Hledejte letenky za nejnižší cenu

Albánie Tirana

Dovolená Albánie Tirana


Albánie je země, kterou si mnoho cestovatelů teprve teď začíná všímat. A to i přesto, že nabízí návštěvníkům překrásné pláže, malebné pobřeží, čisté moře a mnoho historických a kulturních památek. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této zemi, jedním z nejlepších míst, které můžete navštívit, je její hlavní město Tirana.

Tirana je hlavním městem Albánie a nachází se v dolní polovině země. Toto město je obklopeno horami a leží na břehu řeky Ishëm. Tirana je městem, které je velmi zajímavé pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu země. Město nabízí množství zajímavých památek a atrakcí, které stojí za to navštívit.

Jedním z nejzajímavějších míst, které v Tirana můžete navštívit, je Pezinská mešita. Tato mešita je jednou z největších mešit v Albánii. Stavba byla dokončena v roce 1995 a stojí na místě, kde se kdysi nacházela mešita ze XIII. století. Pezinská mešita je místem, kde můžete vidět, jak se traditionální islámská architektura spojuje s moderním designem.

Další zajímavou památkou, kterou v Tirana určitě nesmíte vynechat, je Národní muzeum historie. Toto muzeum má velkou sbírku artefaktů a artefaktů z historie Albánie. Nejdůležitější exponáty jsou z období starověkého Řecka, Říma a středověku. Muzeum je umístěno v krásné budově a nabízí také krásný výhled na město Tirana.

Tirana nabízí také mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Nachází se zde řada trhů, kde můžete nakoupit různé suvenýry a místní speciality. Tyto místní speciality jsou spojeny s řadou výrobků z místních farem, jako jsou ovoce, zelenina a maso. Hlavním jídlem je v Albánii tradiční polévka, která se nazývá Tarator. Tato polévka se vyrábí z jogurtu, okurek a česneku.

Většina turistů, kteří Tirana navštíví, si také užívá krásné pláže a čisté moře, které Albánie nabízí. Ve městech Vlora a Durrës se nacházejí některé z nejkrásnějších pláží v Albánii. Tyto pláže nabízejí dokonalé podmínky pro slunění, koupání a plavání.

Dovolená v Albánii a v Tirana vám může nabídnout nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte možnost strávit dovolenou v nové, netradiční destinaci, pak je Tirana to pravé pro vás. Město nabízí mnoho zážitků a památek, které stojí za to navštívit, a hlavně nezapomenutelnou atmosféru, kterou vám Albánie přinese.


Ubytování Albánie Tirana


Albánie je jednou z nejexotičtějších zemí v Evropě a Tirana, její hlavní město, toto tvrzení jen podtrhuje. Očekávejte malebné uličky, kavárny s místním jídlem a barvitou architekturu v této městské destinaci, která je stále ještě relativně neobjevená turisty.

Přestože Tirana není turistický hotspot, nabízí návštěvníkům množství zážitků, které jinde nenajdete. Ubytování v Tirana je poměrně levné a najdete zde rozmanitou nabídku variant – od moderních hotelů v centru města až po přátelské hostely a soukromé byty a apartmány.

Pokud jste na rozpočet, může se vám líbit Albania Hostel – rodinně provozovaný hostel nacházející se v blízkosti centra města. Hostel nabízí spoustu různých druhů pokojů, od společných ložnic až po soukromé pokoje, a ceny za noc se pohybují kolem 10 až 15 EUR. Hostel rovněž nabízí výlety a exkurze do okolí města.

Pro ty, kteří hledají něco trochu elegantnějšího, je tu Hotel Mondial – moderní ubytování se skvělou lokalitou přímo v centru města. Hotel nabízí několik typů pokojů, včetně rodinných a apartmánu s jednou ložnicí. Ceny se pohybují mezi 60 až 80 EUR za noc a zahrnují kontinentální snídani.

Pokud se chystáte na prodloužený pobyt v Tirana a hledáte komfort a útulnost domova, můžete se rozhodnout pro soukromý byt nebo apartmán. Mnoho z nich je k dispozici prostřednictvím populárních webových stránek jako je Airbnb a Booking. Jednou z výhod pronájmu bytů v Tirana je možnost vychutnat si místní život a dojít si na trhy s ovocem a zeleninou, aby se vám doma vařilo.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování v Tirana si zvolíte, budete se moci těšit na jedinečné zážitky a nezapomenutelné vzpomínky z této nádherné destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Tirana


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Tiranské Albánii?

V Tiranské Albánii jsou nejlepší turistické atrakce:

- Národní muzeum
- Muzeum moderního umění
- Et'hem Bey mešita
- Kryej (historické centrum)
- Dajti hory

2. Potřebuji vízum k návštěvě Albánie?

Většina návštěvníků Albánie nepotřebuje vízum a mohou pobývat v zemi až 90 dní.

3. Jaké jsou možnosti dopravy v Tiranské Albánii?

V Tiranské Albánii je možné se pohybovat místními autobusy, taxíky, nejlevněji ovšem dojdete pěšky.

4. Jaké jsou nejoblíbenější tradiční jídla v Albánii?

Nejoblíbenější tradiční jídla v Albánii jsou:

- Byrek (plněný chléb)
- Tave Kosi (ovčí maso s jogurtem a vajci)
- Fërgese (sýrový pokrm)

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Tiranské Albánie?

Nejoblíbenější sezónou k návštěvě Tiranské Albánie je jaro a podzim. V létě bývají velké horka a u moře bývá plno turistů. V zimě pak mívají hory hodně sněhu.

6. Je Tirana bezpečné místo k návštěvě?

Tirana je celkově bezpečné místo k návštěvě, avšak existuje riziko krádeží a kapesních zlodějů v rušných oblastech a v dopravě. Proto je důraz na pozornost k vašim věcem a rozhodně před uvedeným si je pojistěte.

7. Jak se místní lidé mluví?

Místními jazyky jsou albánština. Mnozí místní mluví také anglicky a je možné se s nimi domluvit anglicky nebo jinými jazyky.

8. Kam mohu jít na nákupy v Tiranské Albánii?

Nejlepší možnosti pro nákupy jsou v centru města, především v blízkosti Národní muzea.

9. Kde mohu najít ubytování v Tiranské Albánii?

V Tiranské Albánii se nachází mnoho hotelů a penzionů různé úrovně a kvality, ale nezapomeňte se před svým výletem přesně zorientovat, protože některá ubytování sice zasahuji do limitů, ale kvalita je velice nízká.

10. Jaké jsou nejlepší pláže v blízkosti Tiranské Albánie?

Nejlepší pláže v blízkosti Tiranské Albánie jsou:

- Pláž Drymades
- Pláž Jale
- Gjipe pláž
- Pláž Dhermi.


Počasí Albánie Tirana


Albánie je krásná země plná přírodních krás, historie a bohaté kultury. Albánské město Tirana je hlavním městem země a leží v centru Albánie. Město je jedním z největších a nejvíce rozvinutých měst v zemi, nabízejícím zejména kulturní, historické a gastronomické zážitky. V tomto článku se zaměříme na počasí Tirany během různých ročních období.

Jaro (březen - květen):
Tirana v průběhu jara nabízí příjemné a teplé počasí. Průměrné teploty v jarním období se pohybují kolem 18 - 25 stupňů Celsia. Některé dny mohou být ovšem chladnější. V tomto období může být vlhkost vysoká a častými jsou i deštivé dny. V jarních měsících je Tirana oživená mnohými květinami a zelení.

Léto (červen - srpen):
Léto v Tirana je horké s vysokými teplotami a nízkou vlhkostí vzduchu. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 - 35 stupňů Celsia. V létě mohou být i teploty přes 40°C, proto je nutné dbát na pitný režim a stínit se. Zpravidla bývají příjemné čerstvé noci a horké dny plné slunce.

Podzim (září - listopad):
Podzim v Tirana je nádhernou provedením, když se zpomaluje horké léto. Dny jsou stále teplé, ale teploty klesají na zhruba 15 - 25 stupňů Celsia. Toto období může být vlhké, ale často slunečné, s nízkými srážkami a s čerstvým vzduchem.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Tirana je chladná s průměrnými teplotami kolem 2 - 13 stupňů Celsia. V zimních měsících může být vítr a proměnlivé počasí, stejně jako sněhové přeháňky. Ovšem, mnohdy je město jen pokryty krásnou vrstvou sněhu, což může být inspirující a přinášet nový pohled na divy města.

V Tirana máte tedy k dispozici vhodné počasí pro návštěvu během celého roku. Ať už láká krása jara s kvetoucí vegetací, teplo léta a čerstvé noci podzimu, nebo sníh v zimě, Tirana vás nikdy nezradí. Pokud tedy plánujete návštěvu, je důležité brát ohled na předpověď počasí.


Letenka Albánie Tirana


Pokud hledáte exotické místo, je Albánie zemí, kterou byste měli zvážit. Hlavní město Tirana je výborným východiskem pro objevování této země a naštěstí existuje mnoho letenek, které vás tam dopraví.

Letenky do Albánie Tirana jsou k dispozici z mnoha měst v Evropě a dá se létat jak z menších, tak i z větších letišť. Mezi letišti, které nabízejí lety do Tirany, patří například letiště ve Vídni, v Miláně, v Santiagu de Compostela, v Mnichově či v Londýně. Cena letenek se může lišit v závislosti na sezóně a na dny, kdy budete chtít letět.

Když přistanete v Tirane, ocitnete se v rušném a živém městě, které je plné zajímavých kontrastů. Na jedné straně tady najdete stopy minulosti, které odkazují na starověké období, na druhé straně je ale Tirana i moderním městem, které vás okouzlí přátelskými lidmi a neobyčejnou atmosférou.

Jedním z turistických míst, které určitě nevynecháte, je národní muzeum, které obsahuje historické exhibice a dává vám nahlédnout do minulosti Albánie. Můžete se podívat i na některé z mnoha kostelů, katedrál nebo mešit, které lemují město.

Pokud máte dost času, určitě udělejte výlet do přírody. Albánie má nádherné hory, hluboké údolí a skvělé pláže, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto přírodních krás je například Národní park Červených hor, kde najdete tajemné lesy a úžasné výhledy do okolí.

Pokud máte chuť na něco méně turistického, v Tirane se vám nabízí mnoho hospůdek, restaurací, barů a klubů, kde můžete ochutnat místní kuchyni. Albánie je známá pro své lahodné ryby, ovoce a zeleninu.

Letenka do Albánie Tirana je proto ideální volbou pro ty, kteří chtějí objevit tuto zemi. Pokud máte rádi turistiku, kulturu a dobrou kuchyni, Nemáte nic jiného než si zarezervovat letenku a vyrazit do světa. Třeba právě do Tirany.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny