Hledejte letenky za nejnižší cenu

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


1) Jak se dostat na Bohol?
- Z Manily se dá letět na letiště Tagbilaran, popř. se dá jet lodí z Cebu City.

2) Jaké jsou nejpopulárnější atrakce na Bohol?
- Chocolate Hills, Tarsier Sanctuary, Loboc River Cruise, manželské kužely v Carmenu, pláže na Panglao Island

3) Jaké jsou nejlepší pláže na Panglao Island?
- Alona Beach, Dumaluan Beach, Momo Beach, Bohol Beach Club

4) Kde se dá dobře najíst na Bohol?
- Restaurace s filipínskou kuchyní: Gerarda's, Bohol Bee Farm, Loboc Riverwatch Floating Restaurant, Kusina ni Nasing, Payag Restaurant
- Mezinárodní kuchyně: The Buzzz Cafe, Pearl Restaurant at Linaw Beach Resort, La Familia Restobar, BOHOLANI at The Bellevue Resort

5) Které období je nejlepší pro návštěvu Boholu?
- Nejlepší období jsou období sucha mezi listopadem a červnem, ale turisty navštěvované místo je dobře přístupné během celého roku.

6) Jaké jsou doporučené aktivity mimo hlavní atrakce?
- Plážové aktivity (šnorchlování, potápění, surfování), návštěva místních trhů a vesnic, procházka po Collinsově Avenue, Golfování

7) Jaké jsou možnosti ubytování na Bohol?
- Najdete zde řadu možností od luxusních resortů po jednodušší hostely.

8) Jak se v Boholu pohybovat?
- Doporučené jsou soukromé transfery, pronájem motocyklů nebo jeepů. Lze také použít tricikly, ale jsou nejméně pohodlnou variantou.

9) Jaké jsou nejlepší místa pro nakupování na Bohol?
- Tagbilaran City, Island City Mall, Bohol Quality Mall, Dao Public Market

10) Co je Tarsier a kde ho lze najít?
- Tarsier je druh malého nočního opice, endemický pro Filipíny. Na Bohol lze najít několik tarsier sanctuarů, včetně nejznámějšího v Lobocu.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou tropickým ostrovním rájem, známým svými bílými plážemi, turistickými atrakcemi a bohatou kulturní historií. V rámci Filipín se nachází ostrov Bohol, který patří mezi velmi oblíbené turistické cíle. Pokud se chystáte navštívit Bohol a chcete vědět více o tamním počasí, neváhejte pokračovat v čtení.

Bohol má tropické klima, s vysokými teplotami po celý rok. Teploty dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia, v závislosti na ročním období. Nejteplejším měsícem je duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 36 stupňů Celsia. Nejchladnějším měsícem je srpen, kdy se teploty pohybují kolem 22 stupňů Celsia.

Bohol má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od prosince do května, zatímco deštivá sezóna trvá od června do listopadu. Během dešťové sezóny může být počasí nestabilní, s častými bouřkami a silnými větry. Během suché sezóny je naopak počasí klidnější a teploty jsou vyšší.

Pokud navštívíte Bohol, nevynechejte navštívit Panglao Island, který se nachází u pobřeží ostrova. Panglao Island je proslulý svými bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Podmořský život je tady bohatý, takže se můžete těšit na skvělé mořské potápění.

Další atrakcí na Boholu jsou Chocolate Hills, což jsou geologické útvary ve tvaru kopců, které se vyskytují pouze na Boholu. Tyto kopce jsou pokryty trávou, která během suché sezóny získává kakaovou barvu a přivádí na myšlenku čokolády - a tím vzniklo i název těchto zajímavých pozoruhodností.

Kromě Panglao Island a Chocolate Hills nabízí Bohol také mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou historické památky a chrámy, národní parky a přírodní rezervace. Pokud se chystáte navštívit tento ostrov, nezapomeňte si přibalit dostatek slunečního krému, aby vás tropické slunce nepřekvapilo a zásobu deštníků, abyste se dokázali kdykoliv chránit před případnými bouřkami.

Závěrem lze říci, že Bohol je krásný ostrov s bohatou historií a nádhernou přírodou. Navštívit tento ostrov vám zajisté přinese nezapomenutelné zážitky a zároveň dobrou příležitost k odpočinku na pláži. Pokud se vydáte na cestu, pamatujte, že vám počasí na ostrově Bohol nabídne skvělé teploty po celý rok, s výjimkou období dešťů, kdy se počítá s výskytem bouřek.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Pokud hledáte ideální cestovní destinaci, která spojuje krásu přírody, zábavu a relaxaci, pak jsou Filipíny nejlepší volbou. Zvláště ostrov Bohol nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pokud tedy plánujete let do Filipín, nezapomeňte si zařídit letenky na ostrov Bohol.

Bohol leží v centrální části Filipín a je celkem snadno dostupný. Letenky můžete koupit online z pohodlí svého domova. Na Bohol se létá z Manily nebo Cebu City. V závislosti na letových společnostech, můžete získat dobrou cenu za let.

Panglao Island, který je součástí ostrova Bohol, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst turisty. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi a jasným mořem. Panglao Island je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Jakmile se ocitnete v moři, můžete se těšit na úchvatné zážitky jako pozorování korálů a různých druhů ryb.

Bohol je také domovem mnoha přírodních krás jako je třeba Cholocate Hills. Tyto kopečky z dolomitu, které jsou pokryty trávou, získaly svůj název díky tomu, že v období sucha, připomínají čokoládové bonbóny. Kolem kopce se táhnou zelené a lesnaté oblasti, kde můžete vidět různé druhy rostlin a zvířat.

Jinou zajímavou atrakcí, kterou můžete na Boholu navštívit, jsou Tarsie, malé primáty, kteří jsou endemickými druhy v této oblasti. Tarsie se snadno poznají díky svým mohutným očím a dlouhým zadním nohám.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol také kulturní dědictví. V samotném městě Bohol můžete navštívit kostel, který byl postaven v 16. století a je považován za jeden z nejstarších kostelů na Filipínách. V blízkosti se nachází také muzeum, které ukazuje historii Boholu.

Po celém ostrově se můžete potkat s přátelskými místními lidmi, kteří jsou rádi ochotni vám poradit, kam jít a co vidět. Bohol a Panglao Island jsou nejen krásné místo na odpočinek, ale také plné různých aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Vzhledem k tomu, že Filipíny jsou stále populárnější turistickou destinací, je důležité si koupit letenky předem a zarezervovat si ubytování v blízkosti míst, která chcete navštívit. Určitě to stojí za obětování zdrojů a časových investic, protože Filipíny a ostrov Bohol jsou místa plná kouzla, krásy a příjemné atmosféry.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou oblíbeným turistickým cílem díky své přírodní kráse a pestré kultuře. Jedno z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Bohol, který se nachází v oblasti Visayas. Tento ostrov nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako jsou Panglao Island a neuvěřitelné přírodní útvary - Chocolate Hills.

Panglao Island

Panglao Island je malý ostrov, který se nachází nedaleko od Boholu. Je obklopený tyrkysově modrou vodou, bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Pláže jsou ideální pro relaxaci a koupání, ale také nabízejí mnoho vodních aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování a rybaření.

Pro milovníky přírody je Panglao perfektním místem pro pozorování životního prostředí pod mořskou hladinou, kde se můžete potkat se želvami nebo plachtit s delfíny.

Chocolate Hills

Nejikoničtější atrakcí na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto kopcovité útvary se skládají z přibližně 1 268 stejně vysokých kopců, které vypadají jako čokoládové kopečky, zejména během suchého období, kdy tráva kolem nich usychá. Tento fenomén je způsoben přirozenými a geologickými faktory. Chocolate Hills jsou kulturním symbolem Filipín a jedním z nejočekávanějších turistických cílů v zemi.

Další zajímavosti na Boholu

Ostrov Bohol má také další zajímavé a atraktivní místa, která stojí za návštěvu. Patří sem mnoho kulturních památek, jako jsou kostely, muzea, památníky a mnoho dalšího. Například můžete navštívit Tarsier Sanctuary - rezervaci pro malé noční mývaly Tarsier, které jsou endemické na Filipínách.

Pro milovníky dobrodružství jsou k dispozici výlety do kopců, rafting po řece Loboc a mnoho dalších aktivit. Ostrov Bohol nabízí mnoho možností pro každého, ať už hledáte relaxaci nebo adrenalinové dobrodružství.

Jak se dostat na Bohol

Ostrov Bohol má vlastní mezinárodní letiště, Tagbilaran Airport. Z Manila létá mnoho leteckých společností, jako je například Philippine Airlines a Cebu Pacific. Cesta letadlem trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

Pokud se rozhodnete pro cestu trajektem, můžete cestovat z Cebu nebo dalších blízkých ostrovů. Cesta trajektem trvá od 1,5 do 3 hodin.

Závěr

Ostrov Bohol je vynikajícím místem pro odpočinek a relaxaci, ale také pro dobrodružství. Nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého a je ideálním místem pro ty, kteří hledají něco nového a jiného. Panglao Island a Chocolate Hills jsou nejlepšími atrakcemi ostrova, které stojí za to vidět. Zkrátka, Filipíny Bohol jsou skutečně zážitkem, který stojí za návštěvu.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejmalebnějších zemí na světě, plnou krásné přírody, úchvatných pláží a kulturních památek. A pokud se rozhodnete pro dovolenou na ostrově Bohol, nebudete litovat. Tento ostrov leží v centrální oblasti Filipín a přístupný je ze dvou letišť – v Tagbilaranu a v Cebu.

Pokud máte rádi přírodu a pláže, určitě si přejete ubytovat se na Panglao Island. Tento ostrov leží na jihu západně od Boholu a je přechodně spojen s ním mostem. Panglao Island se pyšní bílými písečnými plážemi a krásným podmořským životem. Nejznámější pláž je Alona Beach, která je naplněna životem a nabízí mnoho aktivit jako potápění, kajakování, surfování a další. Pokud hledáte klidnější pláže, můžete se vydat na pláže Dumaluan, Momo či Bikini Beach.

Bohol také nabízí zajímavou přírodní atrakci – Chocolate Hills. Tyto malé vrchy v podobě kupek čokoládové barvy se nacházejí v centrální oblasti ostrova a jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí Filipín. Můžete si zvolit cestou pěšky nebo si pronajmout motorku a projet se po celé oblasti. Když se dostanete na vrchol, nabízí se vám krásný výhled na okolní krajinu.

V Boholu najdete také mnoho kulturních památek, nejvýznamnější z nich jsou starobylé kostely a kláštery. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva kostela Blood Compact Site, který nese název podle historického rituálu krve ve kterém se dva lidé řežou a míchají si krev, což by mělo znamenat oddanost a věrnost. Tento rituál se konal mezi Španěly a Filipínci v roce 1565.

Co se týká ubytování, v Boholu najdete mnoho možností. Panglao Island nabídne mnoho clearwater hotelů a penzionů v blízkosti pláží. Na druhou stranu, pokud byste si chtěli vychutnat klidnější a autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z penzionů či ubytování v Tagbilaranu.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Bohol a Panglao Island jsou skvělým místem pro dovolenou, která spojí krásu přírody, pláží a kulturních památek. A s výběrem ubytování si můžete být jisti, že si svou dovolenou v Boholu opravdu užijete.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny