Hledejte letenky za nejnižší cenu

Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko, dříve známo jako Barma, je země plná exotických a neuvěřitelných zážitků. Jedním z nich je návštěva Pyu Ancient Cities, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pyu Ancient Cities jsou tři historická města - Halin, Beikthano a Sri Ksetra, která jsou umístěna na rovinaté náhorní plošině v centru Myanmaru. Tyto města byla založena v období 200 př. n. l. až 900 n. l. a jsou důkazem úžasného technického a architektonického dokonalosti Pyū. Tyto starodávné města poskytují jedinečný náhled na životy starých civilizací, které v této oblasti dříve existovaly.

První z těchto tří Pyu měst je Halin, které bylo založeno již v 2. století př. n. l. a bylo největším a nejbohatším městem. Kromě kláštera, posvátného stromu a množství budov, můžete navštívit mnoho archeologických nalezišť v Halinu, jako jsou zbytky pevností a starých hradeb.

Beikthano, další Pyu město, bylo založeno ve 2. století n. l. a bylo městem obchodu. Nejvýznamnějších místem v Beikthanu je pagoda Pyu Thi Taw, který je jedním z nejstarších chrámů v Barmském království.

Sri Ksetra byl největší z tří Pyu měst a byl založen ve 4. století n. l. Toto místo bylo centrem obchodu a kultury v období Pyu. Největším objektem v Sri Ksetra je Shwesandaw Pagoda, nejpozoruhodnější a nejvyšší pagoda ve městě, která poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu.

Navštívit Pyu Ancient Cities je jako cesta do minulosti, když dýcháte tuto atmosféru, jako byste se ocitli zpět v čase. Navštivte tato tři Pyu města a pochopíte důležitost těchto archeologických nalezišť a to, jak významné byly Ty Pyu města v historii Mjanmarska.

Pokud máte rádi historii a starověké památky, pak by měly být Pyu Ancient Cities na vašem seznamu míst, která musíte navštívit. Každý rok přitahují tisíce turistů, kteří jsou fascinováni krásou a dědictvím Pyu Ancient Cities. A vy určitě nebudete výjimkou!


Letenka Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země se zajímavou historií a kulturou. Jedním z nejvýznamnějších historických oblastí v Mjanmarsku jsou Pyu Ancient Cities. Tyto města jsou zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled na šest starověkých hradeb a pevností.

Pyu Ancient Cities jsou skupinou tří měst, z nichž nejvíce se zachovalo Pyay. Toto město je obklopeno silnou zdí a má překrásné chrámy, paláce a pevnosti. Jedním z nejvýznamnějších zdejších památek je Bawbawgyi Paya, nejstarší chrám v Mjanmarsku, který pochází ze 2. století př. n. l.

Dalším z měst je Sri Ksetra, které je považováno za první hlavní město Pyu Civilisation. Město je obklopeno rozsáhlými příkopy a bylo důležitým obchodním centrem. Mnoho zdejších staveb má i hinduistický vliv.

Třetím městem na seznamu je Beikthano, které se nachází uprostřed údolí řeky Irrawaddy. Bylo to druhé hlavní město Pyu Civilisation a mělo jasně rozčleněný urbanistický plán. Zajímavostí je, že zde byly nalezeny některé artefakty s písmem Kharosthi, které se používalo v zemích ležících na stejné obchodní cestě s Indií.

Pro cestovatele jsou Pyu Ancient Cities fascinujícím místem s bohatou historií. Tyto starověké hrady a pevnosti jsou místa, kde se prolínají různé kultury a dějiny. Díky svému . UNESCO zapsanému postavení a dobře zachovalým památkám jsou Pyu Ancient Cities skvělým místem pro návštěvu pro každého, kdo má zájem o historii a kulturu Mjanmarska.

Pokud hledáte letenku do Mjanmarska, abyste si mohli užít návštěvy Pyu Ancient Cities, doporučujeme si vybrat vhodný termín a zakoupit letenku s předstihem. Lety do Mjanmarska jsou obvykle výhodnější v hlavní sezóně, od listopadu do března, ale doporučujeme si zkontrolovat ceny letenek několik měsíců před plánovanou cestou. S podrobným prozkoumáním možností a dobrou plánovací přípravou si pak můžete užít skvělý výlet do této fascinující části světa.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko (Barma) je země v jihovýchodní Asii, která má pestré klima díky své geografické poloze. Pyu Ancient Cities, nacházející se v centrální oblasti země, jsou pozůstatky městských států Pyu, které zde existovaly v dobách před 8. stoletím. Tyto starověké města jsou dnes zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou oblíbenou turistickou destinací.

Mjanmarské klima lze charakterizovat jako tropické monzunové. Země je ovlivněna vlivem moře, himálajských hor a kontinentálního vlivu. Pyu Ancient Cities se nacházejí v oblasti s nízkou nadmořskou výškou, což má vliv na teploty během celého roku. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25 až 27 stupni Celsia.

Období sucha v Mjanmarsku trvá od října do dubna. Tento časový úsek je charakterizován nízkými srážkami a teplotami kolem 30 stupňů Celsia. V oblasti Pyu Ancient Cities jsou vysoké teploty také doprovázeny vyššími vlhkostmi, což může být pro turisty náročné. Proto je dobré mít sebou dostatek vody a vyhýbat se přímému slunci v období největšího slunce.

Období dešťů v Mjanmarsku trvá od května do října. V této období jsou srážky vysoké a mohou přicházet v obrovských množstvích, což může znamenat problémy s cestováním. V oblasti Pyu Ancient Cities bývají srážky nižší než v západní části země, ale stále je vhodné mít s sebou ochranné oblečení a deštník.

Při návštěvě Pyu Ancient Cities je dobré mít na paměti klimatické podmínky a přizpůsobit se jim. Výhodou návštěvy v období dešťů jsou přívod vody do řek a říček, což může působit dojmem exotické zeleně a oázy prostředí v suché oblasti. Na druhou stranu jsou srážky časté, což může znemožnit dostupnost turistických míst.

Celkově lze říci, že klima v oblasti Pyu Ancient Cities není extrémní. Vzhledem k tomu, že se jedná o tropickou zemi, je nutné být připraven na horké a vlhké počasí. Přestože oblast není příliš postižena srážkami, je vhodné mít s sebou deštník a ochranné oblečení pro případ, že by se začalo pršet. Mjanmarsko a jeho starověká města Pyu Ancient Cities jsou nádhernou turistickou destinací, kterou stojí za to navštívit.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země plná historie a kultury. Mezi nejvýznamnější památky této země patří tzv. Pyu Ancient Cities - starobylá města, která byla postavena od 5. do 9. století a jsou dnes zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte na výlet do této oblasti, je důležité vybrat si vhodné ubytování.

Pyu Ancient Cities byla obydlena Pyuovým etnikem, který žil v oblasti již od 2. století př. n. l. Tyto města jsou známa svými velkými chrámy a pevnostmi, které představují unikátní příklady starověké architektury. V této oblasti se nachází tři hlavní města: Sri Ksetra, Halin a Beikthano.

K dispozici jsou některé hotely a hostely v okolí Pyu Ancient Cities, které nabízejí ubytování pro turisty. Tyto možnosti jsou ale omezené, protože tato oblast je stále velmi méně turisticky navštěvována. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou základní pohodlí s možností využítí některých základních služeb, jako je například Wi-Fi připojení a snídaně.

Hostely nabízejí sdílené pokoje se společnou koupelnou a WC, ale také jsou zde k dispozici soukromé pokoje, které jsou vhodné pro ty, kteří hledají více soukromí a klidu. Většina ubytování v této oblasti se nachází v blízkosti tří hlavních měst Pyu Ancient Cities a turisté si mohou vybírat mezi různými typy ubytování, od jednoduchých penzionů po luxusní hotely.

V této oblasti se nenacházejí restaurace nebo obchody, takže je důležité si s sebou přinést dostatečné zásoby jídla a pití. Pokud hledáte tradiční místní kuchyni, můžete se poohlédnout po místních stáncích s jídlem a malých kavárnách.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v této oblasti, můžete se těšit na tichou a klidnou atmosféru, bez rušivého ruchu velkoměsta. Kromě návštěvy těchto starobylých měst můžete rovněž vstoupit do blízké přírody a vyzkoušet například trekking v oblasti Shan Hills nebo prohlídku jeskyní Hpa-An.

Pyu Ancient Cities je jedním z největších pokladů Mjanmarska a je určitě místem, které by chtěl vidět každý, kdo se zajímá o historii a architekturu. Pokud si vyberete vhodné ubytování v této oblasti, získáte nejen pohodlný vyspání, ale také jedinečnou příležitost zažít skutečnou atmosféru starověkého města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Pyu Ancient Cities


1) Jaké jsou Pyuské starověké města v Mjanmarsku (Barma)?
- Pyuská starověká města tvoří archeologickou lokaci ve středním Mjanmarsku, která zahrnuje tři hlavní města: Sri Ksetra, Halin a Beikthano.

2) Jak se dostat do Pyuských starověkých měst v Mjanmarsku (Barma)?
- Pyuská starověká města jsou dostupná z města Pyay v regionu Bago v Mjanmarsku. Cesta z Yangonu nebo Mandalay trvá zhruba 6 hodin.

3) Kdy byla Pyuská starověká města postavena?
- Pyuská starověká města byla postavena v období od 200 BCE do 900 CE, zahrnující tedy celých 1100 let historie.

4) Co se nachází v Pyuských starověkých městech v Mjanmarsku (Barma)?
- Pyuská starověká města obsahují zbytky zdí, pevností, chrámů a klášterů, které jsou svědectvím o kulturním, náboženském a technologickém rozvoji této oblasti.

5) Jaké jsou nejvýznamnější atrakce Pyuských starověkých měst v Mjanmarsku (Barma)?
- Mezi nejvýznamnější atrakce Pyuských starověkých měst patří chrám Bebe a Kubyaukgyi v Sri Ksetra, chrám Pyu Gyi a Peikthano v Halin a nedaleký chrám Nyaung-U v Beikthano.

6) Jsou Pyuská starověká města v Mjanmarsku (Barma) započata na seznam Světového dědictví UNESCO?
- Ano, Pyuská starověká města v Mjanmarsku byla v roce 2014 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny