Hledejte letenky za nejnižší cenu

Nepál Kathmandu Durbar Square

Ubytování Nepál Kathmandu Durbar Square


Nepál, země nádherných hor a úchvatné kultury, nabízí cestovatelům velkou škálu zajímavých zážitků. Jedním z největších turistických lákadel je Kathmandu Durbar Square, nejstarší a nejvýznamnější královské náměstí v centru hlavního města Kathmandu.

Náměstí je obklopeno množstvím paláců, chrámů a dalších historických budov, které kdysi sloužily královskému dvoru. Dnes jsou tyto stavby důležitými památkami a atrakcemi pro turisty z celého světa.

Pokud se chystáte navštívit Kathmandu Durbar Square, možná se budete chtít ubytovat přímo v jeho blízkosti. Existuje zde mnoho možností jako jsou hotely, penziony nebo hostely.

Jedním z nejlepších a nejlevnějších ubytování je hostel Kathmandu Friendly Home. Tento hostel se nachází jen pár minut chůze od náměstí a nabízí pohodlné a levné ubytování. Hostel má pokoje všech velikostí, od soukromých pokojů až po společné pokoje pro větší skupiny.

Dalším oblíbeným ubytováním v okolí je Hotel Silver Home. Tento hotel se nachází jen kousek od náměstí a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na panoráma města. Hotel je velmi populární mezi turisty a nabízí mnoho dalších služeb, jako je např. wifi zdarma, výlety po městě a tradiční masáže.

Pokud máte rádi luxusnější ubytování, můžete si dovolit pobyt v prestižním Hotelu Shanker. Tento historický hotel byl původně palácem a dnes nabízí luštít pokoje vybavené moderním nábytkem. Hotel má také bazén, restauraci a dokonce i kasino.

Je důležité si uvědomit, že ubytování v blízkosti náměstí může být poněkud hlučné kvůli davům turistů a místních obyvatel, kteří se zde schází během dne. Pokud vám to však nevadí, pobyt poblíž náměstí je ideální pro ty, kdo chtějí být co nejblíže k nejhlavnějším místům zájmu a zároveň mít výhled na historické památky.

V neposlední řadě, Svatá země Durbar Square, je nejen sebelepším turistickým místem v regionu, je to také místo, kde můžete objevovat krásu a bohatství nezapomenutelného Nepálu. Snadný přístup k mnoha různým hotelům, restauracím a ubytování v okolí náměstí Kathmandu Durbar Square umožní cestovatelům, aby si užili vše, co tato oblast nabízí.


Dovolená Nepál Kathmandu Durbar Square


V Nepálu se nachází jedno z nejkrásnějších míst na světě a to je Kathmandu Durbar Square, což je historické centrum hlavního města Nepálu, jež se nachází v údolí Kathmandu. Durbar Square je od roku 1979 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Durbar Square byla od 14. století až do 19. století sídlem králů Nepálu. Nyní je zde mnoho historických budov a svatyní, včetně největšího královského paláce v zemi. Mnoho z těchto budov bylo však v roce 2015 zničeno při zemětřesení s následnými požáry.

Přesto Durbar Square zůstává krásným místem, kde se mísí historie a kultura. Mezi nejvýznamnější památky zde patří Hanumandhoka (nebo také Starý královský palác), Basantapur Tower, Taleju Temple, Kumari Ghar, královská dráha a mnoho dalších.

Hanumandhoka je největší a nejvýznamnější královský palác v Nepálu. Je pojmenovaný po hinduistickém bohu Hanumanovi a byl vystavěn během 16. století. Dnes zde můžete navštívit mnoho muzeí a galerií, které obsahují sbírky historických artefaktů z celého Nepálu.

Další zajímavou památkou je Taleju Temple, který se nachází na horním nádvoří a je věnován bohyni Taleju. Je to nejstarší ze všech chrámů v Durbar Square a jeho historie sahá až do 13. století.

Kumari Ghar je další zajímavou budovou, kde sídlí žijící bohyně Kumari, kterou si králové vybírají z řad devítek. Tento rituál trvá již několik století a dodnes vzbuzuje udiv a údiv mezi turisty.

Kromě jmenovaných památek najdete v Durbar Square také mnoho trhů s lokálním zbožím, restaurací s místním jídlem a dokonce i kavarny, které připravují kávu ze zdejších kávových plantáží.

Pokud se chystáte na dovolenou do Nepálu, určitě navštivte Kathmandu Durbar Square, protože se jedná o jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v této zemi. Přesto však musíte být připraveni na značný turistický ruch, protože se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Nepálu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Kathmandu Durbar Square


1. Co je Nepál Kathmandu Durbar Square?
Durbar Square je starobylé náměstí v centru hlavního města Nepálu, Kathmandu.

2. Jak se dostat na Nepál Kathmandu Durbar Square?
Pokud se nacházíte v centru Kathmandu, Durbar Square je dostupný pěšky nebo tuktukem. Vzdálenost je pouze několik minut cesty od oblasti Thamel.

3. Kolik času bych měl/a strávit na Nepál Kathmandu Durbar Square?
Navštěva Durbar Square může trvat mezi jednou až třemi hodinami, v závislosti na vašich zájmech a úrovni zájmu o historii a architekturu.

4. Kolik stojí vstupenka na Nepál Kathmandu Durbar Square?
Vstupné se může lišit v závislosti na národnosti a počtu míst, která chcete navštívit. Typické vstupné za dospělého se pohybuje od 100 do 1000 Nepálských rupií (asi 0,80 až 8,30 USD).

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Nepál Kathmandu Durbar Square?
Nejlepší doba pro návštěvu Durbar Square je během suchého období mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty mírné. Nicméně, tradiční festivaly a oslavy se konají po celý rok.

6. Co mohu vidět na Nepál Kathmandu Durbar Square?
Durbar Square je domovem pro množství historických budov a chrámů, včetně Kumari Ghar, Taleju Temple, Indra Chowk, Hanuman Dhoka a mnoho dalších.

7. Je bezpečné navštívit Nepál Kathmandu Durbar Square?
Durbar Square se nachází v bezpečné části města a je běžnou turistickou atrakcí. Nicméně, stejně jako v jakékoli turistické oblasti, je třeba být obezřetní a chránit své cennosti. Doporučuje se také nosit pohodlnou obuv a zavlažovat se pitím během návštěvy, zejména v letních měsících.


Letenka Nepál Kathmandu Durbar Square


Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dobrodružství a poznávání nových míst, pak na vaší seznamu nesmí chybět Nepál a jeho hlavní město Kathmandu. Letecká spojení jsou dnes naštěstí velmi dobrá a ceny letenek z Evropy opravdu přijatelné, takže se můžete vydat na tuto unikátní cestu kdykoli během roku.

Jedním z míst, které si návštěvníci Kathmandu v oblíbeném Durbar Square nemohou nechat ujít je zdejší mohutný palác. V minulosti sloužil jako sídlo královské rodiny a stál také v centru královských ceremoniálů. Dnes je nejen krásným historickým památkou, ale také místem, kde se mísí tradiční a moderní kultura.

Palác se rozkládá na ploše 5 akár a byl postaven v tradicionálním stylu newarské architektury s patrnými vlivy indické, čínské a tibetské kultury. Věž Durbar, která se tyčí v jednom z rohů Durbar Square, dosahuje výšky 50 metrů a dominuje celému komplexu.

Kromě paláce naleznete na Durbar Square také mnoho chrámů zasvěcených různým hinduistickým bohům a bohyním, včetně chrámu Kumari, který sloužil jako domov živého boha, zvláštního dívčího stvoření, jehož říkají "Kumari Devi". Tento chrám lze rovněž navštívit, ale berte prosím na vědomí, že fotografování je zde zakázáno.

Pokud hledáte něco neuvěřitelného, neprobíhející života na kobercích a zkuste si v centru Durbar Square zahrát s grálama, tradičními míči, které jsou velmi oblíbené mezi místními obyvateli. Pokud zde nechcete být pohledáváni jako turisty, doporučujeme vám zastavit se na klidnějších místech, kde nejsou přímo uprostřed hlavního náměstí a spíše se mísí s okolní zástavbou.

Pokud vás tedy lákají exotická dobrodružství a toužíte poznat jinou kulturu, zvažte návštěvu nepálského Kathmandu a Durbar Square, jednoho z nejkrásnějších míst tohoto nádherného města.


Počasí Nepál Kathmandu Durbar Square


Kathmandu Durbar Square je významné náměstí v hlavním městě Nepálu. Nachází se v srdci starého města, kde stojí mnoho historických budov a památek. Tento krásný a historický prostor je často přehlížen lidmi kvůli svým velkolepým chrámům, palácům a budovám, ale také díky jeho unikátnímu a proměnlivému počasí.

Jaké je počasí v Kathmandu Durbar Square?

Počasí v Kathmandu Durbar Square je velmi proměnlivé a může se během dne měnit. V průměru je město v roce teplé a suché, ale období dešťů zasahují mezi červnem a srpnem a přinášejí intenzivní a dlouhotrvající srážky. Nejvhodnější dobou k návštěvě města je v období sucha, od října do května. V tuto dobu je většinou teplé počasí s mírnými nočními teplotami.

Během zimy (prosinec až únor) se může počasí stát poměrně chladné a to hlavně v noci a brzy ráno. Lednové teploty mohou klesnout až k 1 stupni Celsia. V letních měsících (červenec - září) může být velice horko, s nejvyšší teplotou dosahující průměrně 30 stupňů Celsia.

Vysoká nadmořská výška také přináší velké rozdíly v teplotě během dne. Například během jasného slunečného dne, může být příjemné teplé počasí během dne, ale v noci to může být velice chladné. Proto je dobré si přibalit do cestovní tašky teplé oblečení.

Jak si připravit cestu do Kathmandu Durbar Square?

Když cestujete do Kathmandu Durbar Square, měli byste se připravit na každé počasí. Měli byste být připraveni na vydatné deště v období dešťů a na chladné noci v zimě. V létě se také dá očekávat velmi horké počasí a je nutné si chránit kůži proti slunečnímu záření.

Je třeba si vzít s sebou lehké oblečení, ale také teplé bundy a nepromokavé oblečení. Doporučuje se také obuvi s dobrou přilnavostí, takže se nemusíte obávat kluzkých povrchů a všech možných nástrah počasí. Pokud se chystáte prozkoumat okolní hory, měli byste se připravit na chladné a větrné počasí.

Závěr

Kathmandu Durbar Square je skvělé místo pro cestovatele, kteří hledají historické památky. Je důležité vědět, jaké počasí očekávat, abyste si mohli plánovat svůj pobyt bez problémů. Může být chladno ráno a večer v zimě i v létě velmi horko. Rada pro cestovatele? Vezměte si na cestu různé oblečení a věřte, že si svého pobytu v Kathmandu Durbar Square užijete naplno bez ohledu na počasí.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny