Hledejte letenky za nejnižší cenu

Katar Al Zubarah

Ubytování Katar Al Zubarah


Katar Al Zubarah je malé město nacházející se na severozápadě Kataru. Město je známé především svým unikátním čtvrťovým plánem a archeologickým nalezištěm, které bylo v roce 2013 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud chcete prozkoumat krásy tohoto místa, a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností.

1. Al Zubarah Boutique Hotel

Al Zubarah Boutique Hotel je první a jediné pětihvězdičkové ubytování v Al Zubarah. Hotel se nachází jen několik minut chůze od hlavního náměstí a středu města. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s luxusními koupelnami a výhledem na město. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a restaurace nabízející tradiční katarskou kuchyni.

2. Al Reem Garden Hotel

Al Reem Garden Hotel se nachází ve vzdálenosti asi 7 km od Al Zubarah. Hotel nabízí pohodlné ubytování v prostorných pokojích s klimatizací a Wi-Fi připojením zdarma. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a restaurace s výběrem mezinárodních jídel.

3. Al-Mirqab Boutique Hotel

Al-Mirqab Boutique Hotel se nachází ve vzdálenosti 20 km od Al Zubarah. Hotel nabízí vynikající ubytování v elegantních pokojích s moderním designem, klimatizací a Wi-Fi připojením zdarma. Hosté mohou využít venkovní bazén, fitness centrum a restauraci, která nabízí tradiční katarskou kuchyni.

4. Souq Al Wakra Hotel

Souq Al Wakra Hotel se nachází v městě Al Wakra, ve vzdálenosti asi 40 km od Al Zubarah. Hotel je situován v historické čtvrti města a nabízí útulné pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením zdarma. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a restaurace, která nabízí gastronomické zážitky ze Středního východu.

Všechny tyto hotely nabízejí výborné ubytování za rozumnou cenu v blízkosti města Al Zubarah. Zvolení konkrétního hotelu závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Během pobytu v Al Zubarah si nezapomeňte také užít jedinečné výhledy na město, procházky po historických uličkách a návštěvu archeologického naleziště.


Počasí Katar Al Zubarah


Katar Al Zubarah je fascinující místo s ohledem na jeho klimatické podmínky. Nachází se v Kataru, na pobřeží Perského zálivu, a vyznačuje se zvláště horkým a suchým podnebím po většinu roku.

V létě zde teploty pravidelně přesahují 40°C, což činí venkovní aktivity náročnými a nekomfortními. V zimě jsou teploty mnohem příjemnější, s průměrnými denními teplotami kolem 20°C, ale i tak je třeba být opatrný kvůli vysoké vlhkosti. Většinou jsou roky suché, s malým množstvím srážek. Avšak, pokud zde naprší, mohou být srážky někdy velmi intenzivní a způsobit záplavy a další nebezpečí.

Západní část poloostrova Katar, kde se nachází Al Zubarah, je podroben silnému vlivu jedovatých západních větrů, které přináší prach a písek z pouště a mohou ztěžovat dýchání a zhoršit astma. Tyto větry ve svých extrémních podobách mohou také způsobit bouřky a výpadky elektřiny.

Přestože jsou zde podmínky náročné, klid a krása přístavního městečka Al Zubarah si vás získá. Město nabízí jistou úlevu od všeho obecného zhonu a přináší atmosféru klidu a úcty k místní kultur. Podnebí na Al Zubarah se může ukázat nehostinné v některých ročních obdobích, ale je to i to, co z tohoto místa dělá takový zvláštní a exotický úkaz. Pokud se rozhodnete navštívit Al Zubarah, doporučuje se vám přinést s sebou opatření pro ochranu před horkem a suchem, stejně jako oblečení, které vám umožní být pohodlní v této podivné klimatické situaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Al Zubarah


Dotaz: Co je Katar Al Zubarah?

Odpověď: Katar Al Zubarah je archeologické naleziště a bývalé obchodní město v Kataru.

Dotaz: Kde se nachází Katar Al Zubarah?

Odpověď: Katar Al Zubarah se nachází asi 100 kilometrů severozápadně od hlavního města Dauhá, na pobřeží Perského zálivu.

Dotaz: Jakou historii má Katar Al Zubarah?

Odpověď: Katar Al Zubarah byl v 18. a 19. století jedním z nejdůležitějších obchodních center Perského zálivu. Byl významným centrem obchodu s perletí, rybolovem, obchodem s kořením a textilním průmyslem.

Dotaz: Jaké objekty lze v Katar Al Zubarah vidět?

Odpověď: V Katar Al Zubarah lze vidět stopy mnoha budov, jako jsou mešity, domy a opevnění. Také zde lze vidět pozůstatky obchodních doků a skladišť.

Dotaz: Je možné v Katar Al Zubarah pobývat?

Odpověď: V Katar Al Zubarah nejsou žádné hotely nebo ubytovací zařízení, ale je možné navštívit místo jako součást výletu.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Katar Al Zubarah?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Katar Al Zubarah je v zimě, kdy jsou mnohem příjemnější teploty. V létě jsou teploty vysoce nad 30 stupňů Celsia.


Letenka Katar Al Zubarah


Letenka do Kataru s cílem navštívit historickou osadu Al Zubarah se stává stále oblíbenější. Al Zubarah, starověké město v Kataru se nachází na západním pobřeží a patří mezi důležité kulturní památky světa.

Historie

Al Zubarah byla kdysi prosperující obchodní stanice na trase mezi Persií, Indií a Arabským poloostrovem. Město bylo založeno v 18. století a během svého rozkvětu sloužilo jako centrum obchodu s perlemi. V 19. století však město upadlo a opustili je mnozí obyvatelé.

V roce 1987 byla Al Zubarah prohlášena kulturní památkou UNESCO. V roce 2001 byla zahájena revitalizace města a turistům se tak otevřela možnost nahlédnout do těchto historických změn.

Co vidět v Al Zubarah

Al Zubarah je malebná osada, kde můžete vidět připomínky minulého období, včetně opuštěných domů, starých bran, pevností a dalších staveb se širokým historickým významem. Město má také muzeum, které zdůrazňuje kulturní bohatství zásobované Moorishovým vlivem a arabskými tradicemi.

Kromě toho můžete vidět také několik věží a náhrobků ze 17. století a ostatky římských a perských staveb. Navštivte také Velkou mešitu v Al Zubarah.

Jak se tam dostat

Nejlepší způsob, jak se dostat do Al Zubarah, je letecky na letiště Hamad v Kataru a poté nabrat autobus či si pronajmout auto k cestě do historického města. Z letiště lze k pronájmu auta využít služby různých autopůjčoven. Pokud máte rádi větší pohodlí, v mnoho místě vozí taxíky.

V chaotickém provozu se doporučuje sledovat GPS navigaci, abyste se neztratili a měli snadnější přístup k většině turistických atrakcí.

Závěr

Pokud máte rádi historická místa a starověkou arabskou kulturu, Al Zubarah je pro vás přesným místem, kam vyrazit. Této malé osadě se během staletí podařilo uchovat historii a významnou kulturní hodnotu. Předchozí návštěva Kataru, orgazináce půjčení automobilu a naplánovat výlet do Al Zubarah vám může přinést nezapomenutelné zážitky a zároveň zahrnout arabskou kulturu a kulturní vývoj.


Dovolená Katar Al Zubarah


Al Zubarah může být ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte oddech a relaxaci na pláži. Tento katarovský ostrov se nachází asi 105 kilometrů severně od Dauhá, což je hlavní město Kataru. To znamená, že cesta na Al Zubarah bude jistě velmi zajímavá a nezapomenutelná.

Al Zubarah je přirozeným krásným územím, kde se nachází nádherné pláže, turistické atrakce a kulturní památky. Al Zubarah Fort je jeden z nejvýznamnějších památníků ostrova, který zahrnuje vše, od mohutných zárubní, kde byli umístěni kanóni až po vnitřní dvůr, v němž se nachází malá mešita.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou a sport, Al Zubarah bude pro vás perfektní destinací, protože si zde můžete užít různé vodní aktivity, jako jsou například šnorchlování, potápění, rybaření nebo jízda na člunu. Pokud si budete chtít odpočinout, můžete si zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si klidný odpočinek při poslechu šumění moře.

Co se týče ubytování, Al Zubarah nabízí různé možnosti. Od luxusních plážových hotelů až po jednodušší a levnější možnosti jako kempování na pláži. Toto místo si vybírá nejen turisty, ale i místní, kteří chtějí uniknout z ruchu města.

Jídlo je v této oblasti bohaté na mořské plody, ovocné saláty a tradiční katarská jídla, jako jsou například shawarma nebo kabsa.

Obecně se zde lze těšit na slunečné počasí po celý rok a krásný výhled na Perský záliv. Pokud hledáte klidné místo pro dovolenou, návštěva Al Zubarah vám určitě nezklame.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny