Hledejte letenky za nejnižší cenu

Kostarika Guanacaste Province

Počasí Kostarika Guanacaste Province


Guanacaste Province je jednou z největších provincií v Kostarice a nachází se na západním pobřeží země. Tato oblast je známá nejen svou rozmanitou faunou a flórou, ale také svým tropickým klimatem, které je pro turisty velmi atraktivní. Pokud plánujete navštívit Kostariku, nezapomeňte se podívat na Guanacaste Province a užít si krásné počasí.

Guanacaste Province má typické tropické klima, s vysokými teplotami, vysokou vlhkostí a obdobím dešťů. V průměru jsou teploty v této oblasti 27-32 °C po celý rok. Nejtepleji bývá v období od prosince do dubna, kdy jsou teploty obvykle kolem 32–34 °C. Většina turistů upřednostňuje návštěvu Guanacaste Province v období od listopadu do dubna, protože jsou to právě tyto měsíce, kdy je na pobřeží nejmenší pravděpodobnost dešťových srážek. Pokud vám ale nevadí déšť a chcete se vyhnout turistické sezóně, můžete navštívit tuto oblast v období od května do listopadu.

Období dešťů v Guanacaste Province začíná obvykle v květnu a končí v listopadu, ale nejintenzivnější srážky jsou často v říjnu a listopadu. Během dešťového období se rovněž objevuje možnost tropických bouří a hurikánů, ale ty se zdají pro Guanacaste Province být méně pravděpodobné, než pro jiné oblasti Kostariky.

Kromě teplot a srážek je v Guanacaste Province vysoká vlhkost. Vlhkost vzduchu se zvyšuje během dešťových období a může být velmi obtížné se v této oblasti pohybovat. Může být velmi dusno a když se k tomu přidá silný vánek, může se to stát velmi obtížným a nebezpečným.

Chcete-li být na Vaší cestě do Kostariky úspěšní, musíte zvážit počasí v Guanacaste Province. Pokud plánujete návštěvu této oblasti v období od listopadu do dubna, budete mít největší šanci na krásné a slunečné počasí. Pokud ale nevadí vám mokré a vlhké podmínky, můžete navštívit Guanacaste Province v období od května do listopadu a užít si méně turistický zážitek v těchto krásných tropických krajinách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Guanacaste Province


Otázky a odpovědi týkající se Kostariky a provincie Guanacaste:

1) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Guanacaste?

Nejlepší doba pro návštěvu Guanacaste se rozhodně liší v závislosti na tom, co chcete vidět a dělat. Pokud se chcete vyhnout dešťům a navštívit během suššího období, je ideální návštěva od listopadu do dubna. Nicméně během tohoto období je také nejvíce turistů, takže pokud hledáte klidnější dovolenou, může být lepší navštívit Guanacaste během deštivějšího období. Tyto měsíce jsou od května do října.

2) Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Guanacaste?

Guanacaste má dva hlavní letiště, která jsou Liberia International Airport a Tamarindo Domestic Airport. Pokud se chcete dostat do Guanacaste letecky, musíte si vybrat jedno z těchto letišť. Pokud cestujete z jiných částí Kostariky nebo sousedních zemí, můžete také použít autobusovou dopravu. Guanacaste má několik autobusových linek, které jezdí do různých měst a obcí v této provincii. Pokud se nacházíte v okolních zemích, můžete si také pronajmout automobil a zajet do Guanacaste sami.

3) Co je nejlepší způsob poznávání Guanacaste?

Guanacaste nabízí spoustu zážitků pro turisty. Můžete navštívit národní parky, objevovat krásné pláže, surfovat, potápět se, zkoumat vulkány, navštěvovat farmy kávy a mnoho dalšího. Nejlepší způsob, jak prozkoumat Guanacaste, záleží na vaší zálibě a preferencech. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se přihlásit na surferský kemp nebo vzít si jízdu na koni. Pokud hledáte klid, můžete si procházet národní parky a sledovat místním zvířatům a rostlinám.

4) Budou sezeónní bouře ovlivňovat mé cestování v Guanacaste?

Ano, sezónní bouře mohou ovlivnit cestování v Guanacaste. Obvykle tyto bouře nastávají během deštivých měsíců, od května do října. Bouře mohou způsobit záplavy, sesuvy půdy a další problémy s cestováním na silnicích a v městech. Pokud cestujete během této doby, měli byste být opatrní a sledovat místní informace o povětrnostních podmínkách a dopravě. Také si přineste vhodné oblečení a obuv pro mokré počasí.


Ubytování Kostarika Guanacaste Province


Guanacaste Province na Kostarice je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších regionů v zemi, se svými bílými písčitými plážemi, tropickými pralesy, horskými vrcholy a krásnými vodopády. Pro turisty z celého světa je Guanacaste populárním cílem pro dovolenou a nabízí mnoho možností pro pohodlné a komfortní ubytování.

Za překrásným pobřežím a zelenými horami Guanacaste leží množství krásných hotelů a resortů, které nabízejí mnoho různých druhů ubytování, od luxusních standardů až po cenově dostupná řešení. Většina turistů si vybírá ubytování přímo na pláži, díky čemuž mohou vychutnat úchvatné výhledy na Tichý oceán a vychutnat si svůj pobyt.

Mezi nejpopulárnější hotely a resorty v Guanacaste patří například andBeyond Vira Vira, Four Seasons Costa Rica, Andaz Costa Rica Resort at Peninsula Papagayo a Hacienda Pinilla. Tyto luxusní hotely se nacházejí ve vynikajících lokalitách s přímým přístupem k plážím, zajímavostem a kulturním památkám.

Oblíbené jsou také rodinné hotely a tematické parky jako je například Dreams Las Mareas Costa Rica, Riu Palace Costa Rica a Allegro Papagayo. Tyto hotely jsou velmi oblíbené díky svým nabídkám pro rodiny s dětmi, zahrnující dětské kluby, bazény pro děti a různé zábavní aktivity.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou v Guanacaste k dispozici cenově přijatelná ubytování a hostely. Například ti kteří si chtějí užít přírodu, mohou využít možnost kempování v národních parcích, jako je například Rincón de la Vieja National Park.

Celkově lze říct, že Guanacaste Province na Kostarice nabízí mnoho různorodých a kvalitních možností ubytování pro každého typu cestovatele. Od luxusních resortů až po cenově přijatelná ubytování, turisté si mohou vybrat to nejvhodnější pro ně a zažít tak skvělou dovolenou v této krásné oblasti.


Letenka Kostarika Guanacaste Province


Guanacaste Province - neoblíbenější místo Kostariky pro dovolenou

Kostarika je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Latinské Americe. Toto krásné středoamerické pobřeží, obklopené dvěma moři, přináší neuvěřitelné dobrodružství, zážitky a relaxaci. Mezi všemi regiony, které jsou v Kostarice k dispozici, je Guanacaste provincie nejoblíbenější mezi turisty.

Letenky do Guanacaste provincie jsou v poslední době stále oblíbenější a to způsobem, jak vytváří konečný dojem o dovolené, protože Guanacaste nabízí mnoho okouzlujících míst, kde budete moci vyzkoumat pláže, venkovské oblasti, vulkanické zóny nebo národní parky.

Pokud máte rádi pláže, budete se zde cítit jako v ráji. Pláže v Guanacaste jsou mezi nejlepšími plážemi v Kostarice, co se týče čistoty a krásy. Na plážích se můžete dostat k nejrůznějším druhům vodních sportů, jako jsou windsurfing, kitesurfing, šnorchlování, potápění a mnoho dalších.

Mezi nejznámější pláže v Guanacaste patří Tamarindo, Playa Flamingo, Playa Conchal, Samara Beach a mnohé další. Čistá voda a bílý písek, který se tady nachází, je nádherný a určitě se tady budete cítit jako v ráji.

Pokud máte rádi přírodu, Guanacaste také nabízí mnoho přírodních parků, kde se můžete v klidu projít a vychutnat si krásné výhledy. Najdete zde národní parky jako Rincon de la Vieja, Las Baulas, Santa Rosa a Palo Verde.

Toto místo je také známo pro své dobrodružné aktivity. Můžete si zde zahrát golf, potápět se, jízda na koni, rafting, zip-lining, a mnoho dalších aktivit. Proto Guanacaste provincie je dokonalým místem pro dovolenou plnou zábavy, zážitků a odpočinku.

Kdy navštívit Guanacaste?

Nejlepší dobu návštěvy Guanacaste provincie je od prosince do dubna, kdy bývají nejlepší podmínky pro návštěvu pláží a pro rozmanité aktivity na čerstvém vzduchu. V létě, od května do listopadu, jsou chladnější dny a někdy prší, ale to vás nemusí příliš omezovat v plánování vaší dovolené.

Nakrátko řečeno, Guanacaste provincie je nejkrásnější místo v Kostarice pro dovolenou. Je to místo, které si musíte zarezervovat, když se chcete vrátit s úsměvem a s nezapomenutelnými zážitky z přírody. Proto, pokud uvažujete o dovolené plné legrace, zážitků a relaxace, neváhejte a rezervujte si letenku do Guanacaste, jelikož to bude nejlepší rozhodnutí, které kdy učiníte!


Dovolená Kostarika Guanacaste Province


Dovolená v Guanacaste Province na Kostarice je pro ty, kteří hledají kombinaci dobrodružství a odpočinku na pláži, ideálním místem pro relaxaci. Tato oblast leží na západním pobřeží Kostariky a nabízí nádherné pláže, aktivní sopky a tropický deštný les.

Guanacaste je největší provincií v Kostarice a proslavila se nejen krásnými plážemi, ale také svými sopkami a pikantní kuchyní. V této oblasti lze využít mnoho různých aktivit. Například můžete si užít surfování na světoznámých plážích Tamarindo, Nosara nebo Avellanas, ale také se projet na koni po pláži a naplánovat si výlet na sopku Rincon de la Vieja.

Trasy pro pěší turistiku poskytují jedinečný pohled na mangrovy, tropické lesy, řeky a vodopády. Pokud máte rádi zvířata, můžete se těšit na setkání s mnoha druhy zvířat, jako jsou lenochodi, opice, iguány a mnoho dalšího. V oblasti se nachází například národní park Santa Rosa a národní park Rincon de la Vieja.

Kromě toho jsou zde mnohé lázně, wellness centra, restaurace nabízející místní speciality a obchody s tradičními řemeslnými výrobky. Pokud si chcete odpočinout, můžete navštívit některou z mnoha pláží, jako je například Playa Hermosa, Playa Flamingo nebo Playa Conchal, kterou zdobí bílý písek a křišťálově čistá voda.

Guanacaste se pyšní svým subtropickým a sušším podnebím, proto zde ja ideální dovolenou strávit téměř po celý rok. Nejlepší sezóna je od prosince do dubna, kdy je obtížné se setkat s deštěm a slunce září téměř každý den. V období od května do října je zde více deště a region se promění v zelenou oázu, což také má své kouzlo.

V Guanacaste Province na Kostarice se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou plnou aktivit a krásných přírodních scenérií. Toto místo vás jistě nezklame a bude pro vás zážitkem na celý život.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny