Hledejte letenky za nejnižší cenu

Maďarsko Szeged

Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Szeged


Dotazy:

1. Jaké jsou lety z Prahy do Szegedu?
2. Jak se dostanu z letiště v Budapešti do Szegedu?
3. Kde najdu ubytování v Szegedu?
4. Kde najdu dobrá restaurace v Szegedu?
5. Co bych měl/měla vidět v Szegedu?
6. Kam jít na nákupy v Szegedu?
7. Kolik času potřebuji na návštěvu Szegedu?
8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Szegedu?

Odpovědi:

1. Let z Prahy do Szegedu není přímý. Nejlepší spojení bude s přestupem.
2. Z letiště v Budapešti se můžete dostat do Szegedu autobusem, vlakem nebo taxi službou.
3. Ubytování v Szegedu najdete na různých bookingových stránkách nebo přímo na webových stránkách hotelů a penzionů.
4. Dobré restaurace v Szegedu najdete například na náměstí Dóm, v ulici Karasz, nebo v okolí Univerzity v Szegedu.
5. V Szegedu byste měli navštívit Dóm, Národní divadlo, botanickou zahradu, řeku Tisu, nebo památník Hősök Kapuja.
6. Na nákupy můžete jít do obchodního centra Arkad, nebo do středu města, kde najdete různé obchody a butiky.
7. Doporučujeme minimálně 2-3 dny na návštěvu Szegedu, aby jste si mohli prohlédnout hlavní turistické atrakce.
8. Nejlepší čas na návštěvu Szegedu je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a město není přeplněné turisty.


Dovolená Maďarsko Szeged


Pokud hledáte místo na dovolenou, kde si užijete spoustu kulturních zážitků, krásné přírody a příjemného počasí, určitě byste měli zvážit Maďarsko. A jedním z míst, které byste neměli vynechat, je Szeged.

Nachází se v jihovýchodním Maďarsku, na břehu řeky Tisa, nedaleko hranic s Rumunskem. Je to město plné historie a kultury, které je často označováno za "slunečné město", díky svému teplému a slunečnému počasí.

Mezi turisty je Szeged známé především svým neoklasicistním náměstím Dóm tér, které zdobí mnoho historických budov a památek. Na náměstí se nachází impozantní katedrála svatého Jana Křtitele, která patří mezi největší kostely v Maďarsku. Vedle ní stojí seminární kostel a další významné budovy, jako např. Rektorát místní univerzity a Městská knihovna.

Kromě náměstí je v Szegedu mnoho dalších historických památek, které stojí za návštěvu. Můžete navštívit např. Národní divadlo, synagogu, muzeum umění nebo muzeum Nové Evropy. V letních měsících se také konají různé kulturní a hudební akce, jako např. festival Open Air, který je známý po celé Evropě.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít návštěvu botanické zahrady v Szegedu. Je to největší botanická zahrada v Maďarsku, která se rozprostírá na ploše 12 hektarů. Zahradu tvoří několik tematických částí, jako např. pustina, prales, kaktusová zahrada nebo jezerní krajina.

A pokud máte chuť na koupání, Szeged má pro vás spoustu možností. Například můžete navštívit velkou plovárnu nebo Aquapolis, moderní aquapark s termálními bazény a nejrůznějšími vodními atrakcemi.

Vzhledem k blízkosti hranic s Rumunskem je také možné během vaší dovolené v Szegedu podniknout výlet do Transylvánie, která je bohatá na historická místa a krásnou přírodu.

Celkově lze říci, že Szeged je ideálním cílem pro ty, kteří hledají kombinaci kulturních zážitků, krásné přírody a zábavy. Tento kousek Maďarska určitě stojí za to navštívit.


Ubytování Maďarsko Szeged


Maďarsko může být krásnou destinací pro ty, kteří hledají krásné architektonické památky, gastronomické zážitky a krásnou přírodu. Pokud se nacházíte v oblasti Szegedu, chtěli byste najít ubytování, které splní vaše očekávání.

V Szegedu se nachází řada hotelů a penzionů, které nabízejí širokou škálu cenových kategorií a různých typů pokojů. Jedním z nejlepších míst k ubytování je pravděpodobně historické centrum města, kde si můžete užít výhled na řeku Tisu a procházet se po krásných ulicích.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Tisza, který se nachází jen kousek od hlavního náměstí. Tento hotel je velmi oblíbený mezi turisty, protože má několik skvělých služeb, jako je klimatizace, venkovní bazén a bezplatné Wi-Fi připojení. Pokoje jsou vybaveny TV, minibarem a koupelnou a jsou velmi prostorné. Hosté si mohou také užít různé druhy masáží v hotelovém salónu.

Dalším dobře zařízeným hotelem v Szeged je Hotel Novotel Szeged, který je ideální pro rodiny a páry, kteří hledají klid a pohodlí. Tento hotel se nachází jen několik minut chůze od centra města a nabízí několik možností pro konání sportovních aktivit, jako jsou tenisové kurty, bazén a fitness centrum. Pokoje jsou velmi prostorné a světlé a hosté si mohou sami připravit kávu a čaj.

Pokud byste rádi měli více soukromí a nezávislosti, můžete si také pronajmout byt v centru města. V této oblasti najdete mnoho bytů, které nabízejí velmi dobrou kvalitu za příznivé ceny. Pokud cestujete větší skupinou lidí, byt může být ideální volbou. Můžete ušetřit peníze na hotelových službách a mít sami kontrolu nad tím, co budete jíst a kdy.

Kamkoliv se v Szegedu ubytujete, budete mít přístup ke krásnému městu plnému kulturních památek. Ve městě se nachází mnoho muzeí, galerií a divadel, které nabízejí bohatý kultivní kalendář po celý rok. Můžete se také podívat na řeku Tisu, která vytváří skvělou atmosféru pro večerní procházky.

Takže pokud plánujete návštěvu Maďarska, nenechte si ujít Szeged. S širokou škálou ubytování a krásou tohoto města je to ideální destinace pro každého cestovatele.


Počasí Maďarsko Szeged


Maďarsko je krásná země s překrásnou přírodou a jedinečnou historií. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce navštěvovaných měst je Szeged, které se nachází na jihu země poblíž hranic s Rumunskem. Toto město má bohatou historii a je to centrum kultury a vzdělávání v Maďarsku. Navíc má Szeged velmi příznivé počasí, které z něj dělá oblíbený turistický cíl.

Szeged není příliš vysoko nad mořem, což znamená, že zde panuje mírné kontinentální podnebí. To znamená, že v létě jsou zde horké a suché dny, kde teploty lehce stoupají nad 30 ° C, ale v noci se mírně ochlazuje. V průběhu zimy jsou zdekruté dny a chladné noci s průměrnou teplotou okolo -5 až -10 °C, ale bývají období s teplotami až kolem 0 °C. V extrémních případech se však mohou vyskytnout mnohem nižší teploty a i množství sněhu se může náhle zvýšit. Nicméně, Szeged je ve srovnání s dalšími maďarskými městy podstatně teplejší a sušší.

Jedním ze známých přírodních jevů v okolí Szegedu je řeka Tisa. Ta se vlévá do Dunaje na východě města a v okolí Tisy se nalézá několik přírodních parků, kde narazíte i na mnoho druhů ptáků. Během jarních měsíců se sem shromažďují ohromné množství hus. Je to úžasná příležitost pro fotografové, kteří chtějí zachytit tyto velké hejna ptáků.

Městem Szeged probíhá také fotbalový zápas. Pokud hledáte zápas, který si můžete prohlédnout, tak Szeged je pro vás místo, kde se můžete těšit na váš oblíbený sport.

Nemusíte se bát, že by vám nadměrné množství sálaly energii. Lidé kolem se starají o životní prostředí a na velké části veřejných míst voda pochází z solárních panelů. Místní jsou velmi hrdí na to, že mají jednu z největších solárních budov v Evropě.

V každém ročním období má Szeged něco, co se nabídne k vidění a vyzkoušení. Během letních měsíců si můžete užít koncerty, festivaly a mnoho jiných kulturních akcí. V zimě se můžete těšit na trhy a boží hodové jídelní stvoly s tradičními maďarskými jídly, a když tam dojedete s někým, kdo mluví maďarsky, můžete se těšit na tradiční představení.

Všechno tohle nabízí Szeged a díky svému příznivému počasí je to krásné místo k návštěvě kdykoliv během roku. Ať už toužíte po kulturních zážitcích, sportech, nebo pouhým relaxováním a rozjímání, určitě si v tomto malebném městě najdete to, po čem toužíte.


Letenka Maďarsko Szeged


Pokud plánujete cestu do Maďarska, město Szeged by nemělo chybět na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Toto krásné město s bohatou historií se nachází na jihu Maďarska a je jedním z nejvýznamnějších kulturních center země.

Aby byla vaše cesta do Szegedu co nejlehčí, doporučujeme se rozhodnout pro letenku. Letiště v Budapešti je největším letištěm v Maďarsku a je vzdáleno asi dvě hodiny jízdy autem od Szegedu. Můžete také zvolit menší letištní terminály v blízkých městech jako Debrecen nebo Timișoara v Rumunsku.

Letenky do Maďarska jsou k dispozici od mnoha dopravců, jako jsou například Ryanair, Wizz Air nebo Lufthansa. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na ročním období a především na termínu vaší cesty. Pokud máte flexibilní termín, doporučujeme hledat letenky několik týdnů před datem vaší cesty a využívat nabídky dopravců, jako jsou slevy za víkendové lety nebo zasedací tarify.

Pokud si opatříte letenku do Maďarska a přijedete do Szegedu, rozhodně nebudete zklamaní. Město nabízí mnoho historických památek, malebných uliček, obchodů a kaváren. Nezapomeňte navštívit jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí města – Votivní kostel. Tato barokní stavba se vyznačuje štíhlou věží, originálním interiérem a obrovskými dveřmi. Dalšími zajímavostmi jsou například Reálmelók Palotája (Palác skutečných tónů), Móra Ferenc Múzeum (Muzeum Ference Móryho), radnice nebo muzeum kávy.

Pro milovníky piva rozhodně doporučujeme návštěvu v pivovaru Szegedi, kde můžete ochutnat místní specialitu – pivo Szegedi.

Kde se ubytovat v Szegedu? V místě můžete najít mnoho hotelů a ubytovacích zařízení pro různé cestovatelské typy a požadavky. Pokud byste chtěli zůstat v centru města a užít si atmosféru historického centra, doporučujeme zvolit ubytování v blízkosti Reálmelok palotája nebo Dóm.

V maďarské kuchyni se velmi často používají krájené šunkové plátky, paprika, cibule a rajčata. Pokud chcete ochutnat ty nejlepší tradiční maďarské speciality, můžete se vydat do jedné ze hospůdek nebo restaurací v centru města. Doporučujeme ochutnat guláš, fried paprika nebo jednu z mnoha variant výborných knedlíků (připravovaných podle různých receptů).

Szeged je fascinujícím místem pro návštěvu v Maďarsku. Pokud si opatříte letenku do Maďarska, můžete se těšit na prožitky z mnoha tradičních kulturních atrakcí. Doufáme, že máte neuvěřitelně kvalitní zážitek v tomto fascinujícím městě.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny