Hledejte letenky za nejnižší cenu

Brazílie Petrópolis

Dovolená Brazílie Petrópolis


Brazílie je zemí s neskutečnou přírodou, kultuře a historií. Pokud hledáte odpočinek a dovolenou plnou zážitků a nových poznatků, zvažte jako cíl vaší cesty Petrópolis.

Petrópolis, ležící 1,5 hodiny jízdy od Rio de Janeira v srdci Serra dos Órgãos, se pyšní krásnou přírodou a fascinující historií. Byla založena v roce 1843 brazilským císařem Pedrem II. jako letní sídlo pro císařskou rodinu. Dnes je Petrópolis známé jako město krásných paláců a parků, ale také jako významné kulturní centrum Brazílie.

V centru města se nachází historický Palácio Imperial, který byl postaven jako letní sídlo brazilského panovníka. Palácová stavba se skládá z mnoha pokojů a hal, kde můžete obdivovat výzdobu ze zlata, drahokamů a nádherně propracovaného umění. Dům rovněž ukrývá velkou sbírku císařských artefaktů a diademů.

Dalším významným místem v Petrópolis je Casa Santos Dumont, bývalá letní rezidence slavného brazilského pilota a vynálezce Alberta Santose Dumonta. V domě se nacházejí jeho předměty, vynálezy a dokonce i letadla, která sám navrhl a postavil.

Kromě historických budov je Petrópolis také ideálním výchozím bodem pro návštěvu přírodního parku Serra dos Órgãos s jeho stezkami, vodopády a pozoruhodným výhledem na Andes. V parku se můžete těšit na různá dobrodružství, jako je lezení po skalách, rafting, kanoistiku a mnoho dalšího.

Petrópolis je také rájem pro gurmány. Město nabízí mnoho restaurací zaměřených na tradiční brazilskou kuchyni. Mezi místní speciality patří typicky brazilské jídlo feijoada, což je směs černých fazolí s klobásou, masem a kořením. Nevynechte také slavný brazilský drink caipirinhu, který je výbornou volbou pro osvěžení v horkém počasí.

Petrópolis je perfektním místem pro odpočinek, návštěvu historických a kulturních památek a také pro dobrodružství v přírodě. Pokud chcete zažít Brazílii jinak, vydejte se právě sem a objevte krásy tohoto nádherného města.


Letenka Brazílie Petrópolis


Brazílie je jedna z nejvíce exotických a kouzelných destinací v Jižní Americe a má mnoho míst, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte skutečně jedinečnou zkušenost, vyzkoušejte letenku do města Petrópolis. Toto historické a elegance město se nachází v srdci pohoří Serra dos Órgãos v blízkosti Rio de Janeira. Tento malý klenot je známý svými krásnými paláci, romantickou atmosférou a nádhernou přírodou.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Petrópolis, jsou jeho krásné paláce a muzea. Petrópolis bylo kdysi letním sídlem brazilského císaře Pedra II a mnoho paláců a letních sídel bohatých rodin zůstalo dodnes. Navštivte Dom Pedro Museum, kde můžete vidět císařský palác a mnoho starožitností. Pro milovníky umění je místní muzeum Casa de Stefan Zweig jedinečnou zkušeností. Toto muzeum se nachází v domě, kde švýcarský spisovatel Stefan Zweig žil a pracoval, když v roce 1942 emigroval z nacistického Německa. Dnes je zde sbírka jeho knih, fotografie a osobních předmětů.

Dalším lákadlem je návštěva krásného kostela Catedral de São Pedro de Alcântara. Tento kostel byl postaven na paměť svatého Petra z Alcantary, patrona Brazílie. Je to krásná budova s vysokými sloupy a impozantním interiérem, který je ozdoben uměleckými díly a freskami.

Pokud hledáte relaxaci v přírodě, městečko Petrópolis nabízí řadu příležitostí, jak si užít krásu brazilské krajiny. V blízkosti města jsou národní parky Serra dos Órgãos a Itatiaia. Tyto parky nabízejí turistům možnost prozkoumat divokou a nádhernou krajinu a užít si nádherné výhledy na okolní hory a vodopády.

Když už budete hladoví, určitě vyzkoušejte některá z místních bister a restaurací, které nabízejí klasická brazilská jídla a místní speciality. Petrópolis je známý svými lahodnými řízkami a vynikajícím pivem, které se vaří přímo v městě. Místní kavárny v centru města jsou skvělým místem pro posedění a užití si klidu a pohodlí.

Petrópolis je ideální město pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v příjemné atmosféře. K dispozici jsou letenky z mnoha evropských měst do Rio de Janeira, odkud se do Petrópolis dostanete autem nebo místním autobusem. Udělejte si pauzu od každodenního shonu, objevte nádhernou brazilskou krajinu a užijte si pohodovou atmosféru města Petrópolis!


Počasí Brazílie Petrópolis


Brazílie je známa svým tropickým klimatem a sporadickými dešti. Petrópolis, město v brazilském státě Rio de Janeiro, má však mírnější a chladnější klima než mnoho dalších míst v zemi.

Období dešťů v této oblasti trvá od října do března a zahrnuje průměrně 80 % srážek v roce. Během této doby se teploty pohybují kolem 30 °C. V lednu se mohou teploty dostat k 35 °C, což je nejvyšší teplota v roce. To znamená, že období dešťů je nejlepší čas pro návštěvu Petrópolisu, pokud vám nevadí horké počasí.

V letních měsících jsou teploty mnohem mírnější a příjemnější. V dubnu a květnu se teploty pohybují kolem 25 °C a v červnu a červenci mohou být až 20 °C. Na zimní měsíce červenec a srpen mohou být teploty až pod 10 °C v noci, což znamená, že byste si měli přinést teplejší oblečení.

Zimní období v Petrópolisu zahrnuje také množství oblačnosti a deštivých dnů. Ačkoli je považováno za sušší období, srážky mohou být stále poměrně časté. V době sucha mohou být teploty mnohem vyšší a slunce intenzivnější než v létě.

Celkově lze říci, že Petrópolis má rozmanité počasí po celý rok. Pokud hledáte horké počasí a slunce, měli byste navštívit město během období dešťů v období října až března. Pokud vás zajímají mírnější teploty, plánujte návštěvu v období letních měsíců od dubna do září. Ale bez ohledu na to, které období navštívíte, Petrópolis vám nabídne mnoho atrakcí a krásné scenérie, o kterých se budete moci pokochat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Petrópolis


1. Čím je Petropolis známý?
- Petropolis je známý svou vazbou na brazilskou monarchii, protože byl kdysi letním sídlem císaře Pedra II. a je také nazýván "Imperiální město". Je také známé pro svou krásnou architekturu, ekoturistiku a kulturní akce.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Petropolis?
- Nejlepší doba k návštěvě Petropolis je od června do září, protože tyto měsíce mají chladnější teploty a méně srážek.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Petropolis?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Petropolis patří Imperial Museum, Palace of Rio Negro, Crystal Palace a Quitandinha Palace.

4. Jak se dostanu do Petropolis z Rio de Janeira?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Petropolis z Rio de Janeira, je autem nebo autobusem. K dispozici je také soukromá kyvadlová doprava.

5. Je Petropolis pro turisty bezpečný?
- Petropolis je obecně pro turisty bezpečný, ale jako každé jiné město je důležité přijmout běžná bezpečnostní opatření, jako je vyhýbat se izolovaným oblastem v noci a být si vědomi svého okolí.

6. Jaké jsou oblíbené restaurace v Petropolis?
- Mezi oblíbené restaurace v Petropolis patří Casa do Alemão, Churrascaria Majórica a Casa D'Angelo.

7. Mohu v Petropolis na túru?
- Ano, v Petropolis je mnoho turistických tras, které jsou ideální pro ekoturistiku a poznávání přírodních krás této oblasti.

8. Jaká měna se používá v Petropolis?
- Měnou používanou v Petropolis je brazilský real (BRL).

9. Jaké oblíbené suvenýry lze koupit v Petropolis?
- Mezi oblíbené suvenýry, které lze v Petropolis koupit, patří čokoládové lanýže, ručně vyráběné dřevěné předměty a tradiční brazilské oblečení nebo šperky.

10. Mluví lidé v Petropolis anglicky?
- V Petropolis se anglicky moc nemluví, ale mnoho místních má určité znalosti jazyka. Před návštěvou je užitečné naučit se některé základní portugalské fráze.


Ubytování Brazílie Petrópolis


Brazilské město Petrópolis se nachází asi hodinu jízdy z Rio de Janeira a patří mezi oblíbené turistické destinace v oblasti Serrana. A pokud máte v plánu navštívit Petrópolis, určitě si budete muset vyřešit i otázku ubytování.

V městě najdete spoustu různých možností, pokud jde o prostory na přenocování. Zvolit si můžete mezi hotely, penziony či apartmány, což znamená, že si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a přístupu k cestování.

Pokud hledáte ubytování přímo v centru města, nejlepší volbou pro vás bude některý z místních hotelů. Petrópolis nabízí spoustu skvělých možností, od malých rodinných hotelů až po velké komplexní hotely s mnoha luxusními službami. Pokud hledáte něco s výhodnější cenou, můžete zvolit pokoje v penzionech a hostelech, které se nacházejí v blízkosti centra města. Ty by mohly být ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Další možností pro vaše ubytování v Petrópolis jsou soukromé apartmány. Toto by mohlo být ideální pro ty, kteří chtějí trávit více času v místě a chtějí si sami vařit. Apartmány jsou dostupné v různých velikostech a cenových kategoriích, takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud máte rádi přírodu a hledáte ubytování mimo centrum města, můžete zvolit někter z místních kempů. Tyto kempy nabízejí jedinečnou příležitost, jak zažít krásy okolní krajiny a zároveň ušetřit peníze na ubytování.

Celkově lze říci, že Petrópolis má opravdu širokou nabídku ubytovacích možností, ať už hledáte luxusní hotel nebo skromný hostel. Takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a cestovatelskému stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, budete mít skvělý zážitek z celého města.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny