Hledejte letenky za nejnižší cenu

Srí Lanka Polonnaruwa

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Polonnaruwa


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Polonnaruwy?

Nejlepší doba pro návštěvu Polonnaruwy je od prosince do března, kdy je sušší a příjemnější počasí. V této době je také menší pravděpodobnost dešťů.

2. Jaký je vstupné do národního parku Polonnaruwa?

Vstupné do národního parku Polonnaruwa pro zahraniční turisty je přibližně 25 amerických dolarů na osobu. Vstupné se platí na vstupu do parku.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Polonnaruwe?

Mezi nejznámější památky v Polonnaruwe patří starobylé město, královský palác, svatyně Božského Buddhy, Gal Vihara a Lankatilaka Temple.

4. Jak dlouho trvá prohlídka města Polonnaruwa?

Prohlídka města Polonnaruwa trvá přibližně 4-5 hodin v závislosti na tom, jak dlouho strávíte u každé památky a jak jste schopni chodit.

5. Existují nějaké omezení pro fotografování v Polonnaruwe?

Ano, některé památky mají omezení pro fotografování. Je důležité respektovat tato omezení a dodržovat pravidla, aby se zachovala krása a integrita památek.

6. Jak se dostanu do Polonnaruwy z Colombo?

Lze se tam dostat autobusem, vlakem nebo soukromým vozem. Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Polonnaruwy z Colombo, je soukromé vozidlo, ale je také nejdražší. Vlak se považuje za nejzajímavější a nejlevnější způsob, jak se dostat do Polonnaruwy, ale může trvat déle.


Dovolená Srí Lanka Polonnaruwa


Sri Lanka je malá ostrovní země, která ale nabízí návštěvníkům mnoho krásných a zajímavých míst. Jedním z nich je i starobylé město Polonnaruwa. Toto historické město bylo hlavním městem Srí Lanky od 11. do 13. století a nyní je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud uvažujete o dovolené na Srí Lance, Polonnaruwa by neměla chybět na vašem seznamu.

Polonnaruwa leží v centrální části Srí Lanky a nabízí návštěvníkům mnoho krásných památek z období středověku. Nejvýznamnější památkou je asi starobylá Královská palácová pevnost, která je umístěna na břehu jezera Parakrama Samudra. Tuto impozantní pevnost obklopuje několik mohutných kamenných zdí, chráněných věžemi a bránami. Uvnitř se nachází několik historických budov, včetně bývalého královského paláce, chrámu a dalších budov.

Další zajímavou památkou v Polonnaruwa jsou chrámy, které jsou umístěny v různých částech města. Nejvýznamnější z nich jsou chrám Watadage, kde se nachází relikviář s Buddhovými ostatky, a Gal Vihara, kde jsou vytesány obrovské sochy Buddhy v různých pozicích. Chrám Lankatilaka, umístěný na kopci nad městem, nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Dovolená v Polonnaruwa může být i dobrodružná, protože v okolí města se nachází mnoho přírodních rezervací, jako například Minneriya National Park. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů a krokodýlů. Návštěvníci si zde mohou pronajmout jeep a projíždět parkem v doprovodu průvodce.

Pokud hledáte kulturní zážitek, pak byste měli navštívit Polonnaruwa během na celodenní výlet z Kandy nebo Sigiriye. Tyto dvě populární turistické destinace se nachází v blízkosti Polonnaruwa a nabízejí další krásné památky a zážitky, jako jsou třeba bývalé jeskynní chrámy a pěší túry.

V Polonnaruwa najdete také mnoho možností ubytování, včetně tradičních srílanských rodinných penzionů, luxusních hotelů a resortů umístěných v krásné krajině. Dovolená v Polonnaruwa tak může být pro každého návštěvníka úchvatným zážitkem, plným historie, kultury, přírodní krásy a dobrodružství.


Letenka Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa je jedno z nejstarších a nejkrásnějších míst v Srí Lance, které stojí za návštěvu. Láká na sebe turisty svou historií, architekturou a překrásnými památkami. Pokud chcete navštívit toto místo, měli byste si zajistit letenku do Sri Lanky.

Polonnaruwa, které bylo hlavním městem Sri Lanky v 11. a 12. století, má bohatou historii a sloužilo jako centrum rozvoje kultury a umění. Z tohoto období pocházejí krásné paláce, chrámy a stupňovité bazény. Tyto památky jsou doposud zachovány a jsou jednou z turistických atrakcí této oblasti.

Mezi nejvýznamnější památky v Polonnaruwa patří komplex buddhistických chrámů Gal Vihara a zahrnuje čtyři kamenné sochy Buddhy. Tyto sochy byly vytvořeny v unikátním stylu, který se liší od jiných budhistických památek v Asii.

Další populární památkou v Polonnaruwa je Parakramabahuho velký nádrž, který je podobný stavbám v západní Asii, jako jsou třeba pyramidy v Egyptě. Tento kunstharfinský inženýrský zázrak byl postaven v 12. století, aby zásoboval vodou oblasti a zároveň chránil město před povodněmi.

Pokud se chcete dozvědět více o této oblasti, navštivte muzeum v Polonnaruwa, které obsahuje nejlepší ukázky architektury, kultury a umění této oblasti. Muzeum je otevřeno po celý týden a jednotlivé vstupné lístky lze zakoupit na místě.

Cesta do Polonnaruwy může být trochu komplikovaná, ale stojí to za to. Nejlepší volbou pro turisty je pronajmout si auto nebo se na místě pohybovat na kole. Dostat se k Polonnaruwa je snadné, protože se nachází v těsné blízkosti města Anuradhapura.

Letenka do Sri Lanky se nabízí za různé ceny podle vaší destinace a způsobu cestování. Nejlepší je vybrat si levnou letenku, která vám umožní více financovat svou cestu a návštěvu různých památek.

Pokud hledáte nové a neokoukané destinace, Polonnaruwa je skvělou volbou. Kombinace historie, umění a kultury tohoto místa vás nezklame. Nedivte se tedy, když se zamilujete do této krásné oblasti Sri Lanky.


Počasí Srí Lanka Polonnaruwa


Srí Lanka se může pochlubit velkým množstvím krásných míst a jedním z nich je Polonnaruwa. Pokud plánujete navštívit toto úchvatné místo v blízké budoucnosti, je potřeba věnovat pozornost také počasí, abyste mohli plánovat svůj program co nejlépe.

Polonnaruwa se nachází v centrální části Srí Lanky a patří mezi hlavní turistické atrakce země. Město je historické a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na bohatou kulturu a historii Srí Lanky. Většina turistů se sem vypravuje, aby prozkoumala starověké chrámy a středověké paláce, které jsou krásně dochované.

Polonnaruwa patří k suchým oblastem, které se vyznačují vysokými teplotami a nízkými srážkami. Nejteplejší měsíce jsou během dubna a května, a kromě toho jsou srážky poměrně nízké po celý rok. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje až 34 stupňů Celsia a dny jsou velmi slunné a horké. Proto byste měli vzít na vědomí, že v takových podmínkách může být pro vás fyzicky náročné cestovat a prohlížet si památky.

Během srpna a září se v oblasti objeví některé srážky, ale i přesto se jedná o horké a vlhké měsíce. V zimních měsících od listopadu do února jsou teploty příjemnější a dny jsou slunečné, avšak večery a noci mohou být chladnější. Proto doporučujeme si vzít s sebou teplou a větru odolnou bundu.

Celkově lze říci, že nejlepší dobu pro návštěvu Polonnaruwa lze zvolit podle toho, jaké jsou vaše představy o počasí. Pokud preferujete horké a slunné počasí, březen a duben jsou ideální měsíce pro vás; průměrná teplota je však velmi vysoká a srážky jsou velmi nízké. Na druhé straně, pokud hledáte mírnější klima a nevadí vám nějaká ta bouřka, srpen a září se vám budou líbit.

Pokud plánujete návštěvu Polonnaruwy v zimních měsících, nezapomeňte si vzít sebou pár vrstev oblečení, abyste byli připraveni na chladné večery a noci. Můžete si také přibalit sluneční brýle, klobouky a sluneční krém na ochranu před silným sluncem ve dne.

Celkově lze říci, že Polonnaruwa je skvělým místem k návštěvě, nezávisle na tom, jaké bude počasí. Město je plné krásných památek a historických záznamů, které stojí za to navštívit. Všemi prostředky se tam však vydejte připraveni na horké a slunné dny v létě nebo bouřky a vlhké podmínky během moessonu.


Ubytování Srí Lanka Polonnaruwa


Srí Lanka je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí neuvěřitelný časový posun do starověké éry své historie. A jedním z nejvýznamnějších míst, které byste neměli vynechat na své cestě po Srí Lance, je starověké město Polonnaruwa.

Polonnaruwa je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Srí Lance a bylo prohlášeno světovým dědictvím UNESCO. Starověké město bylo hlavním městem Srí Lanky v 11. století a proto je plné nádherných architektonických záznamů a krásné přírody.

Jakékoli cestování může být namáhavé a tiring, a proto je důležité, aby bylo vaše ubytování co nejpohodlnější a útulné, aby se mohli dobře odpočinout a nabrat síly na další den.

Naštěstí, v blízkosti Polonnaruwa je velké množství ubytování, které je k dispozici pro turisty a návštěvníky města. Nabízí se vám řada možností k ubytování, v závislosti na vašem rozpočtu a preferencích. Zde je pár tipů na ubytování v Polonnaruwa.

Heritage Hotel

Heritage Hotel se nachází v blízkosti archeologického naleziště v Polonnaruwa. Hotel nabízí apartmány, pokoje a bungalovy s různými cenovými kategoriemi, všechny jsou ale velmi dobře vybavené. Kromě toho, Heritage Hotel se může pochlubit svým nadměrným bazénem a elegantním interiérem. Když se přijímá do úvahy cena a kvalita ubytování, Heritage Hotel je velkou volbou pro turisty.

The Lake Hotel

The Lake Hotel je elegantní a stylový hotel hlavně určený pro lidi, kteří hledají vysokou úroveň komfortu a luxusu. Nachází se u břehu jezera s krásnými výhledy na okolní krajinu. Všechny pokoje jsou vkusně zařízené, aby poskytovaly co nejvíce komfortu a relaxace, zatímco úžasný zahraniční personál uspokojí všechny vaše potřeby.

Polonnaruwa Rest House

Polonnaruwa Rest House je ideální volbou pro cestovatele hledající kvalitní a cenově dostupné ubytování. Nachází se na klidném místě v blízkosti starověkého města a Personal hotelu je velmi vstřícný a ochotný pomoci vám ve všech vašich potřebách. Pokoje jsou útulné a vkusně zařízené a cena je opravdu tou nejlepší možností.

Polonnaruwa se může pochlubit několika vynikajícími možnostmi k ubytování pro návštěvníky města. Nezávisle na tom, zda hledáte luxus nebo přiměřenou cenu, budete mít možnost mít k dispozici širokou škálu ubytovacích možností. A bez ohledu na to, kde se rozhodnete strávit svůj pobyt, vaše cesta do starověkého města Polonnaruwy bude nezapomenutelným zážitkem.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny