Hledejte letenky za nejnižší cenu

Brazílie Cuiabá

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Cuiabá


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Cuiabá?

Mezi nejlepší atrakce patří Muzeum historie a kultury Mato Grosso, katedrála Basílica do Senhor Bom Jesus de Cuiabá, historické centrum Cuiabá a Nossa Senhora do Rosário Church.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cuiabá?

Nejlepší čas pro návštěvu Cuiabá je od června do srpna, kdy je suché období a teploty jsou mírnější.

3. Jak se nejlépe dopravit z letiště do centra města?

Nejpohodlnější způsob dopravy do centra města je taxi.

4. Jaké jsou nejoblíbenější pokrmy v Cuiabá?

Mezi nejoblíbenější pokrmy patří Masala de bodó (rybí guláš), pacu na brasa (grilovaný pacu ryba) a farofa (kukuřičná mouka se smaženou šunkou a vejcem).

5. Jaké jsou nejlepší místa k nakupování v Cuiabá?

Mezi nejlepší místa k nakupování patří multifunkční centrum Pantanal, shoppingové centrum Goiabeiras a trh Feira do Porto.

6. Jaké jsou nejoblíbenější festivaly a oslavy v Cuiabá?

Mezi nejoblíbenější festivaly patří Festival São João (svátek svatého Jana), Encontro das Águas (setkání řek) a Festa de Senhor Divino (oslava božího ducha).

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Cuiabá?

Mezi nejlepší hotely v Cuiabá patří Gran Odara Hotel, Hotel Fazenda Mato Grosso a Pantanal Mato Grosso Hotel.

8. Jaké jsou nejpohodlnější způsoby cestování po městě?

Nejpohodlnější způsoby cestování po městě jsou taxi a autobusy městské dopravy.

9. Jaké jsou nejlepší možnosti outdoorové aktivity v Cuiabá?

Mezi nejlepší outdoorové aktivity patří návštěvy chráněných oblastí Pantanal a Chapada dos Guimarães, rafting na řece Cuiabá a pěší výlety do okolní krajiny.

10. Jak si užít místní kulturu v Cuiabá?

Navštivte místní muzea a galerie, sledujte tradiční taneční a hudební představení a ochutnávejte místní speciality na trzích a v restauracích.


Dovolená Brazílie Cuiabá


Pokud máte rádi dobrodružství, nebojíte se žhavého podnebí a máte chuť poznat něco nového, Brazílie je pro vás tou správnou volbou. Země mnoha kontrastů nabízí nejen jedinečnou přírodu, ale také bohatou kulturu a historii. Není zaměřena pouze na turistická centra typu Rio de Janeiro, ale nabízí mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu.
Jedním z nich je Cuiabá, hlavní město státu Mato Grosso. Toto město leží mezi dvěma největšími brazilskými biomy - Amazonským pralesem a Mato Grossskou planinou. Cuiabá je ideálním východiskem pro poznávání brazilského vnitrozemí, kde najdete překrásnou přírodu i fascinující historii a kulturu.
Navštívit můžete například severní okraj Amazonského pralesa, kde se nachází národní park Chapada dos Guimarães. Tento park je tvořen nádhernými vodopády a kaňony, které jsou obklopeny divokou a úchvatnou přírodou. V parku se nachází také jeskyně Aroe Jari, která je pro svou neuvěřitelnou krásu velmi oblíbená mezi turisty.
Pokud si rádi prohlížíte historické památky, zastavte se v blízkém městě Várzea Grande, kde najdete historické centrum s množstvím kostelů a historických budov. Velmi zajímavé je také město Poconé, které je vstupní branou do Pantanalu, největší bažiny na světě. Zde se můžete vydat na jízdu po řece Paraguay, kde uvidíte mnoho druhů zvířat, jako například krokodýly, velryby nebo opice.
Pro milovníky brazilské kultury a kuchyně je Cuiabá rovněž skvělou volbou. Můžete si vychutnat tradicionální jídla, jako je třeba pečený býk, nebo ochutnat místní specialitu - pikantní rybí ragú, podávaný s rýží a maniocem. Kromě jídla můžete prozkoumat místní kulturu v muzeu Rondon-Museum, které je věnované životu a dílu hrdiny Brazílie, maršála Rondona.
Cuiabá je ideálním místem pro ty, kteří hledají jedinečnou dovolenou plnou dobrodružství a poznání. Kombinuje totiž divokou přírodu, historii, kulturu a unikátní kuchyni. Nezapomeňte vyzkoušet i místní čaj mate, který je pro Brazílii typický. Zkrátka vás čeká nezapomenutelný zážitek na křižovatce Amazonského pralesa a Mato Grossské planiny.


Ubytování Brazílie Cuiabá


Cuiabá je hlavním městem brazilského státu Mato Grosso, ležícím v samém srdci země. Je to také výchozí bod pro návštěvu největšího vlhkého biotopu světa - Pantanalu. Protože právě Cuiabá je jednou z nejlepších výchozích destinací pro návštěvu Pantanalu, nabízí mnoho možností ubytování. Zde jsou některé z možností, které můžete zvážit při plánování vaší cesty do Cuiabá a Pantanalu.

Hotely

Cuiabá má dobrou nabídku hotelů různých cenových kategorií. V hlavním městě Mato Grosso jsou k dispozici hotely mezinárodních řetězců, jako jsou Hilton, Novotel, Ibis a další hotely. Tyto hotely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí pobyt v dobře zabydlené části města.

Pokud vám více vyhovuje tradiční ubytování, v Cuiabá je velké množství menších hotelů. Tyto hotely bývají cenově dostupnější a často nabízejí zajímavé slevy a balíčky pro turisty.

Hostely

Pro ty, kteří chtějí pobyt v Cuiabá zjednodušit a získat několik turistických tipů od místních obyvatel, je hostelské ubytování dobrou volbou. Hostely jsou cenově dostupné a často nabízejí společné pokoje s dalšími hosty. Hostely mají přátelskou atmosféru a poskytují vám mnoho informací o městě a jeho okolí.

Pantanalské farmy

Pokud chcete zažít opravdový kousek Brazílie, můžete si zvolit ubytování na Pantanalských farmách. Tyto farmy se nacházejí v srdci Pantanalu a nabízejí jedinečný pobyt v brazilské krajině. Farmy nabízejí ubytování v tradičních chatkách a některé farmy dokonce tolerují i kempování. Na farmách se můžete zúčastnit různých aktivit, včetně rybaření, jízdy na koni a nočního pozorování zvěře.

Celkově vzato, Cuiabá nabízí mnoho možností ubytování pro každého turistu. Zvolte si ty nejlepší varianty ubytování pro svou cestu a zažijte unikátní zážitky v srdci Brazílie.


Počasí Brazílie Cuiabá


Brazílie je země s velmi pestrým klimatem a mnoho oblastí země zažívá spoustu různorodých podmínek po celý rok. Mezi hlavní oblasti patří i Cuiabá, které se nachází v centrální Brazílii. Cuiabá se vyznačuje velmi horkým a suchým podnebím, které je charakteristické pro oblasti savanového typu.

V Cuiabá se vyskytují dvě základní sezóny počasí: období dešťů a období sucha. Období dešťů se obvykle v Cuiabá nachází mezi listopadem a dubnem, kdy počet srážek dosahuje mnohonásobku toho, co oblast zažívá v období sucha. Během období dešťů se v Cuiabá vyznačuje mnoho mokrých dnů, prudkých bouřek a vysokých vlhkostí. Místní lidé využívají toto období pro výsadbu plodin a napajení pastvin.

Na druhé straně období sucha trvá od května až do října a vyznačuje se vysokými teplotami a velmi nízkým množstvím srážek. Během tohoto období je velmi důležité udržovat správnou hydrataci a zakrýt se před sluncem, které může být velmi silné. Toto období zcela vylučuje výsadbu plodin a pastvin a mnoho zemědělců se přesouvá na tradiční chov zvířat, jako jsou ovce a krávy.

Během celého roku má Cuiabá velmi vysoké teploty, které mohou být pro některé turisty a návštěvníky velmi nekomfortní. Je důležité chránit se před sluncem a udržovat správnou hydrataci, pokud se v oblasti pobytu budete pohybovat. Návštěvníci nemusí mít obavy o oblečení, většinou se nosí lehké a vzdušné oděvy včetně krátkých kalhot, trik a sandálů.

V oblasti Cuiabá najdete spousta zajímavých míst k návštěvě, ať už se jedná o chráněnou přírodní rezervaci Pantanal, která je známá svou unikátní faunou a flórou, nebo historické stavby v centru města, jako jsou kostely a muzea. Při plánování cesty do Cuiabá je důležité zvážit období, ve kterém chcete cestu realizovat, a chránit se před vysokými teplotami v období sucha.

Celkově lze říct, že počasí v Cuiabá je velmi horké a suché a je to příležitost pro turisty, aby si vychutnali krásy místní přírody a velké množství zemědělských plodin a zvířat, které převládají v oblasti. Při cestování do Cuiabá je důležité chránit se před vysokými teplotami a využívat místně dostupného potravinového a tekutinového zdroje.


Letenka Brazílie Cuiabá


Brazílie je velká země plná přírodních krás a zajímavých měst. Pokud se chystáte na cestu do tohoto kousek, rozhodně byste neměli vynechat město Cuiabá. Letenka Brazílie Cuiabá vám umožní prozkoumat tuto oblast a okusit atmosféru brazilského interiéru.

Cuiabá se nachází uprostřed Brazílie, v oblasti zvané Mato Grosso. Většina turistů míří do kraje Rio de Janeiro nebo Sao Paula a přitom se o Cuiabá dosud tolik nemluvilo. A přitom se zde nachází mnoho míst k návštěvě.

Pokud máte rádi přírodu, neváhejte a objevte množství krás, které Cuiabá a jeho okolí nabízí. River Park je krásné místo, kde si můžete vychutnat krásu řeky a dalších pravých brazilských zdrojů. V případě, že máte chuť na dobrodružství, vydáte se do značného divočiny Pantanal, kde budete moci pozorovat naživo místní faunu a flóru.

Když se už trochu očistíte hlavně přírodními krásami, prozkoumejte centrum Cuiabá. Tam uvidíte Peixotovu ulici, jejíž hlavní dominantou je početná řada krásných barokních budov. Při procházení městem nepohrdněte i expozicí historie města, která se nachází v Muzeu kultury a historie.

V městečku se nalezne i několik krásných náboženských budov. Především se jedná o katedrálu sv. Boteho a její krásné barokní stylu. Při prohlídce se zastavte i u nejstaršího chrámu města, kostela sv. Anny.

Chcete-li absolvovat skvělou cestu po Brazílii, neváhejte a vydejte se na letenku Brazílie Cuiabá. Město je plné zážitků a krás a nabídne vám příjemné zdržení aféry městského ruchu.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny