopak mohou být denní teploty nad 30°C, ale noční teploty poklesnou až na 15°C.

Další charakteristickou vlastností počasí v Jerevanu jsou průměrné srážky. Během roku padne průměrně kolem 300 milimetrů srážek, což je méně než většina evropských měst. Nejvlhčím měsícem v roce je květen, ale srážky jsou v městě poměrně dobře rozloženy po celý rok.

Přestože je Arménie známá svými suchými a slunečnými dny, během lét mohou nastat také krátkodobé bouřky. Ty však obvykle nevznikají dlouhodobé problémy a pomáhají přinášet potřebnou vlhkost pro rostliny.

Vzhledem ke své poloze Arménie také čelí častým otřesům země a v Jerevanu byl zaznamenán jeden z největších zemětřesení v dějinách, ve kterém zemřelo přes 25 000 lidí. Proto může být důležité sledovat aktuální varování před přírodními katastrofami a podle nich se řídit.

Kromě toho, že Arménie leží na rozhraní tektonických desek, má také vliv na počasí mnoho dalších faktorů, jako jsou větry, vegetace a nadmořská výška. Pro turisty, kteří chtějí navštívit Jerevan, je tedy důležité si zjistit aktuální počasí před cestou a být připraveni na širokou škálu teplot a srážek během celého roku.


Ubytování Arménie Jerevan


Jerevan, hlavní město Arménie, nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky této krásné země. Ať už hledáte luxusní hotel, nebo levný hostel, Jerevan má mnoho nabídek pro každého.

Pokud hledáte pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v některém z mnoha pětihvězdičkových hotelů v centru Jerevanu. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, jako jsou wellness centra, fitness centra, bazény a restaurace s regionálními a mezinárodními specialitami. Mezi nejlepší hotely patří například Marriott Yerevan, The Alexander Hotel nebo The Armenia Marriott Hotel Yerevan.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Jerevanu k dispozici také levnější možnosti ubytování. Hostel Picnic, Hostel One nebo Midtown Hostel jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a současně si užít pohodlné ubytování v centru města. Tyto hostely nabízejí různé druhy pokojů - od sdílených pokojů s dalšími cestovateli až po soukromé dvoulůžkové pokoje.

Pokud hledáte ubytování v tradičnějším stylu, pak můžete zvolit penziony a hotely ve starých historických domech. Tyto starobylé stavby nabízejí původní atmosféru a klasický styl. Mezi nejlepší hotely v této kategorii patří například Tufenkian Historic Yerevan Hotel, Olympic Hotel nebo Best Western Congress Hotel.

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv ubytování, v Jerevanu najdete mnoho možností, které vyhovují vašim potřebám. Hlavní město Arménie nabízí kromě toho také mnoho turistických atraktivit, jako jsou chrámy, muzea a galerie, a průzkum této historické a kulturní destinace může být skutečně nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Arménie Jerevan


Jerevan je hlavním městem Arménie a zároveň jedním z nejstarších měst na světě. Arménská metropole je plná zajímavých památek, starobylých kostelů a katedrál, muzeí, parků i moderních staveb. Pokud máte zájem o exotickou a neobvyklou dovolenou, pak je Jerevan tím správným místem pro vás.

Architektura a památky

Jerevanská architektura je skvělou ukázkou různých stylů, které se v průběhu staletí na tomto místě prolínaly. Můžete zde najít nejen stopy starověkých kultur, ale také sovětskou architekturu a moderní stavby.

Jeden z nejvýznamnějších symbolů města je kaskád, který se rozkládá v centru města a nabízí skvělé výhledy na celou oblast. Tento umělecký komplex o 227 schodech je pokryt mnoha fontánami a uměleckými díly.

Další zajímavou památkou je Echmiadzinská katedrála, která je nejen významnou kulturní památkou, ale také nejstarší katedrálou v celé Arménii. Toto chrámové komplex se nachází ve stejnojmenném městě, které leží asi 20 kilometrů od Jerevanu.

Dále stojí za návštěvu třeba Matenadaran, což je knihovna s bohatou sbírkou rukopisů a starých dokumentů, nebo památník genocidy Arménů.

Krása přírodního prostředí

Jerevan se nachází v údolí okolo řeky Hrazdan, která tvoří krásné malebné údolí obklopené zelenými horami. Pro milovníky přírody se tu nabízí mnoho možností k poznávání a rekreaci.

V okolí Jerevanu můžete navštívit nejen národní park, ale také mnoho menších parků, kde můžete relaxovat, zahrát si sportovní hry nebo piknikovat s rodinou a přáteli.

Kuchyně

Arménská kuchyně patří rozhodně mezi nejlepší v celé oblasti Kavkazu. V Jerevanu se můžete těšit na placky zvané lavash, saláty, grilované maso a mnoho dalších specialit.

Místní víno a kořalka jsou též chutné a dobře hodnocené. V Jerevanu se nachází mnoho barů, kde si můžete dát jedinečné koktejly a místní nápoje.

Závěr

Arménská Jerevan může nabídnout nejen krásné památky a přírodní krásy, ale také pestrou a chutnou kuchyni. Kromě toho se zde setkáte s milými lidmi, kteří jsou vždy ochotní pomoci a sdílet s vámi své kulturní i společenské zvyklosti. Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou, Jerevan by měl být na vašem seznamu.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny