Hledejte letenky za nejnižší cenu

Švýcarsko Basel

Letenka Švýcarsko Basel


Pokud se chystáte na cestu do Švýcarska, město Basel by nemělo chybět na vašem plánu. Nachází se v severní části země, při hranici s Francií a Německem. Letenka do Baselu je pohodlnou a rychlou variantou, jak se dostat do tohoto krásného města.

Jako přístav s mezinárodním letištěm, Basel nabízí všem cestovatelům báječnou možnost snadného přístupu do Švýcarska, Německa a Francie. Díky letišti můžete být v Baselu během několika hodin a užít si tam odlišnou kulturu, krásnou architekturu a zajímavosti.

Cestování letadlem z vašeho startovního bodu do Baselu může být velmi pohodlné a také cenově dostupné. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Baselu s různými cenovými nabídkami. V závislosti na vašich preferencích můžete zvolit přímý let nebo let s přestupem. V obou případech je letenka do Baselu jednou z nejlepších a nejpohodlnějších možností, jak se dostat do města.

Po příletu na letiště ve švýcarském Baselu budete mít několik možností, jak se dostat do centra města. K dispozici jsou taxislužby, autobusové linky a tramvajové linky. Mezi letištěm a centrem města je také k dispozici posilový vlak, který je velmi praktický a rychlý.

Basel nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Můžete navštívit místní památky, jako je Katedrála a náměstí Markt, kde se konají místní trhy. V Baselu rovněž najdete řadu muzeí, galerií a uměleckých institucí. Toto město má silnou historii, která je spojena s uměním a vědou, což se odráží v celé paletě kulturních akcí, které se ve městě konají.

Letenka do Baselu je proto ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto krásného města a užít si jeho kulturní bohatství a jedinečnost. Vyzkoušejte si let do Baselu a objevte nezapomenutelnou stránku Švýcarska.


Ubytování Švýcarsko Basel


Švýcarsko je země, která je obklopena krásnými Alpami a má mnoho turisticky atraktivních míst. Jedním z nejobsazenějších a nejvýznamnějších měst této země je Basel. Toto město se nachází na hranici s Německem a Francií a nabízí mnoho možností pro ubytování.

Basel je známý svými výstavami umění a historii, ale také nabízí ohromující divadelní představení a mnoho kulturních akcí. Pro všechny turisty, hledající pohodlí a kvalitní služby, existuje v tomto městě mnoho možností.

Začněme tím, že se podíváme na nejpopulárnější typy ubytování, které jsou k dispozici v Basel.

Hotely

V závislosti na vašem rozpočtu existuje v Basel mnoho hotelů různých kategorií. Pro turisty, hledající luxusní ubytování, je to bezpochyby Grand Hotel Les Trois Rois. Tento hotel je umístěn přímo u řeky Rýn a nabízí krásný výhled na staré město. Další luxusní volbou je Le Meridien Basel, ten nabízí elegantní pokoje a mnoho restaurací a barů.

Pokud hledáte středně cenový hotel, co se týče služeb a kvality ubytování, můžete se zaměřit na například Hotel Victoria nebo Best Western Hotel st. Josef.

Hostely

Pro turisty, kteří hledají levnější způsob ubytování, jsou hostely skvělou volbou. Hostel City Backpacker naleznete přímo v centru města a nabízí různé typy pokojů a spacích jednotek. Pokud toužíte po přívětivější ceně pokojů, můžete se podívat na např. Basel Backpack.

Airbnb

Možností, jak se ubytovat v Baselu je i pomocí Airbnb. Máte zde možnost najít si levné, ale přesto pohodlné bydlení v centru města. V nabídce najdete byty a pokoje různých velikostí a kategorií.

Celkově řečeno, Basel nabízí mnoho možností, jak najít výhodné a pohodlné ubytování. Rozhodně se nevyplatí lámat si hlavu s hledáním, jelikož naleznete tolik omožností, ať už na internetu nebo na místě přímo.

Zdroj: https://www.discoveringtheplanet.com/cs/ubytovani-v-baselu/


Počasí Švýcarsko Basel


Basel, jedno z nejvýznamnějších švýcarských měst, se může pochlubit skvělým počasím po celý rok. Díky své poloze na severozápadě země, blízko k německé a francouzské hranici, má město mírné klima s rovnoměrným rozložením srážek a teplot.

V létě se teploty mohou pohybovat mezi 20 až 30 stupni Celsia, což je ideální pro procházky po městě nebo relaxaci na místních plážích u řeky Rýn. Průměrná vlhkost vzduchu je asi 71 procent, což zajišťuje pohodlné podmínky pro většinu lidí.

Podzim je v Baselu často velmi krásný a pestřejší než v mnoha jiných evropských městech. Stromy nabývají podzimních barev a průměrná teplota v září je stále kolem 20 stupňů Celsia. I když listopad bývá chladnější, je to stále pohodlné počasí pro procházky po městě.

Zima v Baselu se obvykle pohybuje mezi -5 a 5 stupni Celsia. I když zima se může zdát o něco tvrdší než v některých jiných městech na západě Evropy, zimu v Baselu stále lze vychutnat. Město má mnoho řemeslných trhů a vánočních akcí, které přinášejí různorodé zábavné možnosti pro místní i turisty.

Jaro v Baselu bývá velmi hezké a kvetou květiny na veřejných prostranstvích, parcích a zahradách. Teploty se dostávají na 10 až 20 stupňů Celsia, což je ideální pro procházky po městě. Průměrná vlhkost vzduchu je i nadále kolem 71 procent.

Celkově se dá tedy říci, že Basel je skvělým místem s mírným a příjemným klimatem po celý rok. Lidé v Baselu mohou očekávat vynikající podmínky pro procházky, sportovní aktivity a relaxaci v přirozeném prostředí, kdykoliv se rozhodnou navštívit město.


Dovolená Švýcarsko Basel


Švýcarsko je země, která láká turisty po celém světě. Basel je jedno z měst, kterému stojí za to věnovat alespoň několik dní během dovolené. Nachází se na západě země, na hranicích s Německem a Francií. Basel je velmi důležitým kulturním centrem, zároveň je město plné historických památek a skvělých možností pro toulky přírodou.

Co vidět

Můžete začít procházkou po historickém centru města, které je plné krásných staveb a památek. Navštivte třeba gotickou Katedrálu v Basileji, která je největší stavbou tohoto druhu ve Švýcarsku. Vychutnejte si také atmosféru na náměstí Marktplatz, kde se konají různé trhy a festivaly. Pokud máte rádi umění, určitě navštivte Kunstmuseum Basel, jednu z nejvýznamnějších galerií moderního umění v Evropě.

Kde se ubytovat

Basel nabízí mnoho možností ubytování pro různé návštěvníky. Můžete si vybrat z řady hotelů v centru města, stejně jako z menších penzionů a apartmánů. Pokud plánujete delší pobyt, určitě stojí za to zvážit pronájem bytu nebo domu, což je v Švýcarsku velmi běžná možnost ubytování.

Co ochutnat

Během pobytu v Basileji určitě musíte ochutnat nějaké ze specialit švýcarské kuchyně. Ty vám nabídnou mnoho restaurace v centru města, stejně jako drobné kavárny a kiosky s rychlým občerstvením. Oblíbeným pokrmem je třeba rösti, což jsou placky z vařených brambor, které se podávají s různými přílohami. Známý je také švýcarský fondue, který se skládá z rozpuštěného sýra a kousků chleba.

Co dělat

Basel a jeho okolí nabízejí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Pokud máte rádi procházky přírodou, vyvšechněte se na Koeneberg, krásné místo s výhledem na město i na řeku Rýn. Pro milovníky cyklistiky je pak k dispozici množství cyklostezek, které vedou okolo města i přes okolní kopců a lesy. V zimě můžete využít lyžařských areálů v blízkém okolí a užít si sjezdovky i běžky.

Basel je skvělým cílem pro každého, kdo hledá místo plné historie, kultury a přírodních krás. Rozhodně stojí za to tam strávit několik dní během dovolené a objevit všechny jeho krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Basel


1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Basileje?

Nejlepší čas na návštěvu Basileje je od června do září, kdy je nejvyšší pravděpodobnost teplého a slunečného počasí. V těchto měsících se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Basileji?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Basileji patří Bazilika Notre-Dame, Městské muzeum, Muzeum umění a ZOO Basel.

3. Kolik stojí vstupenka do ZOO Basel?

Vstupenka do ZOO Basel stojí pro dospělého 28 franků, pro děti od 6 do 15 let 15 franků a pro děti do 6 let je vstup zdarma.

4. Jak se dopravit z letiště do centra Basileje?

Z letiště do centra Basileje můžete jet vlakem nebo autobusem. Vlak z letiště do centra města jezdí každých 10 minut a cesta trvá zhruba 15 minut. Cena jízdného je 4,30 franků. Autobusová linka číslo 50 také zajíždí na letiště a do centra města a cena jízdného je 3 franky.

5. Jaké jsou tradiční pokrmy v Basileji?

Mezi tradiční pokrmy v Basileji patří Basler Mehlsuppe (polévka z mouky), Basler Bäggli (sladké pečivo), zelí se slaninou a Berner Platte (kořeněné masové pokrmy s klobásami a šunkou).

6. Kde se nachází nejlepší restaurace v Basileji?

V Basileji se nachází mnoho vynikajících restaurací, ale jednou z nejoblíbenějších je Restaurace Cheval Blanc, která má dvě hvězdičky v prestižním průvodci Michelin.

7. Kde se dají koupit suvenýry v Basileji?

Suvenýry se dají koupit v mnoha obchodech a stáncích po celém městě. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou Basilejský papír, čokoládové výrobky a vínové lahve s logem města.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny