Hledejte letenky za nejnižší cenu

Francie Nantes

Dovolená Francie Nantes


Francouzské město Nantes se nachází na západě země ve francouzském regionu Pays de la Loire. Je to město s bohatou historií a velkým kulturním dědictvím, které se snadno stane jedním z nejlepších cílů pro dovolenou v západní Francii.

Nantes, které bylo kdysi hlavním městem Bretaně, nabízí mnoho historických památek, jako je například zámek přestavěný v 18. století vévodou z Bretaně, katedrála sv. Petra a Pavla nebo staré město, které plné krásných kamenných a dřevěných staveb a úzkých uliček. Navštivte také Les Machines de l'île, inovativní park plný monstrózních strojů, které jdou až do formy kráčejícího slona!

Kromě toho je Nantes také proslulé jako kulturní metropole, která nabízí širokou škálu umění a festivalů. Pokud tedy náhodou navštívíte město na letním festivalu, budete mít možnost zažít jedinečnou atmosféru, plnou hudby, tance a dalších vystoupení.

Nantes má také výhodnou polohu v blízkosti pobřeží Atlantského oceánu, takže po návštěvě historických památek si můžete dopřát relaxaci na jedné z krásných pláží. Kromě toho se v blízkosti nacházejí i živé obce a okolní příroda, což z Nantes činí ideální výchozí bod pro průzkum celého regionu.

Pro milovníky dobrého jídla Francie nabízí kulinářské speciality jako jsou klobásy "andouillette", čerstvé mořské plody či sladké místní dezerty. Navštivte také místní tržiště, where you can purchase fresh produce, cheeses and wines.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Nantes, určitě nebudete zklamaní. Tentokrát si užijete krásnou atmosféru historického města plného kulturního austražie a zároveň se ochutnáte výjimečnou kuchyni a krásnou přírodu z okolí.


Ubytování Francie Nantes


Francie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a má mnoho turistických atrakcí, které přitahují miliony návštěvníků každý rok. Jedním z nejzajímavějších měst v této zemi je Nantes, které má bohatou historii a mnoho turistických atrakcí. Pokud se chystáte navštívit toto město a potřebujete nějaký nápad na ubytování, doporučujeme následující možnosti.

1. Hotel Mercure Nantes Centre Gare

Jestliže chcete ubytování v blízkosti nádraží, pak je Hotel Mercure Nantes Centre Gare ideální volbou. Tento hotel má luxusní a vkusně zařízené pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným připojením k WiFi. Kromě toho je zde fitness centrum a wellness centrum, které vám poskytnou relaxaci po celodenním objevování města. Hotel je dobře umístěn, takže se snadno dostanete ke všem hlavním turistickým atrakcím v Nantes.

2. Hotel Amiral

Hotel Amiral je další vynikající volbou pro návštěvníky Nantes. Nachází se v klidné ulici v blízkosti starého města a nabízí prostorné pokoje s moderním vybavením. Kromě toho je zde bezplatné parkoviště a prostory pro výrobu kávy a čaje v pokojích.

3. B&B Hôtel NANTES Centre

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, je B&B Hôtel NANTES Centre skvělou volbou. Tento hotel nabízí základní pokoje s pohodlnými postelemi a klimatizací. Kromě toho je zde snídaně formou bufetu a bezplatné parkoviště. Hotel je umístěn v blízkosti hlavních turistických atrakcí v Nantes, takže snadno můžete objevovat město.

4. Seven Urban Suites Nantes Centre

Seven Urban Suites Nantes Centre je luxusní hotel, který se nachází přímo v centru města. Tento hotel nabízí prostorné a moderní apartmány s kuchyňským koutem a posezením. Kromě toho zde najdete fitness centrum, sauna a bezplatné Wi-Fi. Hotel je ideálním místem pro návštěvníky, kteří chtějí strávit více času v Nantes.

5. Hotel Duquesne

Hotel Duquesne je rodinný hotel, který se nachází v klidné ulici v centru města. Tento hotel nabízí klimatizované pokoje s TV a soukromou koupelnou. Kromě toho je zde snídaně formou bufetu a bezplatné parkoviště. Hotel je v blízkosti několika restaurací a barů, takže se můžete po celodenním objevování města odpočinout a ochutnat nějaké místní speciality.

Závěr

Nantes je skvělým místem k návštěvě a nabízí mnoho možností ubytování pro různé cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě najdete ideální ubytování pro svoji návštěvu v Nantes. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo cenově dostupné ubytování, budete mít nádherný pobyt v tomto krásném francouzském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nantes


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nantes?

Nejlepší doba na návštěvu Nantes je od května do září, kdy je počasí teplejší a slunečnější.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?

Z letiště Nantes Atlantique se lze dostat do centra města autobusem nebo tramvají. Jízdné závisí na způsobu dopravy a délce trasy.

3. Kolik stojí vstupenka do zámku Nantes?

Vstupenka do zámku Nantes stojí 10 EUR pro dospělé a 7 EUR pro děti.

4. Jaké památky stojí za návštěvu v Nantes?

Mezi nejlepší památky v Nantes patří zámek Nantes, katedrála sv. Petra a Pavla, Muzeum umění a Muzeum Julesa Verna.

5. Kde se dá nejlépe nakoupit v Nantes?

Nejlépe se dá nakoupit v centru města na ulici Rue de la Fosse, která nabízí mnoho butiků a obchodů.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit v Nantes?

V Nantes se nejlépe dopravovat tramvají, autobusem nebo na kole, které si lze pronajmout ve městě.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nantes?

Mezi nejlepší restaurace v Nantes patří La Cigale, Bistrot Lulu Rouget a Le Nid.

8. Kolik stojí jízdenka na tramvaj v Nantes?

Jízdenka na tramvaj v Nantes stojí 1,60 EUR na jednu jízdu. Lze si také zakoupit 10 dávek za 14,90 EUR nebo 24hodinovou jízdenku za 5,80 EUR.

9. Jaká je nejlepší oblast pro ubytování v Nantes?

Nejlepší oblastí pro ubytování v Nantes je centrum města, které nabízí širokou škálu hotelů a apartmánů.

10. Jaké jsou nejlepší akce v Nantes?

Mezi nejlepší akce v Nantes patří letní festival Les Heures d'été, Festival des 3 Continents a la Folle Journée (Šílený den).


Počasí Francie Nantes


Francie je země, která se nachází v západní Evropě. Město Nantes se nachází na západním pobřeží Francie, v regionu Loire-Atlantique. Počasí v Nantes je ovlivněno oceánským klimatem, což znamená, že je mírné, vlhké a proměnlivé.

Léto v Nantes je obvykle mírné a vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu je 20°C, ale může být i mnohem vyšší. Občas se mohou vyskytnout bouřky a deštivé dny, ale obecně je to období s nejvyššími teplotami a největšími množství srážek v průběhu roku. Během těchto měsíců mohou návštěvníci Nantes využít pláže a okolní parky, které jsou během letních měsíců velmi populární.

Podzim v Nantes je mírný, ale vlhký. Průměrná teplota v září a říjnu je kolem 16°C. Během tohoto období se mohou vyskytnout deštivé dny a oblačné počasí, ale také se mohou objevit slunečné dny s příjemnými teplotami. Tohle období je skvělé pro návštěvu místních festivalů a procházek v okolních parcích.

Zima v Nantes je mírná a vlhká. Průměrná teplota v prosinci a lednu je kolem 7°C. Během této doby mohou návštěvníci očekávat deštivé a větrné dny, s obdobími sněhu či mrazu. V zimních měsících mohou návštěvníci využít mnoho kulturních akcí a festivalů, které se během tohoto období konají v Nantes.

Jaro v Nantes je obdobím, kdy se počasí začíná zlepšovat. Průměrná teplota v březnu a dubnu je kolem 12°C. Během této doby mohou návštěvníci očekávat oblačné a deštivé dny, ale také se mohou objevit slunečné dny s příjemnými teplotami. Jarní měsíce jsou ideální pro návštěvu místních parků a zahrad, kde se mohou návštěvníci podívat na rozkvetlé stromy a květiny.

Celkově lze říci, že počasí v Nantes je mírné, vlhké a proměnlivé. Letní měsíce jsou nejteplejší a nejsrážkovější, zatímco zimní měsíce jsou nejméně teplé a nejvíce vlhké. Každé období má své výhody a lze najít mnoho zajímavých aktivit nezávisle na roční době, kdy se rozhodnete navštívit Nantes.


Letenka Francie Nantes


Pokud plánujete svůj další výlet do Francie a hledáte zajímavé a méně známé město, rozhodně byste měli zvážit nákup letenek do Nantes. Nantes je krásné město nacházející se v západní Francii, které v poslední době zažívá stále větší popularitu mezi turisty.

Letenky do Nantes jsou stále dostupné a mnohdy lze nalézt zajímavé slevy a nabídky na cestování do tohoto města. Mnoho návštěvníků Nantes volí jako základnu pro cestování po západní Francii, neboť město se nachází v těsné blízkosti Atlantického oceánu a nabízí také snadný přístup do Bretaně a dalších okolních regionů.

Nantes je známé svými historickými památkami a turistickými atrakcemi. Mezi nejpopulárnější patří například zámek Château des Ducs de Bretagne, který pochází z 13. století a sloužil jako sídlo bretonských vévodů. V současné době se zde nachází muzeum a turistické centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii města a jeho okolí.

Další turistickou atrakcí je tzv. Les Machines de l'Île, která je velkým lákadlem pro rodiny s dětmi i pro fanoušky strojů. Jedná se o velký park umění, kde se nachází velké stroje, jako např. gigantický mechanický slon, na kterém si mohou návštěvníci projet, či gigantické pavouky, kteří se pohybují po parku.

Nantes je také známé svými kulturními akcemi a festivalem Les Folles Journées, který se koná každý rok v lednu a nabízí návštěvníkům koncerty klasické hudby. Navštívit můžete také Grand Théâtre de Nantes, kde se konají opery a operety.

Nantes je snadno přístupné jak letecky, tak vlakem či autobusem. Letiště Nantes Atlantique je velmi dobře spojeno s dalšími evropskými městy, jako jsou např. Londýn, Madrid nebo Amsterdam. Z letiště se do centra města dostanete za necelých 20 minut vlakem nebo autobusem.

Pokud hledáte něco nového a netradičního pro svou další dovolenou v Evropě, určitě byste měli zvážit letenky do Nantes. Toto krásné město nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí a je ideální pro ty, kteří se chtějí vydávat na objevování západní Francie.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny