Hledejte letenky za nejnižší cenu

Portugalsko Lisabon

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Lisabon


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Lisabonu?

Nejlepší čas na návštěvu Lisabonu je od června do září, kdy je teplé a slunečné počasí a mnoho festivalů a akcí se koná v centru města.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat mezi letištěm a centrem města?

Existují různé možnosti jako jsou taxi, Uber, autobusy nebo metro. Metro je nejvýhodnější a nejlevnější způsob, jak se dostat do centra města z letiště.

3. Kde se nejlépe ubytovat v Lisabonu?

Nejlépe se ubytovat v okolí historického centra města, jako jsou čtvrti Baixa, Alfama nebo Bairro Alto, které jsou plné historických památek a dobrých restaurací.

4. Co je dobré ochutnat při návštěvě Lisabonu?

Dobré je ochutnat tradiční portugalské jídlo, jako jsou bacalhau (sušený a solený kód), cozido (masová polévka s bramborami a zeleninou) nebo pastel de nata (tradiční portugalské sladké pečivo s vanilkovým krémem).

5. Co je nejlepší místo na nákupy v Lisabonu?

Nejlepší místo na nákupy v Lisabonu je nákupní centrum Colombo nebo historické tržiště Mercado de Ribeira. V centru města je také mnoho butiků a obchodů s tradičními portugalskými výrobky.


Počasí Portugalsko Lisabon


Portugalsko je země s teplým mediteránním klimatem, které má v Lisabonu svého hlavního města. Lisabon je známý svými krásnými plážemi, historickými památkami a teplým počasím.

Lisabon má v průměru 260 slunečných dnů v roce, což znamená, že turisté mohou užívat své dovolené s teplým počasím po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia. Nicméně, i v zimě se teploty zřídka snižují pod 10°C.

Lisabon je také známý svými krásnými plážemi. Nejznámější z nich jsou Costa da Caparica, Estoril a Cascais. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti Lisabonu a jsou ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře. Město má také mnoho parků a zahrad, kde si mohou turisté odpočinout ve stínu stromů.

V závislosti na ročním období se může lišit počet turistů v Lisabonu a živost v městě. V létě má město nejvíce turistů a je levandulově vonící kvůli rozkvetlým levandulím v okolí. V zimě jsou teploty chladnější a turistů je méně, takže mohou turisté užít si mír a klid v místních barech a restauracích.

Vzhledem k dobrému počasí v Lisabonu můžete tuto oblast navštívit kdykoliv během roku a užít si nádherné památky, krásnou přírodu a teplé moře. Město je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci, zábavu a krásné narozeninové párty, neboť Lisabon nabízí vše, co si turisté mohou přát. Tak už si s sebou bereme plavky a sluneční brýle a vyrážíme na krásnou dovolenou do Lisabonu, která zaručeně naplní všechna očekávání.


Dovolená Portugalsko Lisabon


Portugalsko je země s bohatou historií, krásnou přírodou a přátelskými lidmi. V této zemi najdete mnoho zajímavých a úchvatných míst, a jedním z nich je hlavní město Lisabon.

Lisabon je město plné kouzla, romantiky a energetického šarmu. Jeho architektura je kombinací moderního a historického stylu, a jeho kultura je různorodá díky různým vlivům, které se v průběhu staletí zde usadily.

Nejlepší doba pro návštěvu Lisabonu je v létě, kdy jsou teploty příjemné a město je plné života. Můžete strávit den na pláži a večer se projít po krásných a kouzelných ulicích plných lidí a zpěvu.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Lisabonu je věž Belém, která byla postavena v 16. století a sloužila jako obrana města před nepřáteli. Další zajímavou památkou je klášter Jeronimos, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter je obzvláště krásný díky svému gotickému a renesančnímu stylu.

Pokud hledáte zábavu a orosené klenoty, pak pro vás bude ideální návštěva zábavního parku ZOO. Park se nachází na úpatí kopce a nabízí úžasný výhled na město.

Lisabon je také ideálním místem pro milovníky gastronomie. Portugalská kuchyně je bohatá na čerstvé ryby a mořské plody, které jsou připravovány na různé způsoby a podávány s jedinečnými omáčkami a přílohami. Kromě toho nabízí město i mnoho lahodných dezertů, jako jsou pastel de nata, queijadas a bolo de arroz.

Lisabon je městem, které chytí každého návštěvníka za srdce a nikdy ho nepustí. Pokud sníte o dovolené plné památek, zábavy a vynikajícího jídla, Pak je Lisabon tím správným místem, kam se vydat. Určitě si zde užijete naplno a nebudete litovat ani jediného okamžiku vaší návštěvy.


Letenka Portugalsko Lisabon


Pokud hledáte destinaci, která kombinuje historii, kulturu a krásnou přírodu, nemůžete minout Portugalsko a jeho hlavní město Lisabon. Toto město, ležící na břehu řeky Tejo, se pyšní svými úzkými uličkami, barokními chrámy a nádhernými výhledy z vrchu São Jorge.

Jak se sem dostat? Nejjednodušší cestou je samozřejmě letecky. Do Lisabonu pravidelně létají české aerolinky, ale také spousta low-cost dopravců, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo Easyjet. Záleží na vašich preferencích a požadavcích na služby a cenu.

Po přistání na letišti v Lisabonu budete mít několik možností, jak se dostat do centra města. Můžete využít městskou dopravu, která funguje velmi dobře a mají tu metro, autobusy a tramvaje. Pokud preferujete rychlost, můžete zvolit taxi nebo si pronajmout auto přímo na letišti.

A co se dá v Lisabonu vidět? Město nabízí plno kulturních památek a zajímavostí. Pokud máte jen několik dní, nedá se všechno vidět, takže si vyberte podle svého zájmu. Určitě navštivte hrad a palác São Jorge, odkud je úchvatný výhled na celé město. Projděte se úzkými uličkami a okouzlete se barokními kostely, jako je například katedrála Sé. Vyzkoušejte si také klasickou tramvaj číslo 28, která vás zaveze do historické čtvrti Alfama s typickými domky a úzkými košatcovými uličkami.

A kde se najíst? Portugalská kuchyně je proslulá svými mořskými plody a výborným vínem. V Lisabonu se najdou desítky restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat to nejlepší z místní kuchyně. Určitě ochutnejte tradiční portugalské jídlo, jako jsou například bacalhau (mražená ryba), cataplana (pikantní hotovka) nebo arroz de marisco (mořská rýže). A samozřejmě nedopřejte si lahodné portské víno.

V Lisabonu si užijete krásnou atmosféru, pozitivní energii a kousek toho jižního slunce. Zvažte tuto destinaci jako svou další dovolenou, určitě nebudete litovat.


Ubytování Portugalsko Lisabon


Pokud hledáte krásné a pohodlné ubytování v Portugalsku, může pro vás Lisabon být tou správnou destinací. Toto město plné historie, kultury a krásné arkitektury nabízí různé druhy ubytování pro každého cestovatele.

V Lisabonu najdete širokou řadu hotelů, hostelu a apartmánů pro turisty a návštěvníky z celého světa. V závislosti na typu vaší cesty, můžete si vybrat ubytování na základě vaší cenové kategorie, lokalizace a dalších specifik.

Pro ty, kteří chtějí zažít na vlastní kůži kouzlo Lisabonu, může být nejlepší volbou ubytování v historických čtvrtích Bairro Alto a Alfama. Tyto čtvrti jsou plné kouzelných uliček, barev a zajímavých míst, které si můžete prozkoumat přímo z vašeho ubytování.

Mnoho turistů se rozhoduje pro pobyt v hotelu. V Lisabonu najdete širokou škálu hotelů, od luxusních až po středně cenové varianty. Pokud si chcete užít opravdový luxus, určitě stojí za to navštívit pětihvězdičkový Four Seasons Hotel Ritz, který nabízí nejen luxusní pokoje, ale také wellness centrum, bazén a výbornou restauraci.

Pro ty, kteří chtějí cestovat méně nákladně, jsou hostely skvělou volbou. V Lisabonu najdete řadu kvalitních a cenově dostupných hostelů. Hostels v Bairro Alto jsou oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří si chtějí užít nočního života.

Když se rozhodnete bydlet v apartmánu, můžete se cítit jako místní obyvatelé a zažít skutečný portugalský životní styl. Lisabon je plný krásných apartmánů, od těch moderních až po starobylé. Pokud hledáte dvoupokojový apartmán s krásným výhledem na řeku, můžete si prohlédnout apartmány ve čtvrti Graça.

V Lisabonu máte výbornou možnost najít ubytování, které splní vaše přání a potřeby. Buďte zodpovědní a vyhledávejte lokalit, nejlepšího ubytování a zajišťování jeho rezervace. Naučte se užívat krásné zážitky z cestování a zůstaňte v bezpečí.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny