Hledejte letenky za nejnižší cenu

Sýrie As-Suwayda

Počasí Sýrie As-Suwayda


As-Suwayda je jedna z nejteplejších oblastí v Sýrii. Nachází se asi 100 km jižně od Damašku a leží na kraji syrské Pouště. V této oblasti panuje tzv. středomořské podnebí s horkými léty a poměrně teplými zimami.

Léta v As-Suwaydě jsou velmi horká a suchá. Teploty mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia a na noc klesají na asi 25 stupňů. Vrchol horkého léta přichází v srpnu, kdy jsou dny extrémně teplé a sucho vládne v kraji. Nicméně, díky tomu, že As-Suwayda se nachází v nadmořské výšce 700 metrů nad mořem, večerní a noční teploty klesají alespoň na přijatelných 20 stupňů.

Zimy v As-Suwaydě jsou mírnější s průměrnými teplotami okolo 10 stupňů Celsia. Nicméně, v noci může být velice chladno a teploty klesají k bodu mrazu. Sníh a led se v As-Suwaydě objevují velmi zřídka.

V As-Suwaydě je vysoká vlhkost vzduchu, což může být pro turisty obtížné především v horkých letních měsících. Nicméně, v oblasti se objevují i občasné deště, protože se nachází v nadmořské výšce na jižním svahu Antilibanonského pohoří.

Celkově lze říci, že počasí v As-Suwaydě je pro turisty přijatelné po většinu roku, s výjimkou extrémně horkého léta. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte si s sebou vzít lehké a prodyšné oblečení, kšiltovku a dostatek vody.


Ubytování Sýrie As-Suwayda


As-Suwayda je město ležící na jihu Sýrie, které je bohaté na historii a kulturu. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, zajímá vás určitě, jaké ubytování zde můžete najít.

V As-Suwaydě se nachází několik hotelů a penzionů. Většina z nich se nachází v centru města a jsou ideálně umístěné pro prohlídku památek, návštěvu trhů a restaurací. Hotely jsou běžně vybaveny klimatizací, televizí, minibarem a Wi-Fi připojením. Některé z těchto hotelů nabízejí také bazény a fitness centra.

Pro cestovatele, kteří se chtějí přiblížit místní kultuře, mohou být zajímavou možností ubytovací zařízení orientovaná na tradiční arabština kulturu. Tyto penziony jsou často umístěny ve starobylých budovách s tradičními prvky, jako jsou atria, fontány a dlažby. Některé z těchto penzionů nabízejí také kouření šišek a místní speciality připravované tradičními způsoby.

Další možností jsou ubytovací zařízení jako jsou apartmány a penziony s vlastním stravováním. Tyto produkty jsou ideální pro cestovatele, kteří chtějí ochutnat místní jídla na vlastní pěst nebo ze zásob z nedalekých trhů. Tyto apartmány a penziony jsou vybaveny kuchyňkou a vybavením pro vaření.

Nejlevnější možností ubytování v As-Suwaydě jsou hostely. Tyto produkty se nacházejí v centru města i na okraji a mohou být ideální pro cestovatele na rozpočet a mladé lidi. Hostely nabízejí základní vybavení, jako jsou postele se společným sociálním zařízením.

V As-Suwaydě i v celé Sýrii je důležité důkladně promyslet, kde se budete ubytovat. Mějte na paměti bezpečnostní opatření a hlídejte si svou cestovní doklady a cennosti. Předem zarezervovat ubytování a zajistit si např. bezpečný transfer, může zlepšit váš pobyt v této oblasti.


Letenka Sýrie As-Suwayda


As-Suwayda je město na jihu Sýrie, které se nachází poblíž hranic s Jordánskem. Přestože Východní Ghouta a Deraa, další města v této oblasti, byly v minulosti cílem teroristů a bojů, As-Suwayda byla relativně bezpečná. V posledních letech se tuto oblast stala cílem turistů, kteří si chtějí prohlédnout starověká města a památky.

Pokud hledáte levné letenky do As-Suwayda, pravděpodobně se budete muset vrátit do Damašku, což je hlavní město Sýrie. Od tam už se můžete dostat do As-Suwaydy autobusem, nebo si také můžete pronajmout auto.

Letenky do Sýrie nejsou dnes tak snadno dostupné, jak byly před několika lety. V současné době neexistují přímé lety do Sýrie z většiny západních zemí, ale můžete se sem dostat s pěti aeroliniemi, a to z Ruska, Jordánska, Íránu, Spojených arabských emirátů a Turkménistánu. Pokud cestujete z Evropy, můžete letět do Istanbulu nebo Bejrútu a pak pokračovat do Damašku.

V posledních letech se As-Suwayda stala velmi populární pro turisty, kteří se chtějí podívat na historické památky, jako jsou římské amfiteátry nebo starověké synagogy. Město je rovněž známé svým kulturním bohatstvím, včetně tradičního tanče Dabke a arabského zpěvu.

Pokud plánujete svou cestu do As-Suwaydy, je třeba počítat s tím, že v zemi je nadále stav nouze a platí zde řada omezení pro turisty. Měli byste vždy dodržovat místní zvyky a zvyklosti a dbát zvýšené opatrnosti vůči potenciálním bezpečnostním rizikům.

V As-Suwaydě najdete mnoho hotelů a restaurací, které mají navzdory situaci v zemi poměrně dobré hodnocení. Městečko je velmi oblíbené mezi turisty, takže doporučujeme si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem.

As-Suwayda je nádherným městem, které stojí za návštěvu, pokud máte zájem o poznávání historie, pohostinnou kulturu a krásnou přírodu. Pro cestovatele je to ale místem, kde je potřeba být opatrný a dodržovat všechna omezení.


Dovolená Sýrie As-Suwayda


Jako modelový příklad bohaté a pestrobarevné kultury Orientu se Sýrie těší popularitě turistů po celém světě. Tuto zemi lze navštívit jak při obdivování historických památek, tak také při aktivním odpočinku a strávení tradičních zážitků. Nejkrásnější místa Sýrie se nacházejí předměstích hlavního města Damasku, ale daleko odtud se nachází i As-Suwayda, město, které stojí za návštěvu z několika důvodů.

Město As-Suwayda leží v jihozápadní části Sýrie, při hranicích s Jordánskem a zaujme svými úchvatnými výhledy a citlivými komponentami lidské kultury. Snadno se můžete ponořit do atmosféry Orientu a vychutnat si tradiční lahůdky v městské tříště, která pulzuje životem zejména během návštěv slavností.

As-Suwayda nabízí aktivní turistům mnoho příležitostí, jako jsou horská kola, turistika a jízda na koni. Krok snižování skupinových cyklo zájezdů napříč As-Suwaydou, kde můžete obdivovat místní scenérie a hluboké propasti, je populární zážitek, kterému se turisti opakovaně vrací. Pro ty, kteří si rádi udržují svou tělesnou kondici, je město starobylých praných jezernic a vodních bran po celé Sýrii skvělým místem k plavání a potápění.

V oblasti As-Suwaydou je také řada kulturních památek a galerií, které připomínají smysl pro detail a pedantický umělecký styl, který je v této zemi tradiční. Můžete navštívit místní muzeum a uvidět expozice archeologických artefaktů z období bronzové doby, ale také mnohé moderní kousky nábytku a dekorací, které jsou umístěny přímo v místních palácích a dalších stavbách historicky významných pro město.

Přinést domů vzpomínky na vaši cestu Sýrií je zábavné a snadné s širokou škálou exotických suvenýrů v místních tržnicích. Můžete si prohlédnout řadu ručně dělaných koberců, kovových prací a porcelánových artefaktů, které jsou vyráběny podle tradičních metod.

As-Suwayda je kouzelné město, které nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a odpovídá všem nárokům turistů. Zaručuje se, že si zde budete užívat svou dovolenou a získáte zážitky, které vám navždy zůstanou v paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Sýrie As-Suwayda


Q: Jaké je hlavní město provincie As-Suwayda v Sýrii?
A: Hlavním městem provincie As-Suwayda je město As-Suwayda.

Q: Jaká je populace provincie As-Suwayda v Sýrii?
A: Podle odhadů z roku 2018 má provincie As-Suwayda v Sýrii populaci kolem 313 000 obyvatel.

Q: Jak se dostanu do As-Suwayda?
A: Lze se dostat do As-Suwayda autem, autobusem nebo taxi. Letiště v nejbližší velké město Damascus může také nabízet přímé spojení.

Q: Jaká historická místa je třeba vidět v As-Suwayda?
A: Některé z historických památek v provincii As-Suwayda zahrnují starověká města jako Al-Qanawat, Bosra, Shahba a Al-Suweida Castle.

Q: Je As-Suwayda bezpečná pro turisty?
A: As-Suwayda je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako v jiných oblastech Sýrie, existují rizika spojená s možnými teroristickými útoky a politickým napětím.

Q: Jaká je hlavní hospodářská činnosti v As-Suwayda?
A: Hlavní hospodářské činnosti v As-Suwayda jsou zemědělství, zejména pěstování obilovin, ovoce a zeleniny, a také průmysl.

Q: Které jazyky se mluví v As-Suwayda?
A: Oficiálním jazykem v As-Suwayda je arabština. Místní lidé mohou také mluvit drúzským dialektem, který je specifický pro oblast. V některých místech se může mluvit francouzsky nebo anglicky, zejména v turistických oblastech.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny