Hledejte letenky za nejnižší cenu

Řecko Kréta Koutsounari

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Koutsounari


Jaká je nejlepší doba na návštěvu Koutsounari?
Nejlepší doba na návštěvu Koutsounari je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a průměrná teplota vody je ideální k plavání.

Kde se nachází Koutsounari na Krétě?
Koutsounari se nachází na východním pobřeží Kréty, asi 9 km jihovýchodně od města Ierapetra.

Jaký typ pláží mohu očekávat v Koutsounari?
V Koutsounari najdete velmi pěkné pláže s jemným pískem a čistou vodou. Některé pláže jsou vybavené lehátky a slunečníky, a jsou vhodné k plavání pro rodiny s dětmi i pro vodní sporty.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Koutsounari?
Mezi nejpopulárnější aktivity v Koutsounari patří plážový volejbal, potápění, vodní sporty, návštěva historických památek a výlety po okolí.

Můžu najít kvalitní restaurace a obchody v Koutsounari?
V Koutsounari najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční kuchyni a mezinárodní pokrmy, stejně jako obchody se suvenýry a potravinami. Nicméně, pokud hledáte více možností, doporučujeme navštívit nedaleké město Ierapetra.

Jaké jsou možnosti dopravy z letiště na Kretě do Koutsounari?
Pro přepravu z letiště na Kretě do Koutsounari můžete využít taxi služeb, případně si pronajmout auto. Existuje také možnost využití veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo taxislužby.


Dovolená Řecko Kréta Koutsounari


Dovolená v Řecku je stále oblíbenější volbou mezi cestovateli. Pokud se chystáte na Krétu, určitě neváhejte navštívit malebnou oblast Koutsounari. Toto území nabízí krásné pláže, historické památky a skvělou kuchyni.

Koutsounari se nachází na jihovýchodě Kréty a je vzdálené asi 100 km od hlavního města Heraklion. Toto místo nabízí turistům vše, co si mohou přát pro dokonalou dovolenou. Začněme koupáním na pláži. Koutsounari se může pochlubit zhruba 2,5 km dlouhou pláží s písečným pozadím a tyrkysovou vodou, kterou si zde můžete užít. Pláž je ideálním místem pro koupání, opalování a pro relaxaci s rodinou či přáteli. Existuje zde skvělá nabídka vodních sportů, jako jsou windsurfing, kajak, ale také jízda na banánu a jiných adrenalinových sportů.

Koutsounari je také známé pro své historické památky. Zajímavá je zejména starobylá řecká vesnice, která se nachází v pohoří přibližně 2 km od Koutsounari. V této oblasti najdete památky z doby bronzové a z období Minojské civilizace. Kdyby se vám nechtělo chodit příliš daleko, můžete navštívit starobylou pevnost Koutsounari, kterou najdete na východním okraji pláže.

Kromě toho se zde můžete těšit na vynikající kuchyni, kterou si můžete vychutnat v místních restauracích či tavernách. Řecko je známé pro své jídlo a Kréta v tom není výjimkou. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako jsou gyros, musaká, ale také místní speciality, jako jsou sladké koláčky s medem a nastrouhanými ořechy (baklava).

Když půjdete do města Ierapetra, můžete si užít také krásné archeologické a historické památky. Toto město je kvůli svému strategickému umístění na pobřeží často navštěvováno loděmi, což mu v minulosti zajistilo bohatství a prosperitu. Město je dnes plné kaváren, restaurací a obchodů, díky kterým se stalo čilým turistickým centrem.

Celkově vzato, pokud hledáte místo pro dokonalou dovolenou, Koutsounari na Krétě je skvělou volbou. Nabízí krásné pláže, historické památky a skvělou kuchyni. Když k tomu přidáme přátelské a srdečné obyvatele, kterými je Kréta známá, dostáváme nezapomenutelnou dovolenou pro celou rodinu.


Ubytování Řecko Kréta Koutsounari


Kréta je největší a nejdivočejší řecký ostrov. Své návštěvníky přitahuje úchvatnými plážemi, azurovým mořem, dramatickou krajinou a bohatou historií. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou na Krétě, pak si nenechte ujít Koutsounari.

Nachází se na východním pobřeží Kréty, asi 10 km od měst Ierapetra a Sitia. Hlavní atrakcí této oblasti jsou malebné pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Na plážích se můžete slunit, koupat a potápět se, nebo se vydat na vodní sporty jako jsou windsurfing, kitesurfing, nebo jízdu na jetových lyžích.

Pokud si chcete užít klidné prostředí, můžete si pronajmout skútry, či kola a projet se po okolí. Navštivte oblasti jako je Kalo Horio, Ammoudara a Agia Fotia, kde se můžete procházet mezi olivovými háji, prohlédnout si místní malé kostelíky a tavené domky.

Koutsounari nabízí také mnoho možností ubytování pro všechny nároky a rozpočty. Najdete zde luxusní hotely s výhledem na moře, apartmány a penziony s pohodlnými pokoji, stejně jako ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud si přejete strávit dovolenou v tichosti a klidu, můžete si rezervovat vilu, nebo základní ubytování s vlastním stravováním.

Nemusíte se bát, že byste se nudili, Koutsounari nabízí mnoho místních restaurací, kde si můžete vychutnat sousto řecké kuchyně. V blízkosti najdete také několik barů a nočních klubů, kde si můžete užít páteční a sobotní večery.

Celkově lze říci, že Koutsounari na Krétě je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou plážovou dovolenou s výhledem do krásné přírody, ale zároveň nedaleko kulturních a historických památek. Přijeďte navštívit tuto krásnou oblast Kréty a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Řecko Kréta Koutsounari


Řecko je zemí s mnoha krásnými místy a destinacemi, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je i ostrov Kréta s městečkem Koutsounari. Toto místo je ideální pro ty, kteří si chtějí užít odpočinkovou dovolenou a zároveň si užít slunce a teplé počasí.

Kréta je ostrov nacházející se v jižní části Řecka a patří mezi ty nejoblíbenější turistické destinace. Město Koutsounari se nachází na východě ostrova a je známé svými písečnými plážemi a krásnou přírodou. Pro turisty z celého světa je to ideální místo pro odpočinek a užívání si života.

Počasí v Koutsounari je typické pro středomořské podnebí. V letních měsících se teploty pohybují kolem 30 °C a je zde málo srážek. V zimním období se teploty snižují na přibližně 10-15 °C a srážky jsou častější a intenzivnější. Celkově platí, že Kréta má příjemné počasí celoročně, přičemž léto je nejteplejší a suché.

Pro turisty je nejlepší čas na návštěvu Koutsounari v letních měsících od června do srpna. Teploty dosahují maximálních hodnot a počasí je stabilní. V tomto období je také nejvíc turistů a město je plné života. Pokud vám však nevadí mírnější počasí, pak jsou vhodné i měsíce květen a září, kdy jsou teploty příjemnější a turistů je méně.

Během letního období je velmi důležité dodržovat několik zásad, aby počasí nezhoršilo vaše zdraví. Doporučuje se pít hodně tekutin, aby tělo bylo hydratované, a používat silnou ochranu proti slunci, zejména během poledních hodin, kdy je slunce na nejvyšší úrovni.

V Koutsounari si tedy můžete užít teplé a slunečné počasí celoročně. Krása a klid tohoto místa vás okouzlí. Pokud si chcete užít ideální dovolenou na pláži a v přírodě, Koutsounari je pro vás nejlepší volbou.


Letenka Řecko Kréta Koutsounari


Pokud hledáte krásné místo pro svou dovolenou, rozhodně neváhejte a zvažte letenku na Krétu do Koutsounari. Tento menší turistický letovisko se nachází na jihovýchodě Kréty a nabízí úchvatné výhledy na Libyjské moře.

Letiště, na které se z Prahy létá, se nazývá Heraklion a do Koutsounari je to z nejblíže asi hodinová jízda. Tady na vás čekají krásné pláže s průzračnou vodou a vynikající možnosti k potápění a šnorchlování. Koutsounari je ideálním místem pro aktivní dovolenou, ale i pro ty, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat.

V letovisku je k dispozici široká nabídka různých typů ubytování, jako jsou apartmány, hotely a penziony. Všechny jsou velmi kvalitní a moderní s výhledem na moře. Pokud si chcete naplno užít svou dovolenou a nestarabolit nad vařením, můžete se rozhodnout pro pobyt s all inclusive zájezdem. V tom případě se budete moci těšit na široké spektrum jídel a nápojů, které vám bude servírováno v průběhu celého dne.

Koutsounari nabízí i velmi zajímavé možnosti výletů, jako například do lyžařského střediska Zei v horách Dikti, kde můžete vidět krásné výhledy na celou Krétu a okolí. Navštívit můžete také historické památky v Heraklionu, jako například Minojský palác Knossos nebo Archeologické muzeum.

Celkově vzato, pokud hledáte krásné místo pro svou dovolenou, neváhejte a zvažte Krétu a Koutsounari. Tady najdete skvělé ubytování, krásné pláže a spoustu zajímavých aktivit. A pokud se na dovolenou snažíte dostat co nejlevněji, sledujte nabídky last minute zájezdů, které se mohou velmi zlevnit.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny