Hledejte letenky za nejnižší cenu

Mongolsko Uvs Province

Ubytování Mongolsko Uvs Province


Mongolsko Uvs Province se nachází v západní části Mongolska a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky. Oblast je proslulá svými krásnými přírodními scenériemi, jako jsou zasněžené hory, husté lesy a široká jezera. Tyto lákadla přitahují turisty z celého světa a často se stávají klíčovým důvodem pro jejich návštěvu. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nabízí se vám několik různých možností.

První volbou ubytování v Mongolsko Uvs Province jsou hotely. Ty se nacházejí v omezeném množství, ale pokud najdete ten správný, může být vaše dovolená zcela dokonalá. Většina hotelů se nachází v městě Ulaangom, hlavním městě provincie. V tomto městě najdete celkově 4 hotely, z nichž nejlepší jsou hotel New Budget, hotel Bayangol nebo hotel Ulaangom. Ty nabízejí moderní prvky, jako jsou klimatizace a televize, a často také vynikající restaurace, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Další možností, jak získat ubytování v Mongolsko Uvs Province, jsou domy pro hosty, známé jako ger campy. Tyto kempy jsou rozšířené po celé provincii a nabízejí návštěvníkům možnost strávit noc v tradičních mongolských obydlích nazývaných gery. Tyto domy jsou vytvořeny z kůže a yurtu a mohou být mnoha velikostí, od malých po velké rodinné gery. Všechny tyto gery jsou vybaveny vyhřívanými kamny, které zajišťují teplo v chladnějších nocích. Ger campy taktéž často nabízejí turistům možnosti kulturálních aktivit a vzrušujících výletů do okolí.

Poslední možností jsou ubytovací zařízení pro trekery a turisty, kteří hledají méně tradiční způsob ubytování. V Mongolsku nosí tyto instalace název turistické stany. Tyto stany nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování, a většinou se nacházejí většinou v divočině a na horách, což je velmi oblíbená destinace pro turisty a trekery. Tato možnost by mohla být odpovídajícím výběrem pro ty, kteří chtějí zažít více dobrodružství a autentických zážitků.

Celkově jsou v Mongolsko Uvs Province k dispozici možnosti ubytování o různé úrovni komfortu a cenových rozsahů. Obecenstvo se vyplácí zůstat alespoň na několik dní, aby si mohli užít jablečné atmosféry tohoto téměř zapomenutého místa světa. Pro milovníky přírody, kteří chtějí zažít původní Mongolsko, neexistuje lepší možnost, než navštívit tuto krásnou oblast.


Dovolená Mongolsko Uvs Province


Pokud hledáte dobrodružství a zážitky v neobyčejné krajině, možná by vás mohla zajímat dovolená v Uvs Province v Mongolsku. Tato oblast leží na západě země a je charakteristická svým krásným jezerem Uvs Nuur, písečnými dunami, rozlehlými stepmi a horskými masivy.

Jezero Uvs Nuur je největší slané jezero v Mongolsku a jedno z největších v Asii. Je velice důležité pro místní ekosystém a vyskytuje se zde bohatá fauna a flora. Je možné zde spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou kamzíci, pižmoni, vydra otterská a mnoho druhů ptáků. Voda jezero je příliš slaná na to, aby byla pitná, ale místní obyvatelé ji využívají k chovu ryb.

Na jihu od jezera se nachází písečné duny, které jsou ideální pro sandboarding nebo jízdu na velbloudech. Hory na východní straně regionu nabízejí nádherné výhledy a výlety v krásné přírodě. Kromě toho můžete vstoupit i do místní kultury a setkat se s místními obyvateli, kteří v této nehostinné krajině žijí a hlavně pastevectví skotu.

Kvůli velkým vzdálenostem a náročnému terénu se doprava v rámci Uvs Province provádí převážně na koni nebo zánovnách. Mnoho komunit je stále zcela odříznutých od světa, takže pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, budete se muset na dovolenou dobře připravit. To však jen přispěje k nezapomenutelnému zážitku.

Celkově lze říci, že Uvs Province nabízí jedinečné zážitky, ať už jste zamilovaní do přírody, zvířat nebo neotřelých dobrodružství. Procestujte toto oblast v Mongolsku a vychutnejte si tuto nádhernou krajinu.


Počasí Mongolsko Uvs Province


Mongolsko Uvs Province je známá svým specifickým a drsným klimatem. Nachází se v západní části země a je proslulá svými drsnými zimami a horkými léty.

V zimních měsících teploty klesají na mrazivých -30°C a nižší. Sníh přikrývá celou krajinu a mnoho lidí se musí vypořádat se zápasem s přírodou. Hlavní faktory ovlivňující počasí v této oblasti jsou silné větry a srážky v podobě sněhu. Větry způsobují sněžné bouře, někdy s takovou silou, že lidé nemohou vycházet ze svých domů.

Protože jsou zimy velmi tvrdé, vláda musí zajistit, aby měli lidé dostatek zdrojů tepla a potravin. Léta jsou oproti tomu velmi horká. V letních měsících teploty stoupají na více než 30°C a průměrná vlhkost vzduchu je velmi nízká.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v této oblasti, jsou hory. Uvs Province se nachází v pohoří Altaj, které může ovlivnit jak teploty, tak srážky. Hory chrání oblast před extrémním počasím, jako jsou silné bouřky, ale zároveň mohou způsobit, že srážky se na některých místech stanou extrémními.

Kvůli těmto extrémům není v Uvs Province mnoho lidí a lidé, kteří tam žijí, musí přizpůsobovat svůj životní styl podmínkám svého prostředí. Protože zimy jsou tak drsné, mnoho lidí má omezený přístup k vzdělání a mnoho trpí chudobou. Nicméně, kvůli krásné krajině a možnostem outdoorových aktivit, například horské turistice, se oblast stává stále populárnější mezi turisty.

Celkově je tedy Uvs Province oblastí, která je těžká k životu, ale zároveň nabízí hluboké a krásné přirozené scenérie. Lidé, kteří tam žijí a pracují, musí bojovat s přírodou, aby si udrželi svou existenci a mohli užívat krásy tohoto koutu světa.


Letenka Mongolsko Uvs Province


Pokud máte chuť na dobrodružství, cestu do provincie Uvs v Mongolsku si rozhodně užijete. Tato oblast je obklopena horskými masivy a rozlehlými stepmi, které vás okouzlí svojí krásou a neopakovatelnou atmosférou.

Kde se nachází Uvs Province?

Provincie Uvs se nachází na západě Mongolska a sousedí s Ruskem. Její rozloha je přibližně 69 800 km², což z ní činí jednu z největších provincií v Mongolsku. Hlavním městem provincie je Ulaangom.

Jak se tam dostat?

Nejlepší způsob, jak se dostat do provincie Uvs je letecky. Existují pravidelné lety z Ulánbátaru, hlavního města Mongolska, které se konají několikrát týdně. Let trvá asi 3,5 hodiny. Po přistání v Ulaangomu si můžete pronajmout auto nebo si najmout místního průvodce, aby vám ukázal krásy této oblasti.

Co budete vidět?

Provincie Uvs je známá svými přírodními krásami. Můžete zde navštívit krásné jezera, jako je jezero Uvs, největší slané jezero v Mongolsku, a další menší jezera, která jsou rozeseta v celé oblasti. Navštivte horský masiv Uvs Nuur Basin, kde se můžete vydat na pěší túru a užít si úžasné výhledy na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit starobylé petroglyfy v kamenném labyrintu Bayan-Ölgii. Sergelen soum je další zajímavé místo, které stojí za návštěvu. Zde můžete navštívit klášter a také hlavní trh, kde si můžete koupit místní suvenýry a vyzkoušet tradiční mongolské jídlo.

Co ochutnat?

Mongolská kuchyně je plná zajímavých a chutných jídel. V provincii Uvs si můžete vyzkoušet tradiční mongolskou polévku – huushuur, která se připravuje z mletého hovězího masa a zeleniny, a je k dispozici v mnoha místních restauracích. Také můžete ochutnat tradiční sušené maso – borts, které se řezává na tenké plátky a podává se s čajem.

Provincie Uvs je skutečnou perlou Mongolska a nabízí nezapomenutelnou kombinaci krásné přírody, historie a kultury. Pokud cestujete do Mongolska, neváhejte navštívit tento úchvatný kout země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Uvs Province


O: Jaká je velikost Uvs Province?
Odpověď: Uvs Province má rozlohu přibližně 69 600 kilometrů čtverečních.

O: Která jsou největší města v Uvs Province?
Odpověď: Největší města v Uvs Province jsou Ulaangom a Tes, které jsou také hlavními městy okresů.

O: Jak se dostanu do Uvs Province?
Odpověď: Lze se dostat do Uvs Province letecky nebo autobusem. Letiště se nachází v Ulaangomu a autobusové spojení funguje zejména z hlavního města Ulan Batoru.

O: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Uvs Province?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Uvs Province patří Národní park Uvs Nuur Basin, vrchol Khyargas Nuur, klášter Erdene Khamba a řeka Tes.

O: Jaké jsou klimatické podmínky v Uvs Province?
Odpověď: Uvs Province má kontinentální podnebí, s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě klesá na -21 °C, zatímco v létě stoupá na 23 °C.

O: Jaké jsou kulturní festivaly v Uvs Province?
Odpověď: V Uvs Province se konají různé kulturní festivaly, včetně festivalu zimních sportů Khovd Gol, festivalu jazzové hudby v Ulaangomu a tradičního festivalu Ergekh Kholboo, který se koná v srpnu a zahrnuje mnoho tradičních her a soutěží.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny