Hledejte letenky za nejnižší cenu

Súdán Port Sudan

Počasí Súdán Port Sudan


Súdán, země ležící v severovýchodní Africe, je známá svými rozmanitými klimatickými podmínkami. Město Port Sudan, nacházející se na východním pobřeží Súdánu, není výjimkou. Přestože jsou teploty v Port Sudanu celoročně vysoké, jsou zde výrazné sezónní změny.

Během zimního období, které trvá od listopadu do února, jsou teploty v Port Sudanu nejvyšší s maximy průměrně kolem 31°C a minimy okolo 20°C. Průměrná vlhkost v této době se pohybuje mezi 65-70 % a dochází k poměrně častým dešťovým srážkám.

Naopak v letním období, které trvá od dubna do října, jsou teploty ještě vyšší s maximy průměrně kolem 37°C a minimy okolo 27°C. V této době je méně srážek, a vlhkost klesá na zhruba 50-60 %. Kromě teploty je v letním období charakteristický i silný vánek, který se označuje jako chamsin. Tento vánek přináší s sebou obzvláště horký a suchý vzduch, což může být pro návštěvníky nepohodlné.

Celkově vzato, počasí v Port Sudanu je vhodné pro návštěvu celoročně, ale návštěvníci by si měli být vědomi, že mohou zažít teploty nad 35°C, což může být pro některé osoby náročné. V obou sezónách je také vhodné se připravit na geografické a klimatické podmínky, jako je slunce a silný vánek. Pokud se tedy chystáte do Port Sudanu, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a ochranu proti slunci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Port Sudan


1. Jaké jsou vstupní požadavky pro cestování do Súdánu?

Návštěvníci, kteří plánují cestovat do Súdánu potřebují vízum, platný cestovní pas a potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Pro vízum je také potřeba podepsat prohlášení o plném zdravotním stavu a bezpečnosti.

2. Jaký je hlavní jazyk mluvený v Port Sudanu?

Hlavním jazykem v Port Sudanu a celém Súdánu je arabština. Nicméně, mnoho lidí také mluví anglicky a dalšími místními jazyky.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Port Sudanu?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Port Sudanu patří potápění v Rudém moři, návštěva historického Suakinu a procházka po slaniskách.

4. Je bezpečné cestovat do Port Sudanu?

Situace v Súdánu se mění a turistům se doporučuje cestovat pouze do oblastí, které jsou plně bezpečné. Většina turistů v Port Sudanu se pohybuje v turistických oblastech, kde je bezpečno.

5. Jaká je místní měna v Port Sudanu?

Místní měnou v Port Sudanu a celém Súdánu je súdánská libra.

6. Jaké jsou počasí a nejlepší doba na návštěvu Port Sudanu?

Port Sudan má horké a suché podnebí. Nejlepší doba na návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty příjemnější a je méně dešťů.

7. Kolik stojí taxi v Port Sudanu?

Ceny taxi v Port Sudanu se velmi liší podle vzdálenosti a typu taxi. Nicméně, ceny jsou obecně poměrně nízké a lze jednoduše dohodnout s místními řidiči.

8. Je možné platit kreditní kartou v Port Sudanu?

Většina obchodů a restaurací v Port Sudanu nepřijímá kreditní karty. Je tedy doporučeno mít vždy hotovost.

9. Jaký je časový rozdíl mezi Port Sudanem a Českou republikou?

Časový rozdíl mezi Port Sudanem a Českou republikou je 2 hodiny.

10. Jaká je doba letu z Prahy do Port Sudanu?

Doba letu z Prahy do Port Sudanu se liší podle letoviska a odletového místa, ale obvykle trvá okolo 8-10 hodin s jedním mezipřistáním.


Letenka Súdán Port Sudan


Letenka do Súdánu: Objevte krásy Port Sudan

Súdán, země bohatá na historii, kulturu a přírodu, ještě nepatří k nejpopulárnějším turistickým cílům na světě. Nicméně, pokud hledáte autentický a neobvyklý zážitek, může vás let do Port Sudanu překvapit.

Port Sudan, hlavní město súdánské provincie Al-Bahr al-Ahmar, se rozprostírá podél Rudého moře a nabízí návštěvníkům jedinečné mořské krajiny. Jeho křišťálově čisté vody, korálové útesy a bohatství podvodního života přitahují potápěče ze všech koutů světa.

Nejznámější potápěčskou lokalitou v okolí Port Sudanu je Sanganeb, prudká kambodžská hora vonící pestrým podmořským životem. Můžete se setkat s delfíny, rejnoky, korálovými rybami a několika druhy žraloků, včetně jednoho z největších, žraloka ostnatého.

Další populární lokalitou pro potápěče je Umbria, zbytek italské lodi, která ztroskotala během druhé světové války. Po více než 70 letech je obložená korálem a poskytuje obydlí pro ryby a další mořské živočichy.

Pokud se nechcete potápět, můžete si užít odpočinku na plážích nebo jít na safari do pohoří Sanganeb. V létě si můžete dokonce projít pouští, kde můžete pozorovat písčité spršky a mnoho druhů zvířat.

Samotné město Port Sudan nabízí také mnoho zajímavostí, jako jsou tradiční trhy, kde můžete nakupovat místní zboží, nebo západ slunce nad Rudým mořem na malebném zátoku Panchouda.

Jelikož je Súdán stále otevřený turistům, mohou být v některých oblastech bezpečnostní problémy. Proto je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a mít s sebou místního průvodce.

Letenky do Port Sudanu lze zakoupit od různých leteckých společností s mezipřistáními v zemích jako Egypt nebo Etiopie. Avšak před cestou je důležité se informovat o platných vízových a imigračních požadavcích.

Pokud hledáte dovolenou na méně obvyklém místě a máte zájem o potápění, safari nebo objevování nových kultur, může být let do Port Sudanu tou správnou volbou pro vás.


Dovolená Súdán Port Sudan


Přestože Súdán není nejpopulárnější turistickou destinací, jeho pobřeží u Rudého moře nabízí mnoho možností pro milovníky slunce, pláže a vodních aktivit. Jedním z nejvíce oblíbených míst na pobřeží je Port Sudan, hlavní město regionu Al-Bahr al-Ahmar.

Port Sudan leží na východním pobřeží Súdánu a je známý svými krásnými korálovými útesy, křišťálově čistými vodami a bílými písečnými plážemi. Oblast je proslavena také díky své rozmanitosti pod vodou, která přiláká mnoho potápěčů z celého světa – od korálových zahrad až po vraky lodí a doposud neobjevené jeskyně.

Jedním z nejvíce fascinujících míst pro potápěčské zážitky v Port Sudanu je Sanganeb – ostrov, který leží ve vzdálenosti asi 25 kilometrů od pobřeží. Zde se nachází největší korálová zeď v Rudém moři, která je plná různých druhů ryb a dalšího mořského života.

Kromě potápění je možné v Port Sudanu provozovat mnoho jiných vodních aktivit, jako plachtění, windsurfing či rybaření. Díky místním průvodcům se můžete vypravit i na výlety po okolí, například k nedalekému Coralinu – městečku s tradičním súdánským trhem a řadou historických památek.

Jednou z výhod návštěvy Port Sudanu je také jeho relativní klid a nedotčenost turismem. Můžete si tak užít během své dovolené klidné a nerušené atmosféry, a zároveň poznat tradiční způsob života místních obyvatel.

Při plánování cesty do Port Sudanu je však třeba mít na paměti bezpečnostní otázky. Súdán je stále náchylný k politickým neshodám a nestabilitě, nevyhýbají se zde ani teroristické útoky. Nicméně Port Sudan zůstává poměrně bezpečným místem bez většího rizika, pokud budete dávat pozor na své okolí a dodržovat místní zvyklosti.

Pokud hledáte odpočinek v klidné a pohodové atmosféře, a zároveň se chcete potopit do fascinujícího podmořského světa, je Port Sudan tím pravým místem pro vaši dovolenou.


Ubytování Súdán Port Sudan


Súdán, země v severovýchodní Africe na břehu Rudého moře, nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, exotickou kuchyni a jedinečné kulturní zážitky. Pokud přemýšlíte o návštěvě města Port Sudan, důležité je zvolit si vhodné ubytování.

Port Sudan je hlavním městem státu Al-Bahr al-Ahmar a také jedním z největších měst v Súdánu. Město nabízí mnoho zajímavostí pro turisty, jako jsou trhy s místním zbožím, muzea, památky a nedaleko města je i národní park Sanganeb, který spadá pod ochranu UNESCO.

V Port Sudanu najdete mnoho hotelů a apartmánů, které jsou vhodné pro různé typy turistů. Pokud cestujete s rodinou, můžete se ubytovat například v hotelu Red Sea atau v apartmánech Port Sudan, které nabízejí plně vybavené kuchyně a prostorné pokoje. Pokud hledáte ubytování pro více osob, můžete si zvolit například Hotel Royal Central nebo Palace Port Sudan.

Při výběru ubytování v Port Sudanu je důležité také přemýšlet o blízkosti pláže a centra města. Pokud chcete být co nejblíže obchodům, restauracím a památkám, můžete si zvolit Hotel City Crown. Pro turisty, kteří chtějí strávit co nejvíce času na pláži, jsou vhodné ubytování jako Blue Nile Hotel nebo Roshan Resort.

V Port Sudanu najdete i mnoho menších hotelů a penzionů, které nabízejí levnější ubytování. Pokud chcete zažít větší autenticitu a pobyt mezi místními obyvateli, můžete si zvolit například New White House nebo Green House.

Pro návštěvu Súdánu je důležité si připravit víza a řádně se informovat o místních zvyklostech a kulturách. V městě Port Sudan zůstaňte vždy opatrní a respektujte místní zákony.

Celkově platí, že v Port Sudanu najdete mnoho různých typů ubytování, které splní potřeby každého turisty. Důležité je zvolit si takové ubytování, které bude nejen příjemné, ale také bezpečné a v blízkosti míst, které chcete navštívit.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny