Hledejte letenky za nejnižší cenu

Pákistán Shalimar Gardens

Dovolená Pákistán Shalimar Gardens


Pákistán je země plná překrásných míst, kde si můžete užít skvělou dovolenou. Jedno z nejkrásnějších míst v Pákistánu jsou Shalimar Gardens, které se nacházejí v městě Lahore.

Tyto zahrady byly postaveny v roce 1641 na příkaz Mughalského císaře Shah Jahan. Shalimar Gardens jsou jednou z nejstarších zahrádek v Pákistánu a patří k nejvýznamnějším památkám z období Mughalské říše.

Shalimar Gardens jsou rozděleny na tři části, z nichž každá má své specifické rysy. Zahrada představuje perfektní harmonii mezi vodou, květinami a sochami, což jí dává velmi romantickou atmosféru.

Voda je jedním z nejvýznamnějších prvků v zahradě. Voda tekoucí v kanálech a rybnících vytváří klidnou a příjemnou atmosféru. Při procházce můžete slyšet zvuk tekoucí vody, což dodává místu ještě více kouzla.

Květiny jsou také důležité a v zahradě jich najdete mnoho. V každé části zahrady jsou jiné druhy květin. V zimě se zahrada zdobí růžemi, narcisy a irisy, zatímco v létě zde rostou různé druhy exotických květin.

Sochy jsou součástí zahrady, a to hlavně v centrální části. Tyto sochy představují různé postavy z indické mytologie a dávají zahradě svůj vlastní výraz.

Hlavní atrakcí zahrady je večerní show fontán. V tomto čase se zahrada promění v kouzelně osvětlený svět a fontány hrají hudbu a tánc.

Celkově vzato jsou Shalimar Gardens jedním z nejkrásnějších míst v Pákistánu. Zahrada nabízí relaxaci a klid v srdci města Lahore. Pokud hledáte skvělou dovolenou, Shalimar Gardens jsou určitě pro vás tím pravým místem, které byste neměli vynechat.


Počasí Pákistán Shalimar Gardens


V Pákistánu se nachází mnoho krásných a historicky významných památek, jako jsou například Shalimar Gardens. Tyto zahrady byly postaveny v 17. století a nacházejí se v městě Lahore, v regionu Punjab. Shalimar Gardens patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Pákistánu.

Při návštěvě těchto zahrad nejen, že se můžete obdivovat krásné květinové aranžmá, ale také poznávat historii a architekturu tohoto místa. Promenáda se vede podél velkého jezera obklopeného stromy a oblouky, které jsou zdobené krásnými rostlinami.

Ale to, co může obtěžovat návštěvníky, je silné a nepředvídatelné počasí v této oblasti. V létě je zde velmi horko a mokro, zatímco zima je velmi chladná a sušší. Někdy může být počasí tak nevyzpytatelné až extrémní, což může narušit plánované výlety. Proto se doporučuje mít na výlet vhodné oblečení a také sledovat předpověď počasí.

Když se dostane krutější počasí, zahrady jsou uzavřeny pro turisty a návštěvníci musejí zůstat mimo. Ale i přesto, že se může zdát, že počasí je problematickým faktorem, mnoho lidí se velmi těší na návštěvu těchto zahrad v jakémkoliv počasí.

Shalimar Gardens jsou symbolem krásy a míru a skutečným pokladem pro Pakistan. Jestliže se rozhodnete je navštívit, máte příležitost zažít jejich unikátní krásu a zápasy s počasím, které vám jistě nabídnou právě tu správnou dávku dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Shalimar Gardens


Otázky:

1) Kde se nachází Shalimar Gardens v Pákistánu?
2) Jak se dostanu do zahrady Shalimar v Pákistánu?
3) Jaké jsou vstupné poplatky do zahrady Shalimar v Pákistánu?
4) Jaké jsou otevírací hodiny zahrady Shalimar v Pákistánu?
5) Co mohu vidět v zahradě Shalimar v Pákistánu?
6) Jaká je historie zahrady Shalimar v Pákistánu?
7) Kdo nechal postavit zahradu Shalimar v Pákistánu?
8) Jakou architekturu najdu ve zahradě Shalimar v Pákistánu?
9) Jsou v zahradě Shalimar v Pákistánu umělé vodopády?
10) Kdy navštívit zahradu Shalimar v Pákistánu?

Odpovědi:

1) Shalimar Gardens se nacházejí v Lahore, Pákistán.
2) Nejlepší způsob, jak se dostat do zahrady Shalimar, je taxíkem, nebo si můžete vypůjčit auto. Doprava veřejnými dopravními prostředky není příliš dobře organizovaná.
3) Vstupné poplatky se liší v závislosti na národnosti a věku. Pro místní obyvatele Pákistánu jsou poplatky levnější než pro turisty. Vstupné se pohybuje v průměru kolem 500 rupií (asi 150 korun).
4) Zahradu Shalimar můžete navštívit od rána do pozdního večera. Otevírací doba se může lišit v závislosti na sezóně.
5) V zahradě Shalimar najdete mnoho krásných fontán, zavlažovacích kanálů, nádrží s rybami a jiných zajímavých prvků. Právě tyto prvky jsou největším lákadlem pro turisty.
6) Zahrada Shalimar byla postavena v roce 1642 dynastií Mughal a byla veřejností používána jako místo pro odpočinek a rekreaci.
7) Zahrada Shalimar byla postavena císařem Shah Jahanem, který byl také tvůrcem Tádž Mahalu.
8) V zahradě Shalimar najdete typickou Mughalskou architekturu, která se vyznačuje symetrií a nádherným uměleckým stylem.
9) V zahradě Shalimar jsou umělé vodopády, které jsou v mnoha ohledech velmi podobné přírodním vodopádům.
10) Nejlepší dobou pro návštěvu zahrady Shalimar je od října do února. Je to příjemná doba, kdy teploty nejsou příliš vysoké a vlhkost vzduchu není příliš velká.


Letenka Pákistán Shalimar Gardens


Pokud toužíte po poznávání dosud neprobádaných koutů světa, může být Pákistán tou správnou volbou. Tento jihoasijský stát nabízí nejen nádhernou přírodu s horami, řekami a národními parky, ale také velmi bohatou historii a kulturu.

Jedním z míst, které byste určitě neměli nechat ujít, jsou pakistánské zahrady Shalimar Gardens. Tyto nádherné zahrady byly postaveny v 17. století jako rezidence císaře Shah Jahana a dnes jsou považovány za jedny z nejkrásnějších zahrad na světě.

Shalimar Gardens byly postaveny v tradičním perském stylu s mnoho fontánami, kanály a jezírky, které vytváří ohromující vodní dílo. Zahrada je rozdělena do tří terras s květinovými okrasnými keři a křídly, které dodávají záhře nádech luxusu.

Jedním z nejvýznamnějších prvků zahrady jsou fontány, které jsou největší turistickou atrakcí. Celkem je zde 410 fontán, z nichž každá má svůj unikátní design. Velká fontána, umístěná na nejvyšším terrasu, je nejkrásnější z nich a je ozdobená kaskádami a sostružením.

Kromě fontán a květinových zahrad jsou zde také mnohé krásné stavby, které vám poodhalí bohatství a kulturní dědictví tohoto místa. Mezi nejvýznamnější patří Diwan-e-Khas, císařský palác, kde Shah Jahan přijímal své hosty a kde se konaly důležité rozhovory. Dalšími zajímavými místy jsou například Hamam (císařské lázně), Aramgah (místo odpočinku) a Sawan Bhadon (pochybný pokoj).

Letenky do Pákistánu nabízejí mnoho leteckých společností a ceny se mohou výrazně lišit v závislosti na sezóně. Pokud se chystáte navštívit Shalimar Gardens, doporučujeme vám cestovat v období bez monzunů, tj. v období od října do dubna. V této době jsou podmínky prohlídky nejlepší a počasí je nejstabilnější.

Při cestě do Pákistánu myslete na to, že se jedná o muslimskou zemi, a měli byste být citliví k místním zvyklostem a tradicím. Místní jsou však velmi vstřícní a rádi s vámi podělí o svou kulturu a historii.

Shalimar Gardens jsou opravdu jedním z nejkrásnějších míst v Pákistánu a stojí za to je navštívit. Tento symbol luxusu a přepychu z doby Mughalů vám přinese hloubku a krásu této země, a to na vlastní zážitek.


Ubytování Pákistán Shalimar Gardens


Pákistán je země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Shalimar Gardens, umístěný v historickém městě Lahore, je jedním z nejkrásnějších a historicky nejvýznamnějších míst v zemi. Shalimar Gardens byl postaven v roce 1642 Mughalským císařem Shah Jahanem a sloužil jako královská zahrada. Dnes je to populární turistická atrakce s množstvím historických a kulturních památek.

Pokud plánujete navštívit Shalimar Gardens, měli byste si vybrat kvalitní ubytování v okolí. V Lahore najdete mnoho hotelů, penzionů a ubytování v soukromých bytech. Ceny se mohou lišit v závislosti na typu ubytování a jeho umístění.

Nejlepší způsob, jak si užít návštěvu Shalimar Gardens, je zůstat v hotelu v centru města, v blízkosti historických míst a turistických atrakcí. Většina hotelů v okolí Shalimar Gardens nabízí pohodlné a moderní vybavení, jako jsou klimatizace, televize, Wi-Fi a vlastní koupelny. Vzhledem k tomu, že ceny ubytování mohou být poměrně vysoké, doporučuje se včas rezervovat a porovnat ceny různých možností.

Mnoho hotelů v Lahore také nabízí restaurace s tradičním pákistánským jídlem. Pokud nechcete jíst v restauraci, většinou vám umožní jídla objednat do pokoje nebo si je vyzvednout a odejít.

Co se týče návštěvy Shalimar Gardens, doporučuje se vstup zdarma, avšak pro seznamování s historií a kulturními památkami se vyplatí využít služby průvodce. Průvodci vám umožní prozkoumat každou část zahrady, navštívit historické budovy a památky a naučit se více o historii místa a pákistánské kultuře obecně.

Shalimar Gardens je krásné a klidné místo, kde můžete strávit několik hodin relaxace a prozkoumání historických památek. Vyberte si své ubytování v blízkosti a užívejte si pákistánské kultury a krásy.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny