Hledejte letenky za nejnižší cenu

Japonsko Nagasaki

Počasí Japonsko Nagasaki


Japonsko je známé svými rozmanitými klimatickými podmínkami, které se mohou výrazně lišit v různých oblastech země. Nagasaki, město na jihozápadě Japonska, se nachází v oblasti, kterou ovlivňují jak pasáty od Tichomoří, tak i kontinentální vlivy z Číny. Proto je zde počasí poměrně deštivé a vlhké s mírnými zimami a horkými léty.

V Nagasaki jsou jarní a podzimní období nejkrásnější, kdy se na stromech objevují květy sakur a listy se barví do pastelových odstínů. Jaro začíná v březnu a končí v květnu, s průměrnou teplotou kolem 15°C. Podzim trvá od září do listopadu s průměrnou teplotou kolem 20°C. V těchto obdobích je v Nagasaki také méně deště a více slunce.

Léto v Nagasaki je velmi horké a vlhké, s častými dešti a průměrnými teplotami kolem 30°C. Nejteplejší měsíc je srpen, kdy se může teplota vyšplhat až na 36°C. Je to období, kdy si místní lidé oblíbí japonské klimatizované místnosti s ochlazenými nápoji, aby se vyhnuli nadměrnému teplu.

Japonsko je také postiženo obdobím tajfunů, což jsou extrémní tropické cyklóny, které mohou způsobit značné škody. V Nagasaki jsou tajfuny nejčastější od srpna do října.

Zima v Nagasaki je mírná, ale vlhká, s průměrnou teplotou kolem 10°C. Sníh není běžný a když padne, tak rychle roztaje.

Krátké informace o počasí v Nagasaki:

Jaro (březen–květen): průměrná teplota 15°C, méně dešťů

Léto (červenec-srpen): průměrná teplota 30°C, velmi vlhké, prudké deště

Podzim (září-listopad): průměrná teplota 20°C, méně vlhkosti

Zima (prosinec–únor): průměrná teplota 10°C, malá pravděpodobnost sněžení

Tajfuny: nejčastější v období srpen–říjen

Celkově je Nagasaki městem s poměrně stabilními klimatickými podmínkami, se čtyřmi jasně odlišnými ročními obdobími. I přes silnou vlhkost, která je způsobena oceánem i těmi, kteří v něm žijí, jsou jeho roky charakterizovány mírným počasím a příjemným klimatem, což napomáhá k udržení svěží a zelené zahrady po celý rok. Na návštevu Nagasaki vás tedy zveje ta nejlepší pověst, která by se asi dala očekávat od starého japonského města.


Letenka Japonsko Nagasaki


Japonsko jako stát nabízí mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků, které si může každý turista užít. Z mnoha oblíbených turistických destinací se vyčlenila Nagasaki, město ležící na západním pobřeží ostrova Kyushu. Pokud tedy hledáte cestování do této oblasti, určitě neváhejte si zakoupit letenku do Nagasaki.

Město Nagasaki má bohatou historii, což je také příčinou jeho oblíbenosti mezi turisty. Stalo se totiž místem, kde americké letectvo v roce 1945 shodilo atomovou bombu, což stálo mnoho lidských životů a způsobilo nesmírné poškození města. Dnes ale můžeme v městském muzeu vidět expozice a výstavy věnované této tragické události, která se stala v jednom z největších konfliktů v historii lidstva.

Kromě historických památek a věnování památce obětem atomové bomby, nabízí Nagasaki turistům také nádhernou přírodu a historické památky. Navštívit můžete třeba Nagasaki Ropeway, což je kabinková lanovka na vrchol hory Inasa. Zde se vám nabídne krásný výhled na celé město a okolí, což je nezapomenutelný zážitek. Dále můžete navštívit třeba Nagasaki Peace Park nebo Nagasaki National Peace Memorial Hall, což jsou místa, která také stojí za shlédnutí.

Jak již bylo zmíněno, cestování do Nagasaki je velice oblíbené a nabízí se několik možností, jak si pro svou dovolenou v Japonsku zakoupit letenku. Výhodou jsou bezesporu nabídky letových společností, které se orientují na Japonsko a nabízí lety na různých místech. Dále se určitě vyplatí například hledat nabídky leteckých společností přímo na internetu, kde se nabízejí zajímavé slevy a nabídky na letenky do Nagasaki i na další místa v Japonsku.

Závěrem bychom mohli říci, že Nagasaki je místem, které vám nabídne to nejlepší, co Japonsko jako země může poskytnout. Nabízejí se vám zde historické, kulturní a přírodní památky, které jsou v Japonsku unikátní a nezapomenutelné. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou v zemi vycházejícího slunce, nezapomeňte si zakoupit letenku do Nagasaki, která vás zavede do jedné z nejkrásnějších a nezapomenutelných oblastí tohoto úžasného státu.


Ubytování Japonsko Nagasaki


Japonsko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které je velmi populární turistickou destinací. Nagasaki je město na západním pobřeží, které je známé svou historií jako první město, na které byla svržena atomová bomba. Město má mnoho fascinujících památek a zajímavostí, které stojí za to vidět, a protože je Nagasaki oblíbeným turistickým místem, nabízí mnoho možností ubytování.

V Nagasaki najdete celou řadu ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů až po hostely a tradiční ryokany. Pokud cestujete s větší rodinou nebo skupinou přátel, je možné najít mnoho apartmánů a domů k pronájmu.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v centru města, jsou k dispozici moderní hotely s vynikajícími službami. Například hotel ANA Crowne Plaza Nagasaki Gloverhill je elegantní hotelový komplex, který se nachází v blízkosti historické čtvrti Glover Garden. Tento hotel nabízí nádherný výhled na záliv Nagasaki a nabízí luxusní pokoje s klimatizací a minibarem, wellness centrum a služby osobního trenéra.

Další možností je ubytování v tradičních japonských ryokanech, kde si turisté mohou vychutnat autentickou japonskou atmosféru. Ryokan Yamamotoya je jeden z nejlepších ryokanů v Nagasaki a nabízí hostům tradiční pokoj s tatami, kde si mohou odpočinout na pohovce nebo sledovat pohled na zahradu. Ryokan Yamamotoya také nabízí nádherné japonské snídaně a večeře, které jsou připraveny z čerstvých místních produktů.

Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelu. Hostel Casa Noda se nachází v centru města a nabízí pokoje s výhledem na záliv Nagasaki. Hostel má společné prostory pro relaxaci s knihovnou a kuchyň s možností vaření.

Pokud přijedete na kratší dobu, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Apartmány Nagasaki Heiwa Jiho Apart je jeden z nejlepších a nabízí prostorné pokoje s kompletně vybavenou kuchyní a pračkou.

Výběr ubytování v Nagasaki záleží na každém turistovi, protože město nabízí mnoho různých možností. Bez ohledu na vaše preference nezklame Nagasaki svým půvabem a pohostinností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nagasaki


1) Co se stalo v Nagasaki?
Odpověď: Nagasaki bylo druhým městem v Japonsku, které bylo atomovou bombou napadeno Spojenými státy během 2. světové války dne 9. srpna 1945.

2) Kolik lidí bylo zabito při bombardování Nagasaki?
Odpověď: Odhaduje se, že přibližně 35 000 lidí bylo okamžitě zabito při bombardování, a dalších půl milionů trpělo následky radioaktivního záření.

3) Jak se dnes Nagasaki změnilo po bombardování?
Odpověď: Nagasaki se dnes stalo moderním městem s bohatou historií. Mnoho památek a muzeí připomíná ty hrůzné události 2. světové války, ale město je také známé pro své živé a barvitě zářící noční život.

4) Kdy si mohu prohlédnout místa, kde byly atomové bomby shozeny?
Odpověď: Existuje několik památek a muzeí v Nagasaki, které připomínají bombardování atomovou bombou. Tyto památky jsou otevřeny pro návštěvníky po celý rok.

5) Jak se dostanu do Nagasaki?
Odpověď: Nagasaki je přístupné z Tokia a dalších větších měst v Japonsku vlakem nebo letadlem. Také existují přímé lodní linky například z Hongkongu.


Dovolená Japonsko Nagasaki


Pokud hledáte exotickou a zajímavou destinaci pro svou příští dovolenou, může být Japonsko vaší ideální volbou. Tato země nabízí bohatou historii, fascinující kulturu a krásnou přírodu. Mezi nejvíce atraktivní místa v Japonsku patří město Nagasaki, které se nachází v západní části země a má nezapomenutelné zážitky pro turisty.

Historie Nagasaki

Nagasaki je proslulé především tím, že bylo vybráno pro první atomový útok v roce 1945. Nicméně město má také bohatou historii před tímto traumatickým zážitkem. V 16. století se Nagasaki stalo klíčovým přístavem pro obchod mezi Japonskem a Evropou. Následně město vzkvétalo díky importu zahraničního zboží a množství křesťanských misií. Tyto faktory zanechaly v Nagasaki bohatou kulturu a památky, které stále lákají mnoho návštěvníků.

Co vidět v Nagasaki

Jeden z nejpopulárnějších turistických cílů v Nagasaki je Pomník míru, který byl vystavěn na památku obětí atomového útoku. V blízkosti této památky se nachází také park, který nabízí nádherné výhledy na město a moře. Dalším důležitým místem je hrad Nagasaki, který byl postaven v 17. století a nabízí zábavný výlet do minulosti. Lákadlem pro turisty je také chrám Suwa, který byl založen v 16. století a je považován za nejstarší dřevěný chrám v Japonsku.

Jídlo v Nagasaki

Japonsko je známé po celém světě pro svou vynikající kuchyni a Nagasaki není výjimkou. Město je proslulé mnoha lahodnými specialitami, mezi nimiž jsou nejznámější champon a sara udon. Champon je husté nudlové jídlo s různými druhy masa a zeleniny, které zaručeně potěší chuťové buňky. Sara udon je jiné druhé nudlové jídlo, připravované s křupavými rezanci a zeleninou, které je charakteristické svým lžícemi.

Další zážitky v Nagasaki

Kromě historických památek a kulinářských delic se v Nagasaki nabízí také další zážitky, které stojí za to vyzkoušet. Pokud máte rádi zahradničení a zeleně, můžete navštívit Nagasaki's Glover Garden, kde najdete krásné rostliny a umělecká díla. Pokud hledáte odpočinek, můžete navštívit nejstarší horké prameny v Japonsku – Tenzan-no-Yu, kde si můžete užít relaxaci a nádherný výhled na okolní horstvo a moře.

Závěr

Nagasaki je město plné historických památek a nezapomenutelných zážitků. Jeho kultura, kuchyně a přátelští obyvatelé jsou jen některé z lákadel pro turisty. Pokud tedy plánujete svou příští dovolenou na exotickém místě, měli byste zvážit Nagasaki jako svůj cíl.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny