Hledejte letenky za nejnižší cenu

Řecko Kréta

Počasí Řecko Kréta


Kréta se nachází na jižním konci Řecka a je oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému počasí, které je nejlepší během letních měsíců.

V létě je na Krétě velmi horko, teploty se pohybují kolem 30 až 35 stupňů Celsia, s minimální vlhkostí vzduchu. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí si užít sluneční záření a válení se na pláži, ať už zvolí jakoukoliv ze široké nabídky pláží s pískem nebo oblázky. Teploty vody v létě dosahují 25 až 27 stupňů Celsia, což je ideální pro výlety lodí a plavání.

Jaro a podzim jsou také krásné období pro návštěvu Kréty, kdy se teploty pohybují kolem 20 až 25 stupňů Celsia. V těchto měsících jsou pláže klidnější a turisté mohou užít si místo klidného relaxace. V Řecku bývá občas deštivo, ale na Krétě je to stále vzácností, takže turisté mohou užít si slunce po celý rok.

V zimě je na Krétě chladněji, teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Na hoře Psiloritis, nejvyšší hoře Kréty, může sněžit, ale i tak se dá celoročně turisté pobývat na Krétě. V zimě jsou pláže prázdnější a turisté si mohou užít klid a krásu ostrova.

Celkově je počasí na Krétě velmi příjemné po celý rok, ať už se jedná o letní období, kdy si turisté mohou užít slunce a krásné pláže, nebo o jaro a podzim, kdy je na ostrově klidněji a turisté si mohou užít krásy přírody. Snadno se tu zamilujete do krásné přírody a křišťálově čistého moře.


Dovolená Řecko Kréta


Řecko je jedním z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a my vám přinášíme tip na konkrétní ostrov, který stojí za návštěvu - Kréta.

Kréta je největší řecký ostrov a leží na jihu Egejského moře. Je to místo, kde se setkává antická historie s moderním turistickým průmyslem a přírodní krása s plážovým životem. Kréta nabízí hodně nejrůznějších zážitků. Od návštěvy historických památek, přes koupání na krásných plážích, až po ochutnávku místních lahůdek a přátelského setkání s místními obyvateli.

Hlavním městem Kréty je Heraklion, který nabízí spoustu historických památek, včetně Minojského paláce Knossos. Navštívit lze také města Chania a Rethymno s krásnými přístavy a typickými bílými domy s modrými střechami.

Kréta má také mnoho krásných pláží, které jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Mezi nejkrásnější pláže patří Elafonissi, Balos a Preveli. Elafonissi je malý ostrov spojený s pevninou písečnou kosou, která vytváří nádhernou lagunu s průzračnou vodou. Balos je zase známý svou tyrkysovou vodou a skalnatým poloostrovem, zatímco Preveli je obklopen divokou přírodou a palmami.

Kréta je rovněž proslulá svou místní kuchyní, kterou lze ochutnat na mnoha místech. Mezi nejznámější jídla patří tradiční řecké saláty, tzatziki, řecký jogurt s medem a ořechy, kalamáry a mnoho druhů ryb a mořských plodů. Kromě toho si můžete vychutnat také vynikající místní vína, která jsou vyráběná z místních odrůd hroznů.

Kréta nabízí také mnoho možností pro aktivní dovolenou. Můžete si pronajmout kolo, vodní skútr nebo si zapůjčit jachtu a prozkoumat okolní pobřeží. Turisté se často vydávají také na pěší túry v horách a kaňonech, jako například Samariá nebo Imbros, kde se můžete těšit na krásné výhledy a přírodní scenérie.

Pokud chcete navštívit Řecko a zažít něco z antických památek a zároveň si užít místní pohostinnost a krásné přírodní scenérie, Kréta je pro vás ideální destinací. Tento ostrov nabízí opravdu všechno, co si můžete na dovolené přát, ať už toužíte po klidné dovolené na pláži, nebo po aktivním odpočinku v nádherné přírodě.


Letenka Řecko Kréta


Letenka na krásný řecký ostrov Kréta je sen mnoha turistů, kteří touží po slunci, plážích a dokonalém odpočinku. Kréta je největší ostrov Řecka a nabízí mnoho zajímavých míst ke shlédnutí, historických památek a kouzelných pláží.

Pro letenky na Krétu existuje mnoho možností, řecké letoviska nabízejí veliký počet přímých letů. Většina z nich vyráží z Prahy, některé také z Brna nebo z Vídně. Cena letenek na Krétu se velmi liší v závislosti na sezóně a může být levná i velmi drahá.

Letům na Krétu vládne nejvyšší sezóna mezi měsíci červenec a srpen. V této době jsou letenky nejdražší. Naopak v měsících květen až červen a září až říjen se dají sehnat letenky levněji.

Od většiny českých letišť trvá let na Krétu zhruba 2,5 až 3 hodiny. Letenky na Krétu jsou většinou prodávány společnostmi jako jsou SmartWings, Ryanair nebo Wizz Air. Tyto aerolinky létají na Krétu s průměrnou cenou za letenku kolem 4 500 až 6 500 Kč.

Na ostrově Kréta se nachází mnoho letovisek jako je například Chersonissos, Rethymno nebo pláž Elafonisi. Letenky jsou možné do hlavního města Kréty, Heraklionu, kde se nachází letiště. Z Heraklionu se lze dostat jednoduše do všech letovisek.

Letenka na Krétu je tak vynikajícím způsobem jak si užít dovolenou na slunci a v klidu si odpočinout. Navštivte nádherné památky, prozkoumejte historii a ochutnejte nádherné řecké gastronomie. Kréta Vám nabídne mnoho zážitků, které si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Krétě?

Na Krétě je mnoho krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří Elafonisi, Falassarna, Balos, Preveli a Vai.

2. Co bych měl/měla ochutnat během pobytu na Krétě?

Krétská kuchyně je velmi chutná a plná zdravých ingrediencí. Doporučujeme vyzkoušet olivový olej, řecký jogurt, med z hory Psiloritis, sýr feta, saláty, ryby a masové speciality jako je souvlaki a gyros.

3. Jaké jsou nejlepší památky na Krétě?

Na Krétě je mnoho historických památek a starověkých ruin. Mezi nejpopulárnější patří Knossos, Chania a její starý přístav, Archeologické muzeum v Heraklionu, křesťanské kláštery a pevnosti na nábřeží.

4. Kdy je nejlepší čas jít na Krétu?

Nejlepší čas na návštěvu Kréty je od května do října, kdy je počasí teplejší a sluneční.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Krétě?

Nejlepší způsob, jak se po Krétě pohybovat, je pronájem vozidla. Existují však také veřejné autobusy a taxi služby, pokud preferujete cestování veřejnou dopravou.

6. Je na Krétě bezpečno?

Kréta je obecně považována za bezpečné místo. Nicméně, stejně jako v jakémkoli jiném turistickém místě, je důležité být obezřetný a chránit své cennosti a osobní bezpečnost.

7. Jaká je místní měna na Krétě?

Místní měna na Krétě je euro. Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty, ale je vhodné mít s sebou i hotovost.

8. Jakou jazykovou bariéru mohu očekávat na Krétě?

Většina Kréťanů mluví řecky, ale mnoho lidí také hovoří anglicky. V turistických oblastech je angličtina běžně používána, takže byste neměli mít problémy s komunikací.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity na Krétě?

Mezi nejlepší aktivity na Krétě patří návštěva pláží, prozkoumání historických památek, turistika v národním parku Samaria, vodní sporty, jízda na koni a ochutnávka místní kuchyně.

10. Kolik času bych měl/měla strávit na Krétě?

Ideální délka pobytu na Krétě závisí na vašich plánech a zájmech. Obecně se doporučuje strávit minimálně týden na Krétě, aby se udělala návštěva více než jen několika turistických attrakcí.


Ubytování Řecko Kréta


Řecko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou a ostrov Kréta je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v této zemi. Pokud plánujete návštěvu Kréty, je důležité si vybrat správné ubytování. V tomto článku si prohlédneme několik možností.

Hotel

Výhodou pobytu v hotelu je to, že obvykle nabízí celou řadu služeb, jako jsou restaurace, bazén, spa a další. Zároveň si v hotelu můžete užít pohodlnost a luxus. Na Krétě najdete mnoho hotelů v různých cenových kategoriích. Pokud hledáte opravdový luxus, zkuste se podívat na hotelové řetězce jako je například Creta Maris Beach Resort nebo Cactus Royal Spa & Resort. Menší a rodinné hotely pak nabízejí útulné a příjemné prostředí.

Apartmány a vily

Pokud plánujete dovolenou s rodinou nebo s větší skupinou lidí, apartmány nebo vily mohou být ideální volbou. Existují různé typy apartmánů, které jsou vhodné pro různé počty lidí. Apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyňským koutem a také máte vlastní soukromí. Podobné možnosti nabízí i vily. Ty často obsahují bazén a jsou obvykle situovány v klidných a odlehlých oblastech na okraji města.

Hostely

Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří nechtějí utrácet moc peněz za ubytování. Hostely nabízejí společné pokoje pro více lidí a umožňují také setkání s dalšími cestovateli. Na Krétě najdete mnoho hostelů v centru populárních měst, jako je Hersonissos, Malia a další.

Airbnb

Airbnb nabízí mnoho skvělých ubytovacích možností na Krétě. Můžete si pronajmout celý byt nebo jen jeden pokoj v bytě. Všechny možnosti na Airbnb jsou jedinečné a obvykle jsou místa, kde můžete zažít místní kulturu.

Která možnost je nejlepší?

Výběr ubytování závisí na vašem stylu cestování a na tom, kolik peněz plánujete utratit. Pokud chcete zážitek z luxusního pobytu, hotelová variant je tou nejlepší. Pokud plánujete rodinnou dovolenou, apartmány nebo vily nabízejí vynikající možnost a když chcete zůstat blízko těla s místním životem, Airbnb a hostely jsou ideální volbou. Vždy je nejlepší podívat se na recenze a fotografie ubytování, než se rozhodnete rezervovat. Na Krétě najdete mnoho skvělých možností pro bydlení a určitě si zde užijete svou dovolenou.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny