Hledejte letenky za nejnižší cenu

Jihoafrická republika Port Elizabeth

Počasí Jihoafrická republika Port Elizabeth


Port Elizabeth je nádherné město v Jihoafrické republice, které se nachází na východním pobřeží země. Město je známé svou krásnou přírodou, oceánskými plážemi a velkým množstvím slunce. Většinou zde panuje velmi příjemné počasí, které láká turisty z celého světa.

Jihoafrická republika se nachází na jižní polokouli, což znamená, že zde panuje opačné roční období než v severní polovině světa. Letní období zde trvá od prosince do března, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. V zimním období od června do srpna jsou teploty nižší, ale stále velmi příjemné, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia.

Port Elizabeth se pyšní velmi málo srážkami během celého roku. Největší množství srážek spadne během období od dubna do května, ale i tak jsou srážky velmi malé. Díky tomu, že je zde velmi málo srážek, je město velmi suché, což přináší mnoho výhod při pohybu venku.

Oceánské pláže v okolí Port Elizabeth jsou jednou z největších turistických atrakcí. Voda v Indickém oceánu zde má teplotu kolem 20 stupňů Celsia během celého roku, což z ní dělá skvělé místo pro plavání, surfování a další vodní sporty. Díky slunečnému počasí je možné strávit téměř celý den na pláži a užívat si krásného počasí.

Port Elizabeth je tedy ideální destinací pro každého, kdo hledá ideální místo na dovolenou v Jihoafrické republice. Krásné počasí, oceánské pláže a nádherná příroda jsou jen několik věcí, které turisty lákají do města. Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou, je Port Elizabeth jistě skvělou volbou.


Ubytování Jihoafrická republika Port Elizabeth


Port Elizabeth, nebo také PE, je město na jihu Jihoafrické republiky, které je oblíbeným turistickým cílem. V této části jihoafrického pobřeží je mnoho zajímavých aktivit a mnoho nádherných pláží, které si můžete užít. Pokud tedy cestujete do Port Elizabeth, budete potřebovat ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování.

1. Hotely
V Port Elizabeth je mnoho hotelů s různými cenovými kategoriemi. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zkusit hotel The Boardwalk. To se nachází v blízkosti pláže a nabízí pokoje s balkónem s výhledem na moře, bazén, wellness centrum a několik restaurací. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete se podívat na některé z řetězců jako Premier Inn nebo Holiday Inn.

2. Apartmány
Pokud hledáte víc soukromí a více prostoru, můžete zvolit apartmán. Mnoho apartmánů v Port Elizabeth nabízí výhled na moře a mají vlastní kuchyni, takže si můžete vařit vlastní jídlo. Například apartmány Bluewater Beachfront Guest House nabízejí plně vybavenou kuchyni, venkovní bazén a mají výhled na moře.

3. Guest House
Guest house je oblíbenou možností pro turisty, kteří chtějí zažít místní kulturu a atmosféru. Guest house je obvykle provozován místními a nabízí osobní přístup a přátelskou atmosféru. Například 39 on Church nabízí pohodlné pokoje, venkovní bazén a zdarma Wi-Fi.

4. Backpackers
Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete se podívat na backpackers hostely. Ty nabízejí sdílené pokoje a koupelny, což je vhodné pro jednotlivce nebo cestovatele na rozpočet. V Port Elizabeth, SI Backpackers nabízí soukromé pokoje i s několika sdílenými pokoji a hosté mohou používat gril a bazén.

V Port Elizabeth je mnoho možností ubytování pro každý rozpočet, projekt a styl. Je to kouzelné město, které stojí za návštěvu a nabízí spoustu aktivit a zábavy. Tak si vyberte, co nejlépe odpovídá vašim potřebám.


Dovolená Jihoafrická republika Port Elizabeth


Jihoafrická republika je domovem mnoha krás a stačí si jen zvolit místo, které Vás zaujme nejvíce. Jedním z takových míst je například překrásné letovisko Port Elizabeth, které je oblíbené mezi turisty z celého světa.

Port Elizabeth je největším městem provincie Eastern Cape, kde žije přibližně jedna půlmilionová populace. Nachází se na pobřeží Indického oceánu a je zde možné si užít nezapomenutelný pobyt v krásné přírodě, na divokých plážích či v blízkosti mnoha historických památek.

Toto město nabízí mnoho možností v oblasti sportu, gastronomie, kultury a zábavy. Patří sem například hory, parky a pláže, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou. Mezi nejvýznamnější atrakce patří například Národní park Addo Elephant, Bayworld Museum and Oceanarium, The Donkin Heritage Trail a mnoho dalšího.

Addo Elephant National Park je asi největší a nejvýznamnější turistickou atrakcí v Port Elizabeth. Park se nachází asi hodinu jízdy od města a nabízí návštěvníkům možnost vidět některá z nejsilnějších a nejmohutnějších zvířat v Africe - slony.

Bayworld Museum and Oceanarium se nachází přímo ve městě a je plný exponátů, které zahrnují delfíny, tuleňe, ježky a další živočichy. Okolí je také bohaté na kulturní akce a festivaly, které se konají po celý rok.

The Donkin Heritage Trail je další z atrakcí v Port Elizabeth. Jedná se o historickou stezku, která se táhne po celém městě a je plná fascinujících budov a památek, které připomínají koloniální období Jižní Afriky.

Večer pak můžete zavítat do některé z množství restaurací, barů nebo klubů, které nabízejí různé kulinářské speciality, včetně místních jídel a nápojů a hudby z místní scény.

Port Elizabeth je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství v blízkosti krásné přírody a poznat místní kulturu. Dovolená v této části Jižní Afriky bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu.


Letenka Jihoafrická republika Port Elizabeth


Jihoafrická republika je cestovatelsky oblíbenou destinací, nabízející krásnou krajinu, pestrou kulturu a řadu atraktivních turistických míst. Jednou z nejpopulárnějších destinací v této zemi je město Port Elizabeth, které se nachází na pobřeží Indického oceánu. Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, je toto město určitě místem, které byste neměli minout. V tomto článku se podíváme, jak získat letenku do Port Elizabeth, jaké jsou nejlepší místa k návštěvě a co očekávat, když se sem vydáte.

Začněme tedy hledáním letenky. Letiště Port Elizabeth (PLZ) je druhým nejrušnějším letištěm v Jihoafrické republice a odbaví ročně okolo dvou milionů pasažérů. Město nabízí přímé lety z mnoha světových destinací, včetně Johannesburgu, Kapského Města a Durbanu, avšak přímý let z Evropy neexistuje. Letenky z Evropy na letiště v Port Elizabeth můžete získat prostřednictvím přestupů. Doporučujeme vyhledávat letenky na webech, jako jsou například GoEuro, Skyscanner nebo Momondo.

Po úspěšném získání letenky je potřeba se zaměřit na atrakce v Port Elizabeth. Můžete navštívit některé z nejoblíbenějších kulturních a historických památek, včetně Campanile Tower, City Hall a Donkin Heritage Trail. K dispozici jsou také nádherné pláže, které nabízejí velké množství vodních sportů, včetně surfování, potápění a rybaření. Pokud máte rádi zvířata, můžete navštívit místní zoologickou zahradu, která se pyšní několika druhy zvířat a ptáků, včetně slonů, lachtanů a opic.

Port Elizabeth je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu nedalekého Národního parku Addo Elephant, kde můžete obdivovat slony, lva, zebru a další divoká zvířata v přirozeném prostředí. Dále stojí za to navštívit město Jeffrey's Bay, které se nachází asi hodinu jízdy od Port Elizabeth, a které je známé pro své perfektní vlny pro surfování.

Ať už se rozhodnete navštívit Port Elizabeth kvůli jeho kulturním nebo přírodním krásám, budete se určitě cítit jako doma v této pohostinné a živé jihoafrické lokalitě. Pokud máte chuť na dobrodružství, zkuste si naplánovat safari a ochutnejte místní kuchyni s přáteli nebo rodinou. Můžete se těšit na celou řadu aktivit a zážitků, které si s sebou určitě odvezete domů jako nezapomenutelné vzpomínky.

Výlet do Port Elizabeth je tedy skvělou volbou pro ty, kteří touží po odpočinku, dobrodružství a kulturních zážitcích. Nezapomeňte si vyhledat letenku a zarezervovat si ubytování a užijte si ty nejlepší stránky Jihoafrické republiky právě v Port Elizabeth.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Port Elizabeth


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Port Elizabeth v Jihoafrické republice?
Nejlepší doba na návštěvu Port Elizabeth je od listopadu do března, kdy je teplo a suché počasí.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Port Elizabeth v Jihoafrické republice?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Port Elizabeth, je letadlem nebo autem z nedalekých měst.

3. Co vidět v Port Elizabeth v Jihoafrické republice?
V Port Elizabeth stojí za to navštívit pláže, přírodní rezervace Addo Elephant Park a Schotia Safaris, Nelson Mandela Bay Stadium a Národní muzeum východního Kapska.

4. Jaká je místní měna v Jihoafrické republice?
Místní měna v Jihoafrické republice je jihoafrický rand.

5. Je v Port Elizabeth bezpečno cestovat?
Port Elizabeth je relativně bezpečné místo k cestování, ale jako všude jinde, je vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření a být obezřetný, zejména v nočních hodinách.

6. Jakou řeč mluví místní obyvatelé v Jihoafrické republice?
Většina místních obyvatel v Jihoafrické republice mluví anglicky, ale také se zde mluví dalšími jazyky, jako je afrikánština, isiXhosa a Zulu.

7. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jihoafrické republice?
Hlavní turistické atrakce v Jihoafrické republice jsou přírodní park Kruger, Kapské město, vinné oblasti, Garden Route, Durban a přírodní park Addo Elephant.

8. Jaká je průměrná teplota v Port Elizabeth v Jihoafrické republice?
Průměrná teplota v Port Elizabeth v Jihoafrické republice je kolem 20-25 °C přes celý rok, ale v létě se může vystoupat na 30-35 °C.

9. Jaká je časová zóna v Jihoafrické republice?
Jihoafrická republika má pouze jednu časovou zónu, která je +2 hodiny proti času GMT.

10. Co je třeba si vzít s sebou na cestu do Jihoafrické republiky?
Na cestu do Jihoafrické republiky je vhodné si vzít léky na malárii, hygienické potřeby, lehké oblečení pro teplo, vodotěsnou bundu, obuv pro pěší výlety a pas s vízem.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny