Hledejte letenky za nejnižší cenu

Keňa Makindu

Počasí Keňa Makindu


Keňa je známá svou rozmanitostí klimatu, které se liší podle nadmořské výšky, geografické polohy a ročního období. Makindu, malé město v jihovýchodní části země, se nachází v oblasti známé jako Svatá země – spousta náboženských institucí, klášterů a kostelů leží v této oblasti. Jaké je tedy počasí v Makindu?

Makindu leží na rovníkové náhorní plošině, jejíž nadmořská výška se pohybuje mezi 1000 a 1500 metry nad mořem. Klima zde je úzkostlivé a suché, podobné jako ve většině oblastí Keni – suché období trvá od června do října, kdy jsou teploty vysoké a vlhkosti je málo. Průměrné teploty v Makindu se pohybují mezi 20°C a 30°C, s minimem kolem 16°C a maximem kolem 34°C.

Na druhou stranu, deštivé období trvá od listopadu do května a přináší s sebou vyšší teploty, ale i daleko vyšší vlhkost a větší srážky. Tento období mohou trvat bezmála půl roku, během kterého občas dochází k intenzivním dešťům a povodním. I když tyto události jsou vzácné, v okolí města jsou k Vidění sezónní řeky a vodopády, které plní a vyprazdňují podle počasí.

Navzdory výše popsaným extrémům, Makindu má poměrně stabilní podnebí a cestovatelé sem mohou přijíždět celoročně, ale být si vědomi pravidelných výkyvů počasí. Pokud se chystáte navštívit město, je nejlepší se vybavit lehkými, volnými oblečeními a obutím, a také se na výlety připravit dostatečným množstvím vody, aby nedošlo k dehydrataci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Makindu


Je mi líto, ale nedokáži získat informace o osobě Keňa Makindu. Můžeš mi prosím sdělit, kdo to je a jaké jsou nejčastější dotazy a odpovědi, které bych pro tebe měla vyhledat? Budu rád/-a, když ti pomohu s informacemi, které hledáš.


Letenka Keňa Makindu


Letenka do Keňy Makindu - Objevte kouzlo afrického safari a podnikněte dobrodružnou cestu

Keňa je africká země ležící v těsné blízkosti rovníku, která na své návštěvníky čeká nejen fascinujícími přírodními krásami, ale také kulturou a tradicemi původních obyvatel. Mnoho turistů se vypraví do Keni hlavně za účelem pozorování divoce žijících zvířat v přírodních rezervacích a národních parcích, avšak Keňa nabízí mnohem více.

Jedním z míst, které by měl každý cestovatel navštívit, je město Makindu. Toto město sice nemá žádné velké přírodní krásy, avšak nabízí cestovateli možnost návštěvy zajímavých historických památek a krásné zahradu s tropickými rostlinami.

Pamatky v Makindu

Když dorazíte do Makindu, určitě byste neměli vynechat návštěvu historické železniční stanice. Ta v minulosti sloužila jako dopravní uzel pro vývoz kávy a dalších plodin do přístavu v Mombase. Dnes se zde nachází muzeum s ukázkami železniční historie a místní kultury.

Další zajímavou památkou v Makindu je socha slona vytesaná do skály. Tato socha má podobu živého slona a díky své ostrému a mohutnému vzezření je velmi dojímavá. Je to symbol statečnosti a odvahy afrických slonů, ale také památka na naše předky na tomto kontinentu.

Krásná zahrada v Makindu

Pokud máte dostatek času, určitě byste neměli opustit město Makindu bez návštěvy tropické zahrady. Tato zahrada je umístěna v srdci města a nabízí cestovatelům skvělou možnost procházet se po chodnících okolo palmových stromů, exotických rostlin a květin. V zahradě najdete také malý rybník, kde se vám mohou ukázat místní živočichové, jako jsou například krokodýli či kanci. Pro celou rodinu je to skvělá příležitost strávit čas v příjemném prostředí.

Jak se dostat do Makindu?

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Makindu, je využití letecké dopravy. Na letenky do Keni Makindu se můžete podívat například na webových stránkách leteckých společností jako Kenya Airways, Ethiopian Airlines nebo Emirates. Tyto společnosti mají pravidelné lety z mnoha mezinárodních letišť, jako jsou například letiště Heathrow v Londýně, letiště Charles de Gaulle v Paříži nebo letiště Dubai International.

Na závěr

Makindu je malé město v Keni, které nabízí cestovatelům možnost návštěvy zajímavých historických památek a krásné zahrady s tropickými rostlinami. Pokud hledáte nevšední zážitky a nádhernou přírodu, Keni určitě naplno oceníte. Vydejte se tedy na dobrodružnou cestu a objevujte krásy afrického kontinentu.


Ubytování Keňa Makindu


V Keňa se nachází mnoho oblastí, které stojí za to navštívit, a město Makindu je jedno z nich. Makindu se nachází v blízkosti dálnice Mombasa-Nairobi, takže je ideálním místem pro zastavení během cesty mezi oběma městy. Navíc má mnoho zajímavostí a aktivit, které stojí za vyzkoušení.

Pokud hledáte vhodné ubytování v Makindu, existuje několik možností. Pro ty, kteří chtějí pohodlí a luxus, existují některé mezinárodní hotely a resorty, jako je například Severin Sea Lodge. Tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí mnoho možností pro vodní sporty, včetně potápění a šnorchlování. Kromě toho poskytuje také jízdy na koni, masáže a další služby.

Pro ty, kteří preferují ubytování v klidnější a přírodní oblasti, je tu Lodge Makindu Hills, která se nachází v nádherné krajině okolních kopců. Hostům nabízí komfortní pokoje s výhledem na krajinu, dále pak bazén, restauraci s tradičními kenyjskými jídly a možnost organizovat výlety do okolí.

Další možností je camp, jako je například Makindu Safari Camp, který se nachází v krásném lesnatém prostředí poblíž řeky Athi. Tento camp nabízí pohodlné stanové ubytování s vlastní koupelnou a terasou. Hosté se mohou těšit na gurmánské jídlo, masáže, ale také na safari v nejblíže okolí.

Většina ubytování v Makindu má také vlastní restauraci a bar, takže hosté se mohou těšit na místní speciality, ale také na mezinárodní kuchyni.

Makindu je také místem s mnoha zajímavostmi a aktivitami, které turisté využívají. Kromě pláže mohou návštěvníci navštívit například Yatta Botanical Garden, ve které se nachází řada druhů rostlin a jezero s krokodýly. Velmi fascinující je také Makindu Caves, kde se nachází řada jeskyní a v nich můžete vidět nádherné kresby.

Dalšími způsoby, jak si užít návštěvu Makindu, jsou: výlety na koni, které nabízí několik farm, které se specializují na chov koní.

Celkově řečeno, Makindu je perfektní místem, kde si turisté mohou užít krásy Keňa a zároveň si odpočinout v pohodlném ubytování, s výbornou kuchyní a množstvím možností pro odpočinkové i adrenalinové aktivity.


Dovolená Keňa Makindu


Keňa je africká země plná obrovského bohatství a krásy. Je plná divoké přírody a překrásných scenérií, což ji dělá populárním turistickým cílem. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Keňe je Makindu.

Makindu je malebné město nacházející se na jihovýchodě Keňy, ležící na cestě mezi Nairobi a Mombasou. Je to ideální místo pro odpočinek během dovolené, s nádherným výhledem a spoustou aktivit pro úžasnou zábavu. Místní lidé jsou velmi přátelští a návštěvníci se mohou těšit na výjimečnou pohostinnost afričanů.

Když seší v Makindu, neměli byste vynechat tržiště, kde se mohou návštěvníci setkat s místní kulturou. Lidé zde nabízejí tradiční keňské jídlo, oblečení, řemesla a suvenýry. Nezapomeňte se ceny s prodejci dohadovat, protože tak to v Afrikě chodí.

Další atrakcí Makindu se nachází na okraji města a jmenuje se Makindu Dam. Tento krásný a klidný přírodní rezervoár nabízí spoustu rybolovu a vodních sportů pro návštěvníky na dovolené. Cestovůdci se mohou také vydat na procházku kolem nádrže a obdivovat lokální divokou zvěř a ptactvo.

Pro ty, kteří mají raději výzvy, nabízí Makindu také spoustu adrenalinových aktivit, jako je rafting a pěší túry v divočině. Návštěvníci se mohou vydat na výlet na kopcích Shimba, jedno z nejatraktivnějších míst ochrany přírody v Keni. Tato oblast nabízí úžasné výhledy a jedinečné příležitosti k pozorování zvířat.

Nakonec, Makindu není jen místo na dovolenou, ale také místo pro kulturní zážitek. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní vás pozvat na místní slavnosti a události, které se odehrávají téměř každý víkend. Tyto kulturní zážitky jsou skvělým způsobem jak poznat tradiční african kulturu.

V závěru, Makindu je ideálním místem pro dovolenou v Keňa. Město nabízí přírodní krásy, kulturní zážitky a aktivní zábavu. Jestliže hledáte odpočinek, zábavu nebo poznání místní kultury, Makindu je to správné místo pro Vás.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny