Hledejte letenky za nejnižší cenu

Island Ísafjörður

Ubytování Island Ísafjörður


Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě a Ísafjörður je jedno z mnoha krásných měst, které kolem sebe nabízí úchvatnou přírodu.

I když je zhruba 450 km daleko od Reykjavíku, je Ísafjörður jedním z nejvíce oblíbených turistických destinací s množstvím ubytování pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do krás, které Island nabízí.

Pokud hledáte ubytování na tomto úžasném místě, pak můžete vybírat z mnoha možností, od luxusních hotelů až po příjemné hostely. Pro turisty, kteří chtějí prožít něco autentického, může být určitě hezkou volbou ubytování v tradičních islandských chatách. Tyto chaty, které se nazývají rorby, jsou jedinečné tím, že jsou postaveny na pilotech a zavěšeny nad vodou, což vám umožní nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud hledáte klasické ubytování, nemusíte se bát, že byste museli ustoupit od komfortu. V Ísafjörður naleznete mnoho hotelů, např. Hotel Isafjordur, který nabízí nejen krásné pokoje, ale také spoustu dalších služeb, jako jsou např. sauna a posilovna.

Další možností, jak si užít Island, je ubytování v luxusních nebo pololuxusních apartmánech. Tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu spolu s četnými příjemnostmi. Příkladem může být např. fitcentrum nebo venkovní vířivka, které jsou k dispozici hostům.

Pokud jste naopak na cestě s omezeným rozpočtem, můžete zkusit ubytování v hostelu. Hostel je obvykle nejlevnější volbou, ale přesto má co nabídnout. V Ísafjörður najdete několik hostels, kde dostanete za své peníze kvalitní služby.

Nemusíte mít žádné obavy, pokud se rozhodnete zůstat v Ísafjörður. Existuje mnoho možností, co se týče ubytování - od nejlevnějších po nejdražší a od nejjednodušších po nejluxusnější. Zdejší ubytování vás bude jistě okouzlovat svou krásou a pohodlím.


Dovolená Island Ísafjörður


Islandské městečko Ísafjörður se nachází uprostřed fjordové země na západním pobřeží ostrova. Přestože je to velmi malé město, má řadu zajímavých turistických atrakcí, a je tedy skvělým místem pro dovolenou plnou přírodních krás.

V Ísafjörðuru můžete navštívit místní muzeum Westfjords Heritage, kde se dozvíte vše o historii města a své hostitelské zemi. Pokud máte rádi umění, určitě byste neměli minout Hnífsdalur Art Museum, které se nachází jen krátkou jízdou od města.

Přestože je Ísafjörður malé, nabízí mnoho příležitostí k průzkumu okolní krajiny. Zdejší fjordy jsou neuvěřitelně působivé, a u nich se můžete setkat s lekníny, trpasličími velrybami nebo dokonce s orkami. Když se cítíte odvážněji, můžete si pronajmout kajak nebo jet na výlet lodí, abyste mohli lépe vychutnat okolní scenérii.

Dalšími aktivitami, které si můžete vyzkoušet, jsou turistika, horská kola nebo dokonce golf na 9jamkovém hřišti zvaném Klængshóll. Pokud se cítíte unaveni, můžete si změnit tempo a navštívit místní lázeň, která nabízí saunu a vířivku pod širým nebem.

Jedním z nejpůsobivějších okamžiků, které si zdejší krajina můžete užít je sledování působivých západů slunce nad fjordy. Pokud máte štěstí, uvidíte auroru borealis, která zde patří k největším zázrakům na druhé straně polárního kruhu.

V Ísafjörðuru je k dispozici i řada ubytovacích možností, včetně malých rodinných penzionů a přívětivých hotelů. Toto místo je skutečným rájem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského života a zahřát se v objetí přírody.

Islanďané jsou velmi hrdí na svou zemi a na její krásy. Navštívení Ísafjörðuru by mohlo být vaší cestou k poznání krás a tajů této úchvatné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Ísafjörður


1. Jak se dostat do Ísafjörðuru?

Island Ísafjörður lze dosáhnout letecky nebo trajektem do nedalekého Dynjandisu a následně přesunem na silnici.

2. Kde si mohu pronajmout auto?

V Ísafjörðuru je několik společností, které nabízejí pronájem aut.

3. Co mohu v Ísafjörðuru vidět?

Kromě nádherné přírody, kterou jsou ochotni turisté z celého světa vidět, naleznete v Ísafjörðuru řadu muzeí, galerií, kostelů a dalších historických památek.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Ísafjörðuru?

V Ísafjörðuru lze podniknout mnoho aktivit, jako je turistika, cyklistika, rybaření, kajakářství, snowboarding, lyžování a mnoho dalšího.

5. Kde se v Ísafjörðuru najíst?

V Ísafjörðuru najdete řadu restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality, ale i tradiční evropskou kuchyni.

6. Kde se v Ísafjörðuru ubytovat?

V Ísafjörðuru jsou k dispozici různé typy ubytování - od luxusních hotelů po turistické chaty a penziony.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ísafjörðuru?

Nejlepší doba na návštěvu Ísafjörðuru je od května do září. V zimě jsou podmínky pro turisty mnohem obtížnější a mnoho turistických atrakcí je uzavřeno.

8. Jaký je počasí v Ísafjörðuru?

V Ísafjörðuru je vlhké a chladné podnebí - průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -5°C, v létě pak kolem 15°C.

9. Jaké jsou náklady na cestu do Ísafjörðuru?

Náklady na cestu do Ísafjörðuru se liší v závislosti na způsobu dopravy, volbě ubytování a délce pobytu. Obecně lze říci, že Island patří mezi dražší destinace, ale jsou k dispozici i levnější varianty, které lze najít při pečlivém plánování cesty.

10. Jaký je jazyk používaný v Ísafjörðuru?

Hlavním jazykem je islandština, ale většina lidí mluví také anglicky.


Počasí Island Ísafjörður


Island je krásný ostrov na severu Evropy, který je známý svými přírodními krásami a častými změnami počasí. Město Ísafjörður, které se nachází na západním pobřeží ostrova, není výjimkou. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, je důležité si o počasí informace zjistit.

V letních měsících se počasí v Ísafjörðuru pohybuje v rozmezí od 8 do 13 stupňů Celsia. Zatímco v červnu a červenci jsou dny nejdelší a slunce vychází v 2:40 hodin a zapadá kolem půlnoci, v srpnu se den začíná zkracovat. Přestože se v létě setkáte s deštivými dny, průměrná denní teplota je mírná a ideální pro turistiku, kempování a další outdoorové aktivity.

V zimě se počasí v Ísafjörðuru výrazně zhoršuje, při teplotách kolem -3°C a větru, který může dosáhnout až 25 m/s, si můžete vyžít pořádnou sněhovou bouři. Nicméně, lednové noci jsou jako živý polární zář, který rozzáří nebe v modré a purpurové barvě.

Být v Ísafjörðuru znamená být připravený na náhlé změny počasí. Během dne se může střídat slunečno, déšť, sněhové bouře, mlha a zase slunečno. Proto si vždy připravte dostatečné oblečení, deštník a boty vhodné pro každé počasí. V každém případě se vyplatí vychutnat si krásy a závan čerstvého vzduchu, který z této oblasti vanou.

Během celého roku si můžete v Ísafjörðuru užívat neuvěřitelné přírodní scenérie, jako jsou fjordy, ledovce, sopky a geotermální prameny. Je to skvělé místo pro ty, kteří ctí krásy a sílu přírody.

Vzhledem k tomu, že Island je obecně velice turisticky navštěvovanou destinací, je dobré si rezervovat svůj pobyt a letenky dopředu, nejlépe několik měsíců předem, a tak si užít svou cestu plnými doušky.


Letenka Island Ísafjörður


Letenka na Island a návštěva malebného města Ísafjörður

Island je zemí nádherných scenérií, přírodních krás a fascinujících geotermálních aktivit. Má také řadu malebných měst, z nichž jeden je Ísafjörður. Abychom se tam dostali, bude ale potřeba zakoupit letenku z letiště Reykjavík.

Letenky na Island se dají sehnat za 2 - 3 hodiny letu za zhruba 300 - 400 eur. Nejlepší čas na cestu na Island jsou letní měsíce, tedy od května do září. V tomto období převládají teploty okolo 15 °C a denní světlo trvá až 22 hodin.

Když se pak dostaneme na Letiště Ísafjörður, nacházíme se pouhých pět minut jízdy autem od centra města. Ísafjörður je sice malé, ovšem velmi krásné malebné městečko na západním pobřeží Islandu. Je obklopené překrásnými fjordy, oblými horami a sáňkařskými tratěmi.

V Ísafjörðuru najdeme málo turistů, takže zde máme možnost sblížit se s místními obyvateli a jejich pohostinností. Spoustu času pak můžeme trávit ve venkovské krajině, která se k městu přímo nabízí. Můžeme zde například chodit na turistické výlety po okolí, navštívit krásné vodopády, či se vydat na výlet lodí přes záliv Isafjardardjup s průvodcem, který nám poví o zeměpisné historii.

Island nabízí také řadu možností pro milovníky extrémních sportů. Ísafjörður má jedny z nejlepších lyžařských tratí, sáňkařských a zimních stěn pro horolezectví. Pokud se chceme věnovat rybaření, můžeme se zde vydat na hlubokomořský rybolov, kde chycená ryba se následně může okamžitě připravit k jídlu.

Jestliže máme rádi umění, v Ísafjörðuru naleznete galerie, výstavy a muzea nejvyšší kvality, kde můžeme vidět umělecká díla a znovu osvěžit svoji uměleckou inspiraci.

Když se ozbrojíme mapou a vlastní představivostí, máme velké množství možností, jak trávit volný čas v Ísafjörðuru. Toto malebné městečko je určitě návštěvou, kterou nezapomeneme. Vítejte na Islandu Ísafjörður.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny