Hledejte letenky za nejnižší cenu

Rwanda Akagera National Park

Ubytování Rwanda Akagera National Park


Rwanda's Akagera National Park is a great destination for anyone who loves nature. And to truly experience all that Akagera National Park has to offer, one needs to spend at least a night there. Luckily, there are a variety of options to choose from when it comes to accommodation in the park.

1. Akagera Game Lodge: The Akagera Game Lodge is the only lodge located within the boundaries of the park. It offers a range of accommodation options, such as twin and double rooms, as well as suites. The rooms are well furnished and come with en-suite bathrooms, mosquito nets, and private balconies. The lodge also has a pool, a bar, and a restaurant that serves both local and international cuisine.

2. Ruzizi Tented Lodge: The Ruzizi Tented Lodge is situated on the banks of Lake Ihema, within the park. The camp offers guests the chance to stay in one of its nine luxury tents, all of which come with en-suite bathrooms, deluxe bedding, and private decks. The lodge also has a bar, a restaurant, and a swimming pool for guests to enjoy.

3. Karenge Bush Camp: The Karenge Bush Camp is an exclusive camp situated in the north of the park. The camp consists of four luxury tents, each with a private bathroom and a private veranda. Guests can enjoy game drives, bush walks, and even boat trips on Lake Rwanyakazinga.

4. Magashi Camp: The Magashi Camp is a luxury safari camp situated in the north-eastern part of the park. The camp has six tents, all of which come with en-suite bathrooms, private verandas, and splendid views of Lake Rwanyakazinga. The camp also offers guests the opportunity to embark on game drives, walks, and boat trips.

5. Akagera Wilderness Camp: The Akagera Wilderness Camp is a budget camping option located just outside the park. The camp offers basic facilities, such as shared bathrooms, but provides guests with an opportunity to experience the park's beauty at a more affordable price.

No matter which accommodation option you choose, a stay in Akagera National Park is sure to be a memorable experience. Be prepared to witness an abundance of wildlife, stunning landscapes, and a unique culture.


Počasí Rwanda Akagera National Park


Rwanda, krásná země ve střední Africe, má neuvěřitelnou divokou přírodu a přestože je známá spíše pro své gorily v národním parku Volcanoes, mnoho turistů se rozhoduje navštívit Akagera National Park. Tento park se nachází na východě Rwandy a tvoří 10% celkové plochy země. Park byl založen v roce 1934 jako národní park, ale na konci 90. let 20. století byl posunut na hranice s Tanzanií kvůli válce, které probíhaly v této oblasti.

Akagera National Park je také domovem pro mnoho zvířat a plazů, z nichž některé jsou považovány za ohrožené druhy. Mezi nejznámější obyvatele parku patří:

- Sloni: Akagera byla kedysi domovem až 6 500 slonů, ale dnes je tato populace mnohem menší. Sloni zde však stále žijí a turisté si mohou užít nezapomenutelné příležitosti pozorovat tyto velké savce.

- Lišky: Akagera je jediným místem v Rwandě, kde můžete vidět lišky. Tyto dravé zvířata se dokáží pohybovat rychle a mohou být obtížné k pozorování.

- Krokodýli: Akagera je také domovem pro některé z největších krokodýlů v Africe, ať už hledáte krokodýly nilské nebo krokodýly bahenní.

- Noční zvířata: Ačkoli většina safari v parku probíhá v průběhu dne, můžete si také užít pozorování nočních zvířat, jako jsou rakety, plchové nebo hroši.

Co se týče počasí, Akagera National Park má poměrně stálé klima. Většina parku spadá do kategorie savany, takže během dne může být velmi horko a slunečno, zejména během suchého období od června do září. Teploty během této doby mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Během deštivého období od října do května může být více mraků a vlhko, ale obzvláště v únoru a březnu může být stále docela horko, zatímco v dubnu a květnu mohou být teploty vyšší než 30 stupňů Celsia.

Aby byla návštěva Akagera National Park co nejpříjemnější, doporučuje se podívat se na počasí a přizpůsobit svůj pobyt tomu. Ať už se rozhodnete, že navštívíte park během suchého nebo deštivého období, rozhodně si užijete úžasnou přírodu a zvířata, která tento národní park nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Akagera National Park


1. Jak se dostanu do Rwandského národního parku Akagera?
-nejlepší způsob je letadlem do Kigali a poté půjčit si auto nebo si objednat transfer.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rwandského národního parku Akagera?
-Nejlepší doba je během suchého období od června do srpna a od prosince do března.

3. Jaké zvířata mohu v Rwandském národním parku Akagera vidět?
-zde můžete vidět slony, lvy, gepardy, nosorožce, zebry, hrochy a mnoho dalších zvířat.

4. Co si mám vzít s sebou do Rwandského národního parku Akagera?
-Vhodné oblečení, boty na pohyb v terénu, sluneční brýle, opalovací krém, repelent proti hmyzu a dostatek vody.

5. Kde se mohu ubytovat v Rwandském národním parku Akagera?
-K dispozici jsou kempy a lodges, některé jsou soukromé a některé patří k parku.

6. Mohu na safari jezdit sám, nebo s průvodcem?
- Na safari je nejlepší jezdit s průvodcem, který se zná na místních podmínkách a zvířatech.

7. Jakou měnu má Rwanda?
-místní měnou je rwandský frank.

8. Jakou řečí mluví místní obyvatelé?
- Většina obyvatel mluví kinyarwanda, angličtina a francouzština jsou také rozšířeny.

9. Můžu fotografovat zvířata?
-Ano, ale respektujte prosím přísná pravidla ohledně fotografování zvířat.

10. Jaké jsou další zajímavé aktivity, které mohu v Rwandském národním parku Akagera podniknout?
-Můžete si objednat prohlídky divoké přírody, plavat v jezeře nebo navštívit některé z místních vesnic a poznat místní kulturu.


Dovolená Rwanda Akagera National Park


Rwanda je známá svými gorilami v národním parku Volcanoes, ale má také mnoho dalších neuvěřitelných oblastí k návštěvě. Mezi nimi patří akagera národní park, který je domovem pro slony, lvy, gazely a mnoho dalších druhů zvířat. Tento park se nachází na východním okraji Rwandy a rozprostírá se přes 1 200 km².

Akagera národní park byl založen v roce 1934 a je nejstarším národním parkem v Rwandě. Název parku pochází z řeky Akagera, která protéká tímto parkem a táhne se dále do Tanzanie. V parku najdete rozmanité biomy, od mokřadů po savany, což má za následek velkou rozmanitost zvířat. Mezi nejznámější druhy patří sloni, lvi, leopardi, nosorožci a krokodýli.

Pro turisty jsou k dispozici mnohé aktivity, které jim pomohou objevovat krásy tohoto parku. Safari auta jsou k dispozici pro ty, kteří si chtějí prohlédnout zvířata z pohodlí auta s průvodcem. Pro ty, kteří se chtějí cítit jako praví dobrodruzi, jsou k dispozici pěší výpravy vedené průvodcem, během kterých mohou návštěvníci kromě zvířat vidět také mnoho zajímavých rostlin a nádherných výhledů.

Další aktivitou, kterou lze podniknout v tomto parku, je zajímavá jízda lodí na řece Akagera. Tato řeka se táhne podél hranic národního parku a je domovem řady druhů zvířat. Během plavby můžete spatřit obrovské krokodýly a begemy, slony a mnoho dalších druhů zvířat.

Akagera národní park je domovem přibližně 482 druhů ptáků, což ho v současné době činí nejlepším parkem v Rwandě pro pozorování ptáků. Mezi tyto druhy patří například rybák bělohřbetý, ibis šedý a krokodýlí pták. Pro milovníky ptáků jsou k dispozici speciální výlety vedené průvodcem, během kterých mohou návštěvníci vidět mnoho nejrůznějších druhů ptáků.

Pokud hledáte unikátní dovolenou v Africe, je Akagera národní park v Rwandě skvělou volbou pro vás. Tento park nabízí mnoho aktivit, které uspokojí všechny turisty, a zároveň získají neuvěřitelné zážitky z přirozené krásy tohoto parku.


Letenka Rwanda Akagera National Park


Akagera National Park – Raj africké divočiny

Rwanda patří mezi klenoty afrických destinací. Kromě obchodních center a okouzlující krajiny má Rwanda také sofistikovanou a pestrou faunu a flóru. Mezi nejlepší parky v této zemi patří Akagera National Park. Pokud se chystáte na safari, nenechte si Akageru ujít.

Akagera National Park rozkládající se na ploše 1 140 km² je největším a nejstarším národním parkem v Rwandě. Tento park je bohatý na divokou přírodu a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, leopardů a lvů, kteří žijí zde spolu s množstvím druhů ptáků. Jste-li fanoušci pozorování zvířat, Akagera je pro vás ideální destinací.

Park je rozdělen do tří hlavních biotopů: savany, mokřin, a řeka. Savany jsou obydlím zvířat jako jsou zebry, pakoňové, a buvoli. Řeka Kagera prochází parkem, což znamená, že park je domovem pro širokou škálu vodního ptactva, včetně vodních krokodýlů a nilských koní.

Pro cestovatele, kteří touží po něčem více než pouhém pozorování divočiny, je možný bivouacking. Můžete strávit noc vzhledem ke střechám vašeho auta nebo rovnou uprostřed parku. Je to perfektní způsob, jak vstřebat ducha a atmosféru Rwandy.

K poskytnutí patřičné slávy národnímu parku se nyní objevil nový plán. Kromě tradičních safari uživatelů, kteří chtějí být bližší k divočině, a milovníky zvířat bude Akagera hrdě prezentovat lodě, zájezdy na kole a procházky s průvodcem. Tyto způsoby vás zavedou do skrytých částí parku a zajistí vám jedinečný pohled na vodu, útesy, a zvířata.

Aby byl váš pobyt v parku co nejpříjemnější, nezapomeňte se vybavit průvodcem a kvalitním foťákem. Můžete se také těšit na vynikající ubytování, které soutěží se standardy západních pětihvězdičkových hotelů.

Prostě, Akagera National Park nabízí fantastickou možnost pro safari. Přestože udělat jeden den v džungli není dost, máte-li k dispozici více času, Akagera rozhodně stojí za návštěvu. Tak neváhejte a vydejte se do Rwandy, abyste zažili tu nejlepší z každodenního života - ve světě divočiny.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny