Hledejte letenky za nejnižší cenu

Súdán Meroe Pyramids

Ubytování Súdán Meroe Pyramids


Súdán se nachází v severovýchodní Africe a nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých turistických destinací. Jednou z nich je Meroe, která je známá svými pyramidami.

Pyramidy v Meroe jsou staré přibližně 2 000 let a jsou pozůstatkem starobylé říše Kúš. Kúš byla v té době velmi mocná říše, která si udržovala vynikající vztahy s Egyptem a Řeckem. Pyramidy v Meroe jsou stavěny z cihel a jsou vysoké až 30 metrů. Navíc jsou zdobeny reliéfy a hieroglyfy, což dává návštěvníkům představu, jaký byl život v této starobylé říši.

Pokud hledáte ubytování v Meroe, máte několik možností. Nejbližší město k pyramidám je Karima, ve kterém najdete několik hotelů a penzionů. Mnoho z těchto ubytování nabízí výhled na pyramidy a jsou v blízkosti archeologických nalezišť.

Mezi oblíbené hotely v této oblasti patří Nubian Rest House, který nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a restauraci s tradičními súdánskými jídly. Nubian Rest House je k dispozici za velmi příznivou cenu, což ho činí ideální volbou pro cestovatele s menším rozpočtem.

Dalším populárním ubytováním v Karimě je Meroe Camp. Toto ubytování nabízí jednoduché stany, které poskytují návštěvníkům autentickou zkušenost s cestováním v Súdánu. Navíc se Meroe Camp nachází v blízkosti pyramid, což z něj činí ideální místo pro ty, kteří chtějí prozkoumat kulturní dědictví této oblasti.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, je zde také několik hotelů s 4 až 5 hvězdičkami, jako je napříkladThe Nubian Village Hotel Karima. Tento hotel nabízí prostorné pokoje, bazén a restauraci s tradičními jídly a západními specialitami.

V každém případě, jakékoliv ubytování si v Meroe vyberete, měli byste být připraveni na náročnější cestu. Karima se nachází přibližně 4 hodiny jízdy od hlavního města Chartúmu, ale návštěva pyramid a dalších památek v této oblasti stojí za to.

Tak pokud hledáte unikátní a kulturně bohatou cestovatelskou zkušenost, určitě si Meroe a pyramidy v této oblasti nenechte ujít. A když už se tam dostanete, bude vám těžké si nevybrat ubytování, které nabízí přímočarou zkušenost s těmito památkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Meroe Pyramids


1. Jaká je historie Meroe Pyramids?
Meroe pyramidy byly postaveny národem Kush v období od 300 př. n. l. do 300 n. l. V té době byl Kush mocným královstvím a jeho pyramidy sloužily jako hrobky pro krále a královny.

2. Kde se nachází Meroe Pyramids?
Meroe pyramidy se nacházejí v Súdánu, asi 200 km severozápadně od Chartúmu, hlavního města Súdánu.

3. Jak se dostat k Meroe Pyramids?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Meroe pyramidy, je nechat si z Chartúmu pronajmout auto a jet tam. Existují také organizované výlety s průvodcem.

4. Jsou Meroe Pyramids bezpečné pro turisty?
Ano, Meroe pyramidy jsou velmi bezpečné pro turisty. Súdán je v poslední době stabilní a turisté jsou vítáni.

5. Kolik pyramid je v Meroe?
V Meroe je více než 200 pyramid, z nichž většina sloužila jako hrobky pro královskou rodinu.

6. Jaké jsou vstupné poplatky pro Meroe Pyramids?
V současné době je vstupné do Meroe pyramids přibližně 50 dolarů na osobu.

7. Jaká je nejlepší doba navštívit Meroe Pyramids?
Nejlepší dobou pro návštěvu Meroe pyramids je od listopadu do února, kdy je mírné počasí.

8. Jak blízko jsou Meroe Pyramids k Nubian Monumentům?
Meroe pyramids jsou vzdáleny asi 300 km od Nubian Monumentů.

9. Jaký je nejbližší letiště k Meroe Pyramids?
Nejbližším letištěm k Meroe pyramids je mezinárodní letiště Chartúm.

10. Jak dlouho trvá návštěva Meroe Pyramids?
Návštěva Meroe pyramids trvá přibližně 2 až 3 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho se rozhodnete zůstat a prohlížet si každou pyramidu.


Dovolená Súdán Meroe Pyramids


Súdán je africká země s bohatou historií a zeměpisem, který jej dělá jedinečným. Jednou z nejvíce fascinujících turistických atrakcí této země jsou Meroe Pyramids. Tyto pyramidy se nacházejí na místě, kde se setkávají dva hlavní prameny řeky Nil a jsou jedním z nejvýznamnějších historických památek tohoto regionu.

Meroe Pyramids jsou jednou z největších pyramidových polí na světě a jsou tvořeny více než 200 pyramidami různých velikostí a tvarů. Tyto pyramidy byly postaveny v období od 3. tisíciletí př. n. l. až do období království Meroë, což bylo asi od 7. století př. n. l. do 4. století n. l.

Toto pyramidové pole se rozkládá na ploše přibližně 100 kilometrů čtverečních a je rozděleno do tří hlavních skupin. Tyto skupiny jsou vzdálené přibližně 5 kilometrů od sebe a každá z nich obsahuje pyramidy různých velikostí a tvarů.

Největší a nejimpozantnější z těchto pyramid je Kamula, která stojí osamoceně ve středu jedné z pyramidových skupin. Kamula se vyznačuje svojí velikostí a dokonalým umístěním na vrcholu kopce, což z ní dělá vynikající místo pro pozorování okolního kraje.

Další méně známé pyramidy v okolí Kamula jsou velmi působivé a stojí za to navštívit je. V mnoha případech byly postaveny jako pohřebiště králů a mužů, kteří vládli v této oblasti v průběhu staletí.

V současné době jsou návštěvníci Meroe Pyramids více než vítáni a země se snaží rozvíjet turistický průmysl. Mnoho turistů sem přijíždí právě kvůli pyramidám, které jsou z vápencových bloků a mramoru. Tyto pyramidy jsou důležitou součástí afrického kulturního dědictví a jako takové jsou chráněny UNESCO.

Súdán je země, která má mnoho dalších turistických atrakcí, ale Meroe Pyramids jsou určitě tou, která by se neměla vynechat. Tato oblast je plná tajemství a historie, kterou lze snadno objevit prostřednictvím informovaných místních průvodců a turistických průvodců. Pokud je vaším cílem odpočinout si od každodenního shonu a zároveň si užít některé z nejvýznamnějších míst afrického turistického průmyslu, pak je dovolená v Súdánu a návštěva Meroe Pyramids tím pravým pro vás.


Počasí Súdán Meroe Pyramids


Súdán je africká země ležící na rozhraní Sahary a savany, která přitahuje turisty zejména kvůli svým pyramidám. Jejich lokalita se nachází na náhorní plošině v blízkosti města Meroe, které se nachází asi 200 km severně od súdánského hlavního města Chartúmu.

Klima v této oblasti je podobné klimatu Sahary a charakterizuje ho horké a suché léto a teplý a suchý zimní období. V letních měsících (červen až srpen) se průměrné teploty pohybují kolem 40 °C. Na druhé straně v zimě (listopad až únor) jsou průměrné teploty kolem 25-30 °C.

V létě se v oblasti vyskytují časté písečné bouře, které mohou mít vliv na turisty, kteří se vydávají k pyramidám. Je důležité se připravit na tuto situaci a mít s sebou vhodné oblečení a ochranné brýle.

Nicméně, ideálním obdobím pro návštěvu této oblasti jsou měsíce mezi listopadem a únorem, kdy jsou teploty příjemnější a slunce je méně intenzivní. Navíc v tomto období je méně turistů a máte tak větší šanci na klidnou a pohodovou návštěvu této záhadné lokality.

Závěrem lze říct, že Súdán se může pochlubit obdivuhodnými pyramidami, ale pokud se chystáte na návštěvu, připravte se na horké a suché počasí v letním období a zvažte návštěvu v měsících od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemnější a méně turistů.


Letenka Súdán Meroe Pyramids


Súdán je země, která bývá často přehlížena turisty a cestovateli, a to z mnoha důvodů. Mnoho lidí si představuje tuto zemi jako nebezpečnou a chaotickou, ale pravda je taková, že Súdán má mnoho kouzla a zejména jeho historie je více než fascinující. A právě v této oblasti se nachází Meroe, starobylé místo, kde se dnes nacházejí Meroe Pyramids.

Meroe Pyramids jsou nejen krásné, ale také velmi důležité. Meroe Pyramidy jsou vlastně mohylami, které sloužily jako místo posledního odpočinku pro mocné vládce Súdánu. Tyto mohyly se nacházejí ve vzdálenosti zhruba 200 kilometrů od hlavního města Chartúm na břehu řeky Nil. Pyramidy jsou postaveny v neuvěřitelných barvách, které vystavují bohatství a důležitost těch, kteří ve jménu Súdánu vládli.

Meroe Pyramidy tvoří celkem tři řady a přibližně 40 mohyl. Tyto notoricky známé mohyly jsou krásné především proto, že se vyznačují svou dokonalostí a symetrií. Tyto pyramidy byly postaveny v letech 800 až 300 př. n. l. a jsou staré natolik, že se dostaly na seznam UNESCO světového dědictví.

Pokud byste měli možnost navštívit Meroe Pyramidy, neměli byste si to nechat ujít. Toto místo nabízí velmi důležité součásti historie Súdánu a být zde je nádherný zážitek. Navíc se v Súdánu můžete setkat s místními obyvateli, kteří jsou mimořádně přátelští a ochotní sdílet s vámi své zvyky, jídla a tradice.

Jak se dostat k Meroe Pyramidám? Nejlépe si z Chartúmu pronajměte auto a autem se sami dopravte na místo. Je to zhruba 4 hodiny jízdy po silnici, která je naštěstí v dobrém stavu. Pokud byste si pronajali vozidlo, rozhodně si nezapomeňte zjistit, zda máte dostatek paliva, protože stanice jsou poměrně vzácné.

Meroe Pyramidy jsou velmi zajímavým místem, které stojí za návštěvu. Pokud budete mít v Súdánu šanci, určitě si Meroe Pyramidy nechte ujít, protože se jedná o úžasné místo, které vám zaujme svojí krásou a historií.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny