Hledejte letenky za nejnižší cenu

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, která je známá svými neuvěřitelnými památkami, ale také svým horkým a slunečným počasím. Edfu je město nacházející se na břehu řeky Nil, které je také domovem jednoho z nejvýznamnějších chrámů v zemi, chrámu Horuse. Proto pokud navštívíte toto místo, můžete očekávat hurikánový nápor slunečních paprsků a horkých teplot.

V Egyptě je klima velmi suché, s minimálním počtem srážek. V Edfu jsou obvyklé teploty vysoké, s průměrem 25-35 °C, přičemž v létě mohou být teploty velmi vysoké a překročit 40 °C. Nejlepší čas návštěvy Edfu je od října do dubna, kdy teploty klesají a stávají se příjemnými pro prohlídku chrámu a pro výlety po okolí.

Chrám Horuse je jedním z nejvýznamnějších památek v Egyptě a tvoří také jeden z nejlépe zachovaných chrámů z období pozdního starověku. Stavba chrámu začala za vlády Ptolemaia III. a byla dokončena během vlády Ptolemaia XII. Stavba chrámu trvala více než 180 let a byla založena na starší stavbě chrámu. Chrám Horus je zasvěcen Horusovi, bohu války a opevnění.

Chrám Horuse je jedinečný svou krásou a rozmanitostí. Na jeho fasádě je mnoho výjevů, které popisují příběh Horuse a jeho boje proti Sethovi. V chrámu jsou také zobrazeny různé ornamenty a různé sochy vycházející z kořenů egyptského náboženství.

Přestože je Edfu idylickým městem, měli byste si dávat pozor na horké počasí a průvodce vám bude vysvětlovat možné zdravotní problémy spojené s tímto počasím, jako je dehydratace. Proto je důležité mít u sebe dostatečné množství vody a ochranných prostředků proti slunci.

Celkově lze říci, že Edfu a chrám Horuse jsou nádherná místa ke návštěvě v Egyptě, ale musíte si dávat pozor na horko a pro svou bezpečnost dodržovat doporučení průvodců. Pokud se vydáte na cestu tímto směrem, určitě vás čeká nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Jaký je vstup do chrámu Horuse v Edfu?

Vstup do chrámu Horuse v Edfu je možný pouze přes hlavní bránu, která se nachází na západní straně chrámu. Vstupné do chrámu se platí a je v ceně zahrnut průvodce, který vám poskytne informace o historii a architektuře chrámu.

Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu je otevřen v průběhu celého roku. Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období a svátcích. Obvykle je otevřen od 9:00 do 17:00 hodin.

Jaké jsou hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu?

Hlavní atrakce v chrámu Horuse v Edfu jsou obrovská socha Horuse, sály s bohatým uměleckým vybavením a scénami z egyptské mytologie. Kromě toho je zde i nádvoří, které je obklopeno sloupy a zdobeno freskami.

Jak se dostanu do chrámu Horuse v Edfu?

Chrám Horuse v Edfu se nachází v horním Egyptě, asi 110 kilometrů jižně od Luxoru. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je taxi. Pokud cestujete z Luxoru, můžete se rovněž dostat do Edfu autobusem.

Můžu fotit uvnitř chrámu Horuse v Edfu?

Fotografování uvnitř chrámu Horuse v Edfu není povoleno. Pouze na některých místech, jako jsou nádvoří a oblast na začátku chrámu, jsou povoleny fotografie.

Je nutné respektovat nějaká pravidla při návštěvě chrámu Horuse v Edfu?

Při návštěvě chrámu Horuse v Edfu je důležité respektovat kulturu a zvyky země. Je třeba nosit slušné oblečení a také se nevyskytovat v chrámu nahý nebo v plavkách. Kromě toho je vhodné respektovat mír a ticho uvnitř chrámu.


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, kde nejen setkáme mnoho památek z období Starověkého Egypta, ale kde nacházíme i mnoho krásných míst k pobytu. Jedno z takových míst je Edfu, město na jihu Egypta, které je známé díky svému Chrámovi boha Horuse a nabízí zároveň mnoho možností k ubytování.

Pokud máte zájem o ubytování v Edfu, máte na výběr z několika možností, které odpovídají různým cenovým kategoriím a požadavkům. Jednou z možností je pobyt v hotelech, což je populární volba pro mnoho turistů. V Edfu najdeme mnoho hotelů od luxusních až po ekonomické varianty.

Mezi nejlepší hotely v Edfu patří například Mövenpick MS Sun Ray, který nabízí luxusní ubytování na lodi plující po Nilu. Tento hotel nabízí nejen vynikající služby, ale také krásné výhledy na okolní krajinu a samotný Nil. Kromě toho tu najdete i množství podívaných a aktivit, u kterých si můžete živě prohlédnut život na Nilu.

Dalšími hotely, které stojí za zvážení, jsou The Nile Valley Hotel, který má vynikající polohu poblíž chrámu Horuse, nebo pak Guest House Dream House, který je známý pro svou čistotu a přátelské prostředí. Tyto hotely nabízí ubytování za přijatelné ceny a přitom si můžete užít skvělou pohodu a komfort.

Pokud preferujete individuálnější styl pobytu, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z mnoha hostitelských domečků (Guesthouse), které se nachází v Edfu. Tyto hostitelské domečky vám nabídnou ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a pokojovou službou, a to za velmi příznivé ceny.

Největší výhodou těchto hostitelských domečků je pak přátelské prostředí a možnost navázat nová přátelství s domorodci. Hostitelské domy v Edfu tak nabízejí nejen ubytování, ale také možnost poznat zemi, její culturu a tradice.

Eddfu je hlavně známé svojím chrámem boha Horuse. Jde o jeden z největším a nejlépe zachovaných chrámů z období Starověkého Egypta. Samotný chrám Horuse stojí na břehu řeky Nil, kde si užijete krásné vyhlídky na Nil a okolní krajinu. Pro opravdové nadšence Egyptologie a historie to bude nezapomenutelné místo. Chrám Horuse si můžete navštívit za velmi přijatelné vstupní ceny a zároveň si prohlédnout krásnou okolní krajinu.

Závěrem bych chtěl říct, že Edfu je nejen skvělým místem pro poznávání historie a kultury, ale také jedním z nejkrásnějších míst k pobytu. Ze všech dostupných možností ubytování bychom doporučovali hostitelské domečky pro jejich atmosféru, nebo hotely pro luxusní služby a komfort. A když už tady budete, zkrátka nesmíte vynechat návštěvu krásného a majestátního chrámu boha Horuse.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Edfu is a charming town in Egypt that is located on the west bank of the River Nile. It is famous for its magnificent ancient temple, the Temple of Horus, which is one of the most well-preserved temples in Egypt. The temple is dedicated to Horus, the god of the sky and is a must-visit for history buffs and travel enthusiasts.

If you're planning on visiting Edfu, the best way to get there is by taking a flight to Luxor, which is only a couple of hours away. From here, you can easily catch a bus or hire a taxi to reach Edfu. You can also take a boat ride along the Nile River to reach this town, which is a fantastic way to take in the stunning views and landscapes.

Once you reach Edfu, head straight to the Temple of Horus. This temple is considered one of the most impressive and well-preserved temples in Egypt, and it's easy to see why. Built between 237 BC and 57 BC, the temple is an excellent example of the Ptolemaic era of ancient Egypt. The temple is decorated with intricate carvings, hieroglyphics, and vibrant colors, and it will transport you back in time to ancient Egypt.

The Temple of Horus is dedicated to Horus, the god of the sky and the son of Osiris and Isis. The temple's complex comprises of several halls, rooms, and courtyards, all decorated with stunning art and sculptures. Be sure to check out the Hypostyle Hall, which is an impressive chamber with towering columns that are decorated with hieroglyphics.

The central part of the temple is the inner sanctum, which houses the statue of Horus. The statue is made of black granite and is a sight to behold. The inner sanctum is surrounded by several smaller rooms that house the temple's treasures and offerings.

After exploring the Temple of Horus, take some time to explore the town of Edfu. The town has a charming bazaar where you can buy traditional souvenirs and handicrafts. You can also try some local street food or visit one of the many Egyptian restaurants that serve delicious Egyptian cuisine.

In conclusion, Edfu is a must-visit destination in Egypt, and the Temple of Horus is a sight not to be missed. The town's history, culture, and scenic environment make it an unforgettable place to explore. So, book your flights to Egypt and make a trip to Edfu to experience the wonder of the Temple of Horus.


Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, kde můžete zažít nejen nádherné pláže, ale také získat mnoho historických znalostí a poznání. Jedním z takových míst je Edfu, zvláště díky krásnému chrámu Horuse. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě navštivte Edfu a užijte si celou řadu atrakcí.

Když se řekne Edfu, okamžitě si představíte nejkrásnější chrám v zemi. Chrám Horuse v Edfu je nejen největším chrámem, ale také jedním z nejzachovalejších a nejvýznamnějších v Egyptě. Tento chrám byl postaven v 2. století před Kristem a definitivně dokončen v průběhu 1. století po Kristu. Stavba chrámu trvala přibližně 180 let a jeho celková výška dosahuje 36 metrů.

Samotný chrám vás uchvátí svou architekturou a uměním. Vstupní brána chrámu je zdobená reliéfy a symboly, které reprezentují faraona a bohy. Poté, co projdete dveřmi chrámu, se ocitnete v prvním dvoře, který je obklopen sloupy a zdoben reliéfy a hieroglyfy. Druhý dvůr je ještě impozantnější než první, neboť zde můžete vidět obrovské sloupy s reliéfy a živými barvami. Nachází se zde také několik menších chrámu a posvátný bazén.

Samotný chrám je dokonalou architektonickou stavbou. Interiér chrámu je dokonale zdoben a zahrnuje mnoho fragmentů historického a náboženského zpěvu. Zdá se, že stěny a sloupy chrámu jsou do značné míry uchovány v původním stavu, což je zázrak, zvláště když vezmeme v úvahu, jak starověké tenchrámy jsou.

Pokud máte konkrétní zdroje zájmu, máte možnost si zakoupit průvodce, abyste získali více podrobností o jednotlivých částech chrámu a přibližně to, co znamenají. Tento průvodce může být zapotřebí, neboť chrám má mnoho izolovaných koutů, které byste mohli přehlédnout, pokud byste místem projížděli sami.

Pokud jste se rozhodli, že navštívíte Edfu, doporučuje se, abyste si načasovali návštěvu tak, abyste zde byli ráno nebo pozdě odpoledne, což je nejlepší čas na obdivování slunce, neboť se zde lze získat téměř dokonalé snímky.

Okolí Edfu je také plné dalších zajímavostí a zážitků. Můžete navštívit blízký ostrůvek El Nabatat, který je spojen s pevninou malou hrází a je ideálním místem ke koupání a odpočinku. Také se odsud můžete vydat do dalších starověkých měst, jako je Asuan nebo Luxor, kde najdete další historické památky a chrámy.

Edfu je tedy skvělým místem pro vaši dovolenou, zvláště pokud se zajímáte o historii a architekturu. Navštěvovat tenchrámy v Egyptě je jednou z nejzajímavějších věcí, jaké můžete na dovolené zažít, a chrám Horuse v Edfu je určitě jeden z nejlepších. Tento chrám vám nabídne neopakovatelnou zkušenost a poznání historie, které nezískáte nikde jinde.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny