Hledejte letenky za nejnižší cenu

Bahamy Rum Cay

Letenka Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších karibských ostrovních destinací, kam mnoho lidí touží zapadnout do relaxační atmosféry a užít si nádherné pláže, krásnou přírodu a slunce. Mezi mnoha ostrovy Baham patří k těm méně známým i ostrov Rum Cay, který si získává pozornost svým malebným charakterem a klidnou atmosférou.

Rum Cay je malý ostrov s rozlohou pouhých 9,5 kilometrů čtverečních, který se nachází mezi ostrovy San Salvador a Long Island na jihovýchodě Baham. Letenka na Rum Cay může být trochu dražší, než na známější ostrovy, ale stojí určitě za to. Na ostrově se nachází váťahu hodná marina, kde si můžete zapůjčit loď či katamarán a vydat se na nezapomenutelnou plavbu po karibských vodách. Rovněž lze využít mnoho sportovních aktivit, např. rybaření, šnorchlování, potápění nebo surfování, takže příznivci adrenalinových sportů si zde rozhodně přijdou na své.

Na Rum Cay naleznete i několik bary a restaurací, kde si můžete ochutnat místní speciality, ale pozor, na rozdíl od turistických míst nemusí být vždy tak snadné najít otevřenou restauraci. Na druhou stranu, můžete si být jistí, že si vychutnáte skutečné bahamské pochoutky. Mezi nejznámější pak patří grilovaný humr nebo conch salad připravovaný z čerstvých mušlí mořských.

Rum Cay je také vhodným místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Na rozdíl od ostatních ostrovů Baham, na Rum Cay se setkáte s minimem turistů a můžete si tak užít naprostého soukromí na pláži nebo v hotelovém apartmánu nebo vilce.

Pokud se tedy rozhodnete pro letenku na Rum Cay, připravte se na to, že si užijete nejen krásné karibské scenérie, ale také klid a pohodu. Rum Cay je místem, které vás zahřeje na těle i na duši a navždy zůstane v vaší paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Rum Cay


Otázky:

1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay?
2) Které aktivity mohu na ostrově podniknout?
3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rum Cay?
4) Kde se dá na ostrově ubytovat?
5) Jaký je místní jazyk a jaké jsou běžné způsoby platby?
6) Jaká je místní kuchyně?
7) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově?
8) Je na ostrově možné využít veřejnou dopravu?
9) Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce?

Odpovědi:

1) Nejpohodlnější způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay, je letadlem z hlavního města Baham Nassau nebo z města Miami v USA.
2) Na ostrově je možné si užít vodní aktivity jako potápění, šnorchlování a rybaření. Kromě toho jsou zde krásné pláže a možnosti procházek přírodou.
3) Nejlepší čas na návštěvu Rum Cay je od ledna do dubna, kdy je nejmenší šance na srážky a teploty jsou příjemné.
4) Na ostrově je možné se ubytovat v soukromých apartmánech a domech pronajatých místními obyvateli. Existuje zde i malý hotelový komplex.
5) Místním jazykem je angličtina a běžné způsoby platby jsou americké dolary a místní měna bahamský dolar.
6) Místní kuchyně se zaměřuje hlavně na čerstvé ryby a mořské plody. Kromě toho jsou oblíbené také karibské speciality jako jsou rýže a fazole.
7) Mezi nejlepší pláže na ostrově patří například Ragged Island, Black Point Beach nebo Conch Shell Beach.
8) Na ostrově není dostupná veřejná doprava, ale je možné si pronajmout auto od místních obyvatel.
9) Kromě vodních aktivit a procházek přírodou se na ostrově nachází také historické památky jako zříceniny starého města a kostely.


Dovolená Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou přírodním rájem a ostrov Rum Cay není výjimkou. Tento ostrov leží v Karibiku a je obklopen tyrkysovými vodami, bílými plážemi a korálovými útesy. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci daleko od každodenního stresu a pobíhání.

Rum Cay nabízí mnoho aktivit pro turisty, kteří touží po dobrodružství. Potápění a šnorchlování jsou na tomto ostrově velmi oblíbené. Vody kolem Rum Cay jsou křišťálově čisté a nad vodou vás dokážou zaujmout např. delfíni a želvy. Pod vodou pak můžete zase zahlédnout úchvatné ryby a mořské organismy.

Kromě potápění a šnorchlování je Rum Cay také ideálním místem pro rybolov. Ryby v oblasti Baham jsou velké a chutné a mnoho turistů si rádo pronajímá lodě, aby se vydali na hladinu a ulovili si vlastní večeři.

Neznamená to však, že všichni turisté musí být aktivní. Mnoho lidí prostě vyhledává místní pláže, aby se mohlo opalovat a relaxovat. Pláže na ostrově Rum Cay nejsou výjimkou a nabízejí mnoho areálů, kde si můžete půjčit lehátka a slunečníky a strávit den u moře.

Pokud máte chuť na něco objevného, můžete se projít po ostrově a ochutnat místní kuchyni. Bahamy jsou chudobná země, což znamená, že lidé se spoléhají na zemědělství a rybolov. To znamená, že místní kuchyně se opírá o čerstvé ryby a ovoce. Pokud si rádi vyzkoušíte nové chutě, nebudete zklamáni.

Návštěva ostrova Rum Cay je skvělou příležitostí k relaxaci, objevování a navazování nových přátelství. Je to místo, kde si můžete užít dovolenou bez stresu a s pocitem klidu. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou oblast, nezapomeňte si užívat všeho, co nabízí.


Ubytování Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa, a to zejména pro své nádherné pláže, průzračné moře a velkou nabídku vodních sportů. Na nejmenším ostrově Baham - Rum Cay, se turisté mohou těšit na klidnou a relaxační dovolenou. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování na ostrově Rum Cay.

Ostrov Rum Cay leží v Atlantiku, asi 30 km na jihovýchod od Nassau. Malý ostrov s rozlohou pouhých 80 km je skutečně malebný, s bílými plážemi a teplým křišťálově čistým mořem. A co se týče ubytování, na Rum Cay najdete pouze několik možností.

První možností je ubytování v hotelu "The Last Resort". Hotel se nachází na pláži a nabízí pokoje s výhledem na moře, stejně jako bazén s vodopádem a bar u bazénu. The Last Resort je ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti nádherné pláže, a zároveň užít si dovolenou v klidném a pohodlném prostředí.

Další možností je pronájem vilky nebo apartmánu. Na ostrově Rum Cay jsou k dispozici různé luxusnější vily a apartmány s výhledem na moře, některé se nacházejí přímo na pláži. Tyto vily a apartmány nabízí svým hostům soukromí a větší prostor než běžné hotelové pokoje.

Poslední možností je kempování. Pokud plánujete návštěvu Rum Cay, ale chcete ušetřit náklady na ubytování, můžete si dopřejte kempování. Campingové místo se nachází poblíž pláže a skýtá jedinečnou příležitost pro ty, kdo si chtějí užít přírodu a nocovat pod hvězdami.

Kromě možností ubytování, Rum Cay nabízí také mnoho aktivit pro turisty. Kromě slunce a pláže můžete využít mnoho aktivit na vodě, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění nebo rybaření. Na ostrově se nachází také malá vesnice, kde můžete poznat místní kulturu a tradice.

Celkově lze říci, že Rum Cay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené v Bahamách. Ať už se rozhodnete pro hotel, pronájem vily nebo apartmánu, nebo kempování, na Rum Cay najdete možnosti, které vyhoví vašim potřebám. A s několika aktivitami, které tento ostrov nabízí, je tato oblast ideálním místem pro dovolenou s rodinou nebo pro romantický únik s partnerem.


Počasí Bahamy Rum Cay


Bahamy Rum Cay jsou jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických destinací na Bahamách. Tato malá ostrovní oblast se nachází v Karibiku a láká tisíce turistů každý rok kvůli svému tropickému klimatu, jasně modrému moři a bílým písečným plážím.

V Rum Cay průměrná teplota dosahuje 27 stupňů Celsius. Vzhledem k tomu, že se nachází v tropické části Karibiku, jsou zde teploty poměrně stálé po celý rok.

V období od prosince do dubna jsou dny slunečné, suché a teplé. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia a v noci se ochlazuje na 20 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro turistiku, když je příjemné počasí a voda je ideálně teplá na koupání.

Od května do listopadu se Rum Cay nachází v období hurikánů. Tyto bouře mohou být velmi silné a způsobit vážné poškození na ostrově. Proto se tuto dobu nedoporučuje návštěva, než se bouře zcela uklidní.

Pokud se chystáte na Rum Cay, měli byste mít na paměti, že směr větru značně ovlivňuje počasí na ostrově. Většinou fouká východní vítr, který způsobuje, že severní pobřeží je více vystaveno vlnám a průměrný srážkový úhrn je vyšší než na jižním pobřeží.

Je důležité si uvědomit, že počasí je na Bahamách poměrně nevyzpytatelné, protože zde dochází ke krátkodobým bouřím, které mohou být velmi silné a rychlé. Turisté by měli být informováni o počasí na ostrově, což jim umožní plánovat své aktivity na čistém luftu.

Celkově by měli turisté zvolit správnou dobu pro návštěvu ostrova a přesně se informovat o počasí na Bahamách. Pokud máte v úmyslu navštívit ostrov v období hurikánů, měli byste být připraveni na možnost zrušení vaší cesty. Nicméně většina času je Rum Cay neuvěřitelně krásná, což přináší mnoho turistických atrakcí a úžasných příležitostí pro dovolenou.


Největší webová sbírka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny